Spontani pobačaj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • avica

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    Jelenas a znači PDH nalaz može detektirati i da li su uzrok bile bakterije? Ma ja isto sad kad sam krenula čitati mi se ne čini da je to moguće.

    33👨32👩
    03/2020 blighted ovum
    11/2020 missed 9 tt
    https://lbdf.lilypie.com/cQZnp2.png [lbdf.lilypie.com]
    ➕04/2021
    Novalac, Duphaston, Aspirin100

  • Avatar jelenas

    jelenas

    Broj poruka: 1586

    Prijavi adminu

    avica

    Jelenas a znači PDH nalaz može detektirati i da li su uzrok bile bakterije? Ma ja isto sad kad sam krenula čitati mi se ne čini da je to moguće.


    Nisam sigurna može li detektirati bakterije, ali uzet ćemo ih u obzir ako nam nalaz ništa drugo ne pronađe. Javim svakako! 
    Iako ni sama evo ne znam što bi voljela da taj nalaz nađe ili ne nađe. 😭

    👩🏻 33 👨🏻33
    👧🏻 11/2018.
    👼🏼 curica missed ab. 20tt 01/2021
    PAI 1 4G/5G
    ➕ 06/2021
    termin 18.2.2022. 🌈
    stiže nam curica 💕
    [lilypie.com]

  • Avatar ancy2010

    ancy2010

    Broj poruka: 373

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, nova sam na forumu i evo da ispricam svoju pricu..
    Nedavno sam saznala da sam ponovo trudna, jedva docekala prvi pregled kod ginekologa na koji sam isla uvjerena i s osjecajem da je sve u redu jer mi je prva trudnoca bila ko po knjizi, skolska..dođem na pregled 20.01 kad sam bila 6+3 i kaze ona prvo da joj se cini da je trudnoca puno manja nego po zm, a drugo da je gestacijska vrecica nepravilnog oblika i da nista trenutno ne vidi u njoj..momentalno mi se smracilo, mislila sam da cu past sa onog stola..kaze moze bit svasta a moze i sve bit super, naruci me za 10 dana opet na pregled..nakon 4 dana ja prokrvarim u nedilju navecer, odem na hitnu oni mi kazu isto sta i gin. da bi pricekali jos bar 7 dana prije ciscenja, dali su mi Duphaston i rekli da mirujem i da izvadim betu..beta mi je bila 3000,nakon dva dana 2700 znaci nista od trudnoce, dijagnoza blighted ovum..svaki dan sam po malo krvarila, a danas su mi poceli pravi izljevi sa ugruscima i menstrualnim bolovima, trajalo je neka 3 sata dok je to sve izaslo, i sad krvarim ko inace za vrijeme menstruacije..narucena sam na medikametozni pobacaj u Splitu, rekli su mi da dodem u pon pa opet u sridu kad cu trebat ostat u dnevnoj bolnici dok se ne ocistim uz njihov nadzor, morala sam napravit i sve pretrage, kompletnu kks, krvnu grupu, fibrinogen, covid test i anesteziologa..nadam se da je danas sve izaslo pa da ipak necu morat na tablete..al eto tila sam samo napisat da u Splitu ne daju tablete za doma nego sve uzimas tamo pod nadzorom plus sve pretrage koje moras obavit prije koje su pretpostavljam za slucaj da moras na kiretazu..

    4.08.2019 baby girl👶
    1/2021 blighted ovum
    25.11.2022. baby boy👶

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 970

    Prijavi adminu

    ancy2010

    Pozdrav cure, nova sam na forumu i evo da ispricam svoju pricu..
    Nedavno sam saznala da sam ponovo trudna, jedva docekala prvi pregled kod ginekologa na koji sam isla uvjerena i s osjecajem da je sve u redu jer mi je prva trudnoca bila ko po knjizi, skolska..dođem na pregled 20.01 kad sam bila 6+3 i kaze ona prvo da joj se cini da je trudnoca puno manja nego po zm, a drugo da je gestacijska vrecica nepravilnog oblika i da nista trenutno ne vidi u njoj..momentalno mi se smracilo, mislila sam da cu past sa onog stola..kaze moze bit svasta a moze i sve bit super, naruci me za 10 dana opet na pregled..nakon 4 dana ja prokrvarim u nedilju navecer, odem na hitnu oni mi kazu isto sta i gin. da bi pricekali jos bar 7 dana prije ciscenja, dali su mi Duphaston i rekli da mirujem i da izvadim betu..beta mi je bila 3000,nakon dva dana 2700 znaci nista od trudnoce, dijagnoza blighted ovum..svaki dan sam po malo krvarila, a danas su mi poceli pravi izljevi sa ugruscima i menstrualnim bolovima, trajalo je neka 3 sata dok je to sve izaslo, i sad krvarim ko inace za vrijeme menstruacije..narucena sam na medikametozni pobacaj u Splitu, rekli su mi da dodem u pon pa opet u sridu kad cu trebat ostat u dnevnoj bolnici dok se ne ocistim uz njihov nadzor, morala sam napravit i sve pretrage, kompletnu kks, krvnu grupu, fibrinogen, covid test i anesteziologa..nadam se da je danas sve izaslo pa da ipak necu morat na tablete..al eto tila sam samo napisat da u Splitu ne daju tablete za doma nego sve uzimas tamo pod nadzorom plus sve pretrage koje moras obavit prije koje su pretpostavljam za slucaj da moras na kiretazu..


    Ne moram ti ni govoriti da mi je žao… 
    Mene nisu slali ništa vaditi osim covid testa naravno… Samo su mi u dnevnoj izvadili krvnu grupu… 
    Ako si pročitala nešto od prije, mogla si vidjeti da nas je dosta bilo na tom tipu “kiretaže” i po mom iskustvu ako već neko vrijeme krvariš postoji velika mogućnost da ti neće ni dati… Vidjet će na pregledu dali je sve otišlo. 
    Ja sam krvarila, popila sam samo tu prvu tabletu i sve je otišlo… 
    Držim ti 🤞 da sve prođe u redu! ❤️ 
    Bit će bolje, sigurna sam! 

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • Avatar ancy2010

    ancy2010

    Broj poruka: 373

    Prijavi adminu

    Da, procitala sam dosta postova…bila sam jutros na pregledu, gestacijska je ispala, jos je ostalo malo zadebljanja za ciscenje, gin misli da bi kroz par dana i to trebalo otic..danas opet imam grceve i krvarenje sa manje ugrusaka nego jucer, u pon kontrola uzv al eto ne moram u bolnicu na tablete..nadam se da ce se sve samo ocistit i onda u nove pobjede😊 
    e da pitam, ja sam prosli tjedan otvorila komplikacije, jel zna neko kako sad ide za dalje nakon spontanog, jel ide obicno bolovanje i koliko dana imamo pravo? 

    4.08.2019 baby girl👶
    1/2021 blighted ovum
    25.11.2022. baby boy👶

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 970

    Prijavi adminu

    ancy2010

    Da, procitala sam dosta postova…bila sam jutros na pregledu, gestacijska je ispala, jos je ostalo malo zadebljanja za ciscenje, gin misli da bi kroz par dana i to trebalo otic..danas opet imam grceve i krvarenje sa manje ugrusaka nego jucer, u pon kontrola uzv al eto ne moram u bolnicu na tablete..nadam se da ce se sve samo ocistit i onda u nove pobjede😊
    e da pitam, ja sam prosli tjedan otvorila komplikacije, jel zna neko kako sad ide za dalje nakon spontanog, jel ide obicno bolovanje i koliko dana imamo pravo?


    Eto vidiš… Otići će to sve samo… Ne brini se! 
    Ja nisam ni stigla do komplikacija tako da nemam pojma… Nadam se da će se naći netko tko će znati! 

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • Avatar jelenas

    jelenas

    Broj poruka: 1586

    Prijavi adminu

    ancy2010

    Da, procitala sam dosta postova…bila sam jutros na pregledu, gestacijska je ispala, jos je ostalo malo zadebljanja za ciscenje, gin misli da bi kroz par dana i to trebalo otic..danas opet imam grceve i krvarenje sa manje ugrusaka nego jucer, u pon kontrola uzv al eto ne moram u bolnicu na tablete..nadam se da ce se sve samo ocistit i onda u nove pobjede😊
    e da pitam, ja sam prosli tjedan otvorila komplikacije, jel zna neko kako sad ide za dalje nakon spontanog, jel ide obicno bolovanje i koliko dana imamo pravo?


    Bok Ancy, za pocetak puno zagrljaja i podrske saljem! 
    Nadam se da će sve čim prije proći. Što se tiče komplikacija, meni je ginekolog otvorio bolovanje s 11.1. i zatvorio evo s današnjim danom. Dakle imala sam 3 tjedna bolovanja i firma mi je dala još 5 dana plaćenog dopusta. Da napomenem, ja sam bila hospitalizirana 3 dana, ali mislim da to ne igra neku ulogu. Danas sam slala sve te papire u hzzo i to je zapravo sve išlo na šifru G0 što su komplikacije u trudnoći i porodu. 

    👩🏻 33 👨🏻33
    👧🏻 11/2018.
    👼🏼 curica missed ab. 20tt 01/2021
    PAI 1 4G/5G
    ➕ 06/2021
    termin 18.2.2022. 🌈
    stiže nam curica 💕
    [lilypie.com]

  • Malena3

    Broj poruka: 206

    Prijavi adminu

    ancy2010

    Da, procitala sam dosta postova…bila sam jutros na pregledu, gestacijska je ispala, jos je ostalo malo zadebljanja za ciscenje, gin misli da bi kroz par dana i to trebalo otic..danas opet imam grceve i krvarenje sa manje ugrusaka nego jucer, u pon kontrola uzv al eto ne moram u bolnicu na tablete..nadam se da ce se sve samo ocistit i onda u nove pobjede😊
    e da pitam, ja sam prosli tjedan otvorila komplikacije, jel zna neko kako sad ide za dalje nakon spontanog, jel ide obicno bolovanje i koliko dana imamo pravo?


    Žao mi je da si i ti morala proći kroz taj ružan dio :(
    Glavu gore i u nove pobjede. 
    Ja sam bila na komplikacijama, nakon spontanog  dobila bolovanje samo 10 dana te sam ja još od svoje dr opće prakse tražila  2 tj jer nisam bila sposobna ići radit. 

  • Avatar ancy2010

    ancy2010

    Broj poruka: 373

    Prijavi adminu

    Hvala cure, i nek nam svima ubrzo bude uredna i zdrava trudnoca❤️

    4.08.2019 baby girl👶
    1/2021 blighted ovum
    25.11.2022. baby boy👶

  • Apple_sa

    Broj poruka: 49

    Prijavi adminu

    Drage dame evo mene. Nakon 28 dana od spontanog i 10 dana Duphastona dobila sam ciklus, 2 dana obilno, 2 dana mrljavilo I gotovo. Na kontroli konacno nema nikakvih slobodnih tecnosti, sve je napokon otislo. Jos uvijek postoji nedoumica da li je trudnoca bila vanmatericna jer je vrijednosti Bete bila “granicna”. Uglavnom, nista me nije boljelo. Psihicki pretezak period… Ne znam se ni obradovati od silnih strahova I cekanja. Nadam se da ste dobro I da se oporavljate. Puno pozdrava iz Sarajeva ❤️

    🤵 33 god
    👩‍💼35 god
    prva trudnoca miss ab. 25.12.2020. 5tt
    Dg. Trombofilija: nosilac mutacije faktor XIII, ostali geni takodje imaju mutacije
    - terapija Aspirin 100 protect
    ICV per tromb recidivus (citaj: dva mozdana udara)
    MS in obs. 2008 (citaj: multiple skleroza) bez terapije

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.