Najljepše i najteže kod dojenja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • angellah

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Budući da nam dojenje nikad nije zadavalo bolove u obliku ragada, najteži dio bih izdvojila neprestano dojenje u prvih dva mjeseca i tijekom skokova u razvoju. Bilo je trenutaka kada sam se zapitivala jel bi nam možda bilo lakše da pojede mliječnu formulu i da bude sigurna koliko je pojeo. Također noćni podoji kojih je još uvijek barem 3 ili 4 su nam izazov. 
    Ali više je lijepših trenutaka nego onih loših. Najljepši su kada se beba zadovoljno smješka kada se najela i samo se igra na dojki, tu bude poneki vragolasti smješak od kojeg se topi srce. Dojenje nam je zgodno pošto ne moram brinuti ukoliko bebač bude gladan, moram se samo prikladno odjenuti kako bi mogla dojiti ga. A u trenucima tuge i velike nervoze, cica je njegov mir, trenutak ljubavi, prihvaćanja, smirenja. 

  • Aleska

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Najljepše mi je definitivno kako je ona smirena i sretna kad ju dojim, i kako se sama privlači k meni :)
    Ali počeci su skoro teži od poroda, bolovi u grudima, potrgane bradavice, čak sam znala i plakati kod dojenja. Teško je i po noći, jela bi svako malo i svaki dan mi prođe kroz glavu da odustanem ali nedam se :D ako sam izdržala sve do sada, budem i to

  • anika77

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Najljepša je spoznaja da ste vi i emotivna i fizička hrana svome djetetu, sposobnost vašeg tijela da zasiti, utješi i pruži sigurnost najdražem biću na svijetu. Uz to meni su najdraži trenuci kad pohlepno papa pa mlijeko curi na nosić van, kako drhti i vriska čim krenem skinut majicu, cmakanje dok papa, kad zaspi na ciki pa ja potegnem van a on se odjednom razbudi i počne vuč iz sve snage ;)))) Ma milion prekrasnih momenata s dojenjem.
    Najteže je kad se već u rodilištu nađete u okruženju osoblja koje vas ni ne potiče, ni ne uvodi u dojenje, čak naprotiv odgovaraju vas od istog i ubijaju samopouzdanje jer to ne radite savršeno. Uz to početničke greške u krivom položaju na dojci zbog kojeg nastaju ragade i općenito ona početnička preosjetljivost bradavica te navale mlijeka baš dok beba spava, zaštopavanje kanalića pa bolne masaže i na kraju toliko očekivani zubići koji su više igle nego zubi kao stvoreni da ti od samo jednog “griza” sve zvijezde zaigraju pred očima dok se tvoje mladunče na tvoj vrisak i bolnu grimasu smije iz sveg glasa i onda opet taj “najgori” moment dojenja preraste u najdivniji mogući! ;)))))

  • lastavica2

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Najteže je u početku dok beba (bar moja) ne zna dobro povući pa ne može dugo cickati jer zaspi od umora i napora pa dojenje traje u prvm tjednima traje 24 h dnevno :) a najljepše je kad se fino napapa pusti prsa pogeda me i razvuce bezubi osmijeh i tako smješkajući se podrigne :D

  • Ada3

    Broj poruka: 54

    Prijavi adminu

    Mislim da mi je najtezi bio sam pocetak dojenja dok se nismo uhodale. A najljepse? Puno je toga sto mi je prelijepo u dojenju, ali mislim da cu izdvojit trenutak kada moja misica koja ce sada napunit 18 mjeseci, sjedne na kutnu u dnevnom, zove me “mama, mama”, kada dodjem pocne rukicom lupati po kutnoj, govori “tu,tu” i pokazuje da sjednem pokraj nje, pa kada sjednem popne mi se u krilo i pocne mljackati ustima. Eto tako ona meni objasni da bi papala. :-)

  • Alfie

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Najljepše kod dojenja za mene, “iskusnu” mamu s dvoje djece, kao i za vjerujem većinu mama, jest spoznaja da tom malenom biću kome sam podarila život mogu dati najbolje od sebe kako bi rastao i razvijao se. Još je bolje i ljepše kad me moj sinčić nagradi širokim osmjehom i cikom veselja kad ga približim svojim prsima i stavim u položaj za dojenje. E tu veselju nema kraja za oboje. Mama je kupila različite bočice u slučaju da nam zatreba, izdojila svoje mlijeko, ali ne, on ne želi to prihvatiti i primiti. Želi mene, moju blizinu, toplinu, zvuke otkucaja mog srca koje mu poručuje koliko ga volim i koliko mi znači. I to, to je ono najbolje od svega.

    S druge strane opet vjerojatno nema žene koja je pokušala dojiti i/ili uspješno svladala sve prepreke dojenja i nije iskusila zastoj mlijeka, regade, mastitis, bolne bradavice, bolove u prsima na samu pomisao o dojenju i sve one druge tegobe koje dolaze u “paketu” s tim. Sve smo to prošli moje dvoje djece i ja, i još prolazimo svakodnevno. No, najteže od svega bilo mi je kad sam sa sinom završila u bolnici kad je imao svega mjesec dana (sad mu je gotovo 4 mj) zbog komplikacija u probavnom  traktu zbog kojih je trebao na operaciju i kad ga zbog toga nisam mogla hraniti. Svijest da možeš hraniti svoje dijete, imaš dovoljno mlijeka, ono zna prihvatiti dojku i sisati a ne smiješ ga nahraniti. To mi je bilo najteže od svega, taj osjećaj nemoći.

  • Avatar krafnica

    krafnica

    Broj poruka: 242

    Prijavi adminu

    najteze je bilo dojiti prvih mjesec dana. vjerojatno sam i sama malo kriva jer se nisam dovoljno informirala o dojenju jos kad sam bila trudna. mislila sam da je to samo gurnut cicu u usta bebi svakih 2-3 sata. prvih mjesec dana sam proplakala, sto zbog osjetljivih bradavica koje su stalno krvarile, sto od kvrga prvih nekoliko dana, sto od nemoci jer sam mislila da to jednostavno necu izdrzat. jedan dan sam dosla na klokanicu i jedna mama je napisala da je dobila savjet da svaki put kad beba zaplace, da joj ponudi cicu i da joj je to najbolji savjet koji je ikad dobila. isti taj dan i meni je to postao najbolji savjet koji sam dobila :) i onda je sve krenulo laksim i boljim putem…
    najljepse kod dojenja je kad moja mala princeza papa i gleda me svojim veeeelikim crnim okama pa svako malo pusti cicu da mi se nasmije, a volimo i kad nam tata dode smetat pa nas skaklja i ljubi i ne da nam mira :)

  • Avatar bigica

    bigica

    Broj poruka: 173

    Prijavi adminu

    iskreno nisam imala vecih problema oko dojenja, zaobisle su nas ragade, upale, zastoji i sl, jedino nas je neko vrijeme mucio prejaki let down koji smo uspjesno rijesili zahvaljujuci mamama s Klokanice. od pocetka nam je dojenje krenulo kako treba, lijepo je prihvatila ciku, na svaki njen kme ja sam s cikom bila tu a tako je i sad!
    najljepsi osjecaj na svijetu je kad joj dam papati a ona uhvati svoju ciku piku objema rucicama, pogleda me svojim bademastim okama, nasmije mi se i krene papati jer to je to. nikakva bocica ni duda, njoj je njena cika pika sve. uskoro cemo 5 mj, lijepo nam je dojiti, uzivamo u tome i ne mislimo tako skoro prestati!

    Misica je stigla 17.10. 2014. :)
    Frajer je stigao 30.12. 2016. :)

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Drage mame, hvala na sudjelovanju u nagradnom natječaju.
    https://klokanica.24sata.hr/beba/dojenje/darujemo-vam-nexcare-toplo-hladne-obloge-za-dojilje-2578 [klokanica.24sata.hr]
    Dobitnice Nexcare toplo hladnih obloga za dojilje su: lonny, MarijaŠ i ivanaboro, a one će biti obaviještene e-mailom.

    Pišite nam i dalje što vam je kod dojenja najljepše, a što najteže, a vaše odgovore objavit ćemo u našoj temi s foruma!

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    cestitke sretnim dobitnicama..

    Laura 21.08.2014 :-*

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.