Ljetne Bebe 2022 🌞🌊🤱🏻

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar MMMartinaaa

    MMMartinaaa

    Broj poruka: 839

    Prijavi adminu

    teja4444

    Meni je radila papa test kad sam dosla na prvi pregled zbog trudnoce. Al zato jer je zadnji raden prosle godine u 10mj.
    Cure jer ste vadile krv za tsh? Meni je 2.84, rekla je da za trudnice bi trebal bit ispod 2.50, pa moram ponoviti. Kolko je vama bil?
    Kombinirani probir je 17.12, pa me mozes Martina upisat i onda za sljedeci pregled kad ce bit i uzv. 🥰

    Sretno na pregledima curke i javite se sa dobrim vijestima.💖


    Upisano 😚
    Meni je TSH u trudnoći podivljao…Ja sam s terapijom Euthyroxom započela u 5/2021, i uspjela sam ga sniziti na nekih 3, ako se dobro sjećam. Kada sam ostala trudna (dakle prije 3mj caa), i kada sam vadila ponovno TSH skočio je na skoro 7. Mene je uhvatila užasna panika, ali moja ginekologica (vodi me se bolnički), a ni endokrinolog se nisu previše uzbuđivali. Povećana mi je terapija, i evo, u ponedjeljak bi trebala ponovno vaditi krv (dobila sam naputak nakon 6 tjedana povećane terapije) da vidimo stanje. 🤷‍♀️
    U ranijoj trudnoći štitnjača je puno više opterećena jer radi i za “plod”. Ja se inače dobro osjećam. 

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Marijanaaa12345

    Marijanaaa12345

    Broj poruka: 237

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage cure i dobrodošle nove. Cestitam i jako se veselim novim lijepim vijestima i pregeledima, cestitam na svim curkama i deckicima koji su nam pristigli :))

    Ja sam danas probala napraviti potpis sa podatcima ukratko i staviti traku al mi se sve izbrisalo, probati cu poslije ponovno. 

    Danasnji pregled uredan, prvi put radili pregled preko trbuha, do sada vaginalno. 15+0 je taman danas. Vise mi nije mjerila CRL vec BPD 31/ AC 85/ FL 16. Nismo detaljno pregledavali organe, rekla je na idućem pregledu a da se Anomaly radi tek iza 18.tjedna. Tako da iduci put, 28.12. pregled detaljni organa, žilica. Cula sam srceko, al nakratko i nisam dobila slikicu i pre brzo mi prođe pregled. Također, potvrdila je da vidi dečkića kao što je i navedneo u Niftyu prije dva tjedna :)

    Što se tiče štitnjače i TSH, posto sah Hipo Hasi a nisam na terapiji, svaka 4 tjedna vadim krv i pregledavak TSH, glukozu i FT4, ukoliko ima odstupanja odmah zovem endokrinologicu, zasada sve uredno. 

    Skinula me sa Folne i Dufastona, rekla da nastavim piti prenatalne, pijem Novacel i preporuča mi dodatno Magnezij zbog grčeva čestih i mučnina, kao i osjećaja propadanja. Doktorica me umirila da je to normalno, da maternica raste, nema prostora strahu. 

    Evo mislim da sam sve obuhvatila :)

    27/ZD/ PCO/Hipo-Hasi
    24.9. ❤ +
    14.10. Uterus Arcuatus komplikacija
    15.11. Nifty uredan, stiže dečkić 💙
    25.5.2022. Termin
    [lilypie.com]

  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1350

    Prijavi adminu

    LalaPo

    Drage cure! Hvala vam puno na toploj dobrodošlici!Mene sutra čeka moj prvi pregled nakon 7tj+3 (ne znam zašto ova traka dolje pokazuje drugačije). Uglavnom, jako sam uzbuđena, ali i u velikom strahu. Nažalost dosta me drži negativa, i bojala sam se sve do sada da uopće neću ni dočekati 1. pregled, da će sve ranije otići, kao što je bilo zadnji put. Voljela bih biti puno pozitivnija u vezi cijele trudnoće jer je to nešto što sam si dugo željela, samo što do sad nije naišla prava osoba s kojom bi to i realizirala.Moj dragi je dosta uzbuđen i jedva čeka proširiti vijest,a ja sam dosta suzdržana. Pogotovo kad vidim i ovdje na forumu kakvih sve komplikacija može biti i da nije sigurno do samog kraja. Toplo se nadam da će me sutrašnji pregled malo smiriti i da ću moći bez velikih teškoća uživati do kraja u cijelom “procesu”. Sretno nam svima i držim fige da nam ovdje stižu samo lijepe vijesti.


    Dobrodošla ❤ Strah će ti vjerojatno biti prisutan kroz cijelu trudnoću (bar je meni bio u prvoj a sad i u drugoj trudnoci). Prihvati ga i nemoj mu dati davati previše moći. Dozvoli si uživati u svakom novom danu i u tom slatko  iščekivanju. Smiješ i zaslužila si se veseliti i vjeruj svome tijelu. Pretpostavljam da se čuvaš i radiš sve što je u tvojoj moći za dobrobit bebe, ostalo Bogu u ruke i vjeruj da će sve bit ok ❤😘

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️
    [lilypie.com]

  • Avatar Ina85

    Ina85

    Broj poruka: 599

    Prijavi adminu

    Ja pobrala virozu 🤢🤢🤮🤮. Uzasno se osjecam. Temperatura,proljev,povracanje,jaki bolovi leđa i nogu,glavobolja. Covid test negativan.
    Umirem od bolova lagano. 

    👸 35, AMH 22 🤴32-normozoospermia
    Spontani u 8 tt, 9 tt , 15 tt. Bligted ovum 2.2020
    Biokemijske xxx puta , zadnja 8.2021
    Eutirox 50 mg hipotiroza, , folat , almagea vit, vit D, feritin
    Utrogestan 3x1, decortin1/2
    trombofilia -pai 1 heterozigot (aspirin) + nmh
    [lilypie.com]
    Panorama uredna, stize nam curica 💞

  • Avatar Atina25

    Atina25

    Broj poruka: 1001

    Prijavi adminu

    Ina85 Ja sam imala virozu 3 dana i to na samom početku, baš sam bila isprepadana ali bilo je sve ok hvala bogu, uzmi lekadol slobodno za temp i puno čaja i odmora
    Teja4444 Meni je TSH bio 1.84 sta je rekao da je super,al nikad nemam problema s tim tako da bolje čitat šta ostale cure pišu, svima je povišeno malo pa nije nista strasno..
    Moj gin ne radi ni papu ni cervikalne briseve, pošto sam papa test radila u 8 mj a u 9 vidjela plusić i bio je uredan točno mi je pred trudnoću potvrdio da je sve u redu pa sam mirnija. A inače ovako kroz trudnoću moj pregledava urin i ako vidi priliku za upalu kao meni sada (povišeni leukociti) onda šalje da se provjeri urin da li je kakva bakterija. Mene užasno strah ureaplasme.
    Martina Moj slijedeći pregled je već 20.12 ,vjerojatno radi nadolazećih GO za blagdane me stavio ranije 
    Ariel Baš mi je zao radi gubitaka  pa jesu ti radili kakve pretrage?

    12.10 UZV ♥️ kuca (CRL 0.98 cm) 😍 7tt
    02.11 CRL 2.83 cm ♥️😍 sve super ✅
    11.11 miny anomaly ✅
    02.12,20.12 Raste curka 💖
    ❤ It's a Girl ❤ Panorama ✅
    07.01.2022 Anomaly scan - sve uredno 🙏
    [lilypie.com]

  • Avatar Demetria

    Demetria

    Broj poruka: 2036

    Prijavi adminu

    Sretno curama dana i sutra na pregledu.
    Meni ponedjeljak popodne iza posla pregled. Ufff jos malo.
    Briseve se ne sjećam kad sam radila mislim u drugom tromjesečju na početku. Kao i na onu bakteriju neku tamo predkraj trudnoće. Kad mi taj bris napravi onda ne želim ni seks do poroda vise niti kupati se u moru. Tako sam i proslu tako cu i ovu. 
    Papu mi je radila 2019 prije operacije pa mi u trudnoći nije radila do poroda jer bi taman na bilo cca par tjedana pred porod pa mi radila 45dana iza poroda kad su prestale lohije.
    I to je bilo u prosincu 2020 tako da će mi u ponedjeljak sigurno raditi papu.
    Meni je jedan jajnik duboko iza tako da meni na početku gleda vaginalno pa preko trbuha ali svaki puta gleda i vaginalno ne samo da li sam otvorena nego gleda i ima li sluzi. Bijela ili mliječna bakterija ili gljivica

    3130g i 50 cm…naša mala svjetlost…mix Dalmacije i Slavonije
    [lilypie.com]
    *
    3830g i 52cm…naš mali Popaj…mix Dalmacije i Slavonije
    [lilypie.com]

  • Avatar Demetria

    Demetria

    Broj poruka: 2036

    Prijavi adminu

    Mi smo na Valentinovo čuli otkucaje srca malene, sada na svetog Nikolu možda saznamo i spol 🥰😍
    I kod moje soci ginekologinje ne može ući muž otkako je covida.
    Tako da ću u siječnju vjerojatno otići privatno s njim da bar jednom vidi bebicu uživo.
    Mislim meni dopusti da ja mobitelom snimim ali glupi Android i maske zbog kojih mi se zamagle naočale 
    Ma sve onda ispadne bezveze

    3130g i 50 cm…naša mala svjetlost…mix Dalmacije i Slavonije
    [lilypie.com]
    *
    3830g i 52cm…naš mali Popaj…mix Dalmacije i Slavonije
    [lilypie.com]

  • Avatar Ariel

    Ariel

    Broj poruka: 592

    Prijavi adminu

    Atina25

    Ina85 Ja sam imala virozu 3 dana i to na samom početku, baš sam bila isprepadana ali bilo je sve ok hvala bogu, uzmi lekadol slobodno za temp i puno čaja i odmora
    Teja4444Meni je TSH bio 1.84 sta je rekao da je super,al nikad nemam problema s tim tako da bolje čitat šta ostale cure pišu, svima je povišeno malo pa nije nista strasno..
    Moj gin ne radi ni papu ni cervikalne briseve, pošto sam papa test radila u 8 mj a u 9 vidjela plusić i bio je uredan točno mi je pred trudnoću potvrdio da je sve u redu pa sam mirnija. A inače ovako kroz trudnoću moj pregledava urin i ako vidi priliku za upalu kao meni sada (povišeni leukociti) onda šalje da se provjeri urin da li je kakva bakterija. Mene užasno strah ureaplasme.
    Martina Moj slijedeći pregled je već 20.12 ,vjerojatno radi nadolazećih GO za blagdane me stavio ranije
    Ariel Baš mi je zao radi gubitakapa jesu ti radili kakve pretrage?


    Jesu, samo se nalaz jako dugo ceka pa su nam rekli da mozemo pokusat opet. I uspjeli smo. 
    Pa su mi rekli da ako dobijem pozitivan test da odmah dodem. Dosla sam na vadenje krvi (beta i progesteron). Dobila sam inekcije za trombofiliju (jos ne znam ako mi to uopce treba), kortikosteroide i vaginalete progesterona. Uzimam svu tu terapiju vec 10 dana. Sutra idem opet na vadenje krvi i na pregled pa ce vidjet sto dalje. 
    Suprug i ja smo oboje mladi, ja imam 29 a on 30 godina. Nakon prvog spontanog sam vadial krv i bilo je sve uredno. 
    On i ja smo zajedno vadili krv za detaljnu genetsku i hormonalnu analizu - imamo dogovoren termin 21.12. jer bi do tad nalazi trebali stici. 
    Doktor me pregledao i sve moje nalaze od prije i rekao je da je jako velika mogucnost da samo nismo imali srece i da je s nama sve ok ali me detaljno prate. Zato sam uzbudena zbog pregleda jer se osjecam dobro. 
    Primejtila sam lagan pritisak u donjem dijelu trbuha, onako pritisak kao da moram na WC a ne moram. Ne boli ali osjetim da je prisutno. Ali mislim da je to normalno.

    [lilypie.com]

  • Avatar Atina25

    Atina25

    Broj poruka: 1001

    Prijavi adminu

    Ariel Vjerujem da sve sta ti kazem za utjehu ne znači puno i da imas straha,ali moja prijateljica je imala 5 spontanih sve do 6-og tjedna trudnoće, sotane trudna doslovno svaki, svaki drugi mjesec, i uz injekcije za trombofiliju joj se trudnoća uspješno nastavila i rodila zdravog dečkića.. Tako da nadam se da će terapija urodit plodom i da se druzimo dugo na temi 

    12.10 UZV ♥️ kuca (CRL 0.98 cm) 😍 7tt
    02.11 CRL 2.83 cm ♥️😍 sve super ✅
    11.11 miny anomaly ✅
    02.12,20.12 Raste curka 💖
    ❤ It's a Girl ❤ Panorama ✅
    07.01.2022 Anomaly scan - sve uredno 🙏
    [lilypie.com]

  • Pepika

    Broj poruka: 282

    Prijavi adminu

    Meni je uzela bris za papu na prvom pregledu jer mi je zadnji iz 2019 nalaz 🙄 u prosloj T mi nije htjela uzimat pa kad sam rodila je rekla nek dodem nakon 6mj onda imala gljivice pa nek dodem za 2mj odradit papu a ja se vratila s poz testom za ta 2mj pa rekla da sad svakako treba posto je proslo tolko vremena od zadnje 😂
    Meni je u prvoj T tsh bio 2.9, rekla je da je idealno da bude ispod 2.5 al da ni ovo nije zabrinjavajuce 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.