Proljetne bebe 2022.🌹🌺☀️♥️ 🌄🍀

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

posvudusa

Broj poruka: 557

Prijavi adminu

Jel radio netko cervikometriju oko ovih tjedana? Koliki vam je cerviks? Moj je bio do sada na pregledima 4,5cm a danas čitam 3,1cm što je i dalje solidno ali dosta manje nego prije mjesec dana al nisu ništa spominjali da je to za brinuti se 🤔

28 👧🏻
    Pilence 30.03.2022. 🐣
    [lilypie.com]

Demi30

Broj poruka: 330

Prijavi adminu

Amelie

CoKSa

MarijanaMartinmeni jr u 30tt bila na zadak, pa se okrenula u 31, pa opet u 32 na zadak, i u nedjelju se sad opet okrenula glavicom dolje. Svaki tjedan ima okrete. Vec sam luda pomalo, ne zelim carski. Ja cu na vanjski okret bebe ic, ili na zadak rodit. Privatno to radi dr.Zlopasa, jer sam imala kod njega dog.u drugoj trudnoci da cu na okret. Ali mali se u 39 tjednu okrenuo pravilno i sa 39+6 rodila. Doslovno su mali zajebanti pred kraj. Sad mi je slozena nekako popreko, samo cekam oce opet na zadak otic.
    Imas vjezbe na yt pa skicni, ja dok je na zadak dubim na glavi

Doslovno dubiš na glavi ili?🙈🙈 svaka čast!

Ostale curke.. koji to magnezij uzimate da vam pomaže kod tih kontrakcija? Koju dozu?

Ja uzimam kelirani magnezij od solgara, 2-3 na dan (po preporuci nutricionistkinje koja radi s trudnicama) 

29👩‍❤️‍👨33
    stiže nam 🎀💗
    [lilypie.com]

Amelie

Broj poruka: 834

Prijavi adminu

Coksa bitno da djeluje! :) Skroz kužim da ne želiš na carski ako nije neophodno, a mislim da se bebe i na zadak mogu bez problema poroditi vaginalno samo se u našim bolnicama nitko s tim ne želi baviti previše ako ne mora..
    Demi hvala!:) Možda će trebati pa da znam..
    Posvuduša meni su ti isto svakako pisale te dužine cerviksa iako sam u ranijim tjednima. Prvo duži pa kraći pa opet duži.. mislim da se to tako brzo ne mijenja nego valjda mjerenja nisu ful precizna. Mislim da je bitno da si zatvorena i da nije prešlo preko neke kritične granice koju zna ginekolog. 

Pokušavamo od 09/2019.
    2x missed ab 8 i 6tj (2020)
    09/21- beta 245❤️
    0.4 ml heparin 💉
    Stiže nam curka🌸💓😍
    [lilypie.com]

Sunašce83

Broj poruka: 1089

Prijavi adminu

posvudusa

Jel radio netko cervikometriju oko ovih tjedana? Koliki vam je cerviks? Moj je bio do sada na pregledima 4,5cm a danas čitam 3,1cm što je i dalje solidno ali dosta manje nego prije mjesec dana al nisu ništa spominjali da je to za brinuti se 🤔

Na 28+5 mi je bio 4,5, ali to ti je ok taj 3,1 u tjednima kojima jesi. Mislim da bi sad i trebao biti polako sve manji. Jos 7 i pol tjedana i u terminu si😊. Opasno bi bilo da je 2.5 na nize bar mislim.

38👫38 💙16 💜5 💙+ 7/21
    termin: 17.3.2022.
    [lilypie.com]

• antonela98

Broj poruka: 342

Prijavi adminu

Meni je 29,8 na zadnjem pregledu u 28+2, skratio se. Mjerimo jos s 32tt i poslije se vise ni ne mjeri
    Sad se smanjuje, mozda brze rodimo 😂

🎀 28.3.

Tejuska♡

Broj poruka: 2981

Prijavi adminu

posvudusa

Meni je u 21tt bio 4cm 
    Zadnji puta u 25tt nije gledala,pa ce sljedeci u 29tt 😊 a isto me bas zanima 🙈

🦸‍♀️30🦸34
    🙋‍♂️Jan (7)🙆‍♂️Noel (4)
    Dolazi nam Lota🎀
    [lilypie.com]

Tejuska♡

Broj poruka: 2981

Prijavi adminu

_Katja_

Cure s problemima sa šećerom zao mi, al nek nije nešto gore, to se da srediti.
    Ja sam trebala raditi ogtt na ovom pregledu koji je otkazan, i sad imam izolaciju još tjedan dana, tako da cu u najboljem slučaju moći tek s 28+3 ako dobijem odmah termin. Jel netko zna je li kasno raditi to u 29. tjednu?

Nije prekasno bez brige.
    Ja sam ga sa N radila u 29+2 kad je pokazalo dosta povišeno.

🦸‍♀️30🦸34
    🙋‍♂️Jan (7)🙆‍♂️Noel (4)
    Dolazi nam Lota🎀
    [lilypie.com]

Omerta

Broj poruka: 1285

Prijavi adminu

posvudusa

Ponavljala sam OGTT , bolje da nisam.
    Natašte 5,9 a 1h nakon 11,1 😅
    Jedino mi je ovaj nakon 2h dobar.
    Katastrofa, vidjet ćemo šta dr kaže danas

Ojoj..  žao mi je..ja idem u ponedjeljak napokon to riješiti. Ne veselim se baš, ali se nadam da će me možda pustiti da čekanje između pikanja odradim doma pošto sam na par minuta hoda od doma zdravlja.
    .. 
    Danas odradila pregled kod novog gin i malo je reći da sam oduševljena.. I pristupom i pregledom.  Stvarno su ok, ljubazni, korektni, stručni oboje i doktor i sestra. Vaganje, tlak, mjerenje trbuha (bez ikakvog pritiskanja) .. Vag pregled, uzv.. Doktor me baš ugodno iznenadio kad mi je okrenuo ekran da si uslikam bebino lice na 4D.  Ja reko svaka vam čast.. Kaže on uštedio sam vam 400kn.  Što je točno jer tako nešto se najčešće samo privatno dobije. 
    Sve je super uredno, izmjerio bebu i procjenjena težina je 1174gr (+-171), za 27+5. Napokon da i to imam crno na bijelo.
    Urin ovaj put nisam radila jer mi je kod vaginalnog pregleda ustanovio neku upalu (piše u nalazu colpitis) pa sam dobila Geonistin vaginalete. Pitao me jel me što boli, peče, kakav mi je iscjedak.. Ja reko ništa, normalan blago žučkasti. Kao nisu gljivice, ali nešto “mješano”. Jel koja od vas koristila te vaginalete u trudnoći?? I da, rekao mi je da mi je maternica spuštena (u nalazu “dus lagano izbočen”). Ja ne osjećam nikakve tegobe, al pretpostavljam da je to dole oslabilo nakon dve prethodne trudnoće i možda od dizanja tereta (djeca itd). Nisam doduše dobila nikakvu preporuku što se tiće toga, za kegelove je navodno sad prekasno. 
    Uglavnom, izašla sam iz ordinacije sa smješkom na licu.. Sljedeći pregled 11.02. 

Be the change you wish to see in the world..

Sunašce83

Broj poruka: 1089

Prijavi adminu

Omerta neopisivo drago mi je radi tebe🥰❤. Napokon normalni pregled, vidjela bebicu. Ma bas mi je drago. I evo uskoro i drugi pregledic❤❤❤❤.

38👫38 💙16 💜5 💙+ 7/21
    termin: 17.3.2022.
    [lilypie.com]

• Mariina1106

Broj poruka: 122

Prijavi adminu

Omerta

posvudusa

Ponavljala sam OGTT , bolje da nisam.
    Natašte 5,9 a 1h nakon 11,1 😅
    Jedino mi je ovaj nakon 2h dobar.
    Katastrofa, vidjet ćemo šta dr kaže danas

Ojoj..žao mi je..ja idem u ponedjeljak napokon to riješiti. Ne veselim se baš, ali se nadam da će me možda pustiti da čekanje između pikanja odradim doma pošto sam na par minuta hoda od doma zdravlja.
    ..
    Danas odradila pregled kod novog gin i malo je reći da sam oduševljena.. I pristupom i pregledom.Stvarno su ok, ljubazni, korektni, stručni oboje i doktor i sestra. Vaganje, tlak, mjerenje trbuha (bez ikakvog pritiskanja) .. Vag pregled, uzv.. Doktor me baš ugodno iznenadio kad mi je okrenuo ekran da si uslikam bebino lice na 4D.Ja reko svaka vam čast.. Kaže on uštedio sam vam 400kn.Što je točno jer tako nešto se najčešće samo privatno dobije.
    Sve je super uredno, izmjerio bebu i procjenjena težina je 1174gr (+-171), za 27+5. Napokon da i to imam crno na bijelo.
    Urin ovaj put nisam radila jer mi je kod vaginalnog pregleda ustanovio neku upalu (piše u nalazu colpitis) pa sam dobila Geonistin vaginalete. Pitao me jel me što boli, peče, kakav mi je iscjedak.. Ja reko ništa, normalan blago žučkasti. Kao nisu gljivice, ali nešto “mješano”. Jel koja od vas koristila te vaginalete u trudnoći?? I da, rekao mi je da mi je maternica spuštena (u nalazu “dus lagano izbočen”). Ja ne osjećam nikakve tegobe, al pretpostavljam da je to dole oslabilo nakon dve prethodne trudnoće i možda od dizanja tereta (djeca itd). Nisam doduše dobila nikakvu preporuku što se tiće toga, za kegelove je navodno sad prekasno.
    Uglavnom, izašla sam iz ordinacije sa smješkom na licu.. Sljedeći pregled 11.02.

Omerta drago mi je da si zadovoljna s novim gin. Meni moja isto svaki put okrene ekran da si fotkam a mislim da cu iduci put i snimit kako se kreće da moze muz napokon vidjet jer nije mi do sada ni na jednom pregledu. Stvarno je važno da smo zadovoljen s gin kojeg odaberemo zato i vodim trudnocu privatno.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.