Porodiljna naknada

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Na komplikacijama primas prosjek place odnosno maksimalno 4250 kn, tak neki iznos, a prodiljni prvih 6 mjeseci primas u visini place, dakle nema limita. Pa ako ti je placa veca od ovog maksimuma, normalno je da si porodiljni dobila veci. Inace iznos moze varirati zbog broja radnih dana tj. sati u tom mjesecu.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    ProudMomy vidim da se ti dosta razumijes u ove stvari pa imam i ja pitanje za tebe…ako znas,naravno…
    dakle…ja sam bila u neprekidnom radnom odnosu dvije i pol godine…kad sam ostala trudna…naravno otisla na bolovanje i dobila otkaz… sad sam prijavljena na hzzo sve do 45 dana prije poroda kao bolovanje.. tada se prijavljujem na burzu da ne ostanem bez primanja tih 45 dana. e..kad rodim na burzi moram obustavit primanje i opet se vratiti na hzzo i prijavit kao porodiljni…i opet kad zavrsi porodiljni,ako ne nadem posao vratit se na burzu i opet pokrenut postupak da mi se isplati onih jos par mjeseci kaj imam pravo na njih.
    e sad mene zanima…
    zasad dobivam puni iznos s hzzo-a koliko mi je bila i placa…dali cu i ja dobivat prvih 6 mjeseci porodiljnog kao sto dobivam i zasad pa onda samo drugih 6 mjeseci 1600 kuna ili cu obzirom na to da se vodim pod nezaposlenu dobivat od prvog dana porodiljnog 1600 kuna…
    eh…nadam se da si me skuzila…

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Tina0208


    ProudMomy vidim da se ti dosta razumijes u ove stvari pa imam i ja pitanje za tebe…ako znas,naravno…
    dakle…ja sam bila u neprekidnom radnom odnosu dvije i pol godine…kad sam ostala trudna…naravno otisla na bolovanje i dobila otkaz… sad sam prijavljena na hzzo sve do 45 dana prije poroda kao bolovanje.. tada se prijavljujem na burzu da ne ostanem bez primanja tih 45 dana. e..kad rodim na burzi moram obustavit primanje i opet se vratiti na hzzo i prijavit kao porodiljni…i opet kad zavrsi porodiljni,ako ne nadem posao vratit se na burzu i opet pokrenut postupak da mi se isplati onih jos par mjeseci kaj imam pravo na njih.
    e sad mene zanima…
    zasad dobivam puni iznos s hzzo-a koliko mi je bila i placa…dali cu i ja dobivat prvih 6 mjeseci porodiljnog kao sto dobivam i zasad pa onda samo drugih 6 mjeseci 1600 kuna ili cu obzirom na to da se vodim pod nezaposlenu dobivat od prvog dana porodiljnog 1600 kuna…
    eh…nadam se da si me skuzila…

    Uh uh, skuzila te jesam, ali nazalost ne znam odgovor na tvoje pitanje. Mislim da ces dobivati samo 1600 kn porodiljnog, ali nemoj me drzati za rijec. Ali znam da su meni na hzzo-u bili rekli kada sam ostala trudna i kad sam se raspitivala o tome svemu, da bi se svakako trebala dogovoriti u firmi da me drze prijavljenu dok ne rodim, kako bi ostvarila pravo na punu placu prvih 6 mjeseci prodiljnog. Pa onda po tome zakljucujem da ako nisi pod ugovorom kad rodis, primas minimalnu naknadu. Ali svakako si to jos provjeri.
    Bas su zlocesti, kaj se nisi mogla dogovoriti nikako, da te ne odjave, pa nista ih ne kostas? :-(

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    ma meni je moj sef obecao da ce me posao cekati i da necu dobit otkaz..i onda me jedan dan nazovu iz uprave i vele mi da si dodem po papire i da potpisem otkaz…da me vise ne mogu drzati.
    plakala sam 2 dana…nebo se na mene srusilo…
    po mojem misljenju to je zato jer je zakonski da nakon 3 godine mora firma zaposlit radnika ili za stalno ili mu dat otkaz…a meni su 3 godine rada u toj firmi ovu godinu i to bas u terminu poroda…
    ma to ti je sve mafija…nemres im nista…
    sad me i brine jos to kaj svaki mjesec uredno placam 70 kuna dopunskog,a uopce neznam trebam li…
    hvala ti puno na odgovoru..pokusat cu se raspitat o tome…al kako velis…mislim da cu bit na 1600 od prvog mjeseca porodiljnog.

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Katastrofa!
    A gle ako se brines treba li ti dopusnko zbog boravka u bolnici kad rodis i sl., ne treba ti. Znaci ja nisam imala dopunsko i nista u trudnoci nisam platila. Sve trudnice po zakonu imaju osiguranu zdravstvenu skrb za vrijeme rudnoce i poroda. Osim ako ides npr. kod zubara i tak nest sto nema veze s trudnocom tamo ces platit participaciju ili sto vec.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    aha…e to nisam znala…al sad opet oduvijek sam osigurana tak da nemam problema s time…ako to sad i prekinem…nedaj boze al ko za inat moze se nesto dogodit van trudnoce i onda imam jos veci problem od ovoga…

    Laura 21.08.2014 :-*

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Tina0208


    ma meni je moj sef obecao da ce me posao cekati i da necu dobit otkaz..i onda me jedan dan nazovu iz uprave i vele mi da si dodem po papire i da potpisem otkaz…da me vise ne mogu drzati.
    plakala sam 2 dana…nebo se na mene srusilo…
    po mojem misljenju to je zato jer je zakonski da nakon 3 godine mora firma zaposlit radnika ili za stalno ili mu dat otkaz…a meni su 3 godine rada u toj firmi ovu godinu i to bas u terminu poroda…
    ma to ti je sve mafija…nemres im nista…
    sad me i brine jos to kaj svaki mjesec uredno placam 70 kuna dopunskog,a uopce neznam trebam li…
    hvala ti puno na odgovoru..pokusat cu se raspitat o tome…al kako velis…mislim da cu bit na 1600 od prvog mjeseca porodiljnog.

    Mojoj kolegici se dogodila identična situacija, trebali su joj dati za stalno ili dati otkaz, ali nažalost dobila je otkaz i baš sam nedavno pričala s njom i rekla mi je da će dobivati 1600kn od prvog mjeseca porodiljnog.
    Što se tiče dopunskog, trebaš plaćati jer ti se gleda primanje od prošle godine.Naravno, kao trudnica ne moraš ništa plaćati, nego u slučaju nečeg drugog. Moj muž je dobio otkaz prošle godine i morao je plaćati dopunsko jer je imao primanje u pretprošloj godini, dok sada treba ići u hzzo kako bi prestao plaćati jer prošle godine nije imao primanje. Ali svakako se još raspitaj je rse kod nas pravila i zakoni mijenjaju kako kome padne na pamet.

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    joj hvala ti kukukaka…sad si mi sve prosvijetlila….
    a sto cu…iz svoje koze ne mogu…a svi oni rade sto ih je volja…
    imam poznanicu koja je takodjer dobila otkaz zbog trudnoce,ali je imala jaaako dobrog susjeda koji ju je prijavio tako da sada uziva u povlasticama…ja nazalost onda ocigledno necu…

    Laura 21.08.2014 :-*

  • avlatkov

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Malo se informiram vezano uz naknade pa sam tako naisla na ovaj forum s puno korisnih informacija sto mi je jako vazno s obzirom da sam prvi puta trudna i imam naravno milijun pitanja, al to je valjda normalno  vidim da je ProudMomy navela da je naknada u prvih 6. mjeseci djetetova zivota u stvari prosijek place, bez obzira prelazi li (placa/prosijek) iznos od 4.250. Da li je to stvarno tako? Ukoliko je, tj. ukoliko primam prosijek place zanima me kada su to promijenili (nije li upravo tih 4.25 kn bio limit)? Puno hvala unarprijed za odgovor, moram reci da mi je ovo jako lijepa vijest, ako je tako, s obzirom da bi se lakse zivjelo i uzivalo s nasim malim novim clanom 

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Koliko sam ja shvatila, ProudMomy je napisala da je naknada na komplikacijama 4.250kn, a prvih 6mj djetetova života naknada je iznos neto plaće, što je i točno. Dakle, razlikuje se iznos naknade na komplikacijama i nakon rođenja. Osobe koje imaju manju plaću od 4.250kn, primaju i na komplikacijama i prvih 6mj iznos neto plaće. Osobe koje imaju veću plaću od 4.250kn primaju na komplikacijama navedeni iznos, a prvih 6mj iznos neto plaće.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.