Mame/bebe proljetnice 2021. 🌸

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • MissGraz

    Broj poruka: 1317

    Prijavi adminu

    Temperatura - mi u kuci drzimo izmedju 22 i 25. Na 25 podignemo kada nju kupamo. 
    Ona je u bodiju dugih rukava, majici, tajicama i carapicama. Patronazna je rekla da ne treba vise i da je vrijeme da je prilagodjavamo temperaturi i odjeci kakva i nama pase. Kad idemo vani obucem joj “medo” odjelce i pazim da su glavica i usi zasticene. 
    Napredak bebe - nasa je beba dobila 690gr u mjesec dana. S tim da je 500gr dobila u zadnja dva tjedna. Ped. kaze da je to super i solidno. A mene isto “uhvatila muka”, nekako mi se cini malo kad mi prijateljice pricaju da su njihove bebe dobivale po cijelo kilo. 😑 ali valjda je to ok ako ped. kaze da je. 🤷‍♀️ 
    Setnje - mi smo vec od tjedan dana pocele izlaziti pomalo vani… barem po 10ak min… a sad vec stojimo i setamo duze cim je bolje vrijeme. 
    Pitanje - bljuckaju li vase bebe? Moja jedan dan dosta bljucka, nekad imam osjecaj da izbaci sve sto podoji… onda drugi dan jednom - dva put u danu bljucne samo… bas nisam pametna treba li me to brinuti ili ne. 🤔

    [lilypie.com]

  • Avatar Elly94

    Elly94

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Ipak se poslala 😂

  • MissGraz

    Broj poruka: 1317

    Prijavi adminu

    Elly94

    Aaa nije mi se poslala poruka.. Ugl ajmo ispocetka al ovaj put ukratko. Uz dojenje dajem dohranu al problem mi je kad dajem na bocicu cesto se zagrcne mali misko i fkt nije ugodno. Kratko traje al nije ugodno oku i svaki put se preplasim a i Lukas isto.. Koristim inace aventove bocice koje se dobe uz izdajalicu. Dal bi pomogla kaj anti colic da se ne zagrcne? Jucer mi se 3 puta na jednom hranjenju zagrcnuo🤦🏻‍♀️


    Meni se zagrcne na sisi. Patronazna je rekla samo puhati u lice dok ne udahne, podignuti je na rame i potapsati lagano po ledjima dok ne uspostavi normalno disanje. Ja isto “umrem u Gospodinu” svaki put, ali evo… tako da ne znam koliko bi ti pomogle druge boce jer tvoj bebac ocito hlapljivo jede kao i moja curka… 🤷‍♀️

    [lilypie.com]

  • Avatar Elly94

    Elly94

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Da i meni se na cici jednom zagrcnuo.. Srce mi svaki put stane 🤦🏻‍♀️

  • Avatar MareiKate

    MareiKate

    Broj poruka: 1839

    Prijavi adminu

    Elly imaš boce koje moraju vući kao da sisaju, ja imam Medela. Moja nikad nije htjela jesti iz boce ali možda bi ti to pomoglo.
    MissGraz, kao i u trbuhu, bebe vani imaju svaka svoj tempo. Nemoj se uspoređivati… Kod dojene djece je minimalni mjesečni prirast oko 650 gr, dakle tu si i to je super! Nedaj se smesti 😁
    Ja planirala svog pohvaliti kako ne prlja robicu uopće, jako rijetko… I onda maloprije, dakle tako se pokakao da je bijela benkica cijela žuta na leđima, ali cijela 🤣 došlo mi je da ju bacim, gotovo sam sigurna da se to neće ni oprat nikad više kako spada 🤣

    [tickerfactory.com]

  • daly56

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Poštovane dame,vjerovatno ćete mi se smijati ali mislim da nisam dovoljno educirana i željela sam čuti vaše mišljenje o ovome.Nikada nisam imala spolni odnos s dečkom.Prije smo to prakticirali preko odjeće ali već godinu dana ne zbog mog ogromnog straha od trudnoće. Vjerovatno ne bih trenutno osjećala strah da mi se nije desilo nešto čudno ovaj mjesec.Posljednju menstruaciju sam imala 22.02.,bila je sasvim normalna,uredna ali otkako je završila možda sam samo dva dana imala bijelo pranje a ostatak ciklusa,nekih 17/18 dana sam imala smeckasti iscjedak koji je varirao od svijetlo smedje do tamno smedje,dva dana pomjesano s rozim iscjedkom a u dva navrata je bilo malo krvi.Evo već dva dana je sve uredu,menstruaciju jos nisam dobila.Uglavnom imam uredne cikluse ali zbog te promjene pojavio mi se strah.Znam da može doći do poremećaja ciklusa,bila sam i prehladjena,imala temperaturu jednu noć,nisam se dobro ni oblačila,bila sam pod stresom ali strah koji osjećam natjerao me da se vama obratim zbog naredne situacije.Naime,zanima me da li je moguća trudnoća ukoliko me dečko dirao po goloj stražnjici rukama na kojima je moglo biti malo sperme? Postoji li mogućnost da se nešto slilo do rodnice i da na taj način ostanem trudna (bila sam u sjedećem položaju)? Na ostalim forumima djevojke su mi rekle da nije moguće ali sam htjela čuti i vaše mišljenje.
    Pitala sam jednog doktora online,rekao je kako nije moguće jer nikad nisam imala spolni odnos.Zeljela bih vas jos nesto pitati? Istina je da nikad nisam imala spolni odnos,dakle nikad nije bilo ni blizu penetracije niti je bilo pokušaja ali zanima me da li je moguće da se himen nekad oštetio s obzirom da je dečko nekad prstima prodirao u vaginu i to preko odjeće (donji veš i strample) ne duboko,ali sam nekad osjetila bol pa me strah da li je moguće da je na taj način himen mogao puknuti i da je onda moglo uspjeti nešto doći do rodnice ako mu je bilo sperme na rukama kad me dirao po goloj stražnjici?
    Hvala vam.

  • Ivancica90

    Broj poruka: 402

    Prijavi adminu

    Mi smo s 10 dana bili u prvoj šetnji pol sata, slijedeći dan sat vremena. Al to je bilo onih par ful toplih dana. Sad idemo redovito osim ovo dok je baš puhalo i bilo hladno.

    .

    Moj nekad bljucka, zadnjih par dana malo više. Ne brine me dok bljucne dok doji ili odmah nakon jer hlapljivo jede. Al par puta mi je bljucnuo onak gusto zakiseljeno dosta nakon jela. Doduše svaki put je prije toga baš jako puno pojeo i ful brzo i stalno podrigivo, pa se nadam da je ok.

    [lilypie.com]

  • Avatar TheTina

    TheTina

    Broj poruka: 281

    Prijavi adminu

    Mi smo isto negdje oko 10-og dana vec izasli van. Patronazna je rekla da kaj se bebe tice moze odmah van na 10min, da je bitnije jesam li ja spremna i jel mogu.

    I moja se redoviti zagrcne i bljucka cesto, nekad to zna biti i jako obilno al sve dok dobiva kak treba na tezini nema straha.

  • Avatar Ines

    Ines

    Broj poruka: 1331

    Prijavi adminu

    Pozdrav mamasite evo i mene, bit ce teze sad pohvatati na dvije strane, posto se ne zelim odreci ni cura koje su nam na proljetnicama, ali dobro pisem koliko budem mogla.

    Znojenje, pa ono zna biti da se preznojim ko budala i podapirem se po 3, 4 puta u danu, jer nema sanse da bi svaki put isla cijela pod tus, nit je dobro za kozu, a ni ne volim takva cesta tusiranja. Ali da, zna me preznojavat i bas onaj smrdljivi znoj kad samu sebe ne mogu smislit od takvog “mirisa”

    Bussybee, cestitke na rodenju bebice i sto je porod brzo prosao 🥰

    Kapi, ja svojoj otkad smo dosle kuci dajem Oleovit D3 kapi i super su nam. Predica nam ih napisala po otpustu iz rodilista i odmah ih pocele koristiti, nisam uopce bila u dilemi, jer me realno nije briga hoce mi patronazna reci drugacije. Plus to koristimo jos i Bio gaiu. 

    EmEn, pristici ih i moja jos uvijek, ali samo po licu, nigdje drugdje po tijelu ih nije niti imala. Mada se i to polako povlaci. 

    Nea 💗
    [lilypie.com]

  • Avatar Ines

    Ines

    Broj poruka: 1331

    Prijavi adminu

    Kilaza, u trudnoci dobila +13kg, sada sam na -10 od tih 13, znaci ostalo mi 3kg od moje standardne kilaze, posto se moja kilaza ne mijenja vec zadnjih 10tak god. Mada sam i s ovime zadovoljna (inace sam bila 175cm, 58kg) a sada sam na 61kg sto mi je idealno na moju visinu, ja sam sebi top 💪 samo jos utegnemo trbuscic s vjezbicama i vracamo se dobroj staroj utegnutoj liniji 👍

    Prehrana, jedem sve osim grahorica i stvari koje nadimaju. Voce jedem normalno, uglavnom kompote, al pojedem tu i tamo svjeze, bit je u isprobavanju i po tome vidite sto pase, a sto ne, tako su meni rekli 🤷‍♀️ slatko jedem normalno kao i inace. Ma sve ubiti kao i prije, eto samo sto malo vise pazim na te stvari sto nadimaju.

    Plac/spavanje, pa moja zapravo place onako kako kada, posto se malo borimo s grcicima, doduse u periodima, nisu konstantni. Pa smo onako nekad vise raspolozeni za plac, nekad manje. Najvise nam je problem spavanje, posto ona preko noci super spava, al preko dana bas i ne, jer eto sto sam curkama na trudnickoj temi pisala ona se vec sad s trbuha okrece na bok, glavicu bas lijepo drzi i eto danas nam je dogmizala s jednog kraja kutne do muza na drugom kraju. Znaci bas je vec aktivna i sve ju zanima, samim time ima vise sati budnosti, a manje sna preko dana. Pa mi uvijek jedno spavanje preskoci i cim mi to preskoci jer sve istrazuje i nema sanse da bi ju uspavao, onda mi zna bit preumorna, pa budu borbe s iducim spavanjem. Bas sam pitala i pedicu u pon kad smo bile na pregledu, kaze da je za svaku pohvalu sto je tako aktivna i napredna, a sto se spavanja tice da se ne sekiram, jer ce si ona sama napravit ritam kako bude sve starija bit ce sve budnija. A do tad dok ne pohvatamo taj njezin ritam cemo izdrzati, opet ajde dobro pa je preko dana. Bar mi noc lijepo spava 👍

    Temp. prostorije, mi imamo pec u sobi, pa je malo problematicno odrzavati idealnu temp. po ovakvom promjenjivom vremenu, tudimo se da temperiramo koliko mozemo, al uvijek nam je tu na 27, 28, njoj oblacimo samo bodi dugih rukava i hlacice, pokrijemo ju samo s tetricom i to je to. Jucer i danas nismo lozili i bilo je bas lijepo, pokrili ju dekicom i milina. Ajde sad smo nalozili jer ju kupamo, inace ne bi. Ali jedva cekam da zatopli pa da vise ne moram o tome razmisljat. Blago vama s centralnim grijanjem 👍

    Nea 💗
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.