Potpomognuta oplodnja vol. 2

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • petra31

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    Lucielle

    Danas mi je 9dnt, i evo ga, pokazalo ga je u roku 5 sekundi 😁😁😁Tresem se, ovo mi je prvi plus ikad.
    Ugl, od 7dnt skužim roskasto na papiru, prestravilo me. Mislila sam da M stiže, al kontam, čekat ću još sa testom. Jučer, 8dnt krv i dalje, povremeno, onako, tu i tamo blijedo krvavi trag, i ja opet vrtim po glavi, kako M probija kroz utriće. A opet si mislim (tješim se), ma ne može biti, nisam nikad dobila pod utrićima. Odlučila sam čekati do jutros da vidim oću li procurit, ako ne radim test. Bilo je opet malo krvi, al nadam se IMPLATACIJSKE!!! 🙏🙏🙏


    Cestitam od ❤❤❤Koji plus😍😍
    Sretno daljee😉😉

  • petra31

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    provincijalka

    Lucielle bravo! Cestitam! Prekrasan plus!
    Ja sam isto jutros radila test, nekak mi je blijeda crta pa ne znam jel da se veselim ili sta….
    Vratila sam se ukrevet i isto ne mogu oka sklopit vise 😆pogledala sam test vec 500 puta
    12DNT


    Cestitam😍😍😍Sretno dalje😊😊🤗

  • Avatar Lucy_

    Lucy_

    Broj poruka: 80

    Prijavi adminu

    Provincijalka, dašta je nego plus!! Čestitam. Meni su dvije blastice vraćene pa je možda zato jača crta.
    Lilypie, 😍, moj ima III stupanj, isto nitko ga nije slao nigdje.

    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Provincijalka jeeeej… Super bas mi je drago da si se odvazila na test i dobila plusonju. Sretno dalje. Ne zamaraj se bojom testa jer moze biti i do testa s kojim se radi.
    Lilypie ja sam pila myoinositol za kvalitetu js, nema pcos i meni su se bili dosta skratili ciklusi od toga cak 4-5 dana pa sma prestala piti to nakon 3 ciklusa sto su mi bili kratki i rana O. Odmah iduci ciklus mi se vratio u normalu.
    Joy hvala! 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lemon

    Lemon

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    Lucielle i Provincijalka to su pravi plusevi, sretno i sa betom dalje 😊 

    💔💔💔💔
    28.06.23. ❤️
    [tickerfactory.com]

  • Blacky89

    Broj poruka: 969

    Prijavi adminu

    Lucielle i Provincijalka ajme pa to su pluscine vec… koje divno jutro 😍😍😍

  • Laganini

    Broj poruka: 64

    Prijavi adminu

    Hello, pozdrav svim hrabrim zenama na forumu.
    Citam vas vec neko vrime, al nikako da se ukljucim. S obzirom da sam upravo prosla prvi dio IVF procedure, hormonalnu terapiju i punkciju stanica, kontam da dijeljenje jos jednog iskustva moze pomoc svima koji IVF planiraju ili zapocinju. 
    Mi smo se odlucili za CITO kliniku u Splitu, dr. Poljak, idemo privatno.. Meni su prosle god odstranjena oba jajovoda zbog zacepljenja i hydrosalpinxa. MM ima uredan spermiogram.
    Ja sam terapiju zapocela Gonalom 225 od 2-5 dana ciklusa. Gonal smo kupili u klinici, 1200kn za pakiranje od 450ui. Znaci 2 takva pakiranja za 4 dana su bila 2400kn. Sesti dan ciklusa bio je prvi UZV, dr je izjavio da nije bajno a nije ni lose, nabrojao nekih 7-8 folikula ali je bilo prerano da zakljuci da je to konacsn broj jer su trebale jos rasti. Taj dan sam u klinici dobila jos jedan gonal 225, i za sljedeca dva dana prepisani su mi jos gonali 225 uz decapeptyl . Decapeptyl je kod njih 300kn jedan. Znaci te tri doze gonala1800kn i dvi doze decapeptyl 600kn, ceh 2400kn.
    Naruceni opet deveti dan ciklusa na jos jedan UZV. Tu je doktor zakljucioda ce punkcija bit12-ti dan ciklusa. Nisan pitala kolko su u tom trenu bile velike folikule. Za vas koje se odlucite za dr Poljaka - ako ne pitate detalje, necete ih dobit. Meni osobno nije tribala jos i briga oko tog pa nisan ni pitala. U ovom trenutku, kad vam doktor odredi dan punkcije, ako zelite opcu anesteziju, morate mu tad rec.S mojih  8 folikula, doktor je preporucio samo lokalnu. Bilo me frka boli, ali mi je receni da uz voltaren i jos nesto, u sali cu dobit i nekakav narkotik u zilu i da bi me to tribalo malo omamit.
    Doma san otisla sa jos dvi doze gonal 225 i dva decapeptyl (1200+600=1800) i sa jednom ovitrell dozom i stopericom (svaki 150kn).
    Ovitrell i stopericu sam morala sebi dat tocno u 22h, 10-ti dan ciklusa. 11-ti dan ciklusa je bila pauza od bockanja, i punkcija je bila 12-ti dan ciklusa, nataste u 9:20 ujutro.
    Kao sto rekoh, za punkciju sam dobila injekciju voltarena i jos neceg za opustanje, pred punkciju taj narkotik u zilu, bol osjetila jesan nesto malo al sve nekako kroz maglu, vise se napatim grcevima kad dobijem mengu.

    [lilypie.com]

  • Laganini

    Broj poruka: 64

    Prijavi adminu

    obijem mengu svaki mjesec. Imala sam osjecaj da he dr bio gotov za pet minuta. 
    Nastavak - Sestra mi je nakon zahvata odma dala i nesto protiv bolova za poslije, al meni nije previse pomoglo pa je uvela anesteziologinju koja mi je dala jos 800mg brufena i to je smirilo bolove.
    Doma sam spavala vecinu popodneva, kad su bolovi opet poceli, maznula sam jos 800mg brufena. Da nisan, bilo bi gadno. Nije da imam mali prag boli, ali ti grcevi nakon punkcije u momslucaju su bili ko najgadniji menga grcevi ikad.
    Danas cekamo prvi poziv iz klinike da nam kazu u kojemsu stanju folikule i da li je bilo oplodnje. Fingers crossed! 😊
    Mislim da me tek sad hvata prava nervoza oko svega, jer pomislit da se sve ovo proslo i da se mora skoro opet ako ne bude uspjesno - malo je bedirajuce. Svaka cast svima vama koji ste vise puta to sve prosli! ❤️

    [lilypie.com]

  • Babylove

    Broj poruka: 1197

    Prijavi adminu

    Cure samo da se ubacim sto se tice profertila kod nas je u ljekarnoj 430 kn 60 kapsula… kako to da je negdje 1000 kn.. dali ima vise kapsula mozda?
    I sto se tice kljucosti stanica ili spermija da se dode do blastica.. meni nisu rekli da je problem spermij za razvijanje vec da je vjerojatno do mojih stanica, zato i idem na daljnje pretrage …
    Cure prekrasni plusevi.. ceatitke od 💖

  • Avatar Boa35

    Boa35

    Broj poruka: 1537

    Prijavi adminu

    Lucielle i Provincijalka - čestitke na plusevima!! Sad još dočekati betu i onda uživanje u trudnoći
    Laganini - ja ti zahvaljujem na ovom detaljnom objašnjenju oko bolova i punkcije.. to me čeka za nekih dva/tri tjedna.. i moram priznat da već neko vrijeme ne spavam najbolje zbog te punkcije..sama sebi radim stres želim ti svu sreću i nek ovaj postupak bude dobitni!!
    Ja danas idem kod dr.Lane na dogovor oko IVF.. veselim se ko malo dijete, nadam se da će sve biti u redu i jedva čekam da krenemo u postupak..
    Ovaj vikend smo bili kod kumova koji imaju klince od 2god i 4mj..baš smo se oboje izguštali s njima, cijelim putem do doma u autu su nam oni bili tema..

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.