Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar tera_

    tera_

    Broj poruka: 1424

    Prijavi adminu

    Pjegica.

    Jedini savjet sta se organizacije tice koji mogu rec je da vi koji nemate pomoc blizu sebe pred kraj trudnoce si nakuhate jela koja se mogu zamrznuti da ste mirni one prve dane jer ako vam muzevi ne kuhaju to ce vam puno znacit da si samo podgrijete jer se nikome ne da stajat iznad stednjaka nakom poroda. Prioritet ce vam biti beba, a sve ostalo ce cekati pa eto. Ne znam ko je sve vani ko ceka prvo ili drugo, nadam se da je od pomoci 😅
    I nemojte cekati zadnji tren za kupovinu stvari za bebu i pripreme oko toga jer nikad ne znate kad cete rodit oce li se desiti da beba dode ranije 🤗


    Dobri savjeti, nisam sama ali ako ne napravim ne nadam se da ce itko drugi, svakako cu ovo zapamtiti😊🤣


    👩32g, Pcso, ir, dhea-s 14 ukupni T 1.90
    👨32g, oligoasthenozoospermia
    Kbc St
    1.Ivf/Icsi 5/2023--7f, 5🥚 1🐧, et trodnevnog, beta0,2❌️
    FET 10/2023.(prirodni),beta0,3 ❌️
    2.Ivf/ICSI 11/2023-->17f, 6🥚 -(hiper) 4🐧
    FET 1/2024.(prirodni+stoperica) 1🐧,beta 3,4❌️
    FET 6/2024.(estrofem3x1)1🐧,8dnt +,beta13dnt 1704,5 beta15dnt 3368❤️dečko🩵

  • Avatar tera_

    tera_

    Broj poruka: 1424

    Prijavi adminu

    Pjegica.

    Teramislim da neki vec od 15tj osjete bebu kako se mrda, ja sam s prvim osjetila oko 17-18 tj tako da zbilja ne znam sta ti ginic trabunja 😅. Cak neke zene osjete u ranije, jer ako osjete ovako ovulaciju, implantaciju onda me ne cudi da neki osjete i prije 


    Mislim da on mene u nije bas skuzio ali dobro, ja govorim unutra ne mrda se stomak🤣🤣 iako prva mi je trudnoca ja ni neznam sta osjetim ili umislim, ali kako je aktivan bas mi je cudno da nebi osjetila😊


    👩32g, Pcso, ir, dhea-s 14 ukupni T 1.90
    👨32g, oligoasthenozoospermia
    Kbc St
    1.Ivf/Icsi 5/2023--7f, 5🥚 1🐧, et trodnevnog, beta0,2❌️
    FET 10/2023.(prirodni),beta0,3 ❌️
    2.Ivf/ICSI 11/2023-->17f, 6🥚 -(hiper) 4🐧
    FET 1/2024.(prirodni+stoperica) 1🐧,beta 3,4❌️
    FET 6/2024.(estrofem3x1)1🐧,8dnt +,beta13dnt 1704,5 beta15dnt 3368❤️dečko🩵

  • Bebika

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Curke, bas ste se lijepo raspisale o raznim temama 😁 😁 
    Prvo ću čestitati mama_ana na urednom nipt testu i dolasku curice 🥰 
    Moina vjerujem da ti je teško pred svaki pregled kao i svima pogotovo curama koje su imale prethodna loša iskustva, znaš da sam sinoć razmišljala kupiti baby watcher da mogu sama poslušati otkucaje srca ali sam odustala jer sam već prošli tjedan počela osjećati povremena kao škakljanja, leptirice, kao neka ribica, ne znam baš opisati 😅 a oko 20 tj će krenuti baš prava bubanja, veselim se tome 😁 
    Tako da Moina sada i ti ulaziš u neke sigurnije tjedne pa će biti manja briga 🍀❤️ 
    AriBari hvala na novim idejama za kuhanje, dosta nam je sličan meni, ipak smo obje u Rijeci 😁 ja sam isto više talijanski tip, pašte nikad dosta, radije bi se odrekla mesa 😁 
    Maneštre i na žlicu ugl jedemo kod dečkovih roditelja i baš sam zahvalna na tome, sigurno 3 puta tjedno zovu na ručak. 
    Jedem i nezdravo tu i tamo, fast food ili doma tost sendviče ali ništa pretjerano. 
    Od voća najviše jabuke, svaki dan bar 3 kom i primjetila sam da od kad jedem jabuke da mi se apetit unormalio, nemam napadaje gladi..jedem 3 konkretna obroka ali ništa između kao što sam do sad znala. Pijem čaj svaku večer i sviđa mi se taj novi ritual, uglavnom menta i matičnjak s medom. 
    Danas sam bila na redovnom pregledu štitnjače i da se pohvalim da je sve uredno i stabilno. Imala sam jako snižen tsh. Sve ok i kontrola za 6 tj. I po tome vidim da sam ušla u ono mirno drugo tromjesečje. Od simtoma samo bolne i napete grudi i noćno mokrenje 2-3 puta. Trbuh mi se lagano nazire 🥰 
    MandM sretno sutra na pregledu, vjerujem da će biti ok i drzim fige da saznas i spol 😁

    07/2024 + 🍀🌈

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 276

    Prijavi adminu

    Tera ma nije prerano, znaš da sam te pitala dal si sitna, prati si te pokrete što osjetiš pa ćeš vidjeti dal se pojačava i hoće li to biti to😊je znaš di ti je posteljica sprijeda ili iza? Ja tu i tamo osjetim balončić ali preslabo da bih bila sigurna😊
    Pjegica da ovo je dobar savjet za nakuhati prije, to sam ja napravila isto u prvoj i pokusat cu opet😊i druga stvar oko poroda, ono što isto ne možete znati je hoćete li završiti na carskom, a to je operacija, i iako i sam porod može biti težak, oporavak od carskog je kao oporavak od operacije, ipak imate rez preko cijelog trbuha. Tako da će vam tu biti potrebno i nešto više i dužeg mirovanja i više pomoći. Al dobro o temi poroda imamo još vremena za pisati😅
    Nama su roditelji u istom gradu, ali još rade tako da ne možemo na njih računati da su nam na usluzi. Najlakše mi je kad se ja i suprug organiziramo sami, pa ako neka pomoć uleti ili mama neplanski zove na ručak super, al ja funkcioniram da svaki vikend isplaniram meni za cijeli tjedan i tako kupim namirnice. I onda imam točan plan da bi kad pokupim malu i dođem doma s posla, ručak što prije bio na stolu- tipa ako je rižoto, večer prije napravim cijelu pripremu popirjam sve, pustim da se ohladi i stavim u frižider, i onda kad dodem s posla sljedeci dan samo zgrijem podlogu i ubacim rizu i dok se mi raspremimo je spremno. Ako je pizza tijesto mjesim dan prije. Ako je pecenje mrkvu i krumpir narezem dan prije da samo ubacim u pleh i tako😊 ili ako sam nakuhala za vikend izvadim ujutro iz leda pa samo kad dodem skuham palentu, pastu il slično. Može se sve samo zahtjeva dosta organizacije. Može i bez organizacije, ali ako radiš do 3-4 i jos ides po dijete u vrtic u vecem gradu (citaj velike guzve) i ako bi rucak tek krenuo raditi kada dodes doma, na stolu ne bi bio prije 18 h😅


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar tera_

    tera_

    Broj poruka: 1424

    Prijavi adminu

    Aribari spreijeda mi je posteljica,to mi je rekao na zadnjem pregledu.
    E cure sto se tice kilaze koliko ste do sad dobile kg? Ja mislim da sam previse opterecena s tim stalbo se vagam🤣


    👩32g, Pcso, ir, dhea-s 14 ukupni T 1.90
    👨32g, oligoasthenozoospermia
    Kbc St
    1.Ivf/Icsi 5/2023--7f, 5🥚 1🐧, et trodnevnog, beta0,2❌️
    FET 10/2023.(prirodni),beta0,3 ❌️
    2.Ivf/ICSI 11/2023-->17f, 6🥚 -(hiper) 4🐧
    FET 1/2024.(prirodni+stoperica) 1🐧,beta 3,4❌️
    FET 6/2024.(estrofem3x1)1🐧,8dnt +,beta13dnt 1704,5 beta15dnt 3368❤️dečko🩵

  • daja12

    Broj poruka: 80

    Prijavi adminu

    Ja sam 12tjedan od sutra a do sad sam dobila 3-4kg  svaki pegled 1kg vise. Mislim da ce do kraja oborit sve rekorde

    🙍‍♀️32 PCOS
    🙎‍♂️39 ✔️
    05/2023 spontani 💔
    02/2024 gebärmutterspiegelung
    07.05. Beta ➕ 580
    16.05. uzv ❤️ poslije spontani😞
    05.08. transfer 19.08. beta 600 🥰
    28.08. kucaju 2 srca ❤️❤️ sreca ogromna

  • Avatar rosie0111

    rosie0111

    Broj poruka: 128

    Prijavi adminu

    Ako netko ima ideju šta se sve može zamrznuti voljela bih da napiše, ja s prvom bebom nisam to napravila i požalila sam debelo. Sad hoću sigurno...

  • Minnieus

    Broj poruka: 125

    Prijavi adminu

    Cure evo i mene s pregleda. Nisam ništa spavala od nervoze. Simptomi su mi se nešto smanjili pa sam se zbedirala, ali sreća uzalud. Bebica je lijepo narasla. Po uzv ravno 11tjedana. Vidjela sam rukice i nogice i čula srčeko kako snažno kuca 🥰.
    Presretna sam, sad se trebam naručiti na mini anomaly, to bi išla privatno. Ima tko za preporučiti nekoga u Zg?
    Idući pregled 5.11.
    Čestitam na još jednoj curici i ostalima na dobrim pregledima 🤗

    22.08. +

  • daja12

    Broj poruka: 80

    Prijavi adminu

    Minnieus

    Cure evo i mene s pregleda. Nisam ništa spavala od nervoze. Simptomi su mi se nešto smanjili pa sam se zbedirala, ali sreća uzalud. Bebica je lijepo narasla. Po uzv ravno 11tjedana. Vidjela sam rukice i nogice i čula srčeko kako snažno kuca 🥰.
    Presretna sam, sad se trebam naručiti na mini anomaly, to bi išla privatno. Ima tko za preporučiti nekoga u Zg?
    Idući pregled 5.11.
    Čestitam na još jednoj curici i ostalima na dobrim pregledima 🤗


    Minnieus bas mi je drago da je sve super 🥰

    🙍‍♀️32 PCOS
    🙎‍♂️39 ✔️
    05/2023 spontani 💔
    02/2024 gebärmutterspiegelung
    07.05. Beta ➕ 580
    16.05. uzv ❤️ poslije spontani😞
    05.08. transfer 19.08. beta 600 🥰
    28.08. kucaju 2 srca ❤️❤️ sreca ogromna

  • Dunja123

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    daja12

    Ja sam 12tjedan od sutra a do sad sam dobila 3-4kg svaki pegled 1kg vise. Mislim da ce do kraja oborit sve rekorde

    Meni je doktor rekao da bi trebalo dobiti svaki mjesec jednu kilu, a pretpostavljam da je kod blizanaca i više. Tako da mi se cini da ti odlično ide. Ja gubim kile i špotaju me

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.