Prava za nezaposlene trudnice i rodilje

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Draga MarinaMery, možete pročitati članak: https://klokanica.24sata.hr/beba/mama-poslije-poroda/imaju-li-svi-nezaposleni-pravo-na-rodiljnu-naknadu-1738 [klokanica.24sata.hr]
    Također, već su otvorene dvije teme o naknadama pa možda tamo pronađete odgovor: https://klokanica.24sata.hr/forum/roditelji/roditelji-43/rodiljne-i-porodiljne-naknade-405 [klokanica.24sata.hr] i https://klokanica.24sata.hr/forum/trudnoca/trudnoca-38/porodiljna-naknada-168 [klokanica.24sata.hr]

  • Avatar Mare3233

    Mare3233

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame! Imam pitanje: Dali imam kao nezaposlena trudnica pravo na djecji doplatak bez obzira sta je muz zaposlen i gdje se u zagrebu moram obratiti za novcanu naknadu od grada i opcine?

    Marija

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Na doplatak imas pravo ako ti dohodak po clanu obitelji ne prelazi 1663 kune!A za novcanu naknadu ides na hzzo!Ja nosim doznake i u toj istoj sobi su papiri za naknadu!To slobodno uzmes i kasnije ti muz moze to predat,ne moras ti ici!Ovo je za Zg!

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Ne znam koji si dio grada jer svaki dio ima svoj hzzo-podruznice,recimo!Ne znam kak bi drugacije rekla!Inace,doplatak nema veze s time jesi li zaposlena ili ne

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Larisa23

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, zanima me jedna informacija ukoliko je netko upoznat sa time. 🙂

    1. Zanima me da li se porodiljni može upisati kao radni staž?

    2. Trenutno sam nezaposlena i nedavno sam saznala da nam dolazi druga beba (prije toga sam bila na komplikacijama kao zaposlena i sada zadnjih 12 mjeseci na porodiljnom kao nezaposlena), pa me zanima da li imam pravo na bilo kakva primanja sad tijekom trudnoće (ako računam da mi se porodiljni upiše kao 12 mjeseci staža) 🤔

    Našla sam informaciju da ako imam staž a nemam primanja, navodno mogu dobiti onu minimalnu isplatu od 2300kn mjesečno, al nekako mi to ne zvuči stvarno. 

    Nadam se da nisam previše zakomplicirala 😁

  • Deleted user

    Broj poruka: 4311

    Prijavi adminu

    Larisa23

    Pozdrav cure, zanima me jedna informacija ukoliko je netko upoznat sa time. 🙂

    1. Zanima me da li se porodiljni može upisati kao radni staž?

    2. Trenutno sam nezaposlena i nedavno sam saznala da nam dolazi druga beba (prije toga sam bila na komplikacijama kao zaposlena i sada zadnjih 12 mjeseci na porodiljnom kao nezaposlena), pa me zanima da li imam pravo na bilo kakva primanja sad tijekom trudnoće (ako računam da mi se porodiljni upiše kao 12 mjeseci staža) 🤔

    Našla sam informaciju da ako imam staž a nemam primanja, navodno mogu dobiti onu minimalnu isplatu od 2300kn mjesečno, al nekako mi to ne zvuči stvarno.

    Nadam se da nisam previše zakomplicirala 😁


    Svi imaju pravo na tu min. naknadu od 2328,20kn, ja je dobivam,također nezaposlena.

  • Larisa23

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Ena31, za porodiljni znam da ima pravo kasnije zanima me dal u periodu trudoće imam pravo na primanja. (ako mi se porodiljni upiše kao staž) 

  • Deleted user

    Broj poruka: 4311

    Prijavi adminu

    Larisa23

    Ena31, za porodiljni znam da ima pravo kasnije zanima me dal u periodu trudoće imam pravo na primanja. (ako mi se porodiljni upiše kao staž)


    Aha..sorry krivo sam shvatila..e to neznam, najbolje i najsigurnije da odeš na HZZO i pitaš🤷

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.