Prestanak dojenja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • MamaAna

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Drage mame
    Bok! 
    Evo zelim samo s vama kratko podijeliti kako sam ja rijesila problem nakon zelje za prestankom dojenja. 
    Moja curica danas ima 16 mjeseci i jedna je od onih emocionalno osjetljivijih kojima je cica predstavljala utjehu u svemu, a ta utjeha je presla u ovisnost. 
    Do neki dan je bila na cici 24 sata na dan. Kako radim od doma tako je stalno visila po meni i cicala dok sam doslovno bila na wc-u. Cijeli dan i cijelu noc. U 16 mjeseci nisam spavala vise od 45 min u komadu. Osjecala sam se uzasno i tako izgledala. Sve je popila iz mene. Doslovno. No znala sam da ona uziva u tome pa sam to radila zbog nje. Takoder, dokazano je da su dojena djeca (i ona koja spavaju s vama u krevetu) kasnije puno emocionalno inteligentnija. Uglavnom, planirala sam dojiti minimalno godinu dana, no evo prolongiralo se na 16 mjeseci jer nikako nije mogla bez cike

  • MamaAna

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Jako bi plakala i ja to nisam mogla, niti zeljela da dijete prozivljava. Svi su mi govorili za ono pravilo moras je pustiti tri noci da urla i da bude bez cike i fakat sam mislila da je to jedino rjesenje. Probala sam par puta, ali toliko je plakala da bih popustila. Nisam mogla bebu toj torturi podvrgavati. Djeca u toj dobi razumiju osjecaje i sve baziraju na tome, pa mozete zamisliti kako im je kad im se uskrati najveci uzitak/utjeha/bliskost… Uzela si joj nesto, a ona ne zna zasto… ne razumije. sigurno, ali sigurno sve sto naglo prestaje ostavlja traume. Zato ne slusajte bapske price nego izdrzite dok ne nadete najbezbolnije rjesenje. 

  • MamaAna

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Nego. Par puta sam probala onu siledija varijantu (tata ju/ga cuva tri noci dok vristi, mama je u drugoj sobi, tata joj/mu daje mlijeko, caj, vodu…) i nisam mogla. 
    I hvala Bogu da nisam. 
    Jedno jutro sam se probudila i citala malo forume i probala s drugom tehnikom - najuspjesnijoj. 
    Ujutro sam joj dala ciku cim se probudila i otisla se s njom igrati. Na cice sam zalijepila gaze i svaki put kad bi mi ona pocela povlaciti majicu, napravila bih bolnu facu, pokazala joj gaze i rekla MAMU BUBA. 
    Od tad nije cicu probala. 
    Dode tu i tamo i pati za njom, ali ja jos nosim gaze i kazem (i pokazem) da mamu buba i ona TO SHVACA. 
    Ne potcjenjujte djecu. 
    Normalno da je trebalo doci do nekog mjeseca zivota gdje to kuze (po meni je od 14. Mjeseca idealno), ali do tad treba izdrzati. Ja sam imala malu ovisnicu vjerujte plakala bih danima i nocima koliko bih bila iscrpljena i nesretna i bolilo me sve, ali izdrzala sam zbog nje. 
    I nasla bezbolan nacin.

    Djeca sve nose u sebi i iako mame kazu:ma nece se tog plakanja ni sjecati, to su sve rezovi nepotrebni na njihovom hipersenzibilnom srcu.
    Eto nadam se da ce vam ovo pomoci

    (Nakon prestanka dojenja i dalje imam mlijeka dosta ali ga rucno malo istisnem samo da pritisak popusti i pijem caj od kadulje. Beba super spava (i dalje se budi jer je tesko odstraniti naviku) i super jede napokon) 💃🏻

  • Avatar ikyri

    ikyri

    Broj poruka: 1645

    Prijavi adminu

    Ja sam dugo bila neodlučna… maknula bi cicu ali bi da ona to želi. Pokušaji svi su bili bez ikakve šanse za uspjeh jer sama nisam htjela pustit da može bit bez mene…željela sam da me treba. Tren dok sam ja posližila kockice u glavi… Rekla sam ne i dobila je bocicu i to je bilo to. Ni plakanje ni vikanje ni nista. Sad isto tako hocu da spava u svom kreveticu ali bi je kraj sebe da nije sama … Sad slažem nove kockice. I posložit ce se to ubrzo. Ali dok vi to iskreno 100%  ne želite …apsolutno nema šanse da cete uspjet. Dojenje je predivno i kad s tim prekinete nema povratka… Ali morate odlučit čvrsto…

  • Mimi1510

    Broj poruka: 48

    Prijavi adminu

    Drage mame!
    Nadam se da cu dobiti nekakv savjet , sobzirom da se dugo nije pisalo na ovoj temi.
    Moj problem je prestanak dojenja ,
    Beba ima 10mj i trazi ciku nekad prije podne , a nekad popodne…nekada se zna dogoditi da tek ciku trazi kasno popodne…a najveci problem mi predstavlja kada se navecer ide spavati.
    Bocicu unazad 5 dana ne zeli ni pogledat jako se ljuti , place , po noci ista stvar samo bi ciku i to jedno 3do4 puta nocu.
    Pokusala sam unazad 3 dana da joj tata da bocicu za spavanje ali to bude puno placa i ljutnje da ponekad zaspi od plakanja , a nekad popi ako 40mil.
    Onda se budi oko ponoci ja opet radim bocicu tata da i ista stvar nekad popi a nekad opet tako malo…nocu se nakon toga opet budi i opet drama jer zeli bocicu… veceras sam odlucila da spavam u drugoj sobi a tata snjom…neznam koliko ce to biti uspijesno ali pokusat cemo… dali vi imate mozda neki bolji savjet ? Kako sta da napravim.
    Popodne je isto zelim maknut ali cim ja kazem nemoze cika , drama , bacanje i plakanje…molim vas mame za pomoc !!!

  • Mimi1510

    Broj poruka: 48

    Prijavi adminu

    Ispravak u tekstu…nocu se budi jer opet zeli ciku ako nedam onda drama…
    I da beba ne zeli nikakvu dudu 

  • sunce7

    Broj poruka: 592

    Prijavi adminu

    Cure izdajala sam se i zbog raznih stvari necu dalje i sad me zanima s obzirom da smanjujem skroz izdajanje,izdajam minimalno kad su mi dojke tvrde da li je normalno da iz jedne dojke u kojoj je uvijek bilo vise mlijeka mlijeko curi vise nego prije? Mijenjam potkosulje i grudnjake svako malo.

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.