Potpomognuta oplodnja vol. 8

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Bebolina2024

    Bebolina2024

    Broj poruka: 1706

    Prijavi adminu

    Lucky 🍀

    Bebolina2024

    koki_7

    Jurky32, Ketyx hvala vam
    Da baš sam ih informativno nazvala, same konzultacije se ne čekaju dugo cca 2-3 tjedna ali kažu preko HZZO-a za 2024 popunjeni na IVF, eventualno dva tri termina u 12 mj.
    Glupo mi je bilo ispitivati cijene jer nemaju na netu…ali pretpostavljam da stimulirani postupak nije ispod 2000 €, možda sam malo i rekla. Samo ne kužim ako se ide privatno dal' i tu cijenu ulazi sve tipa UZV, folikulometruja, transfer, lijekovi, anestezija kod vađenja JS.
    Za stimulirani postupak svota se penje i preko 3000€.
    Ja sam sada na Pergoverisu 300 svaka doza je 144 eura danas sam uzela 5., svaki postupak su mi lijekovi bili oko 10, 11 000kn a onda sve ono ostalo se dodatno plaća. Odeš na Repromedovu stranicu pa vidiš okvirno cijene. Ja sam u bolnici u postupku ali online nađeš cijenu svakog lijeka.
    .
    Jurky baš se sve pratimo. Koji je tebi sada dan ciklusa? Meni danas 6.
    Lucky i Annboleyn koji je vama dan ciklusa? Onda neka nam je svima sretno u subotu, možda nam se i pojavi još koji folikulić.
    Sanjuška možeš me staviti na listu za 27.1.- 2. IVF UZV. Hvala! 😘
    Bome vesela subota ce biti 🙆🏼‍♀️🤞🏻 ja sam danas 9dc, imam jos fore, uz estrofem sam si smiskala sok od cikle i ananasa, pa rokam i to, sta je sigurno sigurno je 😂

    Samo napred i bit će dobar endometrij.
    U subotu čekamo sve dobre vijesti. 🤞🙏
    Annboleyn da meni je 6.dc i 5.dan terapije, ja sam na Pergoverisu 300 i dalje. Nisam popratila jesi dobila što dodatno za pikanje i od kojeg dana? U kojoj si ti bolnici?

    Pokušavamo od 06/22
    03/23 OAT, 1. stimulirani postupak (Ovaleap 150, Menopur 75), 2js, biokem.
    05/23 prirodni postupak, nastupila O
    08/23 2. stimulirani postupak (Pergoveris 225, Menopur 75), 2js, beta 0
    01/24 VG 3. stimulirani postupak (Pergoveris 300), 3js, bez transfera
    03/24 VG 4.stimulirani postupak (Pergoveris 225+ Gonal 75), 1js, bez transfera
    06/24 5.stimulirani postupak (Supercur, Pergoveris), 1 js, transfer trodnevne mrve
    08/24 💔💔

  • Avatar annboleyn

    annboleyn

    Broj poruka: 519

    Prijavi adminu

    Bebolina ja sam od 2dc na Menopuru 300, prvih 5 dana sam pila i Femaru ujutro i navece, danas mi je dr rekao da nastavim sa Menopurom u istoj dozi jos 2 dana, pa cemo vidjeti u subotu sta ce dalje preporuciti.
    Ja nisam u Hrvatskoj, u Sarajevu sam, klinika Bona Dea

    👩🏻‍🦰 39, 🧔🏻35
    Ja: amh 1,53 ng/ml (ponovljeni nakon 2 sedmice 0,6) fsh 12,9, mthfr i pai mutacije, hipertenzija
    MM: odstranjen testis zbog tumora, nakon operacije radioth., oligozoospermia
    Kariogrami: uredni
    Trudimo se od 2.2018.
    6.2018. missed ab 8GN, kiretaza
    02/2022 💔 12GN
    1.IVF 6/22 Femara, Gonal F (2175), Cetrotide, Ovitrelle, 3🥚, 1🐧 bez tranfera (los PGT-A)
    2.IVF 01/24: Femara, Menopur 300 (16 dana), Cetrotide, 2xDecapeptyl, 7 🥚, 5 oplodjenih, 2 🐧 FET 30.03., dolazi curica ❤️

  • Avatar Žuži

    Žuži

    Broj poruka: 228

    Prijavi adminu

    Molly8

    wildflower

    Molly8

    marica36

    Pozdrav.
    naravno da ti je s takvim nalazom super ići na ivf. tj vjerojatno icsi.
    istu dijagnozu imamo mi samo što moj suprug ima morfologiju 0. :( i sada radimo na tome da popravimo, nisu mislim ni toliko bitni pokretni,polupokretni ako je icsi …bitno da je morfologija okej donekle a ne kao nama 0.
    mi pijemo isto proxeed, smokve, maslinovo ulje, goji bobice, alge ove….štošta….ja sad pitam tebe ili bilo koga drugog je li tako netko imao 0 morfolgiju pa da je bar došao na 2 %da idemo na icsi??
    sretno i budete uspjeli sigurno jer IMA IH I MORFOLOGIJA NIJE LOŠA. sretno :)
    Hvala na ohrabrenju 😊 pise na nalazu da bi trebao biti icsi. Osim ova tri dodatka prehrani on je na preporuku smanjio gazirano i alkohol na minimum i prestao uzimati bilo koje proteinske dodatke (proteinski prah, plocice ili napitke). I u početku je i ujutro i navecer uzimao mješavinu oraha, meda i celera (s tim je napravio pauzu i sad je opet nastavio). Sretno dalje drzim fige
    Ako smijem pitati zasto je prestao uzimati proteinske dodatke? :O
    Tko vam je to preporucio?Moj MM je isto na Proxeedu x2 dnevno + omega 3, vitamin D, Q10 i cink
    Na preporuku prijatelja koji su prolazili kroz sličnu situaciju pričala sam s g Mijom iz Solina i on nam je uz ostalo predložio da to skroz izbacimo.

    Bok Molly8, vidim da si između ostalog pitala i za doktora Mrsica. Ja sam kod njega, bila sam prvo u KBC-u Split kod njega, a kad se prebacio u Cita, otišla sam za njim tamo. Meni se sviđa kao čovjek i kao stručnjak, izravan je, kaže onako kako je, a i simpatičan je pa se znamo i nasmijati iz svu muku😅 svakako cijenim njegovo mišljenje 

    👩🏻 34 👦🏻34, od 6/21, amh 6,52 pmol/L
    10 i 11/22 - AIH 👎🏼
    12/22 1Ivf, bemfola 225, cetrotide, 4 js, 1 vraćen 👎🏼
    5/23 2 ivf, bemfola 250, cetrotide, 7 js, 5 oplođenih, vraćena 2 (biokemijska)👎🏼, 1 blastica zamrznuta
    7/23 Fet, trudnoća, srce stalo kucati u 9+6, spontani
    12/23 ivf, Letrozol, klomifen, HMG/FSH+antagonist, 3 js, 2 oplođene, obe vraćene 3 dan, beta 0👎🏼
    5/24 ivf, gonal 300, antagonist, 3 js, 3 blastociste, 2 vracene👎🏼, 1 zamrznuta
    7/24 FET 👎🏼

  • Avatar annboleyn

    annboleyn

    Broj poruka: 519

    Prijavi adminu

    Bebolina2024

    Lucky 🍀

    Bebolina2024

    koki_7

    Jurky32, Ketyx hvala vam
    Da baš sam ih informativno nazvala, same konzultacije se ne čekaju dugo cca 2-3 tjedna ali kažu preko HZZO-a za 2024 popunjeni na IVF, eventualno dva tri termina u 12 mj.
    Glupo mi je bilo ispitivati cijene jer nemaju na netu…ali pretpostavljam da stimulirani postupak nije ispod 2000 €, možda sam malo i rekla. Samo ne kužim ako se ide privatno dal' i tu cijenu ulazi sve tipa UZV, folikulometruja, transfer, lijekovi, anestezija kod vađenja JS.
    Za stimulirani postupak svota se penje i preko 3000€.
    Ja sam sada na Pergoverisu 300 svaka doza je 144 eura danas sam uzela 5., svaki postupak su mi lijekovi bili oko 10, 11 000kn a onda sve ono ostalo se dodatno plaća. Odeš na Repromedovu stranicu pa vidiš okvirno cijene. Ja sam u bolnici u postupku ali online nađeš cijenu svakog lijeka.
    .
    Jurky baš se sve pratimo. Koji je tebi sada dan ciklusa? Meni danas 6.
    Lucky i Annboleyn koji je vama dan ciklusa? Onda neka nam je svima sretno u subotu, možda nam se i pojavi još koji folikulić.
    Sanjuška možeš me staviti na listu za 27.1.- 2. IVF UZV. Hvala! 😘
    Bome vesela subota ce biti 🙆🏼‍♀️🤞🏻 ja sam danas 9dc, imam jos fore, uz estrofem sam si smiskala sok od cikle i ananasa, pa rokam i to, sta je sigurno sigurno je 😂
    Samo napred i bit će dobar endometrij.
    U subotu čekamo sve dobre vijesti. 🤞🙏
    Annboleyn da meni je 6.dc i 5.dan terapije, ja sam na Pergoverisu 300 i dalje. Nisam popratila jesi dobila što dodatno za pikanje i od kojeg dana? U kojoj si ti bolnici?

    Ti si na Pergoverisu? Ja sam citala o tom lijeku ali mislim da ga kod nas nema na trzistu. To je, kao i Menopur, kombinacija FSH i LH samo su u Pergiverisu oni sinteticki a ne prirodni kao kod Menopura. 
    Mislim da Pergoveris ima bolji ucinak ali sta je tu je, nadam se da ce se moji folikuli probuditi i poceti brze da rastu

    👩🏻‍🦰 39, 🧔🏻35
    Ja: amh 1,53 ng/ml (ponovljeni nakon 2 sedmice 0,6) fsh 12,9, mthfr i pai mutacije, hipertenzija
    MM: odstranjen testis zbog tumora, nakon operacije radioth., oligozoospermia
    Kariogrami: uredni
    Trudimo se od 2.2018.
    6.2018. missed ab 8GN, kiretaza
    02/2022 💔 12GN
    1.IVF 6/22 Femara, Gonal F (2175), Cetrotide, Ovitrelle, 3🥚, 1🐧 bez tranfera (los PGT-A)
    2.IVF 01/24: Femara, Menopur 300 (16 dana), Cetrotide, 2xDecapeptyl, 7 🥚, 5 oplodjenih, 2 🐧 FET 30.03., dolazi curica ❤️

  • Avatar Sunce12

    Sunce12

    Broj poruka: 149

    Prijavi adminu

    Drage žene, samo da javim nama je danas odgođen  ET. Kaže dr.da sam u blagom hiperu i da jajnici trebaju "doci na svoje" pa smo prebacili na drugi mjesec🤗 od 11 jajnih stanica dobili smo dvije blaste tako da smo jako sretni, a sutra ce nam javiti da li ce se jos potencijalno dvije razviti. 
    Cestitam svima koji ovih dana imaju nesto. Samo hrabro, ovo je naša godina!🥰❤️

    🧏‍♀️30, 🧏‍♂️32
    PCOS, endometrioza
    Brisevi ✅️ papa✅️histeroskopija✅️ nk
    stanice✅️ kariogram✅️
    2024; AMH 13,5
    Fet 6/23 ⭐️ spontani-kiretaza 💔
    Fet 2/24⭐️spontani💔
    Fet 6/2024 ⭐️spontani 💔
    Čekamo novi FET 🙏

  • Faith1509

    Broj poruka: 219

    Prijavi adminu

    Stigao Nifty, djelomično 🤣 low rizik ali je zaboravio za spol provjeriti pa sad još to čekam 🙈 jedino što ga nisam razumijela je spominjao neke postotke, da je granica za nešto 4% a kod mene 6 i da su to mane ovih testova da ne mora značiti ništa 🤔 pričao je na njemačkom malo prebrzo, zato i nisam pohvatala 🤣 zna li možda koja o čemu se radi? 

    Beta 9 dnt ➡️ 132 14 dnt ➡️ 991
    Nifty low risk, stiže dečko 💙

  • Avatar sanjushka

    sanjushka

    Broj poruka: 869

    Prijavi adminu

    Marisha iscijediš onu ampulu u žlicu ulja pa sve zajedno ili ampulu u usta pa još extra žlicu ulja nakon ampule? 😂
     
    annboleyn, bebolina, jurky, lucky upisano za subotu ❤️
     
    Hvala Jurky! Tko ti sad radi folikulometrije? Meni je recept danas stigao još uvijek s potpisom dr.Bračun.. 
    Navijamo za ta tri folikula! 🥳
     
    Ketyx ne zvuči baš ohrabrujuće.. 🙄 Sve si razmišljam da ga još malo podebljam za 2-3-4 dana kad se ovo što sam danas popila malo apsorbira s onim kapsulicama od 2000ui koje imam doma 🙈😁
     
    Sunce bit ćeš odmorna i spremna za transfer sljedeći mjesec 🥰

    👩🏼 36, endometrioza, 1 jajnik u funkciji, AMH 0.44µg/L
    🧔‍♂️ 32, normozoospermia
    ✴️KBC Rijeka
    1. 2020. stim, zamrznuta 1js zbog endo
    2. 4/23 stim IVF, 2js + 1 odmrznuta, 2 oplođene, transfer 1js, ➖
    3. 9/23 prir. IVF ➡️ 1js ❌ nije oplođena
    4. 10/23 prir. IVF ➡️ 1js, transfer, ➖
    ✴️Beta+
    5. 2/24 stim IVF ➡️ 2js, 1 oplođena, transfer 2d zametak, 12dnt ➕, 13dnt β 403, 15dnt 730, 18dnt 2364, 20dnt 3428, nema ❤️ - BO💔
    ✴️Repromed
    6. 6/24 stim IVF, prekinut postupak, loš ciklus
    7. 9/24⏳

  • Avatar Pepuška

    Pepuška

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    Lotti

    Hvala divne žene na čestitkama🤗
    Stvarno iz sveg srca vam želim da u 2024 osjetite ovaj osjeća kad ugledate prvi put vasu bebicu.
    Znam da ćete sve uspjeti i nema odustajanja 🙂

    Čestitam uzivaj u bebici💕💕💕💕

    👱‍♀️33👨‍🦱36
    Pokusavamo od 2020
    4/21missed ab
    VV
    4/22odustali(pukli prije vremena)
    8/22 gonal/cetrotide
    5js 5 oplodeno( vračena1) 4🥶
    Beta 23.9 beta negativna
    11/22 FET beta negativna
    1/23 FET
    31.1.23 vraćena 2 🐧 beta 1- 1265.38
    Beta 2-3049.43
    27.2 1ult 5+4 💗
    Nifty uredan ✔️ imamo dečkića💙 14+2tt
    23.10 stigao mali Ivan

  • Avatar Jurky32

    Jurky32

    Broj poruka: 1225

    Prijavi adminu

    Bebolina, 8 dc, jer su mi onaj dan kad sam se počela pikati brojali kao drugi dc bez obzira na to kada je nastupilo krvarenje, to valjda tako ide kad naštimavaju ciklus pilulama..
    Korni, hvala ti ❤️
    Sunce, čestitke na blasticama 🥳🥰
    Faith, ne znam o čemu se radi, ali vjerujem i držim 🤞 da je sve u redu 🥰
    Sanjushka, hvala ti ❤️ danas mi je još bila dr. Bračun i rekla da se pozdravljamo. Poželila sreću ona meni i ja njoj 😄🤗

    👱‍♀️ 33, AMH 4.6,visok FSH 🧑 36, OAT
    8/22 Petrova➡️prc➡️AIH - 👎
    9/22 Petrova➡️stim., pukli folikuli➡️AIH - 👎
    10/22 Petrova➡️prc➡️ 2 🥚 👎 3/23 Sv. Duh➡️stim., 3🥚ET 1 👎 5/23 Sv. Duh➡️prc, ET 1 👎 7/23 Sv. Duh➡️stim., 4🥚ET 1 👎 1/24 Beta+➡️stim., 3🥚ET 2 ➡️test 12.dnt +➡️beta 15.dnt 1019.2➡️uzv 29.2➡️6+1❤️➡️amnio👌➡️it's a boy 💙

  • Avatar koka007

    koka007

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    Lotti

    Hvala cure 😊
    Anii, kad smo vidjeli da beba nije pravilno okrenuta i kad smo dobili 2 misljenja da ce vj biti carski, odluka je pala na Podobnik jer sam rekla ako moram na carski idem da mi oni to naprave kako treba.
    Došli jutros kod njih na pregled, spojili me na ctg i ctg svako toliko pišti i sestra stalno oko mene, pa namjesta jednu stranu pa drugu i kuzim da nesto nije u redu. Dolazi doktoro i govori, ajmo na uzv da vidimo zasto otkucaji padaju i cim je stavio uzv vidi se kako se zapetljao u pupcanu tako da nis od dogovorenog carskom.koji je trebao biti krajem tjedna ,nego.odmah na carski da ne riskiramo. Sve je bilo super, ovdje au stvarno svi super. Smjestili me u sobu, odradili smo klizmu, otusirala sam se i u podne bili u sali. Dragi je sve gledao, nije mu bili muka da gleda cijelu operaciju haha. Zašivali me, odveli u sobu i doveli nam bebu i dragi je do 18h bio s nama i onda je otišao za Rijeku
    Ja se danas ne smijem dizati, imam.kateter. Oni me presvlače. Tu ću biti do nedjelje jer kod njih si 4 do 5 dana nakon carskog. Prasac mali vec place dok mu ne dam cicu, a jos ni mlijeka nemam, samo je bitno da mu je cica u ustima haha
    Zove se Tomas 💙

    Lotti, cestitke! Koji dr te poradao? 
    Ja sutra, tj kroz par sati imam dogovoreni carski kod njih i ne spavam od stresa i straha 🙈

    👩'83 👨‍🦰'81
    👨‍🦰 prvo asthenozoo, zatim normozoospermia
    09/21 prvi ivf postupak (gonal, cetrotide, ovitrelle)
    16.09. aspiracija - 11 🥚
    21.09. transfer - 2 blastociste, nema 🐧
    02.10. beta ✖
    12/21 polustimulirani, 2js, beta❌️
    11/22 icsi, vracena 2 trodnevna, jedan 🐧; 05/23 FET, test 6.dt ✅️, beta 9.dt 119, beta 11.dt 283, prvi uzv 16.6.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.