Porodiljna naknada

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Pea

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, imam pitanje pa ako mi netko može pomoći… jako sam zahvalna. Naime radila sam 9 godina u jednoj trgovini zatima sam dala otkaz jer situacija nije bila bajna, odmah sam se zaposlila no radila sam samo 5 dana jer sam ostala trudna i morala sam na komplikacije. Moje pitanje, imam li pravo na naknadu sa hzzo-a za komplikacije u trudnoći?

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Pea


    Pozdrav svima, imam pitanje pa ako mi netko može pomoći… jako sam zahvalna. Naime radila sam 9 godina u jednoj trgovini zatima sam dala otkaz jer situacija nije bila bajna, odmah sam se zaposlila no radila sam samo 5 dana jer sam ostala trudna i morala sam na komplikacije. Moje pitanje, imam li pravo na naknadu sa hzzo-a za komplikacije u trudnoći?

    Da li si trenutno u radnom odnosu i dalje ili ne?

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Pea

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    nisam vise u radnom odnosu. Prijavljena sam na burzi rada i ne primam nikakvu naknadu.

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Pea


    nisam vise u radnom odnosu. Prijavljena sam na burzi rada i ne primam nikakvu naknadu.

    U tom slucaju nemas pravo na naknadu za vrijeme komplikacija. Imat ces pravo na porodiljnu naknadu nakon sto rodis u iznosu od 1663,00 kn.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Pea

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Hvala ti puno na informaciji.

  • Avatar MisicaMia

    MisicaMia

    Broj poruka: 171

    Prijavi adminu

    pozdrav može jedno pitanje…zaposlena sam na određeno i ugovor mi je do 31.07.2014. i neće se produžavati a termin mi je 30.08.znači u vrijeme otvaranja porodiljnog biti ću zaposlena (otvaram ga 16.07.)

    e sad s obzirom da imam staža preko godinu dana neprekinutog,zanima me hoću li prvih 6 mjeseci dobivati stoposto plaće ili ne obzirom da će mi ugovor isteći nakon otvaranja porodiljnog.

    Unaprijed hvalaaa :)

    Mia 2014 🐰
    samo nas dvije❤..i sada netko treci ❤

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    hittelica


    pozdrav može jedno pitanje…zaposlena sam na određeno i ugovor mi je do 31.07.2014. i neće se produžavati a termin mi je 30.08.znači u vrijeme otvaranja porodiljnog biti ću zaposlena (otvaram ga 16.07.)

    e sad s obzirom da imam staža preko godinu dana neprekinutog,zanima me hoću li prvih 6 mjeseci dobivati stoposto plaće ili ne obzirom da će mi ugovor isteći nakon otvaranja porodiljnog.

    Unaprijed hvalaaa :)

    Dobivat ces punu placu prvih 6. mjeseci. Jedino sto obavezno moras na HZZO-u javiti da je doslo do promjene tvog statusa u roku od 15 dana od kada je promjena nastupila.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar MisicaMia

    MisicaMia

    Broj poruka: 171

    Prijavi adminu

    Hvala na odgovoru..i još jedno kratko pitanjce…obzirom da mi ugovor ističe 31.07.2014.g ( a termin je 30.08.2014.g.) znači u pravilu od 16.07. mogu otvoriti porodiljni.

    Ima li neke veze koji datum predajem papire,ako predam 25.07.2014.g.(imam još godišnjeg pa bi ga iskoristila do tog 25.07.) i otvara li mi se onda sa 25.07.??

    Strah me da ne zakasnim ili tako nešto a da mi u međuvremenu ne istekne ugovor.

    Hvala :D

    Mia 2014 🐰
    samo nas dvije❤..i sada netko treci ❤

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    hittelica


    Hvala na odgovoru..i još jedno kratko pitanjce…obzirom da mi ugovor ističe 31.07.2014.g ( a termin je 30.08.2014.g.) znači u pravilu od 16.07. mogu otvoriti porodiljni.

    Ima li neke veze koji datum predajem papire,ako predam 25.07.2014.g.(imam još godišnjeg pa bi ga iskoristila do tog 25.07.) i otvara li mi se onda sa 25.07.??

    Strah me da ne zakasnim ili tako nešto a da mi u međuvremenu ne istekne ugovor.

    Hvala :D

    Bitno je da otvoris porodiljni dok si jos pod ugovorom. Mozes na godisnji otici i ranije, pa svejedno otvoriti porodiljni 16., a mozes i 25. Kazem samo je vazno da si pod ugovorom.
    Ja osobno bih otisla na go prije i otvorila porodiljni odmah poslije go tj. 45 dana prije termina.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar MisicaMia

    MisicaMia

    Broj poruka: 171

    Prijavi adminu

    ma otvaram ja godišnji 15.06. i imam ukupno do 25.07.iskoristiti sve pa sam mislila 25.otvorit porodiljni jer mi je taman ugovor do 31.07. :)

    hvala na odgovoru :D

    Mia 2014 🐰
    samo nas dvije❤..i sada netko treci ❤

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.