Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Slee

    Slee

    Broj poruka: 2633

    Prijavi adminu

    Ivy jasam u prosloj trudnoci preracunala u nase racunanje tjedana i lagala kad mi je bila zadnja menstruacija drugim doktorima jer me zivciralo sto mi racunaju da mi je trudnoca starija nego sto je, a neki ginekolozi kao da su bozeprosti neskolovani pa ne kuze da mi koje smo u ivf-u drugacije racunamo. Iduci put ces vidjet i srceko, sad je bilo stvarno rano za to!

    👩🏻‍🏫👨🏼‍💻Oboje ‘89.
    🌀1..2020. vanmaternicna - odstranjena oba jajovoda
    🌀5.2020. Beta+ blaga stimulacija ET - biokemijska
    🌀9. 2020. Beta+ 14 folikula, 2 blaste ET - missed ab
    🌀12.2020. Fet - bligted ovum
    🌀5.2021. Repromed - 3 blastice, 2❄️❄️, ET jedne - progesteron depo, heparin - imamo srce! 2.2.22. 🌊M💙
    🌀7.2024. fet ❄️ beta 0,1
    ❄️🆕🔜
    🪄🌈

  • Avatar Molly8

    Molly8

    Broj poruka: 69

    Prijavi adminu

    Ivy normalno mokrim, osjećam se malo napuhano najviše osjetim kad hodam napuhanost, a kad ležim najviše boli. Popila sam tabletu za bolove pa je sad malo lakse. Ako nastavi ici cu vidit sta je
    Slee trebala sam danas navecer pocet s cyclogestom ali mi je rekao da ne počnem ipak nije rekao zašto.. Sutra cu se ujutro cut s njima opet da vidimo jesu sta mrve napredovale pa cemo bit pametniji 

    🙋🏻‍♀️33-AMH 8.2 - catafertyl, umbiqunol 100, vitamin D 3000🙋🏼33 - Oligoasthenozoospermia - terapija catafertyl, bioastin, umbiqunol
    9/2024 - ICSI - 4 js - 0 oplodenih

  • Avatar loli2020

    loli2020

    Broj poruka: 250

    Prijavi adminu

    Molly8

    Imam pitanje jos jedno, koliko je normalno da te boli dan nakon aspiracije. Imam dosta jake bolove u području maternice i jajnika. Cijeli dan je pritisak dosta velik al u zadnjih par sati su sve jaci bolovi i probadanja.

    Molly& mene je jako bolilo taj dan,tj.popodne i krvarila sam malo. Stomak mi je bio napuhan i jedva sam ustajala. Popila sam navečer brufen,umirilo me. Sutradan sam maaaalo još osjećala kao da bolucka ali ništa strašno. Sada je evo sve super,stomak se ispuhao. Ali vidjet ćemo sve sto Dr sutra kaže 🙈

    🧔🏻‍♂️33 , 🙍‍♀️33
    03/2019 IVF-ICSI Podobnik
    03/2019 ET - beta 0 ❌
    05/2019 - FET beta +
    02/2020- STIGLA CURICA 💗
    11/2022- FET Alea Fertility= beta 0❌
    02/2023 - FET; beta 3.03🤞❌
    03/2024 - MPO Alea Fertility
    04/2024- FET u čekanju 1❄️
    23.04.-FET
    06.05.- Beta 🤞🏻❌
    09/2024.- 3. MPO
    02.10.2024.- mogući transfer 🫶🏻🤞
    💚💚Izađi kao pobjednik u ovoj igri živaca💚💚

  • Avatar Nicoll, z

    Nicoll, z

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Saniii

    Srculencea onda mislim da ti i vraćaju po jedan , opet možda se nešto promijenilo pa se i može sa dvije slamke, najbolje ti je vidjeti sa svojom dr..
    Nina1985 ali to je odličan odgovor na stimulaciju kod tebe, čak rijetko je da se regrutiraju baš svi antralci lijekovima jer nas ne filaju toliko hormonima kao na zapadu, ja npr imam 15-20 afc a lijekovima povučemo "samo" desetak da rastu, a nije da nisam mijenjala protokole, klinike i doktore 😁. Na kraju ste dobili 2bc što je na tvoju dijagnozu fantastičan rezultat, samo nažalost dok ne odvrtiš više postupaka ne znaš jesil jednostavno imala sreće i dobar tim uz sebe il jednostavno dobro reagiraš na sve protokole.. Kako god odlučila želim ti sreću uz što manje protokola 🤗
    Nicoll.Z dobrodošla, na prvim stranicama foruma imaš popis pretraga koje trebate obaviti prije kretanja u Ivf, a pauza nakon biokemijske nije potrebna.
    Sleeali stoperica je tu da osigura ovulaciju :), ako je folikul bio dovoljno velik (barem 18mm) on je "morao" puknut jer je stoperica okidač i ono sigurica da je ovulacija bila. Meni je drR objasnio da kad dà stopericu folikul ce 100% puknut i osigurat sve potrebne hormone da pripreme endometrij za embrij. Ako imaš lh trakicu možeš se testirat, trebala bi bit negativna. I naravno da kad ide sve glatko i kao po špagi luda ženska Ivf glava razbija glavu sa raznoraznim scenarijima 🤪🤭. I'm the same 🙈
    RužaFT dobrodošla I sretno 🤗🤞
    Luna objasnio mi je da uvijek krene sa prirodnim, ako ne ide onda će pokušati inducirati O sa klomifenom ili femarom a zadnja opcija je estrofem, opet mi nije dao decidiran odgovor sem da se još rade istraživanja na tu temu koja će tek za koju godinu ugledati svjetlo dana jer sami mpo je mlada grana medicine . Ali već sad postoje istraživanja da stimulirani FET nema prednosti nad prirodnim pa zašto onda uzimati više hormona nego što realno treba. Nije rekao da ne koristi estrofem nego da mu je to zadnja opcija.
    A ono što sam ja zaključila je da svaki dr ima svoj princip rada ili fokus na nečemu i onda ne odstupaju od toga 😁. Ali sam se uvjerila da moj dr zaista ništa ne prepušta slučaju i ništa ne radi ofrlje tako da sam se ja samo prepustila :).
    Sretno svima 🤞

    Hvala punoo, pogledati cu vec sam dosta pretraga i napravila. 

    🧔 38
    🙋‍♀️34, AMH 20
    👩‍❤️‍👨 Pokusavamo 2019
    2022. AIH ➖
    2023. AIH ➖
    2024. ET x2 beta ➕ 10dnt beta 15, 12dnt beta 20... na kraju biokemijska

  • Avatar Boogie

    Boogie

    Broj poruka: 84

    Prijavi adminu

    Lunaa93 kjarcu. Žao mi je ženo draga. Meni je krenulo unutar tjedan dana kako sam prestala s terapijom,  dobila sam dvije injekcije dripa, tako da znaš da i ta opcija postoji. Drži se, stvarno znam kako ti je i voljela bih da ne moraš kroz to sve sad.
    ------
    plavuša nije sve bačeno u vjetar, ako ti soc gin napiše recepte, odeš s tim računom(ako ga imaš još uvijek) i receptima i tražiš povrat novca. 

    🧚'92-Hashimoto, l jajovod hydrosalpinx, ostalo ok
    🦹'90-sve ok!
    2019.-spontana trudnoća i zdrava bebica
    2021.-izvanmaternična lijevo-hydrosalpinx
    2022.-izvanmaternična desno-MTX
    1/24-klomifenski ciklus, 3js, 1 oplođena i vraćena, biokemijska
    4/24-stimulirani ciklus Bemfola, Menopur, Orgalutran, Decapeptyl, 12js, 9 blastocisti-freeze all zbog hiperstimulacije
    5/24 FET 2❄️ bhcg 0
    7/24 FET 2❄️ 13dpt 889,15dpt1778,18dpt2738, vanishing twin, missed ab

  • Avatar angel eyes

    angel eyes

    Broj poruka: 697

    Prijavi adminu

    Luna draga tako mi je žao, nakon svega što si prosla neka makar sad pođe sve samo od sebe. Skupi snage i hrabro dalje. Drzi se, saljem zagrljaj 🤗😘

    👩 '83. hashimoto, oba jajovoda✂️
    🧑 '82. sve ok
    2016. i 2023. tubarna (lapar., jajovodi ✂️)
    2020. stigla naša najveća sreća 🩵 (spontana trudnoća)
    2022. spontani u 7tt 💔
    03/24 IVF, Cito (Elonva, Orgaluntan, Menopur, Zymot) 8🥚, 4 oplođene, 2🐧 beta ❌
    05/24 IVF, Cito (Letrozol, Klomifen, Pergoveris, Orgalutran, Zymot) 2🥚, bez oplodnje
    08/24 IVF/ICSI, Cito (Pergoveris, Cetrotide, Zymot, Embryoglue) 3🥚, 1🐧 beta ❌
    “Gospodine ti znaš sve. Ti znaš da te ljubim.”

  • Avatar Saniii

    Saniii

    Broj poruka: 1055

    Prijavi adminu

    Luna vjerujem da je sve puno teže kad si još i stranac i ne snalaziš se u sustavu, ali pokušaj istražit sve opcije koje su ti dostupne pa da možeš doći pripremljena kod dr . Iskreno i ja bih pustila par dana bez terapije da vidim hocel se što desevat ,a klasicnu kiretazu bih pokušala izbjeći i bila bi mi zadnja opcija jer je to najinvazivnija od svih metoda i nakon kiretaze potrebno je napraviti pauzu od 3-6mj da se endometrij oporavi prije novog pokusaja. Inače sa medikamentoznim se može ići I do 12tt tako da ne znam zašto ti je dr rekla da to nije opcija. Ako nemaš povjerenja u nju potrazi i drugo mišljenje ako možeš.
    Molly  bolovi nakon aspiracije su normalni jer su janici uvecani, kod nekog vise kod nekog manje, a to uvelike ovisi izmedu ostalog i kakva je bila ruka dr koji je aspirirao. Mene je nakon nekih aspiracija znalo boljeti najviše kad bih trebala na wc jer mjehur pritsne jajnike, kroz koji dan bolovi popuste, a neke aspiracije nisam ni osjetila, slobodno popij nešto protiv bolova, do transfera možeš bilo što piti i puno miruj sad u pocetku jer nagli pokreti mogu dovesti i do torzije jajnika. Ali ako bolovi postanu neizdrživi i ako imaš problem sa izmokravanjem odi na hitnu. 
    Sanjushka I mene je drS zvao puno prije neg krenu radit 🤞. I meni je taj dio čekanja rezultata oplodnje najstresniji dio postupka 😱
    Bebolina 🤗
    Sretno svima 🤞🙏

    🙋‍♂️1982 normo
    🙋‍♀️1988 2020 jajovodi ✂️ amh 18, pai 4g/4g, mthfr
    1.Ivf Petrova 07/20 10js ET 1bc❌️
    2.Ivf 01/21 13js ET 2bc❌️
    FET 03/21 2bc❌️
    3.Ivf 06/21 14js ET 1bc❌️
    FET 01/22 1bc beta 9dnt 55, 131, 66 biokemijska❌️
    4.Ivf Skvorc 06/22 13js ET 2 trod 8st❌️
    FET 12/22 2bc ❌️
    5.IVF prirodni 02/23 ET 1trod 8st ❌️
    6.IVF 05/23 Alea fertility 7js 2bc
    FET 06/23 ❌️
    FET 09/23❌️
    7.Ivf 05/24 Repromed 9js 3bc Et 1bc❌️

  • Avatar sanjushka

    sanjushka

    Broj poruka: 915

    Prijavi adminu

    ⚠️ 🤞🏻❤️💪🏻 ⚠️     
    LISTOPAD 2024.
    2.10. sri
    LEONA89 - ultrazvuk  
    LIBO1415 - transfer
    NELLA2909 - aspiracija 
    3.10. čet
    ČOKOLADICA - 1. ultrazvuk 
    MARISHA - ultrazvuk ivf
    4.10. pet
    SLEE - f.transfer
    9.10. sri
    KAWA - ultrazvuk 
    SRCULENCE - ultrazvuk fet
    16.10. sri
    HYPNOTICPOISON - ultrazvuk
       
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
    ➡️ Ako još netko želi na listu ili je nešto krivo upisano javite… 
        
    _________________________________
      
    Leona, Libo i Nella sretno danas cure! 🤞🏻❤️

    👩🏼 36, endometrioza, AMH 0.44µg/L
    🧔‍♂️ 32, sve ok
    ✴️KBC Rijeka
    1. 2020. stim, zamrznuta 1js zbog endo
    2. 4/23 stim IVF, 2js + 1 odmrznuta, 2 oplođene, transfer 1js, ➖
    3. 9/23 prir. IVF ➡️ 1js ❌ nije oplođena
    4. 10/23 prir. IVF ➡️ 1js, transfer, ➖
    ✴️Beta+
    5. 2/24 stim IVF ➡️ 2js, 1 oplođena, transfer 2d zametak, 12dnt ➕, 13dnt β 403, 15dnt 730, 18dnt 2364, 20dnt 3428, nema ❤️ - BO💔
    ✴️Repromed
    6. 6/24 stim IVF, prekinut postupak, loš ciklus
    7. 9/24⏳

  • Avatar Stela_M

    Stela_M

    Broj poruka: 3114

    Prijavi adminu

    Jurky draga čestitam od ❤️ na malom princu, ipak je poslušao mamu🤭🤭 nadam se da ste dobro i da se mazite, šaljemo ti L i ja hug🤗❤️❤️
    Tera čestitam na pišonji 😉🤗💙💙
    Sanjushka odličan rezultat jako mi je drago, držim 🤞🤞 da je ovaj transfer dobitni 🤗❤️
    Lunolina također neka ti ovaj transfer bude dobitni 🤞🤗❤️
    Molly nadam se da će se te dvije izboriti 🤞❤️
    Ivy neka te do kraja prati uredna trudnoća, meni su računali od dana zadnje menge pa se kasnije to sve po uzv prati 🤗❤️
    Libo bit će tu i 🐧🐧🐧 🤭🤗❤️🤞
    Plavuša sretno 🤞🤗❤️
    Luna jako mi je žao, želim ti što bezbolniji oporavak od svega, koliko je to moguće, grlim 🤗❤️
    Čokoladice rano je još za simptome strpi se, neke žene fakat prođu cijelu t bez simptoma, sretno na uzv🤞🤗❤️
    Sretno svima 🤞🤞

    👩36 pcos, hipo, hashi, IR, Amh 37,3 PAI 4G/5G, MTHFR
    🧔33 asthenonecrozo.. ➡️ normo
    1 IVF (Petrova) 16 🥚- et 2 blaste👎
    2 IVF (Ivf pol) 15 🥚 - 8 🐧
    10/22 FET 1 🐧 beta 12
    02/23 histero
    03/23 FET 1 🐧 beta 8
    04/23 FET 2 🐧 + heparin i prolutex 11 dpt beta 246, 13 dpt beta 642, 15 dpt beta 1667 ➡️ 09.6 uzv ❤️❤️➡️uzv 23.6 ❤💔

  • Avatar Lunolina

    Lunolina

    Broj poruka: 1374

    Prijavi adminu

    Molly ako se ne varam rekla si da ides raditi. Meni su nakon aspiracije rekli strogo mirovati 48 sati. Trebala sam ici na nokte, dakle 60 minuta sjedenja i zamolili su me da ne idem kako ne bih opterecivala jajnike. 
    Preporucila bih ti da ipak usporis tempo i lezis iako te tako najvise boli.
    Kupi si neki izotonicni napitak, to pomaze kod hipera. Nadam se da nemas hiper, ali ako te nastavi jako boliti mozda stvarno ne bi bilo lose da odes na hitnu.
    Slee hvala ti. Tako sam i mislila. 
    Libo sretno! Otvori nam pozitivan niz 💪🏻🥰😬
    Leona sretno🍀🥰
    Nella sretno! Neka bude dobra berba🤞🏻❤️
    Stella hvala ti❤️
    Sanii sad si mi bacila bubu u uho, a bas sam se lijepo pripremila da ne ocekujem poziv od dr. S prije 13 sati😂

    👱🏻‍♀️32 PAI-1 4G homozigot, AMH 17 pmol ➡ 19,9 pmol
    🧔🏻‍♂️32 sve ok
    Pokušavamo od 11/2022
    Bez trudnoće
    🏢 Škvorc
    2 & 3/24 IUI ❌
    4/24 IVF (Ovaleap 225, Orgalutran, Ovitrelle) 10🥚, 1🐣, 0 ❄️❌
    5/24 prirodni - 1 🐣 ❌
    🏢 Repromed
    9/24 (Pergoveris 200, Orgalutran, Brevactid)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.