Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Buhaca

    Broj poruka: 315

    Prijavi adminu

    Ja mislim da cu ja svoju na spavanac stavljati poslije rucka. Isto su nam muke po uspavljivanju i nazovi spavanju. 30min nista

  • Tonkica1509

    Broj poruka: 119

    Prijavi adminu

    Nisam se dugo javila ali vas čitam :)
    Svima bolesnima brzi oporavak, baš kreće sezona bronhitisa i laringitisa, svi bolesni. A ova južina bolesna nimalo ne pomaže. Čistite nosiće, inhalirajte i budu djeca ok.
    Pelenski osip nismo imali većih problema, ali nam se dešava da dobije prištiće ako promijenimo vlažne maramice. Jedine koje tolerira su one bez parfema i ikakvih dodataka, a to su nam Pampers Sensitive, hvala bogu valjda najskuplje. Ali kad samo te koristimo, nikakve brige. Kad bi nam se pojavio osip onda bepanthen i sudocrem kombinacija i prođe kroz dan-dva.
    Skok nama polako počinje i vidi se u spavanju. Odnosno uspavljivanju, taj se neće ugasiti barem sat vremena. Priča, nabraja, skače, mislim da bi sve napravio umjesto spavanja, baš mu dugo treba. I dosad smo redovito prospavali noć, sad ima barem jedno buđenje i to ko da sanja nešto, prene se iz sna i viče na sav glas. Tak nam bude samo kad je u skoku.
    Od ostalog lijepo se naviknuo da ja radim, kad dođem doma to su takvi izljevi nježnosti, zagrljaji, puse da mi se srce topi. I 10 min samo mamaaaaa. A ja se trudim maks posvetit mu se kad smo doma, mobitel bacim sa strane i baš budem uz njega. Mislim da nam oboje to puno znači.
    Random pitanje - jel vaši sjednu ikad? Znači ovaj moj zvrk nikad ne sjedi mirno, ima takve gliste u guzici, neprestano trči (vani, u stanu). Ja njega nisam nikad vidjela da odmara osim kad spava. Jesu i vaši tak?

  • Avatar Thinkpurple0

    Thinkpurple0

    Broj poruka: 74

    Prijavi adminu

    Buhaca ja mislim da kod nas sigurno nije do jela jer ima oko 11, pola 13 uzinu i jos doji pred spavanje. Nije glad. .
    .
    Tonkica ja sam skuzila da si ti jos doma s njim kad nije u vrticu... ko ga cuva onda? 
    .
    Ajme tonkica ljubomorna sam na spavanje cijelu noc. Blago vama. Bravo L! Potpisala bi odma i na 3 budenja a ne jedno ili nijedno. Mi ih imamo valjda 100, ja mislim da vise ne spavamo nego spavamo kad zbrojim. Muz i ja smo se morali podjeliti da pola noci jedan dezura pola drugi jer i s tim je neizdrzivo i premalo spavamo al bar se onda ovaj drugi je dize svakih 15 min iz kreveta. Zao mi je i muza jer radi (jadan je jucer zaspao za ic na sluzbeni put) al i ja trebam brinut za njih kroz dan a to trazi isto energije i zivaca. 
    Moja ne miruje nikad. Niti jede mirno, niti spava mirno. I ja se pitam od kud energija kad ne nadoknadi spavanjem ni danju ni nocu. Stalno se penje, trci, skace, zlabra non stop, svada se, prepire. Uglavnom testira granice na sve moguce nacine. 

  • Buhaca

    Broj poruka: 315

    Prijavi adminu

    Thinkpurple0

    Buhaca ja mislim da kod nas sigurno nije do jela jer ima oko 11, pola 13 uzinu i jos doji pred spavanje. Nije glad. .
    .
    Tonkica ja sam skuzila da si ti jos doma s njim kad nije u vrticu… ko ga cuva onda?
    .
    Ajme tonkica ljubomorna sam na spavanje cijelu noc. Blago vama. Bravo L! Potpisala bi odma i na 3 budenja a ne jedno ili nijedno. Mi ih imamo valjda 100, ja mislim da vise ne spavamo nego spavamo kad zbrojim. Muz i ja smo se morali podjeliti da pola noci jedan dezura pola drugi jer i s tim je neizdrzivo i premalo spavamo al bar se onda ovaj drugi je dize svakih 15 min iz kreveta. Zao mi je i muza jer radi (jadan je jucer zaspao za ic na sluzbeni put) al i ja trebam brinut za njih kroz dan a to trazi isto energije i zivaca.
    Moja ne miruje nikad. Niti jede mirno, niti spava mirno. I ja se pitam od kud energija kad ne nadoknadi spavanjem ni danju ni nocu. Stalno se penje, trci, skace, zlabra non stop, svada se, prepire. Uglavnom testira granice na sve moguce nacine.

    Ma nije ni mojoj do gladi. Ali se ne uspije dovoljno umoriti pa malo odspava. Pokusat cu da razvucem do iza rucka pa mozda spoji 2h jer joj je pola sata premalo. 
    Ne mogu ti pomoc osim da ti kazem drzi se i nadam se da ce muke proci

  • Tonkica1509

    Broj poruka: 119

    Prijavi adminu

    Think radila sam kratko ujutro, muž je tad radio popodne pa čim bi ja došla doma, on bi otišao na posao. Sad radim smjenski, kad sam cijeli dan muž je slobodan, kad sam noćna radi ujutro. Uglavnom, snalazimo se, malo zna biti komplicirano s rasporedom, ali uz dobru organizaciju skroz izvedivo. Tak će bit dok ne preselimo, onda ćemo početi gledati vrtiće 

  • Avatar Ally007

    Ally007

    Broj poruka: 429

    Prijavi adminu

    Mirovanje - moj isto nikad ne miruje. Pod "mirovanje" shvaćam kad uspije biti na istom mjestu dulje od 2 min (uglavnom s nekom muzičkom igračkom). Ono što mi paše je što u zadnje vrijeme jako voli kad mu čitam slikovnice (prije je to bilo uzmemo jednu i gotovo). Sad znamo dulje sjediti na krevetu i on uzima jednu po jednu i okreće stranice (već ima najdraže), a ja pričam. Mirno jedenje je isključivo u hranilici tako da se trudim da tamo budu glavni obroci. Užinu onako s nogu.
    Spavanje - zabila sam si autogol s podnevnim uspavljivanjem na flašicu. Krenut će u vrtić, tamo ide spavanje iza ručka, a ovaj moj silom želi flašicu. Nje pocucla ni 100 ml, stavim ga u krevet, okrene se na bok i sam zaspi ko top. Ovaj tj sam probala skuhati mu rani ručak pa da nakon njega ode spavat - ma kakvi. Pojeo je tanjur i pol variva mahune, krumpir, junetina (znaci--nema šanse da je bio gladan) i nije htio zaspati sljedećih sat i pol. Nakon puno deranja, nošenja i sl sam ja odustala i napravila mu flašicu te je tek onda zaspao. Danas smo 1.dan uspjeli bez flasice ali isto uz dulje nunanje i probudio se nakon nepunih 1.5h. A po noći zadnja 2 dana opet jede u ponoć i oko 5. Znaci ima 15 mj, a on i dalje jede po noći, dodje mi da se propucam. Čini mi se da mu obje donje trojke izbijaju, nadam se da je do toga i da će se vratit u normalu kad izađu. Uvijek jede ko manijak kad mu zubi izlaze. Probala sam dati dudu, vodu, nunati, ali on samo bijesni, urla i izvija se ko da ga koljem dok mu ne dam mlijeko. Ne kuzim kako može biti gladan. Neugodno mi zbog susjeda, zvučna izolacija nam je koma, a naša spavaća drito do njih. 

    👨‍🦱 35g, oligoteratoastenozoospermia
    👱‍♀️35g, endometrioza, 2x operacija, niski AMH, visoki FSH
    08/2022- uspjeli dobiti 2 zigote u prirodnom cikusu
    09/2022- vraćanje 1.blastociste ❌
    11/2022-vraćanje 2.blastociste 🥳

  • Avatar Thinkpurple0

    Thinkpurple0

    Broj poruka: 74

    Prijavi adminu

    Ally moja doji prije svakog spavanja, jedino tako se upavljuje, i nitko osim mene ju nemoze uspavati. Muz ju je zadnji puta uspio prije 4 mjeseca uspavat. Jel trebam vise pisati? 😫 I da, jos doji po noci, barem 2 puta, isto oko ponoci i oko 5. A izmedu dodajem dudu, vodu, nunam, nosim, mazim, lezi na meni i ostalo... 
    Imamo istu "sortu" djeteta 🫣
    Tonkica pa svaka cast da uspijete si tako namjestiti raspored! 

  • Avatar Pahuljka

    Pahuljka

    Broj poruka: 537

    Prijavi adminu

    Ally kao neko ko je imao isto dijete i koje se budilo najmanje 4x nocu da jede i koje se usoavljivalo flasicom, mislim da ti mogu biti vjetar u ledja. Sve od toga je prestalo, izuzev jednog budjenja nocu a nekad je i to tek oko zore. Ima losijih dana/noci kad idu zubici ili trenutno navikavanje na vrtic, ali u sustini rijecim to dudom umjesto flasicom. 
    Vristanje i plakanje potpuno isto, sve dok ne dam flasicu (pricam za noc) da je to strasno. I trpila sam to mjesecima, bila u strahu sta ako ne napravim flasicu na vrijeme, hoce li se jos gore razbuditi od placa, ma uzasno stresno. I nakon jedne noci gdje se orobudila najmanje 6x da jede, ja sam samo ustala i rekla dosta. I to mi je jedna od najboljih odluka. Jednostavno se u meni javio inat i nije ki bilo zao mog sopstvenog djeteta, PO PRVI PUT ! Nije mi je bilo zao jer znam da je nrmoguce da je gladna. Bila sam blago receno ljuta, najvise na sebe jer sam to dozvolila. Da skratim; ukupno 3 noci je trajalo to plakanje, bad bas plakanje ali nisam odustajala, taj inat mi nije dao, zacrtala sam i gotovo. Prvu noc je bila budna od 12 do 5 ujutru i povremeno plakala, i trudila se zaspati, drugu noc vec od 12 do 2 i trecu od 12 do 1. Da bi se cetvrtu noc probudila tek oko 6 ujutru. Uz to par dodavanja dude, to jos nismo izbacili. Ali jedno po jedno. Ostali smo na jednoj koja je nekad pred zoru a nekad oko 3-4h. Ja se preporodila, ali dok mi nije kliknulo u glavi da mi nje nije zao sve i da vristi nisam ni uspjela. Za dnevno isto tako, samo sto sam joj promijenila mjesto davanja. Sad to radimo u dnevnoj. Na pocetku je od 120 pila samo 20-30ml (jer je icekivala da ce dobit prije soavanja) ali nisam dala u soavacoj, i malo se mucila ali zaspala. Nakon SAMO 3 dana je skontala da ili ce pojesti u dnevnoj ili nece nikako, pocela je piti svih 120ml i uredno nakon mijenjanja pelene sama zaspi (lezim pored nje). Nije najbolji soavac na svijetu, nije najlakse dijete na svijetu, nije najnezahtjevnije dijete na svijetu ali meni je ovo ogroman pomak. 
    Nadam se da ti je ovo iskustvo od pomoci. A bila sam ocajna vjeruj, i iz tog ocaja se javio zadnji atom snage, i najveci inat koji sam ikad osjetila. 🙏🏽

    28 💁‍♀️
    👨‍👩‍👧 Pokusavamo 10/21 11dpo 22.11.2022 prvi ➕

  • Avatar Apple

    Apple

    Broj poruka: 98

    Prijavi adminu

    Ajme Pahuljka, totalno potpisujem za ovaj inat mameći, super si to opisala!
    Baš kad pomislim, sve veće i teške stvari smo riješili upravo tako, kad vidiš da nema dalje i da si radiš medvjeđu uslugu, presiječeš i odjednom vidiš neki novi način.Mi smo tako uspjeli riješiti dojenje, i njoj i njemu. Kad sam skužila da doslovno cuclaju bezveze samo da im je u ustima, baš sam se razljutila. Možemo se maziti i bez pucanja, već su mi dušu isisali.
    S njom sam izdržala 2 i pol godine, s njim malo preko godinu. Ne mogu više, dosta, zdravo.Thinkpurple razumijem te u slovo. Neke stvari su drukčije ali taj osjećaj je isti.
    Baš ti jako želim da se situacija popravi. Prvo sa spavanjem, a onda će sve drugo pomalo sjesti na mjesto.
    Deprivacija sna ne samo da izvlači najgore iz čovjeka, pretvara ga u čudovište.
    Kakve sam ja misli znala imati dok bi noćima bdjela, bolje da ni ne izreknem🙄🙄🙄
    Moj je isto počeo zajebavati s ispadima, kad nije nešto po njegovom počne se bacati i plakati na sav glas. I ne znam što ću s njim, zabavno mu je čupati i gristi se, pogotovo sestru. Džabe ja pričam i objašnjavam, sve mi se čini da ću ga ugristi natrag ako još malo potraje🫣

    2019.🦄
    2023.🦁

  • Avatar Ally007

    Ally007

    Broj poruka: 429

    Prijavi adminu

    Pahuljka - isla sam pričekati par dana da vidim kako će se situacija razvijati prije nego ti odgovorim. Svaka čast za učinjeno, al mislim da ću ja ipak malo pričekati s rigoroznim metodama jer mu izlaze obje donje trojke i mislim da je zbilja gladan. Vidim da i po danu jede ko lud, nakon 2 i pol sata trpa u usta kao da nikad hrane nije vidio. Uvijek tako jede kad zubi izlaze pa je vjerojatno u tome stvar. Ovih dana sam ga probala umiriti dudom i nunanjem, a ako bi prošlo cca 2 ujutro bih popustila i dala mu flašicu. Onda me zgrabi za obje ruke i ne pušta da mu slučajno ne uzmem prije nego sve popije. Pa spava do jutra. Tako da se nadam da ce i to stati kad zubi izbiju. Ako ne, poduzimat ću drastičnije mjere. Ovaj tjedan sam uspjela prebacit ručak oko 12 tako da smo izbacili podnevnu flašicu za uspavljivanje. Upravo se spremamo otići do vrtića da vidim kad možemo krenuti s prilagodbom, ovaj tj ili mora od ponedjeljka. 

    👨‍🦱 35g, oligoteratoastenozoospermia
    👱‍♀️35g, endometrioza, 2x operacija, niski AMH, visoki FSH
    08/2022- uspjeli dobiti 2 zigote u prirodnom cikusu
    09/2022- vraćanje 1.blastociste ❌
    11/2022-vraćanje 2.blastociste 🥳

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.