Potpomognuta oplodnja vol. 4

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar ericaa

    ericaa

    Broj poruka: 1262

    Prijavi adminu

    Mare0208

    ericaa

    Mare0208

    Erica čitam tvoje muke po jajovodu. Vjerujem da ti nije lako odlučit se za operaciju, ali ako je bakterija u njemu i abtibiotici ne mogu pomoć onda je najbolja
    opcija da ide van. Takav kakav je ti može samo sranje napraviti..
    Kad su mene operirali i vidjeli da je drugi neprohodan, ostavili su ga samo jer je normalno izgledao. Doktor mi je rekao da je bio uvećan, izvadili bi odmah i taj.

    Da,zato cu poslusat savjet profesorice. Jer je bakterija zacahurena i ako ne bude radio problem ostaje,a ako ne,necu imat izbora. A na hssg su oboje bili progodni,sad ti znaj… i nije bio uvecan. Tek naknadno. Hvala ti 😘😘

    I meni su jajovodi bili prohodni 3 mjeseca prije vanmaternicne. Radila hsg i to i magnetni i rtg. Tako se radilo u Pozegi gdje su me poslali. I oba nalaza dobra.. a na kraju eto vanmaternicna. Brisevi su mi također bili dobri. Ali mi je dr rekao da su vjerojatno ipak bile priraslice ili promjenjen jajovod kao posljedica neke ranije upale.
    Slušaj doktore u ovom slucaju, koliko god teško bilo.


    I meni su rekli da se to moze doslovno u iducem ciklusu promijeniti,od prohodnoga do neprohodnoga. Meni je od prohodnog,za 2 ciklusa bio enterokok i neprohodan. Tko ce vise znati… misljenja ovdje i iskustva su mi pomogla,a naravno da cu poslusat doktoricu…

    💁‍♀️ 1989 g. 💁‍♂️ 1988 g.
    ja- endometrioza, miomi, 4 operacije
    1. IVF prirodni 12/2020.-prazan folikul 🚫
    2. IVF stimulirani 3/2021- 15🥚 , 6× 🐧 freeze all
    1. FET- 10/2021. ❌
    2. FET - 11/2021. ❌
    3. FET- 4/2022. ❌
    4. FET- 10/2022 ❌
    5. FET - 11/2023 💙
    [tickerfactory.com]

  • Mare0208

    Broj poruka: 329

    Prijavi adminu

    Dada sad kad sam pročitala to za enterokok kod tvoje sestricne me baš zabrinulo. Moj muž se s tim evo bori.. 3 ture abtibiotika do sada. 
    Čitala sam da se zna kod muskaraca tako začahurit u prostati i isto antibiotici ne pomažu puno jer ne prodiru dovoljno. 

    Ja 38 god, PCOS, bez lijevog jajovoda
    Mm 37 - svo ok
    Borba za bebu no2
    1. IVF postupak u 6.mj KBC Os, beta 0

  • Avatar 🧚‍♀️🌸Daduška🌸🧚‍♀️

    🧚‍♀️🌸Daduška🌸🧚‍♀️

    Broj poruka: 1827

    Prijavi adminu

    Mare0208

    Dada sad kad sam pročitala to za enterokok kod tvoje sestricne me baš zabrinulo. Moj muž se s tim evo bori.. 3 ture abtibiotika do sada.
    Čitala sam da se zna kod muskaraca tako začahurit u prostati i isto antibiotici ne pomažu puno jer ne prodiru dovoljno.


    Ona je imala problema i rečeno joj je da je od ureoplasme krenulo… E sad neznam, za dalje kaže da je imala sve uredbe briseve i sve super super a enterokok i dalje ostao tu i što je najgore nije joj se čahurio nego se nizao sve više i više kao da su mu antibiotici odgovarali. Ma grozno nebih ti nikome a kaže d aje takve muke imala i da je tak peklo i boljelo da je to strašno. Jao nisam znala da i kod muških može probleme stvarati 😪😪😪😪😪 želim vam da se što prije riješi 🙏❤️

    endometrioza
    [lilypie.com]

  • Avatar curly29

    curly29

    Broj poruka: 202

    Prijavi adminu

    Dada znas li ti kako je Leoni
    Nadalica, bili smo na konzultacijama ali sam onda otisla u Bosni na 2 sedmice pa sve pauzirala, sad u 2mj nalazi pa u 3mj nekad postupak vjerovatno. Do tad se mi sirotani kao necemu nadamo 😂
    Pokusacu sa ovom klinikom u Linzu, ako ne budem zadovoljna selim se u tvoju, blizu mi je bas. Tvoje bebice su savrsene, kontam da mi ih iskopiraju 😂🥰
    Ove mackice u februaru, grr to je to, bice mjaukanja na sve strane 😂 🤞🏻

    Pokusavamo 1/2019 🤞🏻
    👩🏼‍🦱 30 (Blagi PCOS)
    🤵🏻 33 (Teratozoospermia, 2% normalnog oblika)
    ProFertil (oboje)
    Prve konsultacije IVF/ICSI 18.12 ✍🏼
    Vadjenje svih nalaza (prvi put) 2.2021
    Planiran postupak 3.2021
    https://lbdf.lilypie.com/t41up2.png [lbdf.lilypie.com]

  • Avatar Tuma

    Tuma

    Broj poruka: 1788

    Prijavi adminu

    Miss meni je soc gin rekao da nema potrebe jer sam radila u 2.mj prošle god i bili su uredni. Ali ja sam kod privatnice jučer ipak papu napravila jer sam nju zadnji put u 10.mj 2019., znači prošlo je više od 1 god. Mojim 2 prijateljicama koje su isto sad trudne su radili briseve i papu već par puta. Jedna je 2,5 tj više od mene trudna  i isto je radila prije postupka briseve i svejedno je imala ureaplasmu sad u trudnoci, a drugoj je termin sad za 2 tj i njoj su na papi našli gadrenelu(ne znam kak se točno zove ta bakterija) koja se hrani posteljinom. Tak da sam ja bar papu htjela privatno obavit, al me isto jučer sve grcilo i boljelo cijeli dan. Al dr mi je rekla da ne brinem, da je bolno i neugodno samo meni, bebi da ne smeta… A brisevi se svakako rade oko 34.tt jer se mora vidjet jel trudnica slučajno ima streptokok, onda mora na porodu primit antibiotik da ju beba ne udahne. 

    👱‍♀️31 g, Amh 1,7 pmol (novo mjerenje 2,8 pmol)
    👨 31 g, sve ok
    1. IVF-6.mj 2020. VV:3 folikula 1 stanica (nezrela), nema transfera
    2.IVF kraj 8.mj 2020. VV- 4 folikula- 1 js, oplodena 💕, 1.beta 12 dnt dvodnevnog 130, 2.beta 14dnt 286, 3.beta 16dnt 733
    UZV 5+1 GV i inicijalna ŽV
    Nifty- sve oke, imamo curku💗
    Imamo Laru ❤
    [lilypie.com]

  • Avatar Tuma

    Tuma

    Broj poruka: 1788

    Prijavi adminu

    Tuma

    Miss meni je soc gin rekao da nema potrebe jer sam radila u 2.mj prošle god i bili su uredni. Ali ja sam kod privatnice jučer ipak papu napravila jer sam nju zadnji put u 10.mj 2019., znači prošlo je više od 1 god. Mojim 2 prijateljicama koje su isto sad trudne su radili briseve i papu već par puta. Jedna je 2,5 tj više od mene trudna i isto je radila prije postupka briseve i svejedno je imala ureaplasmu sad u trudnoci, a drugoj je termin sad za 2 tj i njoj su na papi našli gadrenelu(ne znam kak se točno zove ta bakterija) koja se hrani posteljinom. Tak da sam ja bar papu htjela privatno obavit, al me isto jučer sve grcilo i boljelo cijeli dan. Al dr mi je rekla da ne brinem, da je bolno i neugodno samo meni, bebi da ne smeta… A brisevi se svakako rade oko 34.tt jer se mora vidjet jel trudnica slučajno ima streptokok, onda mora na porodu primit antibiotik da ju beba ne udahne.


    Gardnerella i hrani se posteljicom, ne posteljinom 😅
    Ugl, ja bih bila mirnija da odradim i briseve, al me svi uvjeravaju da nema potrebe za tim, al ajd sad sam bar papu napravila…. 

    👱‍♀️31 g, Amh 1,7 pmol (novo mjerenje 2,8 pmol)
    👨 31 g, sve ok
    1. IVF-6.mj 2020. VV:3 folikula 1 stanica (nezrela), nema transfera
    2.IVF kraj 8.mj 2020. VV- 4 folikula- 1 js, oplodena 💕, 1.beta 12 dnt dvodnevnog 130, 2.beta 14dnt 286, 3.beta 16dnt 733
    UZV 5+1 GV i inicijalna ŽV
    Nifty- sve oke, imamo curku💗
    Imamo Laru ❤
    [lilypie.com]

  • Ludakopatka

    Broj poruka: 117

    Prijavi adminu

    Curke, 

    Nikako da pohvataš sve, čitam, čitam, pa pokušavam pogledati slikice ali su neke već nestale.. 
    Ja se bavila organizacijom 1 rođendana naše princeze… Eto, svima želim to što prije… Tortu sam študirala više nego svoju vjenčanu. Trebalo je smislit riješenje kako tortu rezati a da za potrebe slikanja bude ok za druge goste jer smo zbog korone slavili u grupicama. 
    Svim trudnicama želim što manje mukice i što lakši porod, svim vama kavica želim pozitivne bete i uredne trudnoće❤️
    MTB, čitam da hoćeš ići još na konzultacije po bolnicama. Ali ti već sama znaš više i napravila si više pretraga nego što bi ti većina doktora uopće tražili. 
    Što se tiče mog jajovoda, 2010 kad su mi operirali vanmaternična i tumor na drugom jajniku, nisu gledali drugi jajovodu zbog toga što je trudnoća već bila uz napredovala. Kasnije bila na hsg koji je pokazao neprohodnost jajovoda i išla sam ponovo na laparaskopiju. Tada je dr uspjela provuć kontrast i antibiotik, ali je jajovod promijenio oblik i nije više bio elastičan. Dr je rekla da bi ga ona iz vadila, ali sam joj ja rekla prije operacije da ga ne vadi. Lučinger je rekao da će biti za vađenje ako vidi na uvz da je uvećan, ali to nije bio slučaj. 2016 sam imala ponovo vanmaternična i tada je bio izvađen.
    Teško je odlučit za vađenje preostalog jajovoda, ali ako on nije ok, riskira se nova vanmaternična, i za mpo može ometati implantaciju.
    Slee, s obzirom na 4 izgubljene trudnoće u ranoj fazi, ja bih svakako inzistirala na heparinu. Imam iste mutacije, i bio mi je snižen protein c, a hematolog nije bio za heparin. Kad sam ga pitala a šta ako sve to bude utjecalo na ishod trudnoće, promijenio je mišljenje i napisao da predlaže heparin. Šta reći na to? Heparin ne može naštetiti nešto, ali može puno pomoći.

    10 godina borbe, 15 postupaka, 15 transfera, nikad FET, dvije prirodne vanmaternične trudnoće, jedna IVF biokemijska trudnoća. Mpo odustanak, tijelo je reklo svoje. Ipak na kraju dolazi sunce i postajem mama najljepšeg anđela na svijetu❤️
    Korisni info za posvojenje na str 1575 do 1577,i dodatno od 1581 do 1584 vol. 4

  • Ludakopatka

    Broj poruka: 117

    Prijavi adminu

    A što se tiče komentara okoline, šta sam se svega naslušala.. Bože dragi…
    Čak i sad kad smo posvojili, slušam priče kaku su neki posvojili, pa su se onda opustili i dobili djecu.. I tak, ljudi jednostavno moraju nekaj trkeljat.
    Kad dobiješ dijete, bit će onda pitanja a kad bude drugo. Kad dođe drugo, onda će ih zanimat jel će bit trećeg ili vam je dosta.. 
    Ma strašno je to… Oni koji se bave tuđim životima uvijek će komentirat.. Ako ništa drugo, kak susjeda ima ružnu frizuru. 

    10 godina borbe, 15 postupaka, 15 transfera, nikad FET, dvije prirodne vanmaternične trudnoće, jedna IVF biokemijska trudnoća. Mpo odustanak, tijelo je reklo svoje. Ipak na kraju dolazi sunce i postajem mama najljepšeg anđela na svijetu❤️
    Korisni info za posvojenje na str 1575 do 1577,i dodatno od 1581 do 1584 vol. 4

  • Avatar 🧚‍♀️🌸Daduška🌸🧚‍♀️

    🧚‍♀️🌸Daduška🌸🧚‍♀️

    Broj poruka: 1827

    Prijavi adminu

    Curly, ona je imala jučer FET jedne blastice, sad je na bolovanju naredna 2 tjedna jer je napokon rekla šefici, što je super jer radi njegu pokretnih i nepokretnih ljudi pa joj je posao dosta fizički zahtjevan. Ja se nadam da će joj uspjeti… Oboje bez dijagnoza, mladi… Ne vidim prepreku 🙏❤️
    Za 14 dana ima betu, kaže neče radit test nikakav do tada. Koristila je embryoglue i hatching pa ako joj uspije i ja ću ga tražit, možda ima neka kvaka. 😁😁

    endometrioza
    [lilypie.com]

  • Avatar Olivera

    Olivera

    Broj poruka: 295

    Prijavi adminu

    MISS ja sam papu radila u 8tt (taman mi isticalo godinu dana od zadnje) a briseve ću danas napraviti iako moj ginekolog smatra da nije potrebno. Radila sam briseve prije postupka, imala sam ureaplazmu koje na brisu nakon mjesec dana, kure antibiotika više nije bilo, pa sad želim biti na miru da nema ničega ili ako nešto postoji da to riješimo na vrijeme. Naročito jer moj doktor nije ni ljubitelj vaginalnih pregleda, on bi cerviks izmjerio jednom i to je to.

    🧔42 👱‍♀️39
    MPO - FET 10/2020 - vraćena jedna blastica, beta divna
    4.11. UTZ - GM s EO 9. 2 mm, kuca nam ❤️
    Mama i tata jedva čekaju upoznati svog dečkića💙
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.