Potpomognuta oplodnja vol. 8

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Stela_M

    Stela_M

    Broj poruka: 3025

    Prijavi adminu

    piahvar

    Radi Pcos i visokog Amh (67) preporuka je FET.Ciklusi su mi inace oko 30-32 dana.Danas bi mi bio 26 dan.Stimulirana Gonalom 15 dana,7 dana sa Cetrotide i umjesto stoperice dvi inekcije Decapeptyla.Ono sto me buni je menstruacija 6.dan nakon aspiracije?Je li to ok?


    Moguće da je i malo viši progesteron pa dođe prije tako je i meni bilo  sve je to pod “normalno ” 😁

    👩36 pcos, hipo, hashi, IR, Amh 37,3 PAI 4G/5G, MTHFR
    🧔33 asthenonecrozo.. ➡️ normo
    1 IVF (Petrova) 16 🥚- et 2 blaste👎
    2 IVF (Ivf pol) 15 🥚 - 8 🐧
    10/22 FET 1 🐧 beta 12
    02/23 histero
    03/23 FET 1 🐧 beta 8
    04/23 FET 2 🐧 + heparin i prolutex 11 dpt beta 246, 13 dpt beta 642, 15 dpt beta 1667 ➡️ 09.6 uzv ❤️❤️➡️uzv 23.6 ❤💔
    [tickerfactory.com]

  • Avatar piahvar

    piahvar

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Flowerson 🌸

    piahvar

    Radi Pcos i visokog Amh (67) preporuka je FET.Ciklusi su mi inace oko 30-32 dana.Danas bi mi bio 26 dan.Stimulirana Gonalom 15 dana,7 dana sa Cetrotide i umjesto stoperice dvi inekcije Decapeptyla.Ono sto me buni je menstruacija 6.dan nakon aspiracije?Je li to ok?

    Da, meni je dosla 5.dan nakon aspiracije…mislim da je to zbog decapeptyla.


    Puno hvala curke.Uvijek me umirite.Ne zelim zvat doktora da me ne proglasi ludakinjom🤣

  • Avatar piahvar

    piahvar

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Stela_M

    piahvar

    Radi Pcos i visokog Amh (67) preporuka je FET.Ciklusi su mi inace oko 30-32 dana.Danas bi mi bio 26 dan.Stimulirana Gonalom 15 dana,7 dana sa Cetrotide i umjesto stoperice dvi inekcije Decapeptyla.Ono sto me buni je menstruacija 6.dan nakon aspiracije?Je li to ok?

    Moguće da je i malo viši progesteron pa dođe prije tako je i meni bilo sve je to pod “normalno ” 😁


    Thnx:-)

  • Lion32

    Broj poruka: 163

    Prijavi adminu

    Sani88 🙏🍀🤰💕

    Patkica_1982

    Kacusha i Sani88, pa super pretpostavljam da to vrijedi onda i za kombinaciju sa privatnom klinikom? Ne smijemo ici u novi postupak privatno ako imamo smrzlice u nekoj bolnici? Dakle prepusteni smo na milost i nemilost dok nam dozvole vratiti natrag smrzlice?

    Tako je, zakon o MPO se odnosi na sve. Inače žene sa niskim amh I u godinama imaju pravo prvenstva, tako da pozovi se na godine kad budeš ugovarala FET. Jesu li ti okvirno rekli kad bi mogli ići? Imaš i opciju kako maslačak kaže da embrije prebacis u drugu kliniku, ali to ide službenim putem preko ministarstva zdravstva i o tvom trošku, traje mjesec/ dva.
    Lion dobrodošla 🤗, ja bih ti savjetovala da potražiš još jedno mišljenje u drugoj klinici. Jeste otkrili koji je moguci uzrok spontanih, jeste odradili trombofiliju, kariograme? U te 2 god niste odradili nijedan postupak?


    Hvala na odgovoru. :)
    Trombofiliju jesam i nalazi su uredni. Kariograme nismo ali sam planirala sad to trazit na konzultacijama 17.2.

    Nisu uopce spomenuli uzrok spontanih, loša sreca kažu 🙄🙄
    U dvije godine nismo napravili nista. Samo taj HSG neki dan. I 3 puta pratili odnose i to je to.
    Apsolutno nista se ne dogadja.. a ja sutim.. tako da planiram sad do tih konzultacija skupit neka iskustva i savjete i ne ici doma dok ne smislimo konkretan plan..😔

    👩‍🦱34

    👨35
    🧒9 godina
    Pokusavamo od 3.mj 2021.
    Spontani u 9tt💔 02.2021.
    Spontani u 9 tt 💔 10. 2022.
    👨normozoospermia
    👩‍🦱 nalazi hormona školski☺😍
    AMH 5.12 ug/l
    Vitamin D 71➡️ 136
    7mj.histeroskopija, HSG odgođen zbog slobodne tekucine u douglasu.🙄
    01.2023. HsG odrađen, začepljen lijevi jajovod🙄
    2.2023.- inseminacija KBC Ri

  • Patkica_1982

    Broj poruka: 43

    Prijavi adminu

    Sani88, cula sam za to prebacivanje smrzlica, ali bas to sto kazes, traje mjesec-dva, a meni uvijek odgode FET za mjesec ili dva. Ako sad bude u travnju, to je opet samo 2 mjeseca od veljace… Kod dosadasnjih odgadjanja mi nazalost nije prolazilo spominjanje godina, probat cu opet. Bas se osjecam bespomocno, a vrijeme koje mi je bitno, tako brzo prolazi.
    Tako da vec unaprijed razmisljam o daljnjim opcijama za ustedu vremena. Npr. mogu li se vec odmah nakon FET-a, dok jos ni ne znam rezultate, prijaviti na konzultacije za novi mpo u drugu bolnicu? I mogu li onda istovremeno biti na listi cekanja za postupak u bolnici, a dok cekam mjesecima na taj postupak, obaviti drugi postupak privatno? Sve to nakon sto potrosim trenutne smrzlice i naravno, ako ce mi biti potrebni novi postupci.

    👩 i 🧑 1982.
    10/2022 Ovaleap, Orgalutran, Ovitrelle; 13 js, odgodjen transfer za 2 blastociste

  • Avatar Točkica 89

    Točkica 89

    Broj poruka: 315

    Prijavi adminu

    Cure svaka koja nesto ima od aspiracija, embriotransfera, beta i ultrazvuka SRETNO! 🍀

    👩 1989., anovulacija, AMH 47,9

    👨 1986., asthenozoo -> normo -> oligoasthenozoo / spermia

    1 godina pokusavanja prije IVF, 1,5 godine u IVF
    Vinogradska

    1. 6/21 IUI, ❌

    2. 10/21 prirodni ICSI ❌
    dr. L
    3. 12/21 stimulirani ICSI, ET ❌, ostala 2 🐧
    3/22 prirodni FET 2 🐧, missed ab u 8tt ❌
    4. 11/22 stimulirani IVF, ET ❌ ostala 4 🐧
    2/23 stimulirani FET 2 🐧❌
    ostala 🐧🐧🙏🙏

  • Avatar Kacusha

    Kacusha

    Broj poruka: 1553

    Prijavi adminu

    Patkica_1982

    Sani88, cula sam za to prebacivanje smrzlica, ali bas to sto kazes, traje mjesec-dva, a meni uvijek odgode FET za mjesec ili dva. Ako sad bude u travnju, to je opet samo 2 mjeseca od veljace… Kod dosadasnjih odgadjanja mi nazalost nije prolazilo spominjanje godina, probat cu opet. Bas se osjecam bespomocno, a vrijeme koje mi je bitno, tako brzo prolazi.
    Tako da vec unaprijed razmisljam o daljnjim opcijama za ustedu vremena. Npr. mogu li se vec odmah nakon FET-a, dok jos ni ne znam rezultate, prijaviti na konzultacije za novi mpo u drugu bolnicu? I mogu li onda istovremeno biti na listi cekanja za postupak u bolnici, a dok cekam mjesecima na taj postupak, obaviti drugi postupak privatno? Sve to nakon sto potrosim trenutne smrzlice i naravno, ako ce mi biti potrebni novi postupci.


    E to mozes 😂👀 ja sam bila upisana na listu u IVFu za 6mj,a privatno odradila postupak u Podobniku u 2mj. Sretno 🍀🌈❤️

    👱‍♀️39g, 👨‍🦰31g, 👩‍❤️‍💋‍👨2g,
    👱‍♀️AMH 7,78 pmol/l, NK ++, ANA poz, PAI 4g/4g, MTHFR mut
    👨‍🦰 Oligo-normo
    8 transfera, 12 embrija (7blasto, 3 morule, 2-3dnv)1 izvanmaternična. Poliklinika Škvorc, Podobnik, IVF. 🌈
    12mj 2022. posvojenje Emili 💜

  • LolaBunny

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima 🙂
    Prvi puta sam u postupku (Vuk Vrhovac) pa imam sto pitanja i briga… Na puno toga sam našla odgovor baš ovdje i veliko hvala svima.

    Ono što me zanima je kada se radi aspiracija? Tj. koliko otprilike vremena prođe da folikuli dosegnu potrebnu veličinu? Znam da se to prati iz dana u dan, ali bar otprilike?
    I kada partner daje uzorak? Na dan aspiracije ili kasnije?
    Partner mora na put pa da baš ne odabere krivo vrijeme 🙈 

    29.1. mi je bio prvi dan ciklusa, od 31.1.-4.2. sam pila Femaru. U subotu mi je dr.samo rekla da dobro napreduje. 

    👩🏻 33, nalazi uredni, miom 4x5cm ➡️ narastao na 6x7 u stimuliranom postupku ➡️ mora van
    🧔🏻‍♂️ 34, oligoasthenoospermia

    Vuk Vrhovac
    01/23, IVF prirodni, Femara, 1 folikul - prazan 😔
    03/23, IVF stimulirani, 5 ❄️
    slijedi: operacija mioma

  • Avatar Z-MARTA

    Z-MARTA

    Broj poruka: 105

    Prijavi adminu

    Sutra kontrola na 10DC. Ne vjerujem da će trebati još Gonala, jer je prije dva dana bilo 8 stanica po 11/ 11/ 9/9/9/9/9 mm :D, a možda i hoće. Imam osjećaj da ću svakog časa ovulirati iako to valjda kontroliraju s Centrotide.
    U nekom sam posebnom raspoloženju, zaštitnički nastrojena prema “Olimpijskom komitetu” svojih JS :D 
    Pravo se blesavo osjećam jer sam zaboravila pitati od kad MM treba apstinirati, pa se smijemo da njegov Olimpijski komitet ne može na Olimpijadu još uvijek, za svaki slučaj ako se sve brzo izdešava sutra :D 
    Pozdrav za sve. 

    🧘🏻‍♀️35

    (izbalansiran TSH 1.5, prohodni jajovodi, AMH 0.64)

    👨🏻‍💻41

    ( oligoasthenozoospermia)
    IVF: 28.1.23. Gonal, Femara, Cetrotide, Ovitrelle/11.2. aspiracija 4JS/16.2. transfer 2blastociste/27.2. Beta

  • Avatar Z-MARTA

    Z-MARTA

    Broj poruka: 105

    Prijavi adminu

    LolaBunny, racunaj 3-5 dana apstinencije treba da “ima”, na dan punkcije koja je na dan aspiracije. 

    🧘🏻‍♀️35

    (izbalansiran TSH 1.5, prohodni jajovodi, AMH 0.64)

    👨🏻‍💻41

    ( oligoasthenozoospermia)
    IVF: 28.1.23. Gonal, Femara, Cetrotide, Ovitrelle/11.2. aspiracija 4JS/16.2. transfer 2blastociste/27.2. Beta

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.