Porodiljna naknada

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    priks


    Pozdrav svima
    mene zanima, ukoliko opet ostanem trudna u periodu dok mi prvo dijete ne napuni godinu dana a stalno sam zaposlena osoba, mogu prekinuti porodiljnu naknadu i otići na bolovanje (komplikacije u trudnoći) jer se dobiva duplo više ili ne? Te, također me zanima, pošto se prilikom predaje zahtjeva za bolovanje, također predaje i ip obrazac sa prikazanom plaćom u proteklim mjesecima, da li ću za drugo dijete dobiti puni iznos plaće i kako će mi se to obračunati (ako na ip obrascu to ne mogu prikazati jer sam u biti na bolovanju i ne radim već duže od godinu dana)??! 
    Ako se bilo tko našao u toj situaciji, nek pomogne

    Da bi imala pravo na punu naknadu place tokom bolovanja zbog komplikacija u trudnoci, trebala bi se vratiti na posao na barem 6 mjeseci. Odnosno primiti onoliko placa koliko ih ide na ip obrazac.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar lilianaa

    lilianaa

    Broj poruka: 363

    Prijavi adminu

    Osobno mi nije najjasnija situacija za nezaposlene zene. Naime ja sam u radnom odnosu jos koji tjedan. Moguce da iduci mjesec zatrudnim i hipotetski 9mj budem na birou. Jel ja onda nemam pravo na 1660 kn od rodenja do djetetove prve godine jer nemam 12mj na birou ili? Ne razumijem. Ja sam cula da se s 1.1.zakon malo izmijenio i da svi primaju tu naknadu neovisno koliko na birou??

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Da sve majke imaju pravo od rodenja djeteta do godine dana nema veze dali rade ili ne rade ili dali su na birou.

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    U mojoj trudnickoj knjizici odiza na zadnjim stranicama sve pise pa si pogledajte dali i vama sta pise o tome.

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    lidija87


    Osobno mi nije najjasnija situacija za nezaposlene zene. Naime ja sam u radnom odnosu jos koji tjedan. Moguce da iduci mjesec zatrudnim i hipotetski 9mj budem na birou. Jel ja onda nemam pravo na 1660 kn od rodenja do djetetove prve godine jer nemam 12mj na birou ili? Ne razumijem. Ja sam cula da se s 1.1.zakon malo izmijenio i da svi primaju tu naknadu neovisno koliko na birou??

    Sve majke imaju pravo na naknadu od rodjenja do 1. rodjendana djeteta. Samo se neke vode kao nezaposlene majke, a neke kao majke izvan sustava rada. Po tome bi ti ako se ne varam bila majka izvan sustava rada.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar priks

    priks

    Broj poruka: 107

    Prijavi adminu

    a jooooj, šteta….a ja bi tako htjela brzo imati drugu bebu

  • andjaz

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Molim pomoć!
    Koliko iznosi porodiljna naknada u slučaju stalnog zaposlenja ali s nepunih 12 mjeseci staža?

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    andjaz


    Molim pomoć!
    Koliko iznosi porodiljna naknada u slučaju stalnog zaposlenja ali s nepunih 12 mjeseci staža?

    Porodiljna naknada za zaposlenu majku koja nema 12 mj staza u komadu ili 18 mjeseci s prekidima u posljednje 2 godine, iznosi 1663,00 kn.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar koala123

    koala123

    Broj poruka: 435

    Prijavi adminu

    Moje dame, pretpostavljam da je ova tema bila vec vise puta pokrenuta i da se o njoj puno raspravljalo,  ali sam htjela podijeliti s vama svoje osobno iskustvo. u slucaju da je koja od vas u slicnoj situaciji. znaci poznato je da zaposlene mame prvih sest mjeseci dobivaju sto postotni iznos place. medjutim, manje je poznato da za to moras imati 12 mjeseci neprekinutog radnog staza. ja se nisam dovoljno informirala i neki dan sam shvatila da necu imati dovoljno staza u trenutku kad budem otvarala porodiljni. uglavnom, nije mi bas to svejedno kolko cu dobivati pa sam se danas uputila pravnice u Hzzo-u i koja mi je rekla da mi staz ne prestaje teci dok sam na porodiljnom. i onda cu taman kada se beba rodi, imati uvjet od 12 mjeseci staza. u tom trenu podnosim zahtjev Hzzo-u za novi obracun i prema tome dobivam sto posto place. a ta dva mjeseca porodiljnog samo 1663 kune. ja to recimo nisam znala pa eto nadam se da sam nekome pomogla:) malo sam oduljila al ne znam kak krace da objasnim. a i volim pisati jer sam novinar po struci;)

  • Avatar koala123

    koala123

    Broj poruka: 435

    Prijavi adminu

    da, zaboravila sam spomenuti da imam ugovor na puno radno vrijeme i na neodredjeno. bila sam na razgovoru u Jukicevoj. zenska je zbilja super. jako simpaticna i pistupacna. eto, tolko od mene:)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.