Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Boogie

    Boogie

    Broj poruka: 26

    Prijavi adminu

    Hej svima, baš ste aktivne!
    Ne mogu se sjetiti svakoj ponaosob pisati, nemojte zamjeriti, baš mi je ludnica na poslu i u životu.
     Sanii i Čokoladice držite se!❤️ Koji vam je dan nakon transfera?
    Rolice drž se! Tijekom svojih boravaka u bolnici ispratila sam puno cura koje su došle po tu tabletu u  malim ivf trudnoćama i dobro bi im to sve počistilo. Samo hrabro!❤️
    Embryoglue može u FETu, meni su ga dali i prošli put u svježem i sad u FETu. Na VV ga po defaultu daju svima, može se tražiti da ga ne daju, ali ne škodi pa zašto ne. Smanjuje rizik od izvanmaternične pa je mene to odmah kupilo.
    Meni je 4. dan nakon transfera, jako se trudim biti skulirana, ali zato mi google izgleda ko da sam se ludih gljiva najela🤣😅 vidim da ću se do kraja ovog tjedna registrirati i na redditu 🫣 ovo je fet pa je valjda zato drugačije, nemam nikakve posebne simptome, samo mi se jako plače, ali to je možda i zato što mi je malo stres na poslu.

    🧚'92-Hashimoto, l jajovod hydrosalpinx, ostalo ok
    🦹'90-sve ok!
    2019.-spontana trudnoća i zdrava bebica
    2021.-izvanmaternična lijevo-hydrosalpinx
    2022.-izvanmaternična desno-MTX
    1/24-klomifenski ciklus, 3js, 1 oplođena i vraćena, biokemijska
    4/24-stimulirani ciklus Bemfola, Menopur, Orgalutran, Decapeptyl, 12js, 9 blastocisti-freeze all zbog hiperstimulacije
    5/24 FET 2❄️

  • Avatar sanjushka

    sanjushka

    Broj poruka: 771

    Prijavi adminu

    Rolica ma riješit ćeš to brzo, pogotovo ako se počelo deformirati. Brzo će to izaći. Meni je prvih sat vremena bilo najgore, poslije se izdrži. Samo popij brufen na vrijeme, prije nego krene bolit. Kroz par sati su mi potpuno prestali grčevi. Čitala sam negdje da je dobro malo prohodat da gravitacija napravi svoje. Ne znam koliko je to točno ali meni je krenulo kad sam malo prošetala.. Sretno 😘
    A di nam je korniiii? Jel gotov pregled? 🥰

    👩🏼 36, endometrioza, 1 jajnik u funkciji, AMH 0.44µg/L
    🧔‍♂️ 31, normozoospermia
    ✴️KBC Rijeka
    1. 2020. stim, zamrznuta 1js zbog endo
    2. 4/23 stim IVF, 2js + 1 odmrznuta, 2 oplođene, transfer 1js, ➖
    3. 9/23 prir. IVF ➡️ 1js ❌ nije oplođena
    4. 10/23 prir. IVF ➡️ 1js, transfer, ➖
    ✴️Beta+
    5. 2/24 stim IVF ➡️ 2js, 1 oplođena, transfer 2d zametak, 12dnt ➕, 13dnt β 403, 15dnt 730, 18dnt 2364, 20dnt 3428, nema ❤️ - BO💔
    ✴️Repromed
    6. 6/24 prekinut postupak, loš ciklus
    7. 9/24⏳

  • Avatar Lola1

    Lola1

    Broj poruka: 413

    Prijavi adminu

    Drage curke jos jednom sam htjela zahvaliti svima na utjesnim rijecima 🫶🏻❣️ popratim vas sve ali nisam bas bila aktivna na ovoj temi nego na azoo.
    Curke s negativnim testovima zao mi je ali ne mora jos nista znaciti, meni je ovaj put bilo gore nego kad trebam m dobiti, eto pa je bilo pozitivno al nazalost lose zavrsilo. Mozda beta iznenadi 🙌🏻 curke sa azoo su me savjetovale da se vama ovdje javim pa mozda neka ima iskustvo..
    Naime prvi put kad smo isli meni progesteron uopce nisu kontrolirali, ja sam m dobila doslovno kroz par dana od transfera. Ovaj put su rekli da ce vadit progesteron i na kraju nisu, ocito su zaboravili i tek na moje inzistiranje su ga izvadili, bio je petak, terapija mi je bila utrogestan 3x po jedna.. da bi mi utorak tek javili da mi je progesteron 20 i da krenem dodatno sa prolutexom.. nakon tri dana se digao na 36, kad sam betu vadila na 16dpt izvadila sam ponovno progesteron i on je pao na 35, ja sam tu vec osjecala da je gotovo 😞 nakon dva dana sam prokrvarila. Iako oni govore da je to u referentnom valu, ja imam osjecaj da je to prenisko bilo pogotovo s obzirom i na moju kilazu i sve. Takodjer mutaciju mthfr homozygot ignoriraju i ja iskreno vise ne znam sto napraviti. Papa uvijek uredan, brisevi uredni, mikoplasma ureaplasma aerobi sve je to uredno. Svaki put komentiraju kako je sve super i sve super izgleda i sad mi se dogodi missed😣 jos sam im napominjala da je meni druga faza ciklusa po mome kratka, meni m dodje vec na 11-12i dan nakon pozitivne lh trakice, imam bolove pa i po 10 dana prije menge, i sad me i prije transfera cak bolilo.. sorry na poduzem postu i nadam se da se smijem druskat s vama 🫶🏻 ostalim curama koje su imale aspiraciju ili cekaju betu, drzim fige na najjace ❣️❣️❣️

    👩🏻32
    👦🏻31
    Neopstruktivna azoo, fsh preko 40 ,
    Prag 11/23
    Prvi ivf: 12js, od kojih 4 dobre, do stadija blastociste dogurale 2- vracena 1, neuspjesno
    Fet 1 blastice uz embrioglue 4.5.2024, 7dpt + na testu, kontrola- nizak progesteron , uveden i prolutex, beta 16dpt 1900, nakon dva dana krvarenje, beta 2400, iduci dan 763, missed u 5tt ,22.05.2024.👼🏻💫😭
    Nemamo smrzlica
    Ja: amh 9,45pmol, mthfr homozygot,pai I 4G/5G sumnja na inzulinsku rezistenciju, terapija glucophage

  • Avatar dreamer ❤

    dreamer ❤

    Broj poruka: 570

    Prijavi adminu

    Cure koje odlaze u Mađarsku po prolutex, moja zamjenska ginekologica nije uopće susretljiva a moja je na bolovanju i uvjerava me da će onaj papirić kojeg mi je dr. Lana izdala biti dovoljan za kupnju, a po Vašim pričama to nije dobar recept. Uopće neznam što mi je činiti. 

    👧 32, pcos like, 👦 38, oligoasthenozoospermia
    04/22 1.ICSI Petrova: Rekovelle, Cetrotide, Decapeptyl x2 💉 ; ~ 6❄❤
    1.FET ➡️ 06/22 ❄ 1 blastica ~ beta 0
    2.FET ➡️ 07/22 ❄ 1 blastica ~ beta 0
    3.FET ➡️ 04/23❄❄2 blastice~ beta 0
    4. FET ➡️ 09/23 ❄️❄️2 blastice~ 1.beta 84,6 2.beta 29.3 😪
    05/24 2.ICSI pol. Škvorc: Ovaleap,Orgalutran, Ovitrelle~5 bc
    1. ET ➡️ 1 blastica ~ beta 0
    4❄️❤️

  • Avatar korni

    korni

    Broj poruka: 1631

    Prijavi adminu

    Sanii  jako mi je žao 😔 vjerujem da poznaješ svoje tijelo nakon toliko transfera..ali drzim fige da beta ipak iznenadi 🤞🫂
    Čokoladice žao mi je i zbog tvog testića.. drži se 🫂vidim da si već u planovima 🍀🍀
    Sanjuska neka si se pojadala 🤗 ja ti nemam neki savjet jer se nisam puno pikala, ali sigurna sam da će sve biti okej 🤗
    Žuži od sutra si pupo 🥰
    Matajči baš si svašta prošla, teško je i pročitati takav post.. želim ti sreću od srca ❤️
    Dreamer, koalica super, neka bude dobar party 🍀
    Rolice neka sve prođe što bezbolnije 🫂❤️
    ---- 
    Hvala vam cure na podršci 🤗 evo me sanjushka, popodnevni je pregled i beba je htjela pizzu nakon pregleda 😅 🙈 ctg je uredan, ja zatvorena, malena je na 2800 gr ❤️ idući pregled je 10.6. 🤗

    👸'84. (AMH 18,6 pmol/L, redoviti ciklusi)
    🤵'88. (oligozo ➡️normo), start 10/21, 9/22 missed ab.,
    6/23 (KBC Ri)- duo stim - 3🐧
    9/23-1.FET - 1🐧 (prir. ciklus)❌
    10/23-2. FET - 1🐧(prir. ciklus) 7dnt + ➡️ 10dnt beta 274.9, 12dnt 844.7, 14dnt 2195➡️ 1.uzv - 7+1 ❤️ Panorama low risk - it's a girl 🩷 OTP 24.6.➡️ 27.6.'24. baby L. 🩷

  • Avatar TraTinčica

    TraTinčica

    Broj poruka: 169

    Prijavi adminu

    Drage moje, dugo me nije bilo jer su me mucnine doslovno satrale. Apsolutno bez pravila nekad ujutro, pa tokom dana ili pocne navecer pa traje cijelu noc. Kada k‘tome zbrojimo jos migrene mi je bas bilo lose. No, nadam se da je najgore iza mene, sutra imamo UZV i Nifty 😊❤️ pa Vam se javim, a sada idem citati zaostatke. Nadam se da ste mi sve dobro ❤️🍀❤️


    👩🏻 44 🧔🏻 50 (OAT) Poliklinika IVF Zagreb:
    12.2019 IVF (12 oocita = 5 blastocista) ❌
    11.2021 (prvi stimulirani FET) ❌
    02.2024 (drugi stimulirani FET) 28.03. FET 2 blastociste 10.04. beta 1 = 839
    12.04. beta 2 = 2282
    21.04. UZV potvrdjena jednoplodna trudnoca 🐣❤️

  • Avatar Rolica

    Rolica

    Broj poruka: 681

    Prijavi adminu

    Boogie, Korni hvala cure 🥰🙏🙏
    Sanjushka joj nadam seeee 🙏 Koje si tablete uzimala? Imala sam neciji screen preporuke za kombu tableta i sad to ne mogu pronaci 😅 Iako ce dati u bolnici isto neke recepte koliko znam.
    .
    Pusa svim curkama 🥰♥️

    👩 38 g, 08/20 - missed Ab, 11 tt (prirodna tr),
    AMH 2,24, fsh i
    kariogrami uredni,
    👨 37 g, oligozoospermia,
    1. 04/24 Beta+, 1 🐧 👉 FET 👉 missed abb 6 tt

  • Avatar Hypnoticpoison

    Hypnoticpoison

    Broj poruka: 413

    Prijavi adminu

    dreamer ❤

    Cure koje odlaze u Mađarsku po prolutex, moja zamjenska ginekologica nije uopće susretljiva a moja je na bolovanju i uvjerava me da će onaj papirić kojeg mi je dr. Lana izdala biti dovoljan za kupnju, a po Vašim pričama to nije dobar recept. Uopće neznam što mi je činiti.

    Joj.😡 Provjereno znam da ti taj recept neće biti dobar, jer meni su objašnjavali što sve treba pisati na receptu. Druga država - druga pravila. Prošli tjedan je Nina išla sa receptom iz Repromeda u Mađarsku i rekli su joj da taj recept ne valja. Htjela je ponovno ići u Zagreb po novi recept, pa sam joj rekla da ne mora, neka samo ode kod svoje ginekologice i kaže što sve mora pisati na receptu, to joj je napisala i išla ponovno u Mađarsku i kupila bez problema. Probaj joj objasniti da je to druga država i da su drugačija pravila.

    🧔 37
    👩 37
    🏥 Poliklinika IVF
    2023: 3X IUI : ❌️ ❌️ ❌️
    1.IVF: 07/23 ➕️ ❤ 9-i tjedan missed ab - medikamentozni pobačaj 😭 💔 🤍 👼
    2.IVF: 01/24 - 8 oocita -3 zrele, nije došlo do oplodnje ❌️
    3.IVF: 04/24 ➡️ ICSI ➡️ 1.beta 697 ; 2.beta 1313
    1. ultrazvuk 17.05. ❤️ 🌈 🙏 🙏
    2. ultrazvuk 03.06. ❤️ ❤️ 🌈 🌈 🙏 🙏
    3. ultrazvuk 24.06. ❤️🌈🙏🙏 💔 🤍 👼
    Veritas test - low risk, stiže princezica, naša dugica 🌈 💜 🙏 🙏
    "Radujem se uspjehu drugih, jer uspjeha ima dovoljno za sve"!
    💪💪🤞🤞🍀🍀❤❤

  • Avatar Čokoladica 🍀

    Čokoladica 🍀

    Broj poruka: 320

    Prijavi adminu

    Rolica

    Boogie, Korni hvala cure 🥰🙏🙏
    Sanjushkajoj nadam seeee 🙏 Koje si tablete uzimala? Imala sam neciji screen preporuke za kombu tableta i sad to ne mogu pronaci 😅 Iako ce dati u bolnici isto neke recepte koliko znam.
    .
    Pusa svim curkama 🥰♥️

    Rolice, meni su ti u vinogradskoj rekli ketonal i brufen. U ljekarni su mi rekli pa ne smijete to dvoje zajedno 🤣🤣 ali spasio me ketonal. Sestra u dnevnoj bolnici mi je rekla da slobodno taj cijeli dan uzmem tableta koliko god mi treba...da mi nece nista biti. 

    👱‍♀️ 36, hipo, hashi, amh 44,5
    👨‍🦳 normo
    '22. Missed ab (prir. tr.)
    Poliklinika IVF
    '23. 2 x IUI ❌️
    04/24 1. IVF - (Rekovelle, Cetrotide, Decapeptyl, Ovitrelle) - 13 🥚, 9 opl. - 4 blastice, 3❄️, beta ❌️
    05/24 prir. FET (Ovitrelle) - 1 blastica, beta ❌️
    09/24 stim. FET ⏳️

  • BikMik

    Broj poruka: 987

    Prijavi adminu

    Lola1

    Drage curke jos jednom sam htjela zahvaliti svima na utjesnim rijecima 🫶🏻❣️ popratim vas sve ali nisam bas bila aktivna na ovoj temi nego na azoo.
    Curke s negativnim testovima zao mi je ali ne mora jos nista znaciti, meni je ovaj put bilo gore nego kad trebam m dobiti, eto pa je bilo pozitivno al nazalost lose zavrsilo. Mozda beta iznenadi 🙌🏻 curke sa azoo su me savjetovale da se vama ovdje javim pa mozda neka ima iskustvo..
    Naime prvi put kad smo isli meni progesteron uopce nisu kontrolirali, ja sam m dobila doslovno kroz par dana od transfera. Ovaj put su rekli da ce vadit progesteron i na kraju nisu, ocito su zaboravili i tek na moje inzistiranje su ga izvadili, bio je petak, terapija mi je bila utrogestan 3x po jedna.. da bi mi utorak tek javili da mi je progesteron 20 i da krenem dodatno sa prolutexom.. nakon tri dana se digao na 36, kad sam betu vadila na 16dpt izvadila sam ponovno progesteron i on je pao na 35, ja sam tu vec osjecala da je gotovo 😞 nakon dva dana sam prokrvarila. Iako oni govore da je to u referentnom valu, ja imam osjecaj da je to prenisko bilo pogotovo s obzirom i na moju kilazu i sve. Takodjer mutaciju mthfr homozygot ignoriraju i ja iskreno vise ne znam sto napraviti. Papa uvijek uredan, brisevi uredni, mikoplasma ureaplasma aerobi sve je to uredno. Svaki put komentiraju kako je sve super i sve super izgleda i sad mi se dogodi missed😣 jos sam im napominjala da je meni druga faza ciklusa po mome kratka, meni m dodje vec na 11-12i dan nakon pozitivne lh trakice, imam bolove pa i po 10 dana prije menge, i sad me i prije transfera cak bolilo.. sorry na poduzem postu i nadam se da se smijem druskat s vama 🫶🏻 ostalim curama koje su imale aspiraciju ili cekaju betu, drzim fige na najjace ❣️❣️❣️

    Joj tacno razumijem tvoju frustraciju, isto imam kratku luteal u fazu, dosta bolova prije nego trebam do iti i niko nece da me slusa da cesce provjerava progesteron. Posebno me ovi Nkemci izludjuju 😅, dole ja sve odradim na svoju ruki, ovdje ni to nije lako. A i za moju vrstu mutacije samo govore ne treba ti nista. Ali opet sa druge strane, mozda je porgesteron samo ppceo opadati, jer je plod nazalost stao sa razvojem, sta je uzrok a sta posljedica ko ce znati...

    TTC 08/2021
    👰32 🤵34
    Biohemijska 10/22
    MTHFR i PAI Alel 2 defektni, defekt lutealne faze, edometrioza
    Missed abortion 11ttc 03/23
    09/23 muz normo, oligoastheno11/23, normo 03/24
    11/23 HSG, sve prohodno; stoperica ❌
    01/24 laparoskopija, histeroskopija
    03/24 prvi postpak ICSI (Puregon, Granillex, Ovitrelle, Cyclogest) 18js, 7 oplodjenih 01.04. ET ❌
    04/24 FET, otkazan
    05/24 FET 7dnt +, 9dnt beta 187, 11dnt 532, 25.06. UZ cuje se ❤️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.