Omiljene dječje bajke

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • marijancek

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Najdraža bajka/priča moje kćeri je priča o Gric i Grecu (imamo slikovnicu kod kuće), a naravno onda dolazi legendarna Crvenkapica kada nam treba promjena, uzmemo u ruke knjigu Priče o šumi -Vilenjaci (u izdanju Andromede, Rijeka) ili u istom izdanju knjige Priče o šumi - Divovi, Priče o šumi - Vile

  • Avatar mihaelah@net.hr

    mihaelah@net.hr

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Najdraže priče našeg trogodišnjeg sinčića su priče o zečiću Karlu iz biblioteke “Razvojne priče za glasno čitanje” nakladničke kuće Planet Zoe (isprika što zvuči kao reklama, ali priče su zbilja bliske djeci, kratke, ali sadržajne i djeca ih lako razumiju). Za spavanje je tu knjiga Lijepo spavaj, medvjediću iz iste kuće. Zatim su tu još razne basne, a u zadnje vrijeme i priča o Prašku Brziću. Klasične bajke izbjegavamo, jer ne želim opterećivati dijete s vukovima koji jedu bakice i djevojčice, zlim maćehama, vješticama koje truju princeze… Znam da ima i lijepih bajki, ali za njih imamo još vremena. Knjiga Vile za laku noć mi zvuči kao jako dobrodošla promjena i nadopuna razvojnim pričama koje svakodnevno čitamo svome sinčiću, a i on bi bio oduševljen, jer se iskreno veseli svakoj novoj knjizi.

  • Mama_Sonja

    Broj poruka: 37

    Prijavi adminu

    “Strašljiva sova” jer smo upoznali sovicu Žmirku koja nam je pomogla svladati strah od mraka.
    Tu su joŠ nezaobilazne i poznatije bajke “Vuk i tri praščića” , Crvenkapica“, Maca papučarica” i još mnoge druge koje se nalaze u našem kutku za čitanje.

    Happy mama puta dva <3

  • VBD

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    “Matovilka” 

  • DaVaDar

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Dobre, stare i vječne Grimmove bajke: “Pepeljuga”, “Vuk i sedam kozlića”, “Matovilka” i “Snjeguljica”, te Andersenova “Kraljevna na zrnu graška”.

  • Avatar AS

    AS

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Najdraže su joj Trnoružica i Pepeljuga, a u zadnje vrijeme 101 dalmatinac pošto u šetnji susrećemo “pse sa točkicama”.

  • paolab

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Moja predškolka obožava Vješticu Winnie. Unazad par tjedana otkrile smo i Mačka Findusa( Sven Nordquist)…humor za sve uzraste. Preporučamo svakako.

  • lidija-pepa

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    crvenkapica, winnie pooh i pčelica maja :-)

  • zlim

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Moja starija curica od 2 i pol godine je trenutno fascinirana vukom, pa slijedom toga najviše voli priče Vuk i tri praščića, Crvenkapica, i Vuk i 7 kozlića.Ali, najnovija fora joj je, da poslaže mnoštvo plišanaca, beba i sl.po kuhinji i DB, koje prekrije kuhinjskim krpama, a onda mama mora vise puta dnevno izmišljati priče dok ‘ oni ’ spavaju, i pričati dok se ne probude. Mlađa od 6 mj.,za sada, sluša i gleda slikovnice koje čitamo starijoj seki.

  • irisloncar

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Premda nisu ilustrirane, moja cura obožava slušati Priče za laku noć Ele Peroci. Pored toga, često sama sebi “čita” slikovnice iz serije Petra.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.