Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Kokili

    Broj poruka: 185

    Prijavi adminu

    Plavooko

    Vidim da dosta spominjete urin zadnjih dana pa da napisem svoje iskustvo. U ponedjeljak sam zavrsila na hitnoj zbog bolova s lijeve strane. Ispostavilo se da me boli bubreg i da mi je nalaz urina los. To jutro sam predala urinokulturu jer sam radila kontrolu jer mi je dva tjedna prije izoliran Enterokok za koji sam dobila odgovarajuci antibiotik. Sad sam ponovno na antibiotiku, ovaj put urinokultura pokazala E.coli. Sva sreca uzv bubrega nije los, vide se neke promjene na lijevom bubregu ali kaze doktor nije alarmantno. Osim sto sam cesce morala na wc nikakvih drugih simptoma 🙄

    Uh, sretno i nadam se da ce antibiotik rijesit stvar.
    Prije par godina sam imala eserihiju-ne dao bog nikome, ne mos je iskorijenit 😐 

    34 ♏👩‍🦰,34♉🧔
    Pokusaji od 10/20
    4.11.2022. Curica ❤
    ⏸ 9.9.

  • Avatar mama_ana

    mama_ana

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Hvala za informaciju za Lidl 😊 Plavooko nadam se da ce antibiotici pomoci. Na brzinu sam procitala zadnjih par stranica i primjetila sam da vas je dosta ili bolesno ili je netko bolestan oko vas. Cuvajte se svi stvarno, nadam se da ce vam brzo proci. 

  • Avatar Kawa

    Kawa

    Broj poruka: 424

    Prijavi adminu

    meni se cini da cemo orobiti lidl u ponedjeljak  stvarno je lijepa odjeca, najradije bih i odmah ovo za bebe pokupovala ali meni je to jos rano, do termina ce biti jos letaka nadam se  u gegama cu svakako provoditi vecinu vremena tako da mislim da se to isplati kupiti. 
    ja sam briseve i papu zadnji put radila u 4.mj prije postupka, doktor me bas pitao kad je bilo i nije spominjao ponavljanje, je li to obavezno u trudnoci ili ? 

    ♀️ 28; PCOS, IR, AMH 34.1 pmol/L
    ♂️ oligo, normo, astheno...
    2x IUI ❌️
    06/24 - 1. IVF: 11js, 4BC - ET 1BC ❌️ 3❄️
    08/24 FET 1❄️
    6dpt ➕️ ß 9dpt 204; 11dpt 406 🥰

  • Avatar mama_ana

    mama_ana

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Imam i ja jedno pitanje jer sam tek sad ulovila ovo za iscjedak. Kod mene je to sve vodenasto i moram priznat da me sad malo strah kako cu prepoznat je li obican iscjedak ili nesto drugo 😬 ima li jos ijedna slicnih problema? 

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 373

    Prijavi adminu

    Uh Plavooko ja sam se s echerihijom borila od svoje 20e godine, baš ono kad je jednom navučeš uvijek se vrati😑
    U prvoj trudnoći naravno, odmah dobila, jer si kao trudnica još sklonija urinoinfektu i riješila antibiotikom nekim jačim ja mislim da je bilo, gineko se nije htjela zezat jer je urinokultura pokazala veće količine bakterije tada. Od tad do ove trudnoće znaži skoro 4 godine nisam imala upalu mjehura, a inače sam je imala svaka par mjeseca. Sad kad sam ostala trudna dobila opet urinoinfekt ali enterococus faecalis, isto urinokultura pokazala. Isto klavocini. Meni je razlika između te dve bakterije baš bila velika u simptomima. Eccherihija bas peče jako kad piškiš, barem mene, i stalno osjetim dolje pritisak i kao da mi se piški a niš ne ide ili samo par bolnih kapljica, s njom sam dobro upoznata. Al enterococus mi je bio ovo kako si ti napisala kao idem cesce na wc i nisu mi neki ociti simptomi bili a ipak bakterija u velikim kolicinama. Zato sam sada teazila gineko ponavljanje urinokulture jer me strah da ne znam prepoznati da nesto je, a znam da sam sklona.Jer znam koliko je vazno rijesiti urinoinfekt ako postoji, a trudan si. Antibiotici ce to sigurno sve rijesiti pa ces ponoviti nalaze nakon par tjedana. Uzmi si samo probiotik uz to,i možda kad popiješ antibiotike preventivno unosi više tekućine i čajeva, sok i caj od brusnice ili bilo što drugo, samo da više piškiš pa se i bakterije ispiru.
    Kawa koji si tjedan? Pa mislim da će ti napraviti, čisto da vide da nema nekih bakterija, ta flora trudnica se dosta mijenja pa mislim da naprave bris u trudnoći da vide. Meni je napravila bila u 12 tjednu kad sam radila anomaly. I krajem trudnoće se radi onaj bris na onu neku bakteriju koja je opasna za bebu pri porodu - ne mogu se sjetiti naziva, al to će vam objasniti sve ginekolozi, to je redovna pretraga koliko znam😊
    Ja sad baš svako toliko osjetim neki udarčić iznutra🥰


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)➡️titar 16 tj- 1:8(1:16)

  • Avatar mama_ana

    mama_ana

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    AriBari

    Uh Plavookoja sam se s echerihijom borila od svoje 20e godine, baš ono kad je jednom navučeš uvijek se vrati😑
    U prvoj trudnoći naravno, odmah dobila, jer si kao trudnica još sklonija urinoinfektu i riješila antibiotikom nekim jačim ja mislim da je bilo, gineko se nije htjela zezat jer je urinokultura pokazala veće količine bakterije tada. Od tad do ove trudnoće znaži skoro 4 godine nisam imala upalu mjehura, a inače sam je imala svaka par mjeseca. Sad kad sam ostala trudna dobila opet urinoinfekt ali enterococus faecalis, isto urinokultura pokazala. Isto klavocini. Meni je razlika između te dve bakterije baš bila velika u simptomima. Eccherihija bas peče jako kad piškiš, barem mene, i stalno osjetim dolje pritisak i kao da mi se piški a niš ne ide ili samo par bolnih kapljica, s njom sam dobro upoznata. Al enterococus mi je bio ovo kako si ti napisala kao idem cesce na wc i nisu mi neki ociti simptomi bili a ipak bakterija u velikim kolicinama. Zato sam sada teazila gineko ponavljanje urinokulture jer me strah da ne znam prepoznati da nesto je, a znam da sam sklona.Jer znam koliko je vazno rijesiti urinoinfekt ako postoji, a trudan si. Antibiotici ce to sigurno sve rijesiti pa ces ponoviti nalaze nakon par tjedana. Uzmi si samo probiotik uz to,i možda kad popiješ antibiotike preventivno unosi više tekućine i čajeva, sok i caj od brusnice ili bilo što drugo, samo da više piškiš pa se i bakterije ispiru.
    Kawakoji si tjedan? Pa mislim da će ti napraviti, čisto da vide da nema nekih bakterija, ta flora trudnica se dosta mijenja pa mislim da naprave bris u trudnoći da vide. Meni je napravila bila u 12 tjednu kad sam radila anomaly. I krajem trudnoće se radi onaj bris na onu neku bakteriju koja je opasna za bebu pri porodu - ne mogu se sjetiti naziva, al to će vam objasniti sve ginekolozi, to je redovna pretraga koliko znam😊
    Ja sad baš svako toliko osjetim neki udarčić iznutra🥰


    Nazalost da. Jednom kad je dobijes bas se tesko rijesiti. Ja sam je nazalost isto pokupila prije par godina i jedva nekako u dva navrata s antibioticima uspjela rijesit. Ali sam zato postala paranoicnija sest puta, nema vise sjedanja na rub bazena, pazim u koji bazen uopce ulazim, nema dugo stajanja u mokrom kupacem itd. Kao neka bakica sam postala 😬 

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 373

    Prijavi adminu

    Mama_ana vodenasti iscjedak ili čista voda?😊 Znači može biti jako obilno da su ti gaćice skroz mokre, meni nije gusto nego bjelkasto i obilno, al nije to voda. Zna mi curnut i kad sjednem na wc, pogotovo kad se napregnem za broj 2 il kad dođem kod doktorice na stol za pregled osjetim da mi curi baš dosta (oprostite ako je nekome gadno😬). Čisto da ti opišem kako izgleda.. odnosno koliko može biti obilno i mokro.


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)➡️titar 16 tj- 1:8(1:16)

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 373

    Prijavi adminu

    Ahahha mama_ana ovo si me nasmijala za bakicu, ja sam isto tako sada😅cim izadem iz mora se presvlacim imam 10 kupacih sa sobom, nosim pamucne gaćice(imam i onih ružnih bijelih😅) i peglam ih s vrelim za dezinficiranje. Ne sjedim na hladnom i slično, sve to što nisam slušala s 18 godina🤣


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)➡️titar 16 tj- 1:8(1:16)

  • Avatar mama_ana

    mama_ana

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    I ja isto!! Hahahaha. Sve sto mi je mama govorila prije i cemu sam se smijala eto docekalo me 😂 Uzas. Sad kad pomislim da sam prije bezbrizno sjedila na rubu bazena i nije mi ni na kraj pameti bilo koliko tu bakterija ima, dodje mi da si samar jedan zveknem. Da sam se bolje prije cuvala mozda ne bi vukla eserihiju godinama ccc Evo i na Redditu sam malo island njuskati. Izgleda da nije to toliko zabrinjavajuce i da bi stvarno mogao biti samo iscjedak, a svakako u utorak idem na pregled pa ce onda pricekati do tada. Necu se stresirati bezveze. Hvala tebi AriBari na detaljnom opisu 😂 

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 373

    Prijavi adminu

    Hahahah nema na čemu🤣oprostite cure, ako ima nekome da je gadno, kad jednom rodite valjda vam više ništa nije gadno, ni vama ni suprugu🤣🤣
    Ma ja mislim da ti je to samo iscjedak, kažem stvarno bude mokro od njega, ja nosim uvijek sa sobom gaćice ekstra di god idem😅ali eto taman ti je pregled brzo pa neka ti i doktor potvrdi, da si mirna😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)➡️titar 16 tj- 1:8(1:16)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.