Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar nina1985

    nina1985

    Broj poruka: 49

    Prijavi adminu

    Hypnoticpoison

    dreamer ❤

    Cure koje odlaze u Mađarsku po prolutex, moja zamjenska ginekologica nije uopće susretljiva a moja je na bolovanju i uvjerava me da će onaj papirić kojeg mi je dr. Lana izdala biti dovoljan za kupnju, a po Vašim pričama to nije dobar recept. Uopće neznam što mi je činiti.
    Joj.😡 Provjereno znam da ti taj recept neće biti dobar, jer meni su objašnjavali što sve treba pisati na receptu. Druga država - druga pravila. Prošli tjedan je Nina išla sa receptom iz Repromeda u Mađarsku i rekli su joj da taj recept ne valja. Htjela je ponovno ići u Zagreb po novi recept, pa sam joj rekla da ne mora, neka samo ode kod svoje ginekologice i kaže što sve mora pisati na receptu, to joj je napisala i išla ponovno u Mađarsku i kupila bez problema. Probaj joj objasniti da je to druga država i da su drugačija pravila.

    Išla sam sa receptom od Repromeda koji je bio važeći.
    Pisali mi dvije kutije, pa sam se pitala što dalje ukoliko se potvrdi trudnoća i super mi je što si rekla da ga dalje može pisat socijalni ginekolog.
    Danas sam stala kod ginekologice da velim da trebam recept za Cyclogest i usput priupitam dal će mi moći pisat i za Prolutex ukoliko ga budem trebala, a sestra na šalteru me blijedo gleda i pita:
    "Sa čime se pikate? Aha..progesteron u injekciji? Pa, budemo pisali recept ako bude trebalo."
    Izgleda da je to nekima špansko selo i treba ih detaljno uputit ako trebamo recept. 🤷

    🧑 39 godina, nizak amh, povišen fsh
    🧔 40 godina, spermiogram uredan
    1.IVF ➡️ Repromed 05/24.
    Supercur sprej+Pergoveris 225

  • Peggy

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    dreamer ❤

    Cure koje odlaze u Mađarsku po prolutex, moja zamjenska ginekologica nije uopće susretljiva a moja je na bolovanju i uvjerava me da će onaj papirić kojeg mi je dr. Lana izdala biti dovoljan za kupnju, a po Vašim pričama to nije dobar recept. Uopće neznam što mi je činiti.

    Na temelju toga trebaš svog ginekologa tražiti bijeli recept... isto kao što za terapiju šalju u ljekarnu da ne moraš plaćati tako trebaju dati i za ovaj ( samo prepišu što je dr. Lana napisala na drugi format)

    1.IVF 1/24 Ovaleap, Orgalutran, Ovitrelle- 12 j.s., ET 1 bc-biokemijska

  • Avatar Rolica

    Rolica

    Broj poruka: 681

    Prijavi adminu

    Čokoladica 🍀

    Rolica

    Boogie, Korni hvala cure 🥰🙏🙏
    Sanjushkajoj nadam seeee 🙏 Koje si tablete uzimala? Imala sam neciji screen preporuke za kombu tableta i sad to ne mogu pronaci 😅 Iako ce dati u bolnici isto neke recepte koliko znam.
    .
    Pusa svim curkama 🥰♥️
    Rolice, meni su ti u vinogradskoj rekli ketonal i brufen. U ljekarni su mi rekli pa ne smijete to dvoje zajedno 🤣🤣 ali spasio me ketonal. Sestra u dnevnoj bolnici mi je rekla da slobodno taj cijeli dan uzmem tableta koliko god mi treba…da mi nece nista biti.

    E super Čokoladice hvala ti ♥️🙏

    👩 38 g, 08/20 - missed Ab, 11 tt (prirodna tr),
    AMH 2,24, fsh i
    kariogrami uredni,
    👨 37 g, oligozoospermia,
    1. 04/24 Beta+, 1 🐧 👉 FET 👉 missed abb 6 tt

  • Avatar sanjushka

    sanjushka

    Broj poruka: 771

    Prijavi adminu

    Rolica

    Boogie, Korni hvala cure 🥰🙏🙏
    Sanjushkajoj nadam seeee 🙏 Koje si tablete uzimala? Imala sam neciji screen preporuke za kombu tableta i sad to ne mogu pronaci 😅 Iako ce dati u bolnici isto neke recepte koliko znam.
    .
    Pusa svim curkama 🥰♥️

    Misliš protiv bolova ili za pobačaj?
    Prvo sam dobila onu jednu tableticu za omekšavanje cerviksa (mifepriston?) i išla doma, a nakon 2 dana 2 tablete Mispregnol od 400 u bolnici. Meni je prošlo u prvom krugu. 
    Pisale su cure već da mi u Ri ostanemo u bolnici pa idu prvo dvije tablete pa pregled nakon par sati, pa ako ne ode još moguća 2 kruga.
    Protiv bolova sam samo popila brufen od 800, bio mi je dovoljan (kad je napokon počeo djelovati). Nudile su sestre još ako nekome treba dodatno injekcija protiv bolova ali nitko nije uzeo. 
    Ugl, tih prvih sat vremena grčeva je najgore jer budu popraćeni proljevom, slabinom i sl. s obzirom da te tablete izazovu kontrakcije i drugih glatkih mišića ali preživi se. Kad jednom krene izlazit onda se i bolovi smanjuju. 
    Nadam se da će ti proći brzo i bezbolno da možeš što prije u nove pobjede 🤞🏻❤️

    👩🏼 36, endometrioza, 1 jajnik u funkciji, AMH 0.44µg/L
    🧔‍♂️ 31, normozoospermia
    ✴️KBC Rijeka
    1. 2020. stim, zamrznuta 1js zbog endo
    2. 4/23 stim IVF, 2js + 1 odmrznuta, 2 oplođene, transfer 1js, ➖
    3. 9/23 prir. IVF ➡️ 1js ❌ nije oplođena
    4. 10/23 prir. IVF ➡️ 1js, transfer, ➖
    ✴️Beta+
    5. 2/24 stim IVF ➡️ 2js, 1 oplođena, transfer 2d zametak, 12dnt ➕, 13dnt β 403, 15dnt 730, 18dnt 2364, 20dnt 3428, nema ❤️ - BO💔
    ✴️Repromed
    6. 6/24 prekinut postupak, loš ciklus
    7. 9/24⏳

  • Avatar angel eyes

    angel eyes

    Broj poruka: 527

    Prijavi adminu

    Rolica samo hrabro, nadam se da će proći što je moguće bezbolnije 🤗🤗
    Korni divno, lijepo bebica napreduje ❤️❤️
    Tratincica joj, baš te satralo. Čekamo pregled sutra s tobom 😘 sretno 🥰

    👩 '83. hashimoto, oba jajovoda✂️
    🧑 '82. sve ok
    2016. i 2023. tubarna (lapar., jajovodi ✂️)
    2020. stigla naša najveća sreća 🩵 (prirodna trudnoća)
    2022. spontani u 7tt 💔
    03/24 IVF, Cito (Elonva 150, Orgaluntan, Menopur 75, Zymot) 8🥚, 4 oplođene, 2🐧 beta 0
    05/24 IVF Cito (Letrozol, Klomifen, Pergoveris, Orgalutran, Zymot) 2🥚, bez oplodnje
    “Gospodine ti znaš sve. Ti znaš da te ljubim.”

  • Avatar sanjushka

    sanjushka

    Broj poruka: 771

    Prijavi adminu

    Da, htjela sam napisat da kao kažu za taj brufen od 800 da možeš kao samo dva na dan.
    Cura koja je bila sa mnom u sobi je morala ponoviti još dva puta jer joj nikako nije sve izlazilo i u 12 sati što je bila tamo je dobila 3 brufena od 800 za popit. Tako da vjerujem da ti ne bi bilo ništa da jedan dan malo pojačaš te tablete 😁 Samo nemoj na prazan želudac. Pojedi nešto prije da ti brufen ne naškodi ali nemoj baš prije onih tableta da ti ne bi one izazvale mučninu. 
    Rekla nam je i sestra da je bolje kad se popije brufen jer on malo i opusti pa lakše izađe, bolje nego da se grčiš od bolova i time otežavaš izlazak odnosno čišćenje.
    Mozda voltaren može s brufenom? Ne znam sad više šta su nam nudile dodatno..

    👩🏼 36, endometrioza, 1 jajnik u funkciji, AMH 0.44µg/L
    🧔‍♂️ 31, normozoospermia
    ✴️KBC Rijeka
    1. 2020. stim, zamrznuta 1js zbog endo
    2. 4/23 stim IVF, 2js + 1 odmrznuta, 2 oplođene, transfer 1js, ➖
    3. 9/23 prir. IVF ➡️ 1js ❌ nije oplođena
    4. 10/23 prir. IVF ➡️ 1js, transfer, ➖
    ✴️Beta+
    5. 2/24 stim IVF ➡️ 2js, 1 oplođena, transfer 2d zametak, 12dnt ➕, 13dnt β 403, 15dnt 730, 18dnt 2364, 20dnt 3428, nema ❤️ - BO💔
    ✴️Repromed
    6. 6/24 prekinut postupak, loš ciklus
    7. 9/24⏳

  • Avatar Hypnoticpoison

    Hypnoticpoison

    Broj poruka: 413

    Prijavi adminu

    nina1985

    Hypnoticpoison

    dreamer ❤

    Cure koje odlaze u Mađarsku po prolutex, moja zamjenska ginekologica nije uopće susretljiva a moja je na bolovanju i uvjerava me da će onaj papirić kojeg mi je dr. Lana izdala biti dovoljan za kupnju, a po Vašim pričama to nije dobar recept. Uopće neznam što mi je činiti.
    Joj.😡 Provjereno znam da ti taj recept neće biti dobar, jer meni su objašnjavali što sve treba pisati na receptu. Druga država - druga pravila. Prošli tjedan je Nina išla sa receptom iz Repromeda u Mađarsku i rekli su joj da taj recept ne valja. Htjela je ponovno ići u Zagreb po novi recept, pa sam joj rekla da ne mora, neka samo ode kod svoje ginekologice i kaže što sve mora pisati na receptu, to joj je napisala i išla ponovno u Mađarsku i kupila bez problema. Probaj joj objasniti da je to druga država i da su drugačija pravila.
    Išla sam sa receptom od Repromeda koji je bio važeći.
    Pisali mi dvije kutije, pa sam se pitala što dalje ukoliko se potvrdi trudnoća i super mi je što si rekla da ga dalje može pisat socijalni ginekolog.
    Danas sam stala kod ginekologice da velim da trebam recept za Cyclogest i usput priupitam dal će mi moći pisat i za Prolutex ukoliko ga budem trebala, a sestra na šalteru me blijedo gleda i pita:
    "Sa čime se pikate? Aha..progesteron u injekciji? Pa, budemo pisali recept ako bude trebalo."
    Izgleda da je to nekima špansko selo i treba ih detaljno uputit ako trebamo recept. 🤷

    Nina joj, oprosti. Ja sam shvatila da ti nije bio važeći taj recept. A znam, nažalost, neki nisu ni čuli za pojedine lijekove. Ali dobro je kad se sve može dogovoriti.

    🧔 37
    👩 37
    🏥 Poliklinika IVF
    2023: 3X IUI : ❌️ ❌️ ❌️
    1.IVF: 07/23 ➕️ ❤ 9-i tjedan missed ab - medikamentozni pobačaj 😭 💔 🤍 👼
    2.IVF: 01/24 - 8 oocita -3 zrele, nije došlo do oplodnje ❌️
    3.IVF: 04/24 ➡️ ICSI ➡️ 1.beta 697 ; 2.beta 1313
    1. ultrazvuk 17.05. ❤️ 🌈 🙏 🙏
    2. ultrazvuk 03.06. ❤️ ❤️ 🌈 🌈 🙏 🙏
    3. ultrazvuk 24.06. ❤️🌈🙏🙏 💔 🤍 👼
    Veritas test - low risk, stiže princezica, naša dugica 🌈 💜 🙏 🙏
    "Radujem se uspjehu drugih, jer uspjeha ima dovoljno za sve"!
    💪💪🤞🤞🍀🍀❤❤

  • Avatar sanjushka

    sanjushka

    Broj poruka: 771

    Prijavi adminu

    Korni pa to je već prava cura 🥰 Baš lijepo 🥰🥰 Neka, bebi treba udovoljiti pogotovo ako će i mama profitirati od toga 😁❤️
    TraTinčica baš mi je žao.. Šta mi sve prolazimo za naše mrvice.. Nadam se da je to najgore iza tebe, da ćete se sutra lijepo podružiti i da će dalje biti samo uživancija ❤️🥰

    👩🏼 36, endometrioza, 1 jajnik u funkciji, AMH 0.44µg/L
    🧔‍♂️ 31, normozoospermia
    ✴️KBC Rijeka
    1. 2020. stim, zamrznuta 1js zbog endo
    2. 4/23 stim IVF, 2js + 1 odmrznuta, 2 oplođene, transfer 1js, ➖
    3. 9/23 prir. IVF ➡️ 1js ❌ nije oplođena
    4. 10/23 prir. IVF ➡️ 1js, transfer, ➖
    ✴️Beta+
    5. 2/24 stim IVF ➡️ 2js, 1 oplođena, transfer 2d zametak, 12dnt ➕, 13dnt β 403, 15dnt 730, 18dnt 2364, 20dnt 3428, nema ❤️ - BO💔
    ✴️Repromed
    6. 6/24 prekinut postupak, loš ciklus
    7. 9/24⏳

  • Avatar Anica!

    Anica!

    Broj poruka: 244

    Prijavi adminu

    TraTinčica

    Drage moje, dugo me nije bilo jer su me mucnine doslovno satrale. Apsolutno bez pravila nekad ujutro, pa tokom dana ili pocne navecer pa traje cijelu noc. Kada k‘tome zbrojimo jos migrene mi je bas bilo lose. No, nadam se da je najgore iza mene, sutra imamo UZV i Nifty 😊❤️ pa Vam se javim, a sada idem citati zaostatke. Nadam se da ste mi sve dobro ❤️🍀❤️

    Koji si ti tjedan? Sretno sutra javi nam! 🥳🤗 meni je to iduci tjedan 🙏🏻

    🙎🏻‍♀️95-sve ok, 🙎🏻‍♂️87- oligoasthenozoo -> normo
    1.icsi- 4/2023-Cito
    12 🥚- 7 blastocista - sve ❄️
    1. 12.06 - FET 2 ❄️, jedna odlična, druga loša - ❌
    2. 12.07. - FET 1 ❄️ - ❌
    09- histeroskopija - sve ok
    3. 06.10 - FET 1 ❄️- ❌
    30.10 scratching endometrija
    4. 24.11. - FET 1 ❄️ - ❌
    Kariogrami , trombofilija ✅✅
    5.veljača- FET ❄️ -❌
    Biopsija maternice ✅
    6. 09.04.24 -FET ❄️ - 7dpt ➕ - beta ⏳ 13dpt- 580, 15dnt - 1248

  • Avatar sanjushka

    sanjushka

    Broj poruka: 771

    Prijavi adminu

    Korni sad mi palo na pamet, možda si i napisala nekad ali se ne sjećam više.. Tko tebi vodi trudnoću? Ideš privatno negdje?

    👩🏼 36, endometrioza, 1 jajnik u funkciji, AMH 0.44µg/L
    🧔‍♂️ 31, normozoospermia
    ✴️KBC Rijeka
    1. 2020. stim, zamrznuta 1js zbog endo
    2. 4/23 stim IVF, 2js + 1 odmrznuta, 2 oplođene, transfer 1js, ➖
    3. 9/23 prir. IVF ➡️ 1js ❌ nije oplođena
    4. 10/23 prir. IVF ➡️ 1js, transfer, ➖
    ✴️Beta+
    5. 2/24 stim IVF ➡️ 2js, 1 oplođena, transfer 2d zametak, 12dnt ➕, 13dnt β 403, 15dnt 730, 18dnt 2364, 20dnt 3428, nema ❤️ - BO💔
    ✴️Repromed
    6. 6/24 prekinut postupak, loš ciklus
    7. 9/24⏳

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.