Položaj za vrijeme izgona u državnim rodilištima - kako NE roditi na leđima?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Mama3put

    Mama3put

    Broj poruka: 637

    Prijavi adminu

    nanci


    Hehe bas..trebalo bi svasta mijenjati u nasim sustavima al nazalost nema.se volje za to i eto onda mi zene trpimo i sutino i jadamo se jedna drugoj iako znamo da to nemijenja bas stvari. Ja trenutno zivim u Becu i nadam se da ce mi  ako tu ostanem trudna biti bolje iako nisam se raspitivala kako je tu stanje..

    Sigurno bolje nego ovdje

    [tickerfactory.com]

  • Avatar nanci

    nanci

    Broj poruka: 53

    Prijavi adminu

    Nadam se 😉

  • Avatar ivanche2

    ivanche2

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    Ja sam na Sv.Duhu rodila na boku. ALI to najvjerovatnije dopustil jer su imali vremena i jer nije bilo drugih rodilja.

    ..Great things take time…

    [lilypie.com]

  • Laura2097

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Ja sam rodila prije 2 dana curicu tesku 5060 g i dugacku 55 cm. Prirodnim putem, to mi je bio treci porod.. Dok sam lezala na boku, sve je islo glatko i glavica je krenula van, za izgon me okrenu na ledja meni trudovi stanu a mala se povuce nazad, cekanje 2 - 3 minute i nista, vracaj se na bok jos koji trud pa cemo onda. Cim se okrenem na bok trudovi se vrate i opet dijete skoro vani ali me opet vracaju na ledja i trudovi staju, osjetim ih ali ni 30% od onog na boku, a beba se opet povuce nazad.. Na kraju sam ju izgurala uz pomoc doktora koji je odradio vise posla nego moje tiskanje jer truda prakticki nije bilo.. Ne znam zasto forsiraju taj porod lezeci na ledjima kad je ocito najnefunkcionalniji :/ 

  • Avatar -Tea-

    -Tea-

    Broj poruka: 939

    Prijavi adminu

    Evo, moje iskustvo sa Pulskim rodilištem… I prvi i drugi porod su bili jaaako brzi… Prvi odradila na leđima skroz jer nije bilo vremena za nikakve druge akcije, kroz sat vremena od dolaska u rađaonu-mali izletio. Na drugom mi je bilo ugodnije trpit trudove na boku i babica i sestra koje su bile uz mene su mi pomagale da se okrenem i namjestale ctg. Kad bi dosao dr bi me vratio na leđa da “provjeri stanje”, i onda su me vracali na bok. Kad je krenuo izgon, bilo mi je nekako lakse tiskati na leđima pa je tako i dovrsen porod. Trajalo cca 2 h. S obzirim na kratki trajanje, nisam imala potrebu ustajati, traziti loptu i slicno, pa neznam kakvo je stanje s tim… Kazu da je dostupan porod na stolcicu, al iskreno-nepoznam nijednu zenu koja ga je odradila… Ako ima koja-bilo bi mi drago da se javi sa takvim iskustvom…

    [lilypie.com]

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.