Potpomognuta oplodnja vol. 2

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar PinkFairydust

    PinkFairydust

    Broj poruka: 771

    Prijavi adminu

    amber

    Hej cure moze pitanje dr mi je napisala da pijem folacin no ja sam si kupila pronatal od elevita dali neka ima iskustva s time da nije previse folacina i jedno i drugo neka vasa misljenja hvala😘


    Folacin je jedina folna koja ide na recept, zato ti je to dr prepisala. Tesko da ces se bas predozirati folnom, ali nije dokazano da uzimanje vise od 1000mcg dnevno nosi ikakvu dodatnu korist, tako da vjerojatno nema smisla uzimati oboje istovremeno, u svim prenatalnim vitaminima ima vec dovoljno folne. Jedino oblik folne moze imati ulogu ako imas MTHFR mutaciju pa ne mozes dobro metabolizirati obicnu folnu kiselinu, onda bi trebalo potraziti pripravak koji ima bas aktivni oblik, ne znam sto je konkretno u elevitu. 

    “Molite i dat će vam se, tražite i naći ćete, kucajte i otvorit će vam se.”

  • amber

    Broj poruka: 136

    Prijavi adminu

    Hvala😘

  • Avatar Supergirl

    Supergirl

    Broj poruka: 222

    Prijavi adminu

    Jutro! Što se tice kvalitete i brzine usluge preko hzzo-a , ja sam na prvi pregled u petrovoj cekala mjesec dana otprilike (mozes i prije cak, ja sam pikirala odredenu doktoricu). Nakon prvog pregleda nema cekanja, tempira se prema ciklusu. Doduse, meni nisu trebali neki specijalni dodatni nalazi, sve sam vec imala jer me moja ginekologica pripremila. Odmah su nam rekli ivf zbogvtoga sto nemam kedan jajovod a dr nije zeljela riskirati ponovnu vm. Nisam cak ni dobila osjecaj “ko na traci”, svi imaju jako lijep pristup pacijentu. S obzirom na moj slucaj, dodatno su se potrudili da me smire i utjese. 
    Imam ustvari osjecaj da nijedan dr nije los, dal privatno ili preko uputnice, jednostavno ti mora sjesti da se osjecas ugodno u razgovoru i pregledu.

    [lilypie.com]

  • Avatar Marta...

    Marta...

    Broj poruka: 895

    Prijavi adminu

    Curke  jutro, 
    ja sa pregleda   tri  vodeća folikula jedan  medo  i dvije tune  :_) kaže dr i puno malih  girica.
    Sutra opet pregled.
    Danas kad sam  izlazila sa parkinga mislim da sam  zapela za onaj  betonirani rizol e umrla sam od straha  imala sam osjećaj da sam sve strgala  i ba se prepala, ne možeš  bez stresa nikako  :-(  ali mi se čini da je sve ok  sa strahom sam  došla do  posla  i pogledala  ispod ali  ništa ne curi  nadam se da će biti sve ok  a muž  mi kupio auto prije godinu dana :-(.
    Mislila sam  mu ne prijaviti  ali ipak jesam  jer je počelo sve svijetliti  koa na  jelki  unutra…ali kad se ugasio i upalio sve je nestalo.
    Sretno svima  danas i  da vam  dan  ne počme  kao  moj :-(.

    ❤️Bogu ništa nije nemoguće ❤️

  • Blacky89

    Broj poruka: 969

    Prijavi adminu

    Supergirl držim 🤞 danas i da sve prodje super… a onda polako u postupak 😘
    Sunshine 🙈 uf tako sam i ja znala odgovorit 😂 Ah to volim kad ljudi guraju nos gdje im nije mjesto. Jos mi je to posebno neshvatljivo zato sto mene tudji životi ne zanimaju… nikad mi nije palo na pamet tako nesto ispitivat. Čak ni frendice. To je njihov život i njihove odluke.
    Marta 😂😂 ovo za prijavljivanje muzu 😂 nesta mi poznato 😂 parkiram ja, a posto je auto dugačak moram skroz do ivicnjaka, a oni bili malo vislji. I nasjela naravno. Vratim se u rikver i malo pomaknem branik. Dodjem doma i kazem mm: Znas, ja sam MOZDA malo iscupala branik. On je crko od smijeha na to moje mozda malo. Sad kad su neke akcije uvijek je mozda malo 😂

  • Gelica

    Broj poruka: 1229

    Prijavi adminu

    Marta...

    Curke jutro,
    ja sa pregleda tri vodeća folikula jedan medo i dvije tune :_) kaže dr i puno malih girica.
    Sutra opet pregled.
    Danas kad sam izlazila sa parkinga mislim da sam zapela za onaj betonirani rizol e umrla sam od straha imala sam osjećaj da sam sve strgala i ba se prepala, ne možeš bez stresa nikako :-( ali mi se čini da je sve ok sa strahom sam došla do posla i pogledala ispod ali ništa ne curi nadam se da će biti sve ok a muž mi kupio auto prije godinu dana :-(.
    Mislila sam mu ne prijaviti ali ipak jesam jer je počelo sve svijetliti koa na jelki unutra…ali kad se ugasio i upalio sve je nestalo.
    Sretno svima danas i da vam dan ne počme kao moj :-(.


    Joj to se i meni  nedavno desilo, mislila sam da je cijeli kotač otpao ali hvala bogu nije bilo ništa. 
    Marta, podsjeti me, gdje si u postupku, oprosti ali puno nas je i svaki dan netko ide negdje i sve mi se pomiješa 😀 Ti si u normalnoj stimulaciji? Šta kaže doktor, to je to ili će biti još koji folikul? 

  • Avatar Marta...

    Marta...

    Broj poruka: 895

    Prijavi adminu

    Gelica

    Marta...

    Curke jutro,
    ja sa pregleda tri vodeća folikula jedan medo i dvije tune :_) kaže dr i puno malih girica.
    Sutra opet pregled.
    Danas kad sam izlazila sa parkinga mislim da sam zapela za onaj betonirani rizol e umrla sam od straha imala sam osjećaj da sam sve strgala i ba se prepala, ne možeš bez stresa nikako :-( ali mi se čini da je sve ok sa strahom sam došla do posla i pogledala ispod ali ništa ne curi nadam se da će biti sve ok a muž mi kupio auto prije godinu dana :-(.
    Mislila sam mu ne prijaviti ali ipak jesam jer je počelo sve svijetliti koa na jelki unutra…ali kad se ugasio i upalio sve je nestalo.
    Sretno svima danas i da vam dan ne počme kao moj :-(.

    Joj to se i meni nedavno desilo, mislila sam da je cijeli kotač otpao ali hvala bogu nije bilo ništa.
    Marta, podsjeti me, gdje si u postupku, oprosti ali puno nas je i svaki dan netko ide negdje i sve mi se pomiješa 😀 Ti si u normalnoj stimulaciji? Šta kaže doktor, to je to ili će biti još koji folikul?

    Draga  ja sam  tamo gdje  si  i ti bila  kod dr A, znači  prije  6 dana sam  prmilia Elnovu  danas ništa…danas je bila prva folikulometrija, sutra  ponovno na mjerenje…pa ćemo vidjeti.Kako si ti  
    Blacky89 tako sam  i ja  pa znaš  zapela sam  ali se ništa ne vidi  ali imam  osjećaj da moramo  kod  mehaničara…mislim da mu je  odmah  roletna  pala :-). Ali  kad sam došla na parking morala sam  mu uslikati auto sa svih stana  i odispod 
    Ja na parkingu  ležim pod autom hahahah  studenti proalze  i misle si  koja luđakinja   još u suknji  uglavnom sutra  oprezno  i uključujem sve moguće senzore  
     

    ❤️Bogu ništa nije nemoguće ❤️

  • Avatar PinkFairydust

    PinkFairydust

    Broj poruka: 771

    Prijavi adminu

    MakiST

    Evo i mene ✋🏼 Dobila napokon u sub i rekli mi da dodjem 13.dan ciklusa.. valjda ide FET bez lijekova.. e sad, u medjuvremenu sam dobila nalaze onih mutacija i ja sam Heterozigot (moze objasnjenje, ako netko ima isto) i insercijsko-delecijski genotip. (!?!) hocu li onda dobiti heparin nakon transfera ili sto to otprilike znaci? Thanks unaprijed cure!
    Gelica daj pišni nam neki test, mozes vec!!
    A svi ostali koji se borite s debilnim pitanjima okoline, ja sam isto pocela bit neugodna kao i ta pitanja - na sto vi cekate? Odgovaram sa - cekamo tebe da nam kazes kad cemo se seksat. A na - kad cete vi? Kazem evo veceras! - dokazano se zarumene svi i pobjegnu glavom bez obzira


    heterozigot za sto?:):) moras nam napisati koji gen, ne samo koji tip greske

    “Molite i dat će vam se, tražite i naći ćete, kucajte i otvorit će vam se.”

  • Avatar PinkFairydust

    PinkFairydust

    Broj poruka: 771

    Prijavi adminu

    MakiST

    MTHFR je heterozigot, a ovo drugo inercijsko… to je PAI.. jel to ok objasnjenje.. fakat ne kuzim ovaj nalaz 😂

    Je, to sad ima smisla. PAI 1 je niskorizicna greska vezana bas uz zgrusavanje, MTHFR je gen za enzim koji sudjeluje u metabolizmu folbe kiseline, moze isto utjecat na zgrusavanje al je isto niskog rizika. Heterozigot znaci da od jednog roditelja imas normalan gen, od drugog mutirani, to je bolja opcija nego imati oba mutirana. E sad ne znam o tebi od prije jel bilo spontanih itd..  Moguce da nece uvoditi heparine. Ako procjene da treba (opet, ovi koji o tebi sve znaju:) ), nemoj se tog plasiti, na pocetku se cini komplicirano, ali samo na pocetku

    “Molite i dat će vam se, tražite i naći ćete, kucajte i otvorit će vam se.”

  • Avatar PinkFairydust

    PinkFairydust

    Broj poruka: 771

    Prijavi adminu

    Eh, i u prenatalnim vitaminima pazi da je folna u aktivnom obliku ili uzmi dodatno aktivni oblik, npr od Solgara ;) 

    “Molite i dat će vam se, tražite i naći ćete, kucajte i otvorit će vam se.”

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.