Prestanak dojenja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar MAMA X2

    MAMA X2

    Broj poruka: 444

    Prijavi adminu

    mmama2


    LuKi5


    MAMA PRVI PUT


    I ja imam slican problem djecak ima 19 mjeseci i sad sam u 4 mj trudnoce on sisa za uspavljivanje i po noci uzasno me boli dok sisa i iritantno mi je ne uzivam uopce valjda zbog trudnoce neznam mucim se …..dajem mu i dalje jer neznam kako da ga uspavam bez sise i kako da ga umirim po noci kad se probudi 
    Draga, ako si bas odlucna s tim da ne zelis vise dojiti L morat ces mu ili postepeno smanjivati podoje ili na "grublji" nacin ne davati vise uopce. Bitno je da si nacisto s tim sama sa sobom. Jer ako se ti premisljas onda od toga nista. Moras biti odlucna I dosljedna. Nema vise, biti ce ljutnje, cendranja I placa I tu je bitno da ti kao mama ne popustas. Jer ako popustis sve pada u vodu. Plakat ce jednom, dvaput, triput dok god ne skuzi da placem nece dobiti to sto trazi, njemu je to sad vise stvar navike, ritual mazenja, nego potreba, ako me kuzis sto ti hocu reci. Dok god budes popustala on ce to koristiti, a sto su veci to sve vise znaju manipulirati I protesti postaju sve veci.
    Ako uistinu smatras da je vrijeme za prestanak dojenja onda   ti je to rijesenje, ja osobno bi uvijek prvo probala s metodom postepenog ukidanja pa ako tako ne ide onda u ekstreme, cisto da je manji sok za dijete. 
    Moras si I dati do znanja da to sto prestaje dojiti ne znaci da cete on manje voliti, znam da sve roditelje koci strah da ce ga dijete manje voliti zbog toga, ali to nije istina. Djetetu je najveca sreca I najveca nagrada roditelj. Nikakva igracka, hrana, vrtuljak, bla bla bla….Kod njih postoji samo da I ne dok su tako mali, tocnije hocu ili necu, nema kod njih puno filozofije, mi smo ti koji puno filozofiramo I strahujemo, sto je sastavni dio roditeljstva, pa niti ne kuzimo koliko neki put tim strahom kocimo same sebe jer se bojimo da ce dijete biti ljuti na nas. Ne, on nece biti ljut, nitu te mrzitu niti ista od toga, on ce protestirati jer se instinktivno bori za sebe, za svoje, sto je istosastavni dio odrastanja, ali I roditelj je taj koji postavlja granice, e ovo mozes, e ovo ne mozes, tako je za sve. Dijete ce cendrat I plakat jer ne smije gurat prste u struju, ali ce I nauciti da to ne smije raditi jer je opasno. Sve se to medusobno nadopunjuje, bitno je da roditelj shvati kako nikakvu stetu nece napraviti djetetu ako ga odgaja, bez obzira sto je dijete u stanju vristati I plakati xy vremena, kad shvati da vriskom nece dobiti sto trazi onda nece vise ni vristati, a ljubav I privrzenost roditelju se nece zbog toga promijeniti, ne kompliciraju oni kao mi odrasli hehe 
    ma luki carice, divno si to sročila <3

    Slazem se super napisano trebalo mi je tako nesto fala curke  morat cu prvo u glavi sebi sve posloziti ….slaba sam na njegove suze i plac i uvijek mu popustim u svemu a ni to nije dobro nemoze uvijek dobiti kaj si on zacrta ….be samo oko dojenja nama je u svemu tak voza me kak on oce  mislim da kod njega nema blagog nacina jer se odma baca vristi dere ako nije kako on hoce a tako je i sa cikanjem

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    MAMA PRVI PUT


    mmama2


    LuKi5


    MAMA PRVI PUT


    I ja imam slican problem djecak ima 19 mjeseci i sad sam u 4 mj trudnoce on sisa za uspavljivanje i po noci uzasno me boli dok sisa i iritantno mi je ne uzivam uopce valjda zbog trudnoce neznam mucim se …..dajem mu i dalje jer neznam kako da ga uspavam bez sise i kako da ga umirim po noci kad se probudi 
    Draga, ako si bas odlucna s tim da ne zelis vise dojiti L morat ces mu ili postepeno smanjivati podoje ili na "grublji" nacin ne davati vise uopce. Bitno je da si nacisto s tim sama sa sobom. Jer ako se ti premisljas onda od toga nista. Moras biti odlucna I dosljedna. Nema vise, biti ce ljutnje, cendranja I placa I tu je bitno da ti kao mama ne popustas. Jer ako popustis sve pada u vodu. Plakat ce jednom, dvaput, triput dok god ne skuzi da placem nece dobiti to sto trazi, njemu je to sad vise stvar navike, ritual mazenja, nego potreba, ako me kuzis sto ti hocu reci. Dok god budes popustala on ce to koristiti, a sto su veci to sve vise znaju manipulirati I protesti postaju sve veci.
    Ako uistinu smatras da je vrijeme za prestanak dojenja onda   ti je to rijesenje, ja osobno bi uvijek prvo probala s metodom postepenog ukidanja pa ako tako ne ide onda u ekstreme, cisto da je manji sok za dijete. 
    Moras si I dati do znanja da to sto prestaje dojiti ne znaci da cete on manje voliti, znam da sve roditelje koci strah da ce ga dijete manje voliti zbog toga, ali to nije istina. Djetetu je najveca sreca I najveca nagrada roditelj. Nikakva igracka, hrana, vrtuljak, bla bla bla….Kod njih postoji samo da I ne dok su tako mali, tocnije hocu ili necu, nema kod njih puno filozofije, mi smo ti koji puno filozofiramo I strahujemo, sto je sastavni dio roditeljstva, pa niti ne kuzimo koliko neki put tim strahom kocimo same sebe jer se bojimo da ce dijete biti ljuti na nas. Ne, on nece biti ljut, nitu te mrzitu niti ista od toga, on ce protestirati jer se instinktivno bori za sebe, za svoje, sto je istosastavni dio odrastanja, ali I roditelj je taj koji postavlja granice, e ovo mozes, e ovo ne mozes, tako je za sve. Dijete ce cendrat I plakat jer ne smije gurat prste u struju, ali ce I nauciti da to ne smije raditi jer je opasno. Sve se to medusobno nadopunjuje, bitno je da roditelj shvati kako nikakvu stetu nece napraviti djetetu ako ga odgaja, bez obzira sto je dijete u stanju vristati I plakati xy vremena, kad shvati da vriskom nece dobiti sto trazi onda nece vise ni vristati, a ljubav I privrzenost roditelju se nece zbog toga promijeniti, ne kompliciraju oni kao mi odrasli hehe 
    ma luki carice, divno si to sročila <3
    Slazem se super napisano trebalo mi je tako nesto fala curke  morat cu prvo u glavi sebi sve posloziti ….slaba sam na njegove suze i plac i uvijek mu popustim u svemu a ni to nije dobro nemoze uvijek dobiti kaj si on zacrta ….be samo oko dojenja nama je u svemu tak voza me kak on oce  mislim da kod njega nema blagog nacina jer se odma baca vristi dere ako nije kako on hoce a tako je i sa cikanjem


    Ignoriraj ga tako kad krene s ispadima, jedino ako krene lupati tako da se moze ozljediti onda ga uzmi u ruke I cvrsto stisni uz sebe ali mu se nemoj uopce obracati ili mu samo kazi kratko I jasno “ljut si” I pusti ga da se “ispuse”, kad se smiri e onda mu se obrati I zagrli ga, tako da vidi da dobiva paznju kad se ponasa “kako treba”, jer ti on tim vristanjem I bacanjem samo privlaci paznju I vecinom je to roditeljima bedara pa se skroz oko djece namjeste da ga smire I ono dobiva tu paznju u nezeljenoj situaciji I tim sve viseI vise rade ispada. Kad skuzi da dobiva paznju kad je miran onda ce I prestati vristanjem I lupanjem traziti ono sto hoce…Nemoj mu popustati jer ces si stvoriti ogroman problem jer sto je veci lakse manipulira, samo ga ignoriraj kad krene ispad I ako vristi, kratko I jasno “Ne”….Oni se I na taj nacin uce smirivati, kada ga pustis da se ispuse to mu je dobro za kasnije, jer ce se moci sam smiriti u stresnim situacijama I smanjiti ce mu se impulzivnost, a nista mu ne bude od tantruma…Nemoj mu popustat jer ce te izluditi skroz, a tu je I druga bebica na putu koja trazi paznju….Sto ide stariji to je sve teze, a on vec dobro kuzi I koristi situaciju. Nema ti sto biti zao. Ne bude mu nis od toga…Mora imati granice…Da vidis ovog mog hahara….Proletio bi kroz staklo kad krene da smije…Ima tih problema ali smo mu uspjeli smanjiti trajanje tantruma samo s tim sto sam ti gore napisala. Drzi se! 

    mmama 

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar MAMA X2

    MAMA X2

    Broj poruka: 444

    Prijavi adminu

    Luki5 tek sam sad vidjela ovaj zadnji odgovorhvala od srca …tantrumi su nam jos uvijek tu i tamo prisutni radi stvari koje n3smije i ne odustaje stalno se vraca i radi istu glupost

    Nego mi smo se rijesili cickanja ….postepeno prvo po danu pa sad na kraju i za uspavljivanje prvih par dana se jako ljutio bacao vristao uspavljivanje je trajalo sat vremena dok se nebi umorio doso do mene u krevet zagrlio me i tako zaspo sad vec sve to traje krace cak me ni ne vuce vise za majcu da oce cicu….zao minje uzivala sam do sad al yad u trudnoci mi je dojenje postalo nocna mora bradavice su me boljele grcevi u trbuhu dok bi dojio ….zao mi je ali i drago sad se na dr nacine mazimo i uzivamo

  • Avatar Miky3

    Miky3

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima!
    Spadam među možda rijetke mame koje nisu imale taj problem odvikavanja od cicke… Naime moj frajer koji sad ima 9mj. sam je odbio cicku… Čim je počeo jesti mlijeko cicka pa-pa… A bilo me jako strah kako ćemo to odvikavanje riješit…No sad nakon što je odbacio cicku imamo “problem” mama bez mene ni na wc…. Valjda mu fàli ta bliskost koju je sa dojenjem imao pa je dreka i vika mama,mama ako je mama u vidnom polju… Kad me ne vidi sve je ok al kad me ugleda nema šanse da ga ne uzmem jer to je urlanje…. A proći će i to… Puno sreće u odvikavanju i želim vam da što “bezbolnije” to preživite….

  • Palili

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame :)
    Čitajući po forumima vidim da ima svakakvih iskustva, tako mora i biti kada su sva djeca posebna :D Nema neki univerzalan recept :P
    Zanimaju me Vaša iskustva s odvikavanjem od dojenje. Konkretno, imam bebu 14mj staru, dojenje po danu smo isključili- kako se savjetuje prvo ukinuti preko dana pa preko noći. No mi nikako noćno dojenje da maknemo. Večernje uspavljivanje ne može proći bez dojenja. Buđenje po noći također. Bez obzira što pije mlijeko. Inače, beba je sama odbacila dudu, malo prije godine dana, plazi jezik kada joj pokušam staviti, ne prihvaća bočice na dudu, a čokolino jede na žlicu 🙈🙈
    Uz to dojke se ne pune jednakom brzinom. Na kraju dana kada dođe red za dojenje jedna od dojki je vidno veća od druge i naravno da ću bebi ponuditi tu koja je veća, inače ako ponudim drugu manju krene nezadovoljstvo i borba. Po noći mu ponudim manju.
    Zanima me hoće li se prestankom dojenja to srediti - da budu slične veličine ? :P Neki savjet za odviknut se od noćnog dojenje 🙆🙆

  • Avatar Pepita2109

    Pepita2109

    Broj poruka: 2751

    Prijavi adminu

    Imam bebu od 11mj, dojenje još uvijek No1 ako se nje pita, po danu imamo 3-4 podoja, po noći kod svakog buđenja a zna ih biti jako puno ( minimalno 4) ne prihvaća ni dudu, ni bočicu, sa dohranom smo krenuli malo prije navršenih 6mj u poč je jela sve ali po malo, a sad i to malo neće i borbe su, tijekom dana uspavljujem je na rukama, sjedim na kauču i ljuljam i pjevam ( nekad i nosim ovisi šta upali ), a po noći sisa sisa i samo sisa, i stvarno me to počinje frustrirati, voljela bih ako ne da izbacimo noćne da smanjimo makar na 1-2, probala sam e sad ide problem, ona kad se probudi, ona je zapravo u nekom polubudnom stanju zijeva i vrišti iz petnih žila tražeći sisu da se uspava, ja ju ljuljam pjevam mazim sve ali ona se baca od ljutnje i tek onda nastaje kaos.. da ju pustim da i dalje spava na sisi cijelu noć ili? Spava sa nama baš iz tog razloga, vraćanje u krevetić ne pomaže.. budi se svakih sat i pol nekad 2 ako imam sreće.. mame koje imaju slična iskustva svaki savjet je dobrodošao

    <3 Čuda su moguća ako vjeruješ u njih <3
    🙏👸👸🙏❤️

  • Avatar ivchi87

    ivchi87

    Broj poruka: 547

    Prijavi adminu

    Ja nemam iskustva svoja ali imam od prijateljice. Njen mali je nedavno navrsio godinu dana, do tad cicao po noci od 2-10 puta… kad je navrsio godinu dana odlucila mu je to srezat, nije mu vise dala cicu, bilo je klimavo neko vrijeme, cak su se na par dana vratili cici zbog neke viroze ali nakon toga opet krenuli sa nedavanjem. I njoj je super ispalo. Sad se probudi svaku noc u 4, da mu bocicu jer je gladan i spava do jutra dalje. 

    Inace ima negdje video zapis gdje dr Jovancevic isto prica o tome, probat cu nac al sad ne stignem…

  • Palili

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Kakvo je sada stanje nakon nekog vremena? 
    Moguće je da i zubići idu. Nama npr rastu kutnjaci. 

    Probaj izbaciti preko dana prvo, pa kasnije navečer i po noći. Korak po korak :) Nismo ni mi ništa bolji ako te šta tješi :)

    Izmoriti bebu tokom dana uz igre, ako već hoda poticati ju da se što više kreće, da je aktivno i slično..tako ja bar svojega.

    Ja sam kupila bocicu na slamku i moj je to super prihvatio i tokom dana tako puno vode pije i nekako je zaboravio uopce da je sisao po danu, obicno ga uspavam u kolicima ga malo vozim i zaspi kroz 10ak minuta i spava sat i pol do dva sata.
    Ali zato kada dođe večer kao da se reprogramira.
    Rutina:kupanje, čokolino na slamkicu…ii onda nastaje problem..
    Uspavamo se kako koju večer nekad se baca po našem krevetu, nekad u svom krevetiću, nekad u kolicima, nekad sisanje..
    Jednu večer je plakao skoro sat vremena, odbijao vodu iz bocice na slamku, al je ipak prihvatio nakon nekog vremena i kasnije zaspao, to mi je nekako bilo ohrabrenje da se ipak može alo uz punoo punoooo strpljenja i smirenosti..all kad se po noci probudio trazio je sisu i dramio..

    Ali po noći i dalje ništa osim sise, ista stvar : kao neko polubudno stanje - za poludit. 

    Imamo dva izbora- imat super strpljenje i bit svjesne da se nećemo naspavati i ne dat sisati, ali dati do znanja djetetu da smo tu uz njega, pjevati mu, maziti..ili drugi izbor dati da sisa..

    Neznam ako ti je što pomoglo ;) :)

    Mame savjeti??

  • Avatar leptirica3

    leptirica3

    Broj poruka: 211

    Prijavi adminu

    Kako da prestanem dojiti dijete nocu,odnosno da spava cijelu noć? On uskor puni dvije godine,neću ga još prestajati dojiti,i tako doji samo ujutro kad se probud,na podne i navecer za uspavljivanje..

  • Nova1

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Drage mame! Ja imam drugaciji problem. Mozda i nije problem, ali mene je svakako iznenadilo. I to ne u eobrom smislu. Moja bebica ima 7 mjeseci. I gotovo se potpuno odvojila od sise. Kroz dan uopce vise ne sisa, kroz noc se vrlo vrlo cesto budi ali ne papa, jedini zicer je do sad bilo dojenje prije spavanja ali sad ni to vise ne zeli. Pokusala sam izdojiti, popije nekih 30 ml i to je to. Jede vocne i povrtne kasice i meseko, ali fali sad taj dio mlijecne prehrane. Ne bih joj htjela davati formule ili prijelazna mlijeka jer imam svoje, ali kad ionako ni ne zeli papati mlijeko.. ima li netko slicnih iskustva? 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.