Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 412

    Prijavi adminu

    Jen_dva cestitam na urednom pregledu i deckicu😊
    Dodam na listu😉
    Znači i tebe neka grlobolja ulovila, baš smo se naredale😅
    Da kadulja je no no u trudnoći, ali ta jedna salica mislim da nece nis bit. Mozda menta il nes slicno bolje za grlo😊
    Drago mi je da si poslusala za rh i da si se raspitala, pohvale😊fascinantno mi je jedino kako doktori niš ne spominju dok same trudnice ne pitaju. Ali važno da izvadite krvnu grupu bebice, ako je negativna, no worries, ako je pozitivna definitvno injekcija, ili ako će ti je netko dat da je sama kupiš ili odi u dogovoru sa svojom gineko privatno, ne znam u kojem si gradu, ali mislim da Mazalin, Gynema u Zgu daju to bez problema - Mazalin mislim da sam i na stranicama vidjela da savjetuju i u Splitu Cito. Drugo se treba malo raspitati😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)➡️titar 16 tj- 1:8(1:16)

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 412

    Prijavi adminu

    Tablica🎀🧸🍼
    Pregledi 🤰👩‍⚕️
    21.10 - Moonika
    22.10 - LeJe, Daja12, Mama_ana, Kawa, Drugačija
    23.10- Pjegica
    24.10 - AriBari
    28.10 - Tera, Omerta
    29.10 - Filomena, Rosie0111, Sirenita
    30.10- Misko123
    31.10 - Cupko
    04.11 - Yvonne, Dddd30, Kokili
    05.11 - AriBari, Minnieus, Blackie, Bebika
    07.11- Misko123
    08.11. - MandM
    14.11 - Žuži1808, Jen_dva
    15.11 - Flower
    18.11 - Anxiety
    28.11 - Moina
    17.12 - Daja12
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    Termini🤱👶
    02.03 - Žuži1808❤
    04.03 - Peppa88
    17.03 - Tera💙
    21.03 - Filomena💙, Lejla97
    23.03- Misko123❤
    25.03 - MandM❤
    27.03 - Mimi_21, Bebika💙
    29.03 - AriBari❤, Dddd30
    31.03 - Moonika💙
    01.04 - Bubamara19
    03.04 - Toćkica
    06.04 - Jen_dva💙
    09.04 - Sashka5, Anxiety💙
    11.04 - Sirenita❤
    12.04- Omerta
    13.04 - Mama_ana❤
    14.04 - Flower💙
    15.04 - Rosie0111💙
    16.04 - Lolita1
    17.04 - Tea96
    18.04 - Yvonne
    23.04 - Daja12
    26.04 - Drugačija
    22.05 - Cupko
    28.04 - LeJe
    30.04 - Moina
    01.05 - Minnieus
    11.05 - Kawa
    20.05. - Kokili
    25.05 - Addna24
    Jen_dva dodano
    Ako još netko želi na listu ili sam propustila dodati samo javite😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)➡️titar 16 tj- 1:8(1:16)

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 412

    Prijavi adminu

    mama_ana

    jen_dva

    Bok, evo mi smo bili u srijedu na pregledu, sve je super, posteljica je sprijeda, pa je doktorici cudno sta tu i tamo nesto osjetim
    Jedan dan me bolilo grlo pa sam si po obicaju skuhala caj od kadulje i popila, nisam uopce razmisljala o tom da je to nesto sto se ne bi smjelo… Sad vidim da je jako toksicnaNadam se ne bude nista od jedne salice…
    Arihvala sta si podijelila svoje iskustvo kao Rh negativna trudnica, pitala sam doktoricu pa me je uputila da izvadim rh faktor djeteta, da je nisam znala pitati, ne bi me poslala nigdje, niti bi to vadila uopce. Svakako su u jednom trenu traziti i injekciju, makar uz nadoplatu ako nije po HZZO protokolu.
    Mozete me stavit na listu, termin je 6.4, sljedeci pregled 14.11, panorama kaze decko
    Cestitam na dobrom pregledu 😊 ja mislim da AriBari stuca od mene koliko je ja spominjem svojim poznanicima i ostalim trudnicama hahah. Da nisam ovdje procitala to za Rh faktor stvarno, ali bas stvarno, nema sanse da bi igdje drugo ista saznala. Evo jedna poznanica mi uskoro treba roditi i tako kroz pricu smo nesto komentirale krvne pretrage, i na kraju ispadne da je i ona Rh negativna, ali joj apsolutno nitko nista nije rekao na pregledima. Dakle samo ce za par dana kada rodi dobiti Rhogam i to je to.

    Hahahah mama_ana samo ti spominji😊utjesi frendicu samo da vrlo vj neće ništa biti da sad jadna ne umre sad od brige, jer rijetko da se dogodi kao meni, ali opet zašto i riskirati, pogotovo ako vani u drugim državama prakticiraju to, očito ima nešto u tome😊no neka ne ocajava sad jadna, zna za sljedeci put, a sad drzimo fige da joj bude ok, usotalom mozda je beba isto negativna😊
    Ja sam ozbiljno odlučila inicirati promjenu u tome da se stisne ministarstvo i zavodi. Da to postane normalna praksa, takve pretrage i rhogam u trudnoći, već sam poslala puno mailova i pričam s dosta doktora koji to pokušavaju već neko vrijeme inicirati ali ne ide ni njima. Vjerujem da će to ubrzo postati praksa i kod nas, samo treba malo nagaziti na njih😅


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)➡️titar 16 tj- 1:8(1:16)

  • Avatar jen_dva

    jen_dva

    Broj poruka: 114

    Prijavi adminu

    A rekla mi je doktorica da su jedno vrijeme davali u 28om tjednu injekciju, kako je praksa vani, al kod nas nije zazivilo, ne znam iz kojeg razloga. Vjerujem da nece bit problema privatno to rijesit kad bude vrijeme.
    Nego, jel se planira tko cijepit protiv gripe, to se isto masovno savjetuje trudnicama vani, kod nas malo tko spominje uopce 

    02/2023 💔👼 22tt

  • Avatar mama_ana

    mama_ana

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Ja ne planiram cisto iz razloga sto nisam imala gripu vec sto godina, a trenutno svakako nigdje ne idem. Imam mali krug ljudi s kojima se vidit tu i tamo i to je to pa se nekako nadam da ce me gripa zaobici i ove godine 😁 Mene iskreno vise plasi korona jer sam iz nekog razloga uzasno osjetljiva na nju, budem u kontaktu sa zarazenom osobom dvije minute i za dva dana odjednom nema njuha, boli glava, kosti i sve ostalo. 

  • Avatar Tea96

    Tea96

    Broj poruka: 38

    Prijavi adminu

    Bokic
    Cestitam na urednim pregledima, vidim da ima dosta deckica 🥰 , moj slj pregled je 6.11 i nadam se da cemo tada saznati spol, tada bi trebala biti u 17 tt :)) i nadam se rijesiti streptokoka B, neda se gamad 😒 da li je imala koja trudnica iskustva sa tim? Citam bas svasta neki kazu kako nije opasno u trudnoci nego samo na porodu za bebu pa procitam da moze u trudnoci doci do prsnuca plodovih ovoja 😰 luda sam


    6/2021 👧
    2/2024 💔

  • Kokili

    Broj poruka: 189

    Prijavi adminu

    mama_ana

    Ja ne planiram cisto iz razloga sto nisam imala gripu vec sto godina, a trenutno svakako nigdje ne idem. Imam mali krug ljudi s kojima se vidit tu i tamo i to je to pa se nekako nadam da ce me gripa zaobici i ove godine 😁 Mene iskreno vise plasi korona jer sam iz nekog razloga uzasno osjetljiva na nju, budem u kontaktu sa zarazenom osobom dvije minute i za dva dana odjednom nema njuha, boli glava, kosti i sve ostalo.

    Ne more bit da ces pokupit-ja je imala dvaput dok nisan bila trudna (sto sam se testirala,mozda sna i vise puta), a u trudnoci u zadnjim tjednima su svi doma imali osim mene 😅

    34 ♏👩‍🦰,34♉🧔
    Pokusaji od 10/20
    4.11.2022. Curica ❤
    ⏸ 9.9.

  • Kokili

    Broj poruka: 189

    Prijavi adminu

    Ima li neka mama da ne zeli saznati spol? 🤔
    Prvu trudnocu smo se iznenadili na porodu s curicom, sad isto zelim iznenadenje 😃 svaki put prije uzv moram strogo napomenut da ne govore spol ako vide

    34 ♏👩‍🦰,34♉🧔
    Pokusaji od 10/20
    4.11.2022. Curica ❤
    ⏸ 9.9.

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 412

    Prijavi adminu

    Jen_dva, ja neću ja valjda nisam u životu imala gripu, ni kad sam starija ni kao dijete, moja mama kaže da je nikad nisam imala, a kao odrasla se isto ne sjećam. Koronu jesam dva puta, al niš strašno nije bilo. Mama_ana  moja sestrična ju je imala u prvoj trudnoći i sve bilo ok. Ali kažu da trudnice razvijaju i onaj neki prirodni imunitet, sad ne znam koliko to drži vodu😅
    Tea ja nisam imala iskustva, je to u rodnici bakterija ili? Koje antibiotike si pila do sada?
    Kokili, ajme fora, al ja nisam materijal za to, preradoznala sam😅 u prvoj trudnoci nisam radila nifty i saznala da je curka tek u 20 tjednu, u 12 tj nije bila sigurna, na pregledu izmedu 12 i 20 nije radila utz, i tek u 20 saznali. I mislila sam cijelo vrijeme da je decko pa sam jedno tjedan, dva dolazila k sebi, jer sam se toliko uvjerila da cekam decka da sam bila u soku🤣mislim pozitovnom bilo mi je svejedno, al kad si siguran da je decko a kazu ne ne cura je😅 al ja bih se raspuknula od radoznalosti do poroda, svaka cast😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)➡️titar 16 tj- 1:8(1:16)

  • Avatar Tea96

    Tea96

    Broj poruka: 38

    Prijavi adminu

    *AriBari* nisam nikakav pila antibiotik, dao mi je vaginalete pa kao ako ne prode vidjet cemo dalje, naravno nije proslo i sad sam dobila kremu klindamicin na koju je osjetljiv
    Kokili ja nebi izdrzala da ne znam spol do poroda 🤭 takoder sam preradoznala, svaka cast 😀


    6/2021 👧
    2/2024 💔

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.