Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1350

    Prijavi adminu

    Vaki jesi ti uzimala bolovanje sad od kad se pikaš sa dvije? Ja važem jel bi se povukla od kad krenem sa dvije ili od prvog uzv-a…razlika je tek par dana al ono..I koliko dugo traje pikanje sa dvije, znači od stimulacije od punkcije? Jesu ti rekli šta? Cure kakva su vaša iskustva s tim?

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️
    [lilypie.com]

  • Avatar Lilypie

    Lilypie

    Broj poruka: 722

    Prijavi adminu

    11 dpt beta 5,5

    Nase princeze rodjene 13.02.2020.
    Sara & Nora 💞

  • korina1985

    Broj poruka: 46

    Prijavi adminu

    Lilypie

    Cure, izvadila sam betu. Rezultat ne očekujem jer ga već znam. Kad sam sjela na onaj stolac i kad mi je stavila iglu, zabolilo me srce…zamalo da se nisam rasplakala tamo. Otišla sam na posao. Muž je jadan ostao doma danas kao popišan.
    Koliko god da se pripremiš na negativan ishod, nema šanse da te ne pukne posred glave

    Pukne svaki put posred glave. Ne znam jesam li u zadnjih minimalno godinu dana dobila mengu, a da nisam odma zaplakala. I bas kada mislis da dalje ne mozes, nekako opet dođe i snaga i nada jer cilj je ipak predragocjen.

  • Blacky89

    Broj poruka: 969

    Prijavi adminu

    Lilypie zao mi je… sad se Isplaci pa onda smišljajući taktiku za dalje…
    Hrabrice… meni osobno nije trebalo bolovanje… zato sto su mi pikice bile mačji kašalj. Nista reakcije. Odmarala sam na dan punkcije i 2 dana nakon transfera. Jest da radim uredski posao, ali je to meni bilo skroz bezbolno tako da nisam pomislila na bolovanje cijeli period. No, to ti sama najbolje znas kako se osjecas. 

  • Pencil

    Broj poruka: 207

    Prijavi adminu

    Cure jel vam menstruacija došla na vrijeme u ciklusu nakon stimuliranog ?

  • Nika5555

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    Ema1987

    Cure, toliko ste aktivne da vas uopće ne mogu pratiti…

    Sunshine, žao mi je. Ali gledaj s pozitivne strane, sad barem znaš da možeš ostati trudna :)

    Ajmo curke, javljate nam pozitivne testiće i bete, dajte svima vjetar u leđa.

    Tko se još sprema za postupak u 4 mj?


    Ja idem u prirodnjak u 4.mj,tam oko 1. bi trebala dobit pa krecemo

    Ja 79.godiste, AMH bio7,u dvije godine pao na 2, bez jednog jajovoda,ostalo ok
    Mm 83.godiste,asthenoozoospermia

    Pokusavamo 3 god.
    2018 prvi postupak Vuk vrhovec,bez transfera, drugi posupak,beta 0
    Otkriven hydrosalpinx,laporaskpska operacija,uklonjen lijevi jajovod
    2019/2020 poliklinika Skvorc, dva prirodna,dva stimulirana,beta 0
    16.08. Planirana oplodnja doniranom js

  • Avatar flower93

    flower93

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Pozdrav svim trudilicama i najhrabrijim zenama na ovoj temi :) Odlucila sam vam se ovdje pridruzit, s obzirom da od rujna sa MM nismo uspjeli ostat u drugom stanju, a zbog neurednih ciklusa (29 do 40 dana), sam kupila LH trakice da pratim kad ce ovulacija i da znamo pogodit kojim danima da tempiramo odnose. Nakon tri bezuspjesna mjeseca, sa tempiranim odnosima, pojavila se u meni sumnja da nesto ne stima i krenula na kontrole. Moram napomenut - kako ja imam 26 godina, dok MM 33. Ustanovljena mi je inzulinska rezistencija sa blagim PCOS. Dobila tablete glucophage 500mg i prema rijecima endokrinologa i ginekologa, to je dovoljno od moje strane da se uspostavi zacece. Ali mali crv u glavi mi nije dao mira,pa je i MM odradio spermiogram. Bio nam je veliki sok kad smo na nalazu procitali najduzu moguci dijagnozu (oligoastenoteratozoospermia). Jucer bili kod mog ginelologa, doktor Husar, i uputio nas je dalje andrologu, nakon cega cemo morat odlucit na koji postupak potpomognute oplodnje krecemo. Cekamo sad termin za androloga, a u medjuvremenu cemo odradit jos jedan spermiogram, ali prema rijecima ginekolog, on ne ocekuje puno bolji nalaz, te kaze da nemamo sta cekat jer spontano jaaaako tesko da cemo ostat u tako zeljenom drugom stanju. Nadam se ovdje vasoj potpori, dijeljenju iskustva, potonulih ladja, ali i zelja i puno pozitivnih vibri. Pokusavam sa suprugom pricat kolko se bojim svega sto nas ceka, dal cemo uspjet ili ne sa tako losim nalazom spermiograma. Dal ce postupak boljet, psiholoski kolko jaki moramo bit, ali njemu nije bas do nekog razgovora jer ga to cini samo nervoznim. Ne zelim mu jos ja radit stres jer vidim da se osjeca krivim, a ne znam kako da mu dokazem da nije kriv i da smo u tome zajedno :( citam o tom postupku ICSI (za koji nam je ginekolog rekao da je jedini adekvatan postupak -sa samo 4mn spermija, 3%morfoloski ispravnih i 7% progresivno pokretnih). Isprike na jaaaako dugom komentaru, al trenutno mi je sto misli u glavi, citam sto raznih clanaka na netu, dal ic privatno i riskirat tolke novce ili ic u petrovu.. kolko dugo ce sve to u petrovoj trajat… bojim se tog vremena koje prolazi… 
    Kako ste vi izdrzale to vrijeme do kad ste imale sve papire, nalaze i napokon krenule u postupak? Hvala vam svima na trudu sto ste procitale moju jadikovku :(

    [lilypie.com]

  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1350

    Prijavi adminu

    Nikitta

    I da, ima nekakva šifra Z31 - postupci u vezi s oplodnjom - do 7 dana.
    I još jedno pitanje, na nekim forumima pišu da liječnik opće prakse otvara bolovanje, a ne gin?


    Mila ako se ne varam ja sam ti imala tu Z31 nakon što sam blago prokrvarila nakon inseminacije..taman 7 dana nakon postupka :/ i bila sam znači tih drugih 7 dana nakon na bolovanju iliti do testa. Ne mogu reći da fizički teško radim ali da mi je turbo stresno na poslu, to je..od galame, vrijeđanja, mobing level pro i zato bi se najradije povukla na bolovanje kad krene stimulacija..probat si stvorit neki zen u glavi i posvetit se samo tome..Zato me zanima kako su drugi radili…

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️
    [lilypie.com]

  • Avatar sunshine25

    sunshine25

    Broj poruka: 831

    Prijavi adminu

    Lilypie, 💚💚💚💚 žao mi je, jako.. nema odustajanja, ni čuti! Idemo dalje! 
    Flower, moj muž ima istu dijagnozu, čak skoro iste vrijednosti kao tvoj, a ti i ja imamo isto godina 😉 pio je svašta, ali poboljšanja nema. Idemo i mi kod androloga, ali nema tu vajde, jedini način je mpo, odnosno icsi. Moj je identično reagirao, budi uz njega, govori mu da ste zajedno u tome, kad krenu pikanja - budi što hrabrija zbog njega. Mog je svaka injekcija više boljela nego mene, znam to, svaki korak mu je bio bolniji nego meni, nemoj mu dopustiti da krivi sebe. Što se tiče nalaza, vjerojatno će vas tražiti i muževe briseve, hormone, urin - baš zbog lošeg spermiograma. Kad sve to skupite, možete odmah u postupak. Nama se odužilo zbog moje štitnjače. Samo hrabro i piši nam kako se odvija situacija 😊 sretno! 

    ja ‘92. mm ’82.
    teški oat
    u mpo od 2018
    1. postupak škvorc - 5 blastica
    2. postupak repromed - 3 blastice
    3 biokemijske - 2 iz feta, 1 prirodno
    11/20 fet 🤖

  • Deleted user

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    Sunshine i Lilypie stvarno mi je zao😔 nema tu nekih rijeci utjehe. Dobro se isplakati i onda dalje ❤️❤️❤️❤️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.