Mame/bebe proljetnice 2021. 🌸

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar pupetta

    pupetta

    Broj poruka: 1083

    Prijavi adminu

    bebolinka

    Kilaža- ja sam u trudnoći dobila 16kg i do sad izgubila 13kg, a prošlo je 3 tjedna. Nije da jedem ful puno, jedem normalno al jedem tako zdraviju neku hranu zbog grčeva pa možda i zato pada 😁
    ..
    Espumisan baby nemam pojma, nisam nis čula za te kapi 😁
    ..
    Šta najviše nekako jedete dok dojite?
    Ja vise neznam šta bi jela jer svuda drugačije piše šta možemo šta ne, bas eto za bademe ja ih obožavam negdje piše super ih je jesti a negdje piše ni slucajno 🙄

    Ja sam probala bajame i nije skodilo bebi pa ih jedem svaki dan. Nekoc je sve to bilo dosta strogo, a danas svugdje pise jedite sto hocete pa ako smeta bebi onda prestati. Ali, meni se to ne da na pocetku, zelim odmoriti i uzivati s bebom, a ne se misliti oko grceva.
    Za dorucak pojedem zobenu kasu s bananom, tamnim kakaom, bajamima i listicima kokosa. Za meduobroke najcesce kompot od kruska, jabuka i suhih sljiva, ili dodam jos orasastih, dosad sam probala orahe i bajame. Jedem i domace pogace ili kruh sa svjezim sirom. Za rucak i veceru najcesce nesto jusnije ili leso - kokos, pijetao, teletina ili neka riba - mol, brancin, a prilozi krumpir, mrkva, spinat, blitva, tikvice. To najcesce rotiram. Popijem jednu kavu dnevno, uzmem digestive kekse uz nju. I ja isto pijem caj od komoraca, onaj Hippov za dojilje. Njega najcesce skuham navecer pa ga pijem kroz noc jer sam dosta zedna dok dojim nocu. I meni trenutno pase ovako jesti dok se skroz ne oporavima, a vidim da i malome odgovara jer kaka i nema grceve 
    Mislim da se ne treba previse ogranicavati jer nema tu konkretnih pravila, ali kazu da je dobro izbjegavati citrusno voce, mahunarke i sve sto napuhuje.

    Baby P 03/21 💙

  • Avatar pupetta

    pupetta

    Broj poruka: 1083

    Prijavi adminu

    EmEn9 moj identicno tako, svaki put zapisa sve cim ga skinem, moram naruciti jos tetra pelena jer ih ovako moram precesto prati. A sam Bog zna da ih imam dovoljno 
    Moj ima pristice po nosu, njih je dobio u rodilistu i ostali su mu jos uvijek. Po ostatku tijela nisam primijetila nista novo.

    Baby P 03/21 💙

  • Avatar Lady_E

    Lady_E

    Broj poruka: 244

    Prijavi adminu

    Kilaza - ja sam bila na +9, sad sam na -6. Cak mi i ne smeta taj visak od 3kg, nekak mi je zapravo taman. Jos mi je trbuh malo napuhan, nije skroz ravan ali valjda treba vremena da sve sjedne na svoje mjesto 😁
    .
    Prehrana - ja izbjegavam hranu koja napuhuje, citruse, jagode i orasasto. A toliko volim to orasto grickati da se nadam da ce neka od vas reci da se ipak moze to jesti 😁
    Inace mame su nam nakuhale svasta i zamrznule pa trenutno odmrzavamo i podgrijavamo. To mi je zivi spas jer ima dana da jedva stignem i podgrijati nesto 🤯
    .
    Evo moja ce skoro 2 mj pa jos uvijek ima neke pristice po sebi. Sad zadnje sam vidjela na licu, tj na obrazima sitne crvene pristice. Valjda se jos uvijek cisti od svega 🤷🏻‍♀️ 

    Podsjeti me da su Tvoji planovi bolji od mojih zelja 💖
    [lilypie.com]

  • EmEn9

    Broj poruka: 1309

    Prijavi adminu

    pupetta

    EmEn9 moj identicno tako, svaki put zapisa sve cim ga skinem, moram naruciti jos tetra pelena jer ih ovako moram precesto prati. A sam Bog zna da ih imam dovoljno
    Moj ima pristice po nosu, njih je dobio u rodilistu i ostali su mu jos uvijek. Po ostatku tijela nisam primijetila nista novo.


    Moj ima jos na nosu iz rodilišta i malo na licu i to mu se seli po tijelu nije puno ali ima jos. A sad mi se čini da mu na licu dolaze i kad mu je toplo pa sam ga danas malo tanje obukla. 😉

    [lilypie.com]

  • ružica

    Broj poruka: 1623

    Prijavi adminu

    EmEn9 i moj mali to ima po koži, mislim da nije za brinuti se. 
    Curke, koliko vaše bebe plaču i spavaju dnevno?
    Moj mali baš dosta plače, jutros je plakao kao kišna godina, točnije vrištao je, mislim da mu je možda bilo vruće. Kako vi grijete prostorije gdje su bebači, nama su toliko napunili glavu koliko i što da grijemo da ja više uopće nemam osjeta temperature niti znam kako je podesiti djetetu.

    👩 37, amh 6.2.pmol
    👨 33 ,normospermia
    26.09.2022. ET (trodnevni, osmostanični)
    5+3 🙏❤️

  • Avatar TheTina

    TheTina

    Broj poruka: 280

    Prijavi adminu

    Pristići - moja je prije 3 dana tek dobila pristice po licu, male crvene sl rekla mi je pedica da je to normalno da se cisti…prvih mjesec dana nije nis imala.
    Prehrana - najvise jedem juha, svaki dan ju kuham ili za rucak ili za veceru, a izbjegavam mahunarke, blitvu, kisele krastavce, zelje i mlijeko jer sam to skuzila da jij smeta. Narancu si cijedim i popijem sok i na to je dobro reagirala.
    Pisanje - ja imam curku ali obavezno se popiski kad skinem pelenu, dva puta mi se cak i pokakala kad sam ju presvlacila i to je bas izletilo iz guze po meni, po podu i tepihu 🤦‍♀️.
    Temperatura prostorije - mi drzimo negdje izmedu 21 i 22, i to imamo otvorene radijatore u njezinoj sobi di se igramo i presvlacimo ju i u spavacoj al u spavacoj znam oko 3-4 ujutro i ugasit jer se ona otkrije ako joj je vruce. Oblacim ju tanko - bodi dugih rukava i hlacice. Dok spava popodne joj pokrijemo samo malo trbuh s tankom dekicom.
    Plakanje - mogu rec da je moja curka super kaj se toga tice…prek dana se zaplace kad je gladna (i to zna nekad zavristat cak) i malo zna kmecati kad zeli nasu blizinu ili kad joj je dosta lezanja al to je rijetko. Prek noci ni ne place kad je gladna nego se mice po kindicu i stenje 🙈

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 348

    Prijavi adminu

    Naš bebo je stvarno posebna biljka, ne plače previše, nekad ga napne malo zbog kakice pa vrisne ljutito, ali kad se baš rasplače, onda znamo odmah što je - piškio je. Mali je teški čistunac, obavezno jedno pišanje i plač za mjenjanje pelena + malo dreke kod presvlacenja, inace beba za poželjet, a po noći baš to kao kod TheTina micanje i stenjanje. A Ruzice ti si rekla da vodite borbu sa grčićima? Vjerovatno zato 🥺
    .
    Koliko pelena dnevno promjenite, što se piškenja tiće, mi nismo mjerodavni sa kakicom jer se još borimo sa tim ali piša do 12 puta 🙄

  • Avatar busybee

    busybee

    Broj poruka: 357

    Prijavi adminu

    Moja ima tek 8 dana pa jos nema grceve.
    Nema ni pristica, ali starija mala ih je isto tek kasnije dobila, tipa s 2,3 tjedna.
    Za grceve cu piti rooibos caj, imam u glavi da mi jw to sa starijom curicom pomoglo, iako vise mislim da je to kako ti grah padne…

    Ja se cak ne znojim toliko, ali neki dan me.takva drhtavica ulovila. Doslovno nisam mogla izaci iz tusa koliko sam se tresla.

    [lilypie.com]

  • Avatar pupetta

    pupetta

    Broj poruka: 1083

    Prijavi adminu

    Lady_E Ja papam orasaste (zasad bajami i orasi) i nismo imali problema. Krenula sam s manjim kolicinama i sve je bilo ok pa sam nastavila.  Jedino evo ne bih kikiriki jos za svaki slucaj.
    Plakanje - Moj malac bi spavao valjda 22 sata dnevno, bas je veliki uspavanko, moram ga buditi i za dnevna i za nocna hranjenja. Place kada ga mu cistim pupak i eventualno ako mu ne dam ciku odmah, a to najcesce radim zato da ga malo razbudim jer mi zaspe sisajuci.
    Piskenje - Pelenu mijenjam svaka 3 sata, to mi je tehnika za razbudivanje  Bude redovito puna, a po noci se bas jako ispiski. I naravno dok se presvlacimo ima tu mlazova na sve strane 
    Temperatura prostorije - mi grijemo da bude 24°, patronazna nam je rekla da je to optimalno pa se toga drzimo. Otvorimo malo vrata od prostorije ako je prevruce ili ugasimo grijanje na neko vrijeme. Imam Aventov termometar za vodu i zrak pa na njemu popratim situaciju 

    Baby P 03/21 💙

  • Ivancica90

    Broj poruka: 402

    Prijavi adminu

    Hej mamice, evo i mene 😀 Idem redom, slijedi dug post, valjda sam sve teme pokrila 😅

    .

    Znojenje - ja sam se prvih par tjedana baš jako znojila, sad se unormalilo. Al si nekak više smrdim ispod pazuha nego prije trudnoće 😅 A napade vrućine i hladnoće imam još uvijek.

    .

    Kapi - ja dajem BioGaia i sad smo dobili Oleovit D3, ove s K vitaminom nisam davala. Nema baš puno grčića, tu i tamo ima neku epizodu, zato smo uveli BioGaia, jedino vidim da se zna mučit malo kad treba prdnut ili kakat. Za espumisan nam je pedijatrica rekla da bolje prvo probat s ovima 3,4 tjedna jer su probiotik i ne mogu škodit pa ako ne pomaže onda espumisan ili sab simplex.

    .

    Dojenje - nekad 10ak minuta, nekad skoro sat vremena traje. Moram ga podrignut svako malo jer mi jako curi mlijeko i još on vuče pa se zraka naguta. Većinom mi iz obje cike jede u jednom dojenju, al fakat budu pune i on ima razmake od 3-5 sati najčešće, rijetko ga uhvati često cicanje. Ne budim ga, u mjesec dana je dobio cca 1kg i narasto 7cm i kaka više puta dnevno tako da mislim da nema potrebe. Znalo mi se desit da odspava više od 6 sati, i ja skupa s njim. Pa onda umrem jer su mi cice ko kamen.

    .

    Težina - dobila sam 6.5kg u trudnoći, izgubila 8.5kg, al sam sad kilu vratila. Kako sam imala gestacijski, sad jedem nenormalnu količinu slatkog, zapravo se vjerojatno zbog dojenja nisam udebljala bar još 5 kila.

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.