Potpomognuta oplodnja vol. 6

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Anči 💕

    Anči 💕

    Broj poruka: 5741

    Prijavi adminu

    nada86

    Cure čestitam svima na pozitivnim betama i žao mi je zbog svake koju čeka novi pokušaj i nova neizvjesnost, više od 10 godina sam u MPO priči, svaku vašu tugu i radost djelim..
    Vuky držimo fige i na rukama i na nogama za dosadnu, školsku trudnoću 🍀
    Manemoj čestitke, dobrodošao mali Roko 🎊❤️
    VM držim fige da se mali dvodnevni borac izbori za svoje mjesto pod suncem…
    Arnoldicai ja sam imala cistu nakon stimulacije, koja je u jednom trenu dosegla veličinu od 7 cm. Morala sam pripaziti i mirovati, nikakvi nagli pokreti. Već od 11. tt se počela polako smanjivati i za tjedan-dva potpuno nestala. Čim posteljica preuzme funkciju ona se počinje smanjivati. Ja sam je isto osjećala u vidu laganog bola i pritiska, i točno sam osjetila kada se smanjila i nestala…
    Anči slažem se sa šesnica, mislim da ti se zadržava voda u tijelu vjerovatno od stimulacije. Osim mašaža nije loše uzeti neke čajeve koji pospješuju izbacivanje vode poput tahebo čaja, zeleni čaj je isto dobar.
    MTB stalno mislim na tebe, držite se… Ako zatrebaš razgovor ili bilo šta drugo, prošla sam slično, sve razumijem i tu sam. Samo se javi… ❤️
    Puno sreće cure svima 🍀🍀🍀🍀


    Hvala probat cu svakako 🤗 
    Di ima taj tahebo čaj? Boze ne znam to ni izgovorit 😂

    👩 1996 god.Sve ok,AMH 28
    🧑 1995. godAzoospermia - nepoznat uzrok
    KBC Osijek
    6/21 TESE, dobiveni spermiji
    9/21 postupak Gonal 150 IU, Orgalutran 0,25, Ovitrelle , 13.09 aspiracija : 9🥚 ➡️ 3 oplođene, nema 🐧 ➡️ 16.09 transfer 2 prekrasna embrija, beta 0,2 ❌
    03/22 postupak rekovelle 9,66, orgalutran 0,25, ovitrelle , 16.03 aspiracija 10 🥚 ➡️ 6 oplođenih, nema 🐧 , 21.03 transfer - 2 blastice 🤞🏻 ❌
    ⏯️

  • Sen2021

    Broj poruka: 101

    Prijavi adminu

    Leia3.0

    Sen2021– u kojoj državi si u postupku da ti doktor predlaže genetsko testiranje embrija?

    Miss_Ivy– što to sad znači, da u prirodni FET ideš sljedeći mjesec ili? Jer nakon pijenja estrofema ne može doći do ovulacije jer estrofem upravo utječe na to da nema vodećeg folikola. Ne znam da li je to uvjet za prirodni FET (ovulacija), ali rekla bih da je to najvažniji / cnetralni događaj (barem rast folikula na odredenu velicinu) oko kojeg se sve dalje računa. Javi nam sto su ti rekli!


    U postupku sam u BiH, doktor mi predlozio prvo kariotip za oboje, danas smo dobili nalaz i uredan je, sada ne znam da li je mislio da se radi genetsko bez obzira kakav bio nalaz kariotipa i ima li to dvoje veze?? S tim da moram u novi postupak jer nemam zamrznuti embria vise😔

  • Avatar Nada 🍀

    Nada 🍀

    Broj poruka: 403

    Prijavi adminu

    Anči 💕

    nada86

    Cure čestitam svima na pozitivnim betama i žao mi je zbog svake koju čeka novi pokušaj i nova neizvjesnost, više od 10 godina sam u MPO priči, svaku vašu tugu i radost djelim..
    Vuky držimo fige i na rukama i na nogama za dosadnu, školsku trudnoću 🍀
    Manemoj čestitke, dobrodošao mali Roko 🎊❤️
    VM držim fige da se mali dvodnevni borac izbori za svoje mjesto pod suncem…
    Arnoldicai ja sam imala cistu nakon stimulacije, koja je u jednom trenu dosegla veličinu od 7 cm. Morala sam pripaziti i mirovati, nikakvi nagli pokreti. Već od 11. tt se počela polako smanjivati i za tjedan-dva potpuno nestala. Čim posteljica preuzme funkciju ona se počinje smanjivati. Ja sam je isto osjećala u vidu laganog bola i pritiska, i točno sam osjetila kada se smanjila i nestala…
    Anči slažem se sa šesnica, mislim da ti se zadržava voda u tijelu vjerovatno od stimulacije. Osim mašaža nije loše uzeti neke čajeve koji pospješuju izbacivanje vode poput tahebo čaja, zeleni čaj je isto dobar.
    MTB stalno mislim na tebe, držite se… Ako zatrebaš razgovor ili bilo šta drugo, prošla sam slično, sve razumijem i tu sam. Samo se javi… ❤️
    Puno sreće cure svima 🍀🍀🍀🍀

    Hvala probat cu svakako 🤗
    Di ima taj tahebo čaj? Boze ne znam to ni izgovorit 😂


    Točnije taheebo čaj, jako dobra stvar. Mojoj ga je materi jedna homeopatica preporučila za izbacivanje vode iz tijela i stvarno joj je pomogao. Ali taj čaj je i za mnoge druge stvari dobar. Proguglaj malo, ima i poseban način pripremanja, ne smi doći u dodir sa metalom tako da ga ja kuham u keramičkoj ili staklenoj posudi i miješam sa keramičkom žlicom.. koristim ga tako nekad i sama za čišćenje i ispišavanje 🙈 
    A kupiti ga ima u prodavnicama zdrave hrane a i u internetu se može naručiti…

  • Avatar VM

    VM

    Broj poruka: 443

    Prijavi adminu

    Sen2021

    VM

    vuky

    ribic

    VukyCestitam i neka sve dalje bude dobro!

    Sto si uzimala sad od lijekova sad za postupak?

    Dobro jutro…
    Svoju terapiju - siofor i eutirox
    Folacin
    utrogestan i duphaston ( od aspiracije )
    Clexan od transfera
    Normabel pi potrebi ( uzela sam kad osjetim grčeve i obavezno pred spavanje )
    Histero mislim da mi je endoscratching pomogao za endometrij!
    I ja sam bila / ne znam pravu riječ / jer nije opusten ( to mrzimo) ali bila sam ( i jos sam ) pomirena sa svim ishodima! Jednostavno, na neke stvari apsolutno ne mozemo utjecati!
    Uzimali smo prije postupila quoenzim q10, E vitamin, D vitamin, on l carnitin i r acid ( njemu su spermiogram ishvalili ful ) i pili domaću aroniju!
    Maknuli junk, on alkohol i cigarete skroz, ja ne pušim
    a ni ne pijem ni inace, ali isto nisam niti na nekoj festi - bili smo totalni partibrejkeri, nismo jeli nista procesuirano, hodamo dosta i ne znam jel ista od toga pomoglo no sve to smo! Meni je promjena sto radim za sebe i mirna i sretna sam! A sada, sta ce biti dalje… nadam se dobrome 💜

    Pozz cure

    Vuky cestitam od ❤, koliki je tebi bio TSH kad si dobila Eutyrox? Sto si prvi puta bila kod Vrcica i iz prvog postupka kodnjega odmah uspjela?
    Ribic sretno i M_G držim fige za betu.
    Ja vadim u petak betu. Od simptoma uvijek isto, prije par dana ko da cu mengu dobiti, bolne cice, napuhnuta prestrasnooo, apetit za slona, zgaravica. Ali tak mi je bilo svaki put.
    Ne ocekujem puno jer su mi od 3 aspirirane js odmah 2 propale a 1 embrio su vratili vec 2.dan 😒. Zbunjuje me sto meni dr kaze da nema potrebe za dodatnim pretragama nakon tolko neuspjeha 🙄. Sto mogu sama izvaditi?
    Sto se tiče MTB u soku sam ostala 🥺, em se tolko napatila a svi smo bili sigurni da je konacno to to. Ona mi je bila bas svjetla tocka u ovom mracnom tunelu kroz koji koracamo. Zao mi je 😔.

    Pozdrav VM, u istim sam dilemama i nedoumicama sta dalje.Doktor je dao da uradimo kariotip oboje i dalje predlaze genetsko ispitivanje embrija, prije prvog postupka sam radila nalaz rubela, ostalo nista, osim hormona


    Pozz, ocito same moramo istrazivat. Pa sta kod nas rade genetsko ispitivanje embrija??? Sto se tice kariotipa, a sta ako tu utvrde da nesto ne stima, dobijes terapiju ili jednostavno ne stima i to je tak?

    39 god., AMH low, on OAT, Dr. Lučinger
    02/20 1. ICSI -4 js, opl. 2,ß-0, 05/20 - 2. ICSI -3 js, opl. 2,ET-2, ß- 6.1, 09/20 -3. ICSI-6js, opl. 5, ET- 2, ß- 3.9, 11/20 - 4. ICSI- 9js- opl. 6, ET- 2, 3🐧, ß- 6.0
    03.02. FET - 3🐧,beta 93 ×, 04/21 - 5. ICSI - 4js, ET 2, 2🐧,ß- 6, 06/21 FET - 2 🐧, ß- 3,45, 10/21- 6.ICSI - 3 js,1 embrij, B-16.36, 02/22 7.ICSI-ET 2, b: 203.40,UZV 5+6 GV, UZV 7tt💓, Nifty ✅️, Mamin dečkić 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar Stela_M

    Stela_M

    Broj poruka: 3021

    Prijavi adminu

    Manemoj čestitam od ❤💗💗💗💗
    Anchy ja sam jedno mj dana poslije stimulacije isto bila jako napuhana i puna celulita počela sam brzo hodati, vježbati doma, regulirala prehranu i za mjesec i pol 4 kg manje,  10 cm manje u struku osjećam se fantastično,  još jedno 5 kg da skinem i to je moj cilj,  samo se čovjek mora sam nekako pokrenuti 🤗  

    👩36 pcos, hipotireoza, hashimoto, IR, Amh 37,3 PAI 4G/5G, MTHFR c/t
    🧔33 asthenonecrozo.. ➡️ normo
    2 × IVF - 8 🐧
    10/22 FET 1 🐧 beta 12
    02/23 histero
    03/23 FET 1 🐧 beta 8
    04/23 FET 2 🐧 + heparin i prolutex 11 dpt beta 246, 13 dpt beta 642, 15 dpt beta 1667 ➡️ 09.6 uzv ❤️❤️➡️uzv 23.6❤💔OTP - 01.2.'24. It's a boy
    [tickerfactory.com]

  • Marta82

    Broj poruka: 271

    Prijavi adminu

    SeniRemmus

    Marta82 nama je uspio stimulirani FET 👍🏻👍🏻
    Dugo smo čekali da mi endometrij zadeblja kako spada (pola godine) i stalno odustajali od FET-a. Pokušavali smo par ciklusa samo s Estrofemima pa dodavali i Estramon flastere, onda par ciklusa čekali prirodnu ovulaciju, no nikad mi endometrij nije bio deblji od 7mm. Na kraju smo ga zadebljali na minimalnih 8.5mm sa udarnom dozom Estrofem 2x3, Estramon flaster i Vagifem vaginalete 10x2 i to je bio dobitan ciklus 🙌🏻 Sretno! 😘


    Hvala ti,di si kupila te flastere i Vagifem vaginalete,jer ja bi dobila utrogestan 3x2 i estrofem 3x1 i Decapeptyl inekcije

    🧔1990.,spermiogram dobar
    👩‍🦰1982.,oper.mioma12.2017g, Amh prije operacije 7.2017g.9.49 a posli 9.2018.,7.40
    2018.1mj.prirodni,jedna 6st, beta 0
    2018.3mj.stumulirani,9 jajnih st., vraćena 3st i 4st, beta 0
    2019.7mj.8 stanica, vraćene dvi 8st,u 10tjednu miss. ab
    2020.7mj,Amh 5.68.dobili 3j.s,vraćena jedna 4st, miss ab. u 10.tj,nalaz sindrom down
    2021.2mj.,8 stanica, 7 oplođeno, 3 blatociste, 2 vraćene, 1 zamrznuta, beta 2.3
    Fet 29.5.blatocista,PUPO❤️Beta 11.6. neg 0.2

  • Avatar Anči 💕

    Anči 💕

    Broj poruka: 5741

    Prijavi adminu

    Stela nadam se da ce se i kod mene pokrenut..bas mi smeta jer se osjećam ko balon hahaha…probat cu sad totalno da ne jedem poslje 6 i bazirat se na zelenilo i proteine pa ćemo vidjet…i meni je tako 10 kg da skinem bilo bi super..al eto cilj mi je 15 jer racunam da ću ostat trudna pa da imam par kila prostora za udebljat se 😂😂
    Nada proučit ću svakako hvala ti 🤗
    VM  ako kariogram ne stima onda ides na savjetovanje kod genetičara…

    👩 1996 god.Sve ok,AMH 28
    🧑 1995. godAzoospermia - nepoznat uzrok
    KBC Osijek
    6/21 TESE, dobiveni spermiji
    9/21 postupak Gonal 150 IU, Orgalutran 0,25, Ovitrelle , 13.09 aspiracija : 9🥚 ➡️ 3 oplođene, nema 🐧 ➡️ 16.09 transfer 2 prekrasna embrija, beta 0,2 ❌
    03/22 postupak rekovelle 9,66, orgalutran 0,25, ovitrelle , 16.03 aspiracija 10 🥚 ➡️ 6 oplođenih, nema 🐧 , 21.03 transfer - 2 blastice 🤞🏻 ❌
    ⏯️

  • Avatar Anči 💕

    Anči 💕

    Broj poruka: 5741

    Prijavi adminu

    VM ali da terapije nema..to ti zapravo pokazuje dali postoje sanse da beba ima neke genetičke poremećaje…ili ako je kod tebe neka greška pa da ne mozes iznjet trudnoću onda se rade jos neke dodatne pretrage i prije i u trudnoći..
    Tako sam ja shvatila kad sam istrazivala dok smo cekali muzev kariogram…

    👩 1996 god.Sve ok,AMH 28
    🧑 1995. godAzoospermia - nepoznat uzrok
    KBC Osijek
    6/21 TESE, dobiveni spermiji
    9/21 postupak Gonal 150 IU, Orgalutran 0,25, Ovitrelle , 13.09 aspiracija : 9🥚 ➡️ 3 oplođene, nema 🐧 ➡️ 16.09 transfer 2 prekrasna embrija, beta 0,2 ❌
    03/22 postupak rekovelle 9,66, orgalutran 0,25, ovitrelle , 16.03 aspiracija 10 🥚 ➡️ 6 oplođenih, nema 🐧 , 21.03 transfer - 2 blastice 🤞🏻 ❌
    ⏯️

  • Avatar Rita2101

    Rita2101

    Broj poruka: 265

    Prijavi adminu

    Nema terapije za gene. Sto nosis, tvoje je, nema popravka 

    👩🏻 39 miomi 2 oper. Nizak amh, hasimoto
    👨🏼‍🦲40 astenozospermia
    2016 ivf 4 trodnevna
    2 vracena - beta 0
    FET- beta + , u 13 tt stalo srce, genetska greska ploda
    FET - beta 0
    2019 Pronatal - dobili 5 blastocisti
    1 vracena - beta 0 (spotting 6dnt)
    FET - beta 0 (spotting 3-6dnt)
    FET - testovi pozitivni od 6dnt - beta 65,8 10dnt, 158,7 12dnt
    1 uzv 7+1 9mm ❤️
    2 uzv 29.11. 9+1 24mm ❤️
    3 uzv 6.12. 10+1 37mm ❤️ izvanredni, krvarenje, hematom
    Uzv 14.12. 11+2 52mm ❤️ hematom se povukao

  • Avatar juricka

    juricka

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    javim se sutra svakako nakon punkcije, ja sam ovaj mjesec u full prirodnom, baš ništa ništa nisam uzela osim štoperice sinoć… vidjeli su jedan folikul, lijepi, endometrij je trodijelni, lijepi… ne znam što bih mislila. netko je pitao za anesteziju, meni je ovo treća punkcija i nikad nisam uzela anesteziju. doduše meni svaki put vade jedan folikul, ali ja stvarno to ni ne osjetim, možda i od uzbuđenja. 
    pitala sam dr kako to da nisam ostala trudna s obzirom da je zametak bio proglašem najsavršenijim ikad. rekla je da to oni gledaju morfološki, a da gene ne vide. 
    a što se tiče prošlog neuspješnog ciklusa/postupka, menstruaciju sam dobila tek 10. dan od negativne bete, poludjela sam skoro od čekanja, ali bila je vrlo obična i čak je kraće trajala nego što zna. simptome sam imala mnoge, grčeve, zatvor, bolove, napuhnutost, ali to je sve bilo od progesterona. barem znam za idući transfer, ako ga bude, što me čeka. 

    JA: 40godina/ amh 4.96 / fsh 10.9/ ovulacije uredne/ jedna trudnoća, spontana, uredno iznešena/ dijete 6 god/ tempirani odnosi 10 mj/ nema dijagnoze al se ni ne prima
    mm: savršeni nalazi
    8/21: 20 dana antibaby/enolva/prazni folikul
    10/21: letrozol 5 dana/1 folikul/1 jajna/1 zametak/beta 0
    11/21 prirodan ciklus/1 folikul/1 jajna/neuspjela oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.