Potpomognuta oplodnja vol. 5

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    Leoni 🧚🏻‍♀️

    MTBica to su ti receptori koji se nalaze u membrani NK stanica, i reaguju kao i same NK stanice (imunoloski sastav ne prima embrion). Kontrolisu se iz krvi, pa kad mi pored mene zrave i mog zdravog dragog FET nije uspeo, htela sam sve to proveriti pre nego bacim i treceg smrzlica. NK stanice i KIR ne moraju da leze zajedno, eto meni su NK u normalnom broju.
    Ima ih 16 gena ukupno, i nalaze se u 19. hromozomu. Oni jednostavno fale, nema pometnje u razvoju ili bilo cega tipa kao kod 16. i 22. hromozoma… Kood falecih KIR moze doci do trudnoce, ali vrlo cesto oni dovode do spontanih (ne docekas 10tt) ili uopste ne dodje do implantacije. Mozda da razgovaras sa dr i proveris i to.
    Terapija su infuzije, IgG (imunoglobulinska od coveka), postoji Ig Vena (ja tu primam) i na nasim prostorima. Jako su skupe.
    Eto ja sam dobila i ispiranje materice granocitima juce sto isto pomze. Pa cemo videti ishod, nadamo se najboljem.

    Inace 8/10 su se oplodile.


    Eh da, nema toga kod nas. 
    Drago mi da si ti to našla i dobila terapiju, navijamo da pomogne. 

    💔💔💔

  • Avatar Rina89

    Rina89

    Broj poruka: 300

    Prijavi adminu

    Beba4321

    Rina89

    Sretno svima danas!
    MTB 😘
    Ja sam ipak ostavila test za sutra. Sinoć sam bila baš neka umorna, a kad znam da radim test ujutro od muke ne spavam skoro cijelu noć. Ono što je najgore onda se teško suzržim da ne piškim nekoliko sati.😁 Ali uvijek je do sada pokazao pravo stanje.

    Nadam se da će ovaj put pokazati DRUGO stanje 😊😊😊😊


    Hvala! 😊 Nadam se da će tebi također i što prije svim borilicama!
    I ja malkice smeđarim. Vidim da si i ti napisala. Nadam se da će vještica što dalje od nas. 😁

    👩‍💼32 🤵33 ➡️👰🤵 7 god.
    👩‍💼 endometrioza, satelit na 22.kromosomu, 🤵 sve OK
    Petrova, AMH 44,9
    1. 2/19 - 12 OOCITA, hiper-hospitalizacija
    5/19 - FET 2 blastice, beta 0.0
    2. 10/19 - 13 OOCITA, hiper-hospitalizacija
    11/19 - FET 2 blastice, beta 0.3
    3. 9/20 - 11 OOCITA, 2 trodnevna, beta 4.1
    P. Škvorc, AMH 40
    4.4/21- 17 OOCITA, 1 blastica, 1.beta 470,4, 2. 1291,8, 6+3 UZV čula ❤️, 11+4 Nifty uredan

  • Avatar razigrana

    razigrana

    Broj poruka: 572

    Prijavi adminu

    Kao sto sam i napisala, nije uspjelo.
    Idemo odmah iduci mjesec po smrzlica.
    Kaze dr. da implatacija ovisi o mom amh koji je prenizak tako da eto.

    Sretno svim ostalim curama!

    30 g. oboje
    OTP 9.11.

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    razigrana

    Kao sto sam i napisala, nije uspjelo.
    Idemo odmah iduci mjesec po smrzlica.
    Kaze dr. da implatacija ovisi o mom amh koji je prenizak tako da eto.

    Sretno svim ostalim curama!


    Implantacija NE ovisi o AMH. Koji dr ti je to rekao?
    Žao mi je 

    💔💔💔

  • Beba4321

    Broj poruka: 279

    Prijavi adminu

    Rina89

    Beba4321

    Rina89

    Sretno svima danas!
    MTB 😘
    Ja sam ipak ostavila test za sutra. Sinoć sam bila baš neka umorna, a kad znam da radim test ujutro od muke ne spavam skoro cijelu noć. Ono što je najgore onda se teško suzržim da ne piškim nekoliko sati.😁 Ali uvijek je do sada pokazao pravo stanje.

    Nadam se da će ovaj put pokazati DRUGO stanje 😊😊😊😊

    Hvala! 😊 Nadam se da će tebi također i što prije svim borilicama!
    I ja malkice smeđarim. Vidim da si i ti napisala. Nadam se da će vještica što dalje od nas. 😁


    Ok onda se sutra zajedno javljamo s rezultatima i nadamo se da su to dobra smeđarenja!! 😊😊
    Ja sam malo paničar, pa proučavam taj papir kad se obrišem, samo je smeđe, nema svježe krvi i tješim se s tim da je pomješano s normalnim iscjedkom, a da je menga bi taj iscjedak bio sa svježom krvi 😂😂

    1IVF 7/20, ET 2 četverodnevna zametka-beta 0
    FET 4/21-2 blastice
    1.beta 80,krvarenje.
    2.beta 5,5 biokemijska
    FET 16.07. - 1blastica
    1.beta 12dnt - 170,3🙏
    2.beta 17dnt - 216
    3.beta 19dnt - 431,3
    18.08.missed ab. - kiretaža

  • Avatar Pami

    Pami

    Broj poruka: 377

    Prijavi adminu

    Sretno svima danas, a ostalima lijep vikend 🤗😘
    Razigrana implantacija nema nikakve veze sa AMH, nije mi jasno kako to uopće jedan doktor može reći. Meni je čak Lučinger rekao da moj amh koji je nizak nije uzrok neplodnosti- nama je problem spermiogram. Ti si mlada, neovisno o amh imaš dobre stanice i jednostavno se mora poklopiti dobar ciklus i dobar embrij. 

    👱‍♀️- 34,amh 7.0 pmol/l 👦-38 astenozoospermia
    05/18- 10/18- 4 inseminacije
    11/18- prirodni ivf, et 3dn, beta 0
    04/19- prirodni ivf, nema stanice
    1.IVF 06/19 Kbc Rijeka, menopur 150, 1 folikul, 0 stanica
    2.IVF- 02/20, Kbc Rijeka, gonal 150, 2 stanice, ET trodnevnog, beta 0
    05/20- ivf poliklinika, histeroskopija i uklanjanje polipa
    3.IVF 10/20, Ivf Lucinger., gonal 225, 5 stanica, et 3dan..Panorama test uredan,stiže nam dečko 💙

  • Avatar Tuma

    Tuma

    Broj poruka: 1788

    Prijavi adminu

    Dobro jutro i sretno svima danas🥰🥰
    Razigrana ma kakve veze ima implantacija s amh? Amh pokazuje kolika nam je rezerva jajnih stanica, a implantacija nema veze sa stanjem na jajnicima, već u maternici…. I mene zanima koji dr je to rekao?
    Anitram znam da si sigurno radila još testova, daj da vidimo🥰
    Rina, Beba nadam se da se beba lijepo gnijezdi i da ćete sutra imati pozitivne testice 🤞 svaka čast da možete izdržati toliko bez žestica, mene bi samo to mucilo cijele dane…
    MTB jel došla menga na kraju? 
    Inače žene, kako je Ruska1986 pričala, ja sam počela toliko hrkati…. Moj jadan muž nije uopće spavao, a s tim da on prespava i potrese i sve. Ništa ga ne može probuditi i evo moje hrkanje može 😅

    👱‍♀️31 g, Amh 1,7 pmol (novo mjerenje 2,8 pmol)
    👨 31 g, sve ok
    1. IVF-6.mj 2020. VV:3 folikula 1 stanica (nezrela), nema transfera
    2.IVF kraj 8.mj 2020. VV- 4 folikula- 1 js, oplodena 💕, 1.beta 12 dnt dvodnevnog 130, 2.beta 14dnt 286, 3.beta 16dnt 733
    UZV 5+1 GV i inicijalna ŽV
    Nifty- sve oke, imamo curku💗
    Imamo Laru ❤
    [lilypie.com]

  • Avatar Nina92

    Nina92

    Broj poruka: 653

    Prijavi adminu

    Mtb isla sam vadit sve je ok ali sam vidjela tu da cure koriste pa to malo zanimalo zasto

    2016 laparaskopija endometrioza
    2017. Petrova, izvanmaternicna, spontani u 6 tjednu
    2019. Podobnik, 4 transfera beta 0
    2020. Poliklinika Ivf 🤞
    10mjesec Beta 10 dan 141- biokemijska 😭
    11. mjesec-histeroskopija
    29. 12 beta- 56(11dan), 101(13dan), 135(15 dan)
    2/2021- 10 dan-55, 12 dan-193 14 dan-452
    5+4 GO 6x5 ŽV 2mm vidi se ❤️
    22.11.2021. rođena curica 👧
    [lilypie.com]

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    Leoni 🧚🏻‍♀️


    MTBica mora imati, pa nisu bolesti razlicite od drzave do drzave, samo se ne zove tako. Jedna cura mi je jednom rekla kako se zove na nasim prostorima, ali sam zaboravila. Pogledaj na netu ili pitaj u klinici, oni moraju znati za to …


    Leoni, hrpa pretraga i terapija koje postoje u Austriji, Njemačkoj i slično, kod nas ne postoje. Zato često cure sa težim dijagnozama idu vani na stimulacije. To je jednostavno tako. Ja ću ovaj mjesec napraviti i zadnje pretrage koje u Hrvatskoj postoje. Npr NK cells se kod nas tek odnedavno može testirati, i to u samo jednoj privatnoj poliklinici u Zagrebu.

    💔💔💔

  • Deleted user

    Broj poruka: 5331

    Prijavi adminu

    Tuma

    Dobro jutro i sretno svima danas🥰🥰
    Razigrana ma kakve veze ima implantacija s amh? Amh pokazuje kolika nam je rezerva jajnih stanica, a implantacija nema veze sa stanjem na jajnicima, već u maternici…. I mene zanima koji dr je to rekao?
    Anitram znam da si sigurno radila još testova, daj da vidimo🥰
    Rina, Beba nadam se da se beba lijepo gnijezdi i da ćete sutra imati pozitivne testice 🤞 svaka čast da možete izdržati toliko bez žestica, mene bi samo to mucilo cijele dane…
    MTB jel došla menga na kraju?
    Inače žene, kako je Ruska1986 pričala, ja sam počela toliko hrkati…. Moj jadan muž nije uopće spavao, a s tim da on prespava i potrese i sve. Ništa ga ne može probuditi i evo moje hrkanje može 😅


    🤭🤭🤭🤭 jesam. Fali jos od danas samo. Al nisam ga pisnula. Kasnije cu. 
    [ibb.co]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.