Potpomognuta oplodnja vol. 5

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar 🧚‍♀️🌸Daduška🌸🧚‍♀️

    🧚‍♀️🌸Daduška🌸🧚‍♀️

    Broj poruka: 1827

    Prijavi adminu

    Mila-Milica

    Dada🐼

    Mila-Milica strašno mi je žao i baš me zaboljelo sada kada sam ovo čitala, prvo Leia, VM a sad i ti… Neznam što bih ti rekla jer on ijedne izrečene riječi ti neće biti bolje. Molit ću se za tvoje čudo 🙏❤️
    Ostani hrabra i pribrana koliko možeš.
    Jesi li uopće imala kakvih naznaka da nešto nije u redu? Ovo baš boli, pogotovo jer sam i ja u ranoj trudnoći i totalno razumijem tvoj strah. 🙏❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Drži se 🙏🙏

    Ma ništa. Nikakvih bolova, grčeva, nikakvog iscjetka, ništa!
    Još me pitali jel nisam imala smečkasti iscjedak, ja kažem ništa. Nikakvih simptoma da bi nešto moglo poći po tlu.


    O draga moja samo ti želim puno snage da ovo prebrodilš 😪😪😪🙏❤️❤️❤️
    Ima li vjerojatnosti da se možda nije čulo ili nešto? Dali će ti ponoviti uzv?
    To je ono što se bojimo kad boli, bojimo kad ne boli… Neznaš šta je gore… Imati potpuno uredni trudnoću bez naznaka na nju ili imati sitne bolove kao što je Dolly napisala pa misliti što se događa.
    (Dolly kod mene ne ista stvar u također neznam što da mislim). 

    endometrioza
    [lilypie.com]

  • Avatar ericaa

    ericaa

    Broj poruka: 1267

    Prijavi adminu

    Mila Milica užas,jako mi je žao što se to događa. Neznam što bi ti rekla jer riječi nema. I onda se čude što smo oprezne, u strahu, bojiš se i poveseliti i uvjeriti sebe da si konačno trudna. Želim ti da ti se čudo dogodi a ako ne neka ti Bog da snage da to sve izdržiš..

    💁‍♀️ 1989 g. 💁‍♂️ 1988 g.
    ja- endometrioza, miomi, 4 operacije
    1. IVF prirodni 12/2020.-prazan folikul 🚫
    2. IVF stimulirani 3/2021- 15🥚 , 6× 🐧 freeze all
    1. FET- 10/2021. ❌
    2. FET - 11/2021. ❌
    3. FET- 4/2022. ❌
    4. FET- 10/2022 ❌
    5. FET - 11/2023 💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lucyinthesky

    Lucyinthesky

    Broj poruka: 1649

    Prijavi adminu

    Mila-Milica jako mi je žao, drži se 😔

    🧍‍♀️37-AMH 28 pmol/L, sve ok
    🧍‍♂️42-od astheno-normo
    1.Ivf stimul. Menopur, Elonva, Orgalutran-10/19-transfer petodn. -beta 0, nema 🐧
    2.i3. prirodni ciklus-bez transfera
    4.Ivf stimul.Rekovelle - 05/20-sve stanice nezrele, bez transfera
    5.Ivf stimul.Puregon, Menopur, Orgalutran- 11/20-transfer 2 trodnevna, bez uspjeha, nema 🐧
    6.stimul.Gonal,Cetrotide-04/21-2 trodnevna,beta 0, nema 🐧

  • Avatar Leia3.0

    Leia3.0

    Broj poruka: 610

    Prijavi adminu

    Bozma 🍀🐞

    Leia, ovo je ajme i za citat, nadm se da neces morat jos i na kiretazu nakon toga. Jesi bila u bolnici ili doma?


    Bila sam doma. I dobro da jesam, ne bih voljela ovo prolaziti u nekoj bolničkoj sobi s drugim pacijentima i zajedničkim wc-om. Rekli su mi samo da ako krvi bude toliko da natopim više od 5 uložaka u sat vremena da dođem u bolnicu. 

    Ina je pisala da je njoj prošlo nakon 3 tablete. Iskreno, mislim da su meni zadnje dvije bile viška, jer je sve izašlo prije toga. Ali kako nisam bila pod nadzorom, onda su mi rekli popiti svih 6, još sam pitala jel nužno popiti sve i rekli su obavezno. Tako da se stvarno nadam da je to to sada. Danas uzv popodne pa ću znati je li sve izašlo. Nadam se da je. 

    💁🏻‍♀️35 g., AMH 32 PCO like
    💁🏻‍♂️40 g., astenozospermija
    1. IVF 1/21, kasni OHSS 8dpt , blighted
    2. FET 9/21 - beta negativna
    3.IVF 11/21 1 blastica - FET 12/21 = blighted
    4. sreća 🍀🌈🌟 prirodna trudnoća 🐣🌈☀️
    13dpoß116⚡️15dpoß307💫17dpoß692🌟19dpoß1566
    🍬🦄🧸🌈 nifty uredan💜🧸🐣🌈
    [lilypie.com]

  • Avatar Leia3.0

    Leia3.0

    Broj poruka: 610

    Prijavi adminu

    Mila-Milica

    Ekipa pozdrav!
    Evo me s pregleda. Loše je! Nema otkucaja, srce je stalo. 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭.
    Poslije uzv sam vaditi betu. U ponedjeljak idem opet i poslije ću na ultrazvuk. Na terapiji sam i dalje. Ako se ne dogodi čudo, za što su šanse minimalne, ostajem u bolnici i izazvat će prekid trudnoće.
    Ne znam šta reći ni misliti… Sve je u Božjim rukama!!! 🙏🙏🙏 Ako bude i najgori scenarij (iako je najrealniji), nek mi Bog da snage da sve to izdržim.
    Ostalim curama sretno!!!🤞


    Srce mi se stisnulo kad sam ovo pročitala. Jako mi je žao. Znam da nema utjehe trenutno za tebe. Drži se draga, grozno je što se to događa. 

    💁🏻‍♀️35 g., AMH 32 PCO like
    💁🏻‍♂️40 g., astenozospermija
    1. IVF 1/21, kasni OHSS 8dpt , blighted
    2. FET 9/21 - beta negativna
    3.IVF 11/21 1 blastica - FET 12/21 = blighted
    4. sreća 🍀🌈🌟 prirodna trudnoća 🐣🌈☀️
    13dpoß116⚡️15dpoß307💫17dpoß692🌟19dpoß1566
    🍬🦄🧸🌈 nifty uredan💜🧸🐣🌈
    [lilypie.com]

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    Realno, 25% žena doživi spontani u životu. Jako mali broj žena doživi ponavljanje spontanog (na žalost, češće se događa kod starijih).
    Jednom kad sam to stavila u perspektivu, koliko god mi je bila teška priča oko mog spontanog, svejedno mi je bilo lakše. Ne znam je li to vama pomaže. 

    💔💔💔

  • Avatar ericaa

    ericaa

    Broj poruka: 1267

    Prijavi adminu

    MTB

    Realno, 25% žena doživi spontani u životu. Jako mali broj žena doživi ponavljanje spontanog (na žalost, češće se događa kod starijih).
    Jednom kad sam to stavila u perspektivu, koliko god mi je bila teška priča oko mog spontanog, svejedno mi je bilo lakše. Ne znam je li to vama pomaže.


    A to je statistika, kao i za bilošta, moždani, karcinom, srčani. Ali uvijek se nadaš da ti nisi u tom postotku… Nisam nikad imala spontani, i nadam se na da ni neću i ne mogu zamisliti koliko je to teško. Šta kaže dada, tuguješ sa svakim, raduješ se sa svakim…Jednom si ti napisala možda i najveću istinu, na velikom broju ljudi statistika je jako točna. 

    💁‍♀️ 1989 g. 💁‍♂️ 1988 g.
    ja- endometrioza, miomi, 4 operacije
    1. IVF prirodni 12/2020.-prazan folikul 🚫
    2. IVF stimulirani 3/2021- 15🥚 , 6× 🐧 freeze all
    1. FET- 10/2021. ❌
    2. FET - 11/2021. ❌
    3. FET- 4/2022. ❌
    4. FET- 10/2022 ❌
    5. FET - 11/2023 💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar ericaa

    ericaa

    Broj poruka: 1267

    Prijavi adminu

    Kad pogledam samo svoje društvo, netko je imao spontani, poslije uredne trudnoće i zdrave bebe, netko je imao savršeno uredne trudnoće bez problema iz prve, a netko (ja) ima problema i ide na MPO. Statistika.

    💁‍♀️ 1989 g. 💁‍♂️ 1988 g.
    ja- endometrioza, miomi, 4 operacije
    1. IVF prirodni 12/2020.-prazan folikul 🚫
    2. IVF stimulirani 3/2021- 15🥚 , 6× 🐧 freeze all
    1. FET- 10/2021. ❌
    2. FET - 11/2021. ❌
    3. FET- 4/2022. ❌
    4. FET- 10/2022 ❌
    5. FET - 11/2023 💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar petra30

    petra30

    Broj poruka: 1028

    Prijavi adminu

    Mila-Milica-žao mi je, drzi nam se. Znam da sada nema rijeci utjehe koje bi ti olaksale ovo što prolazis.❤️

    Ja-33- papa,brisevi, hormoni✓
    Mm-37- normo✓
    Radimo na bebi 3 godine.
    HSG-jajovodi prohodni-ciljani odnosi.
    IVF-10 mj.-Petrova-ovaleap-cetrotide-ovitrelle-14🥚
    16.10- transfer jedne blastice-biokemijska❌
    Ostalo 6 🐧❤️
    Fet-veljaca -transfer blastice-25.02-1. beta 351❤️2-770❤️ 6+2❤️
    5-12tt hematom+mirovanje
    12tt hematoma nema,nipt uredan-curica💖
    [lilypie.com]

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    ericaa

    MTB

    Realno, 25% žena doživi spontani u životu. Jako mali broj žena doživi ponavljanje spontanog (na žalost, češće se događa kod starijih).
    Jednom kad sam to stavila u perspektivu, koliko god mi je bila teška priča oko mog spontanog, svejedno mi je bilo lakše. Ne znam je li to vama pomaže.

    A to je statistika, kao i za bilošta, moždani, karcinom, srčani. Ali uvijek se nadaš da ti nisi u tom postotku… Nisam nikad imala spontani, i nadam se na da ni neću i ne mogu zamisliti koliko je to teško. Šta kaže dada, tuguješ sa svakim, raduješ se sa svakim…Jednom si ti napisala možda i najveću istinu, na velikom broju ljudi statistika je jako točna.


    Da, na velikom broju ljudi, statistika je točna u decimalu.
    Na jednoj osobi, statistika je uvijek fifty fifty - ili će se desiti ili neće.
    Naravno da je bolno, oplakala sam, deprimirala se, nabila hrpu kila u sramotno malo vremena, bila totalna odrpana krpa. Ali meni osobno je ovo saznanje pomoglo - perspektiva da je ovo što se meni desilo nešto što spada u kategoriju “shit happens”, a ne u kategoriju grozne životne drame. I kad sam vidjela kojem se ogromnom broju žena u mojoj okolini to desilo (a stvarno ih ima dosta), nekako sam se manje osjećala kao izolirani slučaj koji baš nema sreće i sve se samo meni događa. 
    Ali to je tako bilo za mene, naravno da svatko proživljava stvari drugačije. Nije mi cilj umanjivati ničiju bol, niti nametati moj svjetonazor. 

    💔💔💔

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.