Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Medolina

    Medolina

    Broj poruka: 63

    Prijavi adminu

    Dodo87 hvala ti 🥰🥰❤️ ne razumijem se ni ja baš najbolje, odlucila sam slijepo vjerovati pa sta bude. 
    Hypnoticpoison nadam se i ja da ce potamniti 🥰🙈 tebi držim fige da ovaj postupak bude plodonosan 🤞🤞❤️

    2018. 👶🏻
    2019. Blighted ovum
    2022. Missed ab.
    4/24 prvi put AIH
    6/24 drugi AIH

  • Avatar Jurky32

    Jurky32

    Broj poruka: 1109

    Prijavi adminu

    Hypnoticpoison, sretno u subotu 🤞🥰
    Cure drage, imam jedno pitanje, treba mi vaše mišljenje, čisto onako informativno. Kada bi morale ići na amniocentezu bi li radije odabrale bolnicu kao što je npr. Petrova ili možda privatnika kao što je npr. Podobnik? Zadnjih par dana mi se po glavi šeta misao o privatniku, pa eto zanima me vaše mišljenje.
    😘😘😘😘😘😘😘😘

    👱‍♀️ 33, AMH 4.6,visok FSH 🧑 36. OAT
    8/22 Petrova➡️prc➡️AIH - 👎
    9/22 Petrova➡️stim., pukli folikuli➡️AIH - 👎
    10/22 Petrova➡️prc➡️ 2 🥚 👎 3/23 Sv. Duh➡️stim., 3🥚ET 1 👎 5/23 Sv. Duh➡️prc, ET 1 👎 7/23 Sv. Duh➡️stim., 4🥚ET 1 👎 1/24 Beta+➡️stim., 3🥚ET 2 ➡️test 12.dnt +➡️beta 15.dnt 1019.2➡️uzv 29.2➡️6+1❤️➡️amnio👌➡️it's a boy 💙

  • Avatar Simbalija

    Simbalija

    Broj poruka: 1222

    Prijavi adminu

    Jurky mislim da bih otišla u KBC pod onom pretpostavkom da oni to rade svaki dan pa imaju puno više iskustva. Ne znam koliko često žene odlaze na amnio u privatne klinike.
    Inače, nedavno sam bila poslovno u Skopju, i pričali smo o sindromu down. Rekli su mi da je kod njih praksa da baš svaka trudnica odradi amniocentozu bez obzira je li trudnoća uredna ili sumnjaju na nešto. 

    👩🏻34 🧔🏼35 👶🏻 4
    MTHFR homo, PAI 4G/5G heterozigot
    Kariogrami uredni, MM 01/24 astenozoospermija
    AMH 1,71 ng/ml, histeroskopija✅ ostali nalazi ok
    12/22 blighed ovum 💔
    07/23 missed abortium 💔
    11/23 blighed ovum 💔
    6/24 prirodni spontani 💔
    .... čekamo IVF i da proradi KBC_Ri

  • Avatar Giselle

    Giselle

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    wildflower

    Dobro jutro svima🥰
    Novim curama zelim dobrodoslicu i da sto prije odu s ove teme🤞🏻
    Medolina tebi cestitam na sjenici! Neka nastavi lijepo tamniti. Jako lijepo sto ste dio pozitivne statistke za IUI🥰
    .
    Evo mene s aspiracije, pa da ispricam svoje dojmove…
    Prije svega krivo sam skuzila sestru prosli put. Trebala sam nesto pojesti prije i popiti tabletu protiv bolova tipa brufen, preventivno - doma. Ne znam kako sam ja uspjela shvatiti da ce mi oni dati.
    Kako god, otisla sam bez tablete ali sam barem nesto pojela😂
    Kada sam dosla tamo, presvukla sam se u onu medicinsku haljinu i slapice i odmah na stolac.
    Prvo ide ispiranje, koje je malo neugodno ali nista neizdrzivo. Zatim lokalna anestezija u cerviks. Osjetila sam 2 uboda od njih 5-6..
    Dok sam cekala djelovanje anestezije ugodno sam popricala sa sestrom Matijom😊super cura
    Potom je islo opet ispiranje, pa aspiracija. Cijelo vrijeme sam gledala ekran, doktor je sve objasnjavao. Cak sam se uspjela donekle opustiti. Cijeli tim je odlican :)
    Dio ulaska te uzv sonde je malo neugodan, kao i probadanje jajnika iglom, ali samo usisavanje nisam ni osjetila…
    Paralelno dr. Stanic gleda i izolira jajne stanice i obavijestava o njihovom broju.
    Na kraju, opet ispiranje i zatim sam isla leci na krevet u sobu.
    Sve u svemu ja sam se jako prepala ishoda, samog postupka, medutim sve je proslo odlicno. Oni su kao tim jako uhodani, smirili su me, jako ugodno je bilo….
    Na kraju imamo 11 jajnih stanica🥳
    Ali nazalost, nista od partya za nas…
    Ipak je spermiogram los, stoga ce biti ICSI na kraju..
    Dr. Stanic ce me sutra nazvati da mi kaze kako napreduje.
    Ocekuje transfer 5.dan, znaci utorak, ali sve cemo vidjeti u hodu.
    Ostala sam lezati jos nekih sat vremena, i mm je isto dosao. Pa Giselle cisto da znas da ne moras biti sama tamo… partner moze biti s tobom u sobi za oporavke.
    Ja taj dio isto nisam shvatila stoga je moj dosao tek kasnije🤣🤣
    I da, dobila sam Cyclogest do transfera. Nakon transfera cu dobiti daljne upute.Hypnoticpoison kako je kod tebe?

    Super berba❤️ Sad držimo fige da se što više oplode❤️
    Hvala ti na detaljnom opisu, puno si pomogla❤️

    Svi nalazi uredni
    Pokušavamo od 9.mj 2022.
    1.ivf 4/24 neuspješan, 5❄️
    7/24 FET

  • Minnieus

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Čestitke svima na pozitivnim betama i testovima.Medolina, išli ste na inseminaciju na Vuk Vrhovec? 
    I mi imamo dijete i jedan spontani iza nas, nalazi svi uredni, jedino niži amh zbog godina vjerojatno, iako dok.kaže da jajnici odlično izgledaju, puno bolje nego što amh prikazuje i ne zna zašto ne dolazi do trudnoće. Savjetuje prirodni postupak ili inseminaciju. Od inseminacije me svi odgovaraju jer je "gubljenje vremena". Nakon tvog pozitivnog ishoda, mislim da ćemo ipak pokušati barem s 1 inseminacijom. 

    👩 40g. AMH 7.2 pmol/L, brisevi uredni, papa uredan
    🧑 42g. Spermiogram normo
    Sreća najveća ❤️ 4g. prirodna trudnoća
    11/22 +, 12/22 💔kiretaža (srčeko prestalo kucati)
    Pokušavamo od 4/23

  • Avatar Jurky32

    Jurky32

    Broj poruka: 1109

    Prijavi adminu

    Simbalija

    Jurky mislim da bih otišla u KBC pod onom pretpostavkom da oni to rade svaki dan pa imaju puno više iskustva. Ne znam koliko često žene odlaze na amnio u privatne klinike.
    Inače, nedavno sam bila poslovno u Skopju, i pričali smo o sindromu down. Rekli su mi da je kod njih praksa da baš svaka trudnica odradi amniocentozu bez obzira je li trudnoća uredna ili sumnjaju na nešto.

    Hvala na mišljenju 🤗

    👱‍♀️ 33, AMH 4.6,visok FSH 🧑 36. OAT
    8/22 Petrova➡️prc➡️AIH - 👎
    9/22 Petrova➡️stim., pukli folikuli➡️AIH - 👎
    10/22 Petrova➡️prc➡️ 2 🥚 👎 3/23 Sv. Duh➡️stim., 3🥚ET 1 👎 5/23 Sv. Duh➡️prc, ET 1 👎 7/23 Sv. Duh➡️stim., 4🥚ET 1 👎 1/24 Beta+➡️stim., 3🥚ET 2 ➡️test 12.dnt +➡️beta 15.dnt 1019.2➡️uzv 29.2➡️6+1❤️➡️amnio👌➡️it's a boy 💙

  • Avatar korni

    korni

    Broj poruka: 1631

    Prijavi adminu

    Jurky ne znam koliko će ti pomoći moje mišljenje, ali izmedju riječkog kbc-a i privatnika, bez imalo razmišljala bih odabrala privatnika 🫣

    👸'84. (AMH 18,6 pmol/L, redoviti ciklusi)
    🤵'88. (oligozo ➡️normo), start 10/21, 9/22 missed ab.,
    6/23 (KBC Ri)- duo stim - 3🐧
    9/23-1.FET - 1🐧 (prir. ciklus)❌
    10/23-2. FET - 1🐧(prir. ciklus) 7dnt + ➡️ 10dnt beta 274.9, 12dnt 844.7, 14dnt 2195➡️ 1.uzv - 7+1 ❤️ Panorama low risk - it's a girl 🩷 OTP 24.6.➡️ 27.6.'24. baby L. 🩷

  • Avatar Medolina

    Medolina

    Broj poruka: 63

    Prijavi adminu

    Minnieus

    Čestitke svima na pozitivnim betama i testovima.Medolina, išli ste na inseminaciju na Vuk Vrhovec?
    I mi imamo dijete i jedan spontani iza nas, nalazi svi uredni, jedino niži amh zbog godina vjerojatno, iako dok.kaže da jajnici odlično izgledaju, puno bolje nego što amh prikazuje i ne zna zašto ne dolazi do trudnoće. Savjetuje prirodni postupak ili inseminaciju. Od inseminacije me svi odgovaraju jer je "gubljenje vremena". Nakon tvog pozitivnog ishoda, mislim da ćemo ipak pokušati barem s 1 inseminacijom.

    Da, ja idem na VV. I kod nas isto sve uredu, prirodnim putem sam uspjela zatrudniti 3 puta, ali samo prvu trudnocu sam uspjela iznijeti do kraja.  Ne znam, idi po osjecaju, ja sam vise bila za opciju da probamo s najjednostavnijim postupkom i tek ako ne bude islo onda cu uzet u razmatranje nesto drugo. Znam da je postotak uspijeha malen, ali nije nemoguc tako da ja bih svakako probala. Ja sam jos u oprezu, ne zelim se prerano veseliti, ponovit cu test drugi dan, sad sam ko na žeravici 🙈

    2018. 👶🏻
    2019. Blighted ovum
    2022. Missed ab.
    4/24 prvi put AIH
    6/24 drugi AIH

  • marica36

    Broj poruka: 308

    Prijavi adminu

    Drage žene ako koja želi podijeliti iskustvo s uzv prvog i da li se još što dodatno radi na tom prvom  te kako ste provodile vrijeme do čekanja uzv ukoliko niste radile?
    Eto ja željno iščekujem te knjige čitam pa Tv i tako lagano po kući i tako to 😛😇
    Svima sretno ove dane i lijepe vijesti neka budu 🥰🎉♥️🤗

    4x sv.duh bezuspješno
    Ja. Sve ok
    On OAT
    ET-29.03./ 1-8stanica i 1 morula
    Beta 10i 12.04.
    Uzv 26.04.
    Imamo 1 ♥️
    It's boy 🙏

  • Avatar Bebolina2024

    Bebolina2024

    Broj poruka: 1703

    Prijavi adminu

    Lunolina sretno u novom postupku 🤞🤞
    Wildflower neka ih se što više oplodi 🙏🤞
    Hypnoticpoison sretno u subotu, da bude dobra berba i neka ih se što više oplodi 🙏🤞

    Pokušavamo od 06/22
    03/23 OAT, 1. stimulirani postupak (Ovaleap 150, Menopur 75), 2js, biokem.
    05/23 prirodni postupak, nastupila O
    08/23 2. stimulirani postupak (Pergoveris 225, Menopur 75), 2js, beta 0
    01/24 VG 3. stimulirani postupak (Pergoveris 300), 3js, bez transfera
    03/24 VG 4.stimulirani postupak (Pergoveris 225+ Gonal 75), 1js, bez transfera
    06/24 Repromed (Supercur, Pergoveris), 1 js, transfer trodnevne mrve ❤️🙏

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.