Potpomognuta oplodnja vol. 6

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar DOMLeon🤰🏽⏳💙❤❤

    DOMLeon🤰🏽⏳💙❤❤

    Broj poruka: 1639

    Prijavi adminu

    Dani30

    Mariaa94

    Dani zelim ti da i dalje sve bude okej 🥰 divno je gledati kako netko uspjeva i pratiti vas kroz sve faze
    Lita test je predivan ❤️❤️

    Sretno svima curke, ja nista ne kogu obavljat ovih dana jer moram radit 12 sati i to mozda tjedan dana pa sam bas u depri i ne mogu nikakve pretrage obaviti 😔 nit imam vremena za sebe. I ja dobila neku temperaturu, a covid sam prebolila u 4. mj pa sad ne znam jel moguce da je opet s obzirom da mi je i kolegica dobila sad 🙄 morat cu na test ak ne bude bolje danas pa mi i to kvari planove

    Hvala ti… nadam se da ce svi imati ovoliko srece kao i ja 😊😊


    Dani30

    Mariaa94

    Dani zelim ti da i dalje sve bude okej 🥰 divno je gledati kako netko uspjeva i pratiti vas kroz sve faze
    Lita test je predivan ❤️❤️

    Sretno svima curke, ja nista ne kogu obavljat ovih dana jer moram radit 12 sati i to mozda tjedan dana pa sam bas u depri i ne mogu nikakve pretrage obaviti 😔 nit imam vremena za sebe. I ja dobila neku temperaturu, a covid sam prebolila u 4. mj pa sad ne znam jel moguce da je opet s obzirom da mi je i kolegica dobila sad 🙄 morat cu na test ak ne bude bolje danas pa mi i to kvari planove

    Hvala ti… nadam se da ce svi imati ovoliko srece kao i ja 😊😊


    Dani kako si ?jos jednom sretno ti 😘

    👩🏻89' AMH 6.3 👱94'MM 👌
    20.07.2013 🧒🏻Leon
    VV '21 4🐧
    1/ET 09.2021 B➖
    FET 11.2021 B➖(biokemijska)
    23.09.2022.👧🏼Julia
    25.09.2023 👧🏼 Kali
    ❤💫NA KRAJU CE SVE BITI DOBRO AKO NIJE DOBRO ZNACI DA NIJE KRAJ
    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1350

    Prijavi adminu

    Monkica24 🍀

    Cure, što predlažete od pretraga da se napravi u slučajevima da ne dolazi do implantacije? Pročitala sam na prvim stranicama veliki popis pretraga koje se mogu napraviti ako postupak bude neuspješan, ali ipak mi je to malo sve preširoko i na sto strana, ima li neki ‘'start’' gdje da krenem? Tu bi možda MTB mogla usmjeriti… ?


    Ja sam od pretraga radila spolne hormone, hormone štitnjače, papu i briseve (iako se kod mene znalo da imam endometriozu). I MM je napravio spermiogram

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️
    [lilypie.com]

  • Avatar Arnoldica

    Arnoldica

    Broj poruka: 761

    Prijavi adminu

    Monkica24 🍀

    Cure, što predlažete od pretraga da se napravi u slučajevima da ne dolazi do implantacije? Pročitala sam na prvim stranicama veliki popis pretraga koje se mogu napraviti ako postupak bude neuspješan, ali ipak mi je to malo sve preširoko i na sto strana, ima li neki ‘'start’' gdje da krenem? Tu bi možda MTB mogla usmjeriti… ?


    Meni su radili histeroskopiju, scratching i slali tkivo na obradu.

    🧑29g PCOSlike, AMH 29.5, blaga trombo
    🧒34g, šetajući spermio. oligoastheno… –> normo
    1. 9/19 ICSI Rekovelle ❎
    2. 7/20 ICSI Rekovelle- biokem.❎
    3. 1/21 IVF- Rekovelle, 6🥚 ❎
    Histeroskopija ✅, NK stanice +++ pa normalno
    4. 6/21 IVF Gonal 200/150, 10 🥚, oplođeno 8, 2x trodnevna❎
    6 blastica 🐧
    1. FET 8/21 2🐧❎
    2. FET 10/21 2🐧 missed ab blizanačka 8tj 🌞🌞
    3. FET 3/22 2🐧 biokem. ❎
    11/22 spontana trudnoća, 8/23 rodio se mali 💙

  • Avatar Arnoldica

    Arnoldica

    Broj poruka: 761

    Prijavi adminu

    Lita prvo čestitam na plusu. 🤗 Nadam se da će biti lijepa beta 🤞 jesi i ovaj put uzela embrio glue? Čini mi se da si ti pisala da si prošli put uzela. Mi planiramo ovaj put probati s tim.

    🧑29g PCOSlike, AMH 29.5, blaga trombo
    🧒34g, šetajući spermio. oligoastheno… –> normo
    1. 9/19 ICSI Rekovelle ❎
    2. 7/20 ICSI Rekovelle- biokem.❎
    3. 1/21 IVF- Rekovelle, 6🥚 ❎
    Histeroskopija ✅, NK stanice +++ pa normalno
    4. 6/21 IVF Gonal 200/150, 10 🥚, oplođeno 8, 2x trodnevna❎
    6 blastica 🐧
    1. FET 8/21 2🐧❎
    2. FET 10/21 2🐧 missed ab blizanačka 8tj 🌞🌞
    3. FET 3/22 2🐧 biokem. ❎
    11/22 spontana trudnoća, 8/23 rodio se mali 💙

  • mashkica

    Broj poruka: 368

    Prijavi adminu

    Evo mali updejt. Od 9 oplođenih zasad je zaleđeno 7. I smatraju se trodnevnim, a ne petodnevnim :( dvije su pustili da se još razvijaju
    I praksa im je takva da ih dva dana prije feta odlede i puste da se razvijaju do blaste. 🤷🏻‍♀️
    I uglavnom im tako transferi budu sa blastama. Eh, sad jel to njihova politika takva ili su vidjeli da ne treba rizikovati-to ne znam😔 nadam se najboljem. Jel kod neke od vas cure ovako se radilo? 

    🙋🏻‍♀️ 33 godine bez desnog jajovoda, na lijevom jajniku endometriom 28mm,

    🙋🏻‍♂️ 33 sve ok

    1.trudnoća nažalost vanmaterična, operisana 03/21 (uklonjen desni jajovod) i sa lijevog jajnika endometriom koji se vratio za dva mjeseca
    08/21 prve konsultacije za IVF
    09/21 pocetak postupka IVF
    Gonal 300, cetrotide, decapeptyl
    7 ❄️
    22.11.21 FET dvije blaste, biokemijska
    20.01.22 FET dvije blaste, 5dpt +,
    Beta 11dpt 247, 13 dpt 740 ☀️

  • Avatar Lita.1234

    Lita.1234

    Broj poruka: 1039

    Prijavi adminu

    Arnoldica
    Ovaj put nisam ni embrio glue. Ni booster nakon transfera, ni nikakve dodatke. Mislim da je jednostavno do FETA i da mi tijelo bolje reagira nego nakon stimulacije. Bas sam jucer naoisala da sam nakon proslog neuspjeha sve bacila u smece od ljutnje i da sad doslovno ne pijem ni folnu (a pila sam ono tonu dodataka pun frizider) samo trenutno zdrava orehrana. Ne znam sto da ti kazem 🙄🙄❤️

    2021, 4 mj. 1. stimulirani ivf ❌
    Prirodna trudnoca- biokemijska
    2021/7 mj 2. stimulirani ivf❌
    2021/9 mj FET- ❌ biokemijska
    2021/12 mj 3. stimulirani ivf
    Podobnik 💉🔛 punktirano 17🥚🥚, 11 zrelih idu na oplodnju 🤞🤞
    9 oplodeno 🥰🤞

  • Avatar Monkica24 🍀

    Monkica24 🍀

    Broj poruka: 478

    Prijavi adminu

    Arnoldica

    Monkica24 🍀

    Cure, što predlažete od pretraga da se napravi u slučajevima da ne dolazi do implantacije? Pročitala sam na prvim stranicama veliki popis pretraga koje se mogu napraviti ako postupak bude neuspješan, ali ipak mi je to malo sve preširoko i na sto strana, ima li neki ‘'start’' gdje da krenem? Tu bi možda MTB mogla usmjeriti… ?

    Meni su radili histeroskopiju, scratching i slali tkivo na obradu.


    Gdje si to radila, i jesu ti dali mpo liječnici preporuku ili si sama tražila? Bole li ti postupci? Kada si to radila, koliko sam skužila po tvom potpisu ove godine, i nakon toga si svejedno imala 2 neuspješne implantacije?

    ja-38 g., AMH 10.1; inzulin. rez.; on-39 g. dg. oligoasthenozoosp;
    14.2. prirodnjak; 22.2. ❌ ovulacija
    06.3. 1. stim. - Rekovelle, Menopur, Cetrotide; 18.3. asp. (4 js); 21.3. ET -1 trodnevni; ❌
    02.6. - prirodnjak; 06.6 neg. asp. ❌
    04.9.21 - 2. stim.: Bemfola, Cetrotide; AMH 15.6; asp. 17.9.- 5 js; 🐧🐧🐧 🐧- ET 22.9 1 blastica-❌
    13.11. FET 🐧; b- 96,9; b-259,2; b-677; 21.12. UZV 7+6 imamo 💙 Baby Viktor 19.07.22.

  • Avatar Roxy ✨

    Roxy ✨

    Broj poruka: 1053

    Prijavi adminu

    mashkica

    Evo mali updejt. Od 9 oplođenih zasad je zaleđeno 7. I smatraju se trodnevnim, a ne petodnevnim :( dvije su pustili da se još razvijaju
    I praksa im je takva da ih dva dana prije feta odlede i puste da se razvijaju do blaste. 🤷🏻‍♀️
    I uglavnom im tako transferi budu sa blastama. Eh, sad jel to njihova politika takva ili su vidjeli da ne treba rizikovati-to ne znam😔 nadam se najboljem. Jel kod neke od vas cure ovako se radilo?


    U mojoj je klinici pravilo da se sve zamrzne odmah nakon oplodnje i onda za fet ih se odmrzne i puste ih da se razvijaju . Ja sam naprimjer dobila zadnji put a i ovaj cu put dvodnevne mrve a mojoj prijateljici su cekali do blastice😁

    💃35( AMH 20,31 pmol/L) 🕺 33normo.
    Histeroskopija,Laparoskopija+HSG sve ok.
    1. IVF 02/21.( Gonal F, Fyremadel, Ovitrelle, Brevactid. 7js 6 oplodjenih. 2 trodnevne vracene.❌ 4 🐧🐧🐧🐧.
    2.FET/20.05.21. 2 dvodnevna-missed ab.💔
    3.FET/09.10.21. 2 dvodnevna ❌
    Poliklinika CITO:
    4. IVF 07/22( Pergoveris, Cetrotide, Decapeptyl, Ovitrelle) 8js
    ET. 02/08/22. 2 blastice ❌
    4 🐧🐧🐧🐧
    5.FET(stimulirani) 01/23 🐧🐧❌
    6.FET(stimulirani)07/23 otkazan transfer ❌
    7.FET(prirodni) 08/23 🐧🐧❌

  • Avatar Anči 💕

    Anči 💕

    Broj poruka: 5741

    Prijavi adminu

    Maslačakxx

    Cure previše sam imala za čitat, nisam ništa popratila haha
    Joka držim fige za folikule da nastave rasti🙏💕
    Aurora nisam popratila na kraju je li bia uzv? Nadam se dobrom ishodu kod tebe ♥️
    Lita i Domleon i vama držim fige za betu..
    Soriii cure šta slabo pratim, divim se našoj anči kako zna za svakoga di je šta je.. Tribalo bi bilješke vodit s obzirom na to koliko nas je i da je svaka u drugoj nekoj fazi.
    Nadam se da će ovaj misec bit pun dobrih nalaza i ♥️ na uzv 🥰
    Ja sam danas otvarala tegle ajvara i kiselih paprika i mirisala ih od želje. A onda pojela grizolino naravno 🤣
    Baby watcher me spašava, stalno slušam otkucaje i pričam bebi kako nema veze šta sam gladna već 16 tjedana, svejedno je volim najviše 🤣


    Juuj bar uzivas s tim baby watcherom 🥰 
    E jel te edukacije stvarno traju 3 sata 😱😂

    👩 1996 god.Sve ok,AMH 28
    🧑 1995. godAzoospermia - nepoznat uzrok
    KBC Osijek
    6/21 TESE, dobiveni spermiji
    9/21 postupak Gonal 150 IU, Orgalutran 0,25, Ovitrelle , 13.09 aspiracija : 9🥚 ➡️ 3 oplođene, nema 🐧 ➡️ 16.09 transfer 2 prekrasna embrija, beta 0,2 ❌
    03/22 postupak rekovelle 9,66, orgalutran 0,25, ovitrelle , 16.03 aspiracija 10 🥚 ➡️ 6 oplođenih, nema 🐧 , 21.03 transfer - 2 blastice 🤞🏻 ❌
    ⏯️

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    Monkica24 🍀

    Cure, što predlažete od pretraga da se napravi u slučajevima da ne dolazi do implantacije? Pročitala sam na prvim stranicama veliki popis pretraga koje se mogu napraviti ako postupak bude neuspješan, ali ipak mi je to malo sve preširoko i na sto strana, ima li neki ‘'start’' gdje da krenem? Tu bi možda MTB mogla usmjeriti… ?


    Ne čitam zadnjih dana, pa sam možda više toga propustila. Moji agenti su me cimnuli da me trebaš 

    Anyway, teško ti ja tu mogu dati savjet. Ja sam napravila sve ono s popisa. Podijelila sam si u grupe - najlakše sam napravila odmah, a one koje sam ocijenila da su mi kompleksnije nakon idućeg neuspješnog postupka. Minimum koji bi po mome trebala napraviti je napisan u postu:
    Za one koji žele napraviti više - dodatni nalazi
    A dalje gledaj postove:
    What if (za ženu)
    What if (za muškarce)

    Sama napravi selekciju po onome što je tebi dostupno, što ti je lakše/teže i što ocijenjuješ kao vaše glavne probleme. Sretno!

    💔💔💔

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.