Ljetne bebe 2021.💛

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Eno sam skicnula…buhuhaaa nas to ceka za jedno 10‐15 tjedana pa na vise….bit ce zanimljivo!
    A za porod sam tip “mora izac”, radi sto ti se kaze, imaj povjerenja i prezivimo.
    Uvijek sam maštala o proljetnoj ili ljetnoj bebici a sad sam nekako svjesnija nedostataka po mamu u tom razdoblju tipa znojenje, dojenje, voznja u autu i slicne radnje po paklenoj vrucini. Naravno da se sve to izdura al takve misli mibpadaju na pamet!

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar matea1989

    matea1989

    Broj poruka: 553

    Prijavi adminu

    HEJS

    matea1989

    Pozdrav žene, ja danas bila na 4d ultrazvuku, doktorica je bila izvrsna, baš se trudila sve objasniti, s bebom je sve hvala bogu u redu, sve mjere su izvrsne. Ima oko 720 grama. Iii napokon nam je potvrdila da je curica. ♥️♥️♥️♥️ Baš sam sretna i mirna, nakon jučerašnjeg pregleda kod svoje doktorice koja me malo zabrinula.
    Uglavnom nije mogla lijepo uhvatiti lice jer se gospođica prekrila ručicama, pa mi je rekla da dođem za 3 tjedna da mi uhvati sličicu, a cijena ulazi u ovaj pregled.
    Uglavnom ako je tko iz Splita sve preporuke za dr. Vlainić u Šparca, mene oduševila pristupom i trudom.

    Hei, Matea.. Koliko ti je trajao pregled? Dali si dobila slike ili cd snimku? 🤗


    Pregled je trajao više od 45 min, malena je prekrila lice rukama a kako je posteljica sprijeda doktorica se baš namučila da vidi sve ali sve je detaljno ispregledala. CD sa snimkom sam dobila, a sličicu nije mogla dobru uhvatiti pa mi je predložila da dođem za 3 tjedna da će biti više plodne vode i nada se uhvatiti dobru sličicu i to neću dodatno plaćati, ići će u cijenu ovog pregleda. 
    Doktorica iznimno ljubazna i draga, ako tražiš gdje ćeš preporučam od srca. Cijena pregleda je 500 kn.

  • Avatar Kiflica

    Kiflica

    Broj poruka: 1506

    Prijavi adminu

    Huh bas se mucite s bolnim menstruacijama, zao mi je cure…vi ste prakticki spremne za porođajnu bol. Zna se desit da zene nakon sta rode nemaju vise tako bolne menstruacije, no to je individualno…ja znam slucaj jedne takve. Moje menstruacije su srecom vecinom potpuno bezbolne i jako kratke, 1 dan jako krvari i 2 dana par kapi i to je to… ponekad osjetim lagane grceve… mislim da ce meni rodit biti šok. Iako, kad sam morala ici na pobacaj zbog blighted ovuma su se doktori cudili kako malo krvarim, odmah je sve izislo iz mene s par kapi krvi i to je to, zacas zarasla fizicki (a psihicki ne bas)…

    [lilypie.com]

  • Avatar Kiflica

    Kiflica

    Broj poruka: 1506

    Prijavi adminu

    Mislim da imate dobar i zdrav stav, slusati osoblje i mora izic nekako! Ja se borim s vlastitim control freak karakterom i zeljom da im napisem potanko sta i kako zelim😂 haha mislim da me ionako nitko nece slusati i da je bolje da se naucim prepustiti.
    I ja sam uvijek zamisljala ljetnu bebu.❤ Zimogrozna sam i obozavam ljeto, a nadam se i kupanju makar prije ili mjesec dana nakon poroda, jos ce biti ljeto…

    [lilypie.com]

  • Avatar Kiflica

    Kiflica

    Broj poruka: 1506

    Prijavi adminu

    cocolina

    To sam i ja cula da se nekim promijene menge nakon poroda a takav slucaj su i moja baka i mama pa se nadam da ce tu genetika odigrat svoje. Ja inace dobim tocno svakih 24 dana traje 5 do 6 dana bolne ovulacije i ajmo opet ispocetka


    Uh, bas se namucis 😔 Vjerujem da ce ti biti kako mami i baki, moje menstruacije su isto vrlo slicne kao i mamine i bakine, na 28 d…ovulaciju osjetim, ali ne boli. Kazu da je i porod cesto slican kakav je bio mami, genetika. I stvarno mislim da se vi s bolnim m ne trebate bojati poroda, ako ste se od m grceva znale xak i onesvijestiti…a nisam cula da se na porodu zene onesvijeste od bolova…tako da vjerojatno ce vam bit isto ko svaki mjesec🤣

    [lilypie.com]

  • Avatar Amber

    Amber

    Broj poruka: 479

    Prijavi adminu

    Luckyy42


    Amberja sam pitala za porod u vodi, reko mi je ginekolog da ne preporuca prvorotkama jer onda moras vecinu poroda obavit sama jer ti osoblje bas ne moze pomoc, nit vide a nit te mogu namjestit, osjetit.. takoder ne mogu nam bas sredstvima ni olaksat bolove ako smo u bazenu..
    Tak da sam ja sad s prvom bebom odustala od toga, a s drugom cu daj Boze probat i to😊 ne zelim riskirat nista sad jer fakat nisam iskusna i ne znam kak rodit doslovno😆
    .
    Takoder mi je reko, boli jako, stvarno preporucam epiduralnu. Babica takoder isto preporucila, rekla da u svojih 25 godina sta radi jos nije srela nekog s posljedicama epiduralne na zivot kasnije🙂
    .
    Tak da uglavnom planiram slusat doktore i babice, uzet sta mi se nudi i pokusat donjet bebu na svijet s cim manje stresa i njoj i sebi🥰


    Haha bas zanimljivo, doslovce sve 180 stupnjeva od ovoga sto tu preporucuju. Iz cega ja zakljucujem da je samo bitno da vjerujes svom timu ljudi koji su tamo s tobom i da se cim cim vise opustis kad god dobijes priliku. 

    Babice su tu s tobom 24/7 kad dodjes u bolnicu, dakle malo drukcije nego kod nas gdje jedna babica nadgleda vise zena. U Engleskoj (bar u mojoj bolnici) dobijes svoju i onda je ona s tobom u toj sobi u kojoj ima kauc, ima nekakva vreca preko koje se mozes prevalit (tak bar ja to zamisljam), ima birthing stool (to jos nisam skuzila kak se koristi, ima tus i kada za rane faze i ima bazen. U bazen mozes uci kad si otvorena 5 cm i dok si unutra mozes dobiti onaj plin na maskicu i/ili kisik. Tu je ona s tobom cijelo virjeme i objasnjava ti kako da se pozicioniras i slicno. Gola si tak da sve vidi kak da se namjestis, ti bazeni su relativno plitki zapravo. Moze i muz uci s tobom da ti potpomogne. 

    👱🏼‍♀️27, stadij IV endo
    🧔🏻32

    [lilypie.com]

  • Avatar Amber

    Amber

    Broj poruka: 479

    Prijavi adminu

    E sad ako u bilo kojem casu odlucis da ti to ne pase, mozes izici i ostati u toj sobi ili mozes ici u bolnicu na epiduralnu. To oni bas jako ne preporucaju kao prvotnu opciju, ali mislim da je to vise zato sto su hipiji i zato sto u bolnicama ima strasno vise intervencija, nego sto bi postojao neki strah od tih epiduralnih (zaista nema razloga sa znanstvene strane). Taj je transfer izmedju odjela u mojoj bolnici jako brz, a u nekim bolnicama je to daleko ili cak ne postoji. Moram priznati da premda ne mislim traziti epiduralnu se ne bih usudila ici ni u kakvu varijantu gdje nemam opcije predomisliti se tijekom poroda. 

    Sve u svemu, bas zanimljivo cuti iskustva sto doktori preporucaju i kako gledaju na porod. Tu je to bas nekako kao jako prirodno i bez intervencija (naravno, ako si bez komplikacija) a u Hrvatskoj jos uvijek nekako vise medicinski. Ne znam da je jedno bolje ili gore od drugog, samo razlicito :) u svakom slucaju, najvaznije je da ti vjerujes svom lijecniku i da mozes donijeti odluke koje tebi pasu!  

    👱🏼‍♀️27, stadij IV endo
    🧔🏻32

    [lilypie.com]

  • Avatar Amber

    Amber

    Broj poruka: 479

    Prijavi adminu

    Kiflica

    Mislim da imate dobar i zdrav stav, slusati osoblje i mora izic nekako! Ja se borim s vlastitim control freak karakterom i zeljom da im napisem potanko sta i kako zelim😂 haha mislim da me ionako nitko nece slusati i da je bolje da se naucim prepustiti.
    I ja sam uvijek zamisljala ljetnu bebu.❤ Zimogrozna sam i obozavam ljeto, a nadam se i kupanju makar prije ili mjesec dana nakon poroda, jos ce biti ljeto…


    Ja mislim Kiflice da je pametno imati neke preference zapisane. Zaboravila sam hoces li voditi muza sa sobom ili neces, ali mislim da je korisno znati sto ti bi ili ne bi tako da doktori, odluce li da bi bilo potrebno nesto drugo, znaju da to s tobom trebaju raspraviti. Naravno da nijedna od nas nece napraviti nista sto ugrozava bebu, ali isto tako se radi o tvom tijelu i iskustvu koje ces imati cijeli zivot, imas pravo na to da ti odabiri budu tvoji. Rijetko kad se tijekom poroda dogodi stvarno hitna situacija u kojoj je neciji zivot u opasnosti, sto znaci da bi te lijecnici i babice cesce trebali pitati sto preferiras i objasniti ti opcije, nego sto se to stvarno dogodi. Ali sigurna sam da se mozes zauzeti za sebe :)

    👱🏼‍♀️27, stadij IV endo
    🧔🏻32

    [lilypie.com]

  • Avatar Amber

    Amber

    Broj poruka: 479

    Prijavi adminu

    Luckyy42

    Amber ja sam u De, al eto tak mi je reko, ne znam, mozda im se samo neda zajebavat s tim😆
    Dobila sam preporuku za manju kliniku di nema tolko strke i imaju punoo babica i isto je sa tobom tokom poroda😊
    Aa sad cemo vidjet kak ce porod ici i sta ce mi trebati a sta ne🤷🏼‍♀️
    Kod vas je to bas super sredeno, i full podrska cijelo vrijeme👌🏻 Planiras u bazenu rodit?😊


    Zvuci kao da si i ti izabrala dobro mjesto - mislim da su babice kljucne! Ja svoje vec upoznam kroz preglede prije poroda pa vec imam neke favorite 😍 hoces ih i ti moci upoznati pred kraj trudnoce? 

    Ma ne znam, voljela bih imati opciju da budem u bazenu tijekom otvaranja jer navodno moze biti ugodnije nego se namjestati po tim jastucima i tak, ali shvatila sam da su zapravo relativno rijetke zene koje bas rode u bazenu tak da se ne uzrujavam ako to ne bude islo :) 

    👱🏼‍♀️27, stadij IV endo
    🧔🏻32

    [lilypie.com]

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Hihihi Kiflica lijepo ih tjesis, samo jedno ALI…. 😄 sve je individualno i da neke zene se “gube” tokom poroda. Dobro je imati neku cokoladicu sa sobom! Bolna menga ne znaci ni blizu laksi porod ili bol koja se lakse izdrzi….okej ima sretnica koje to rjese manje bolno al rjetke su. A ovo za prpmjenu menge nakon poroda se slazem, moje bolne su prestale bit bolne 😊
    Amber, Lucky ovo kod vas mi zvuči stvarno super i idilicno. U HR se najslicnijem moze pohvaliti Zagreb a ostalo je stisni zube i izdrzi….plan mozes imat, al ono tko te pita, odlucujes na licu mista, a ako i pita toliko boli da ti je bitno da izađe van kojom god metodom 😊 Mozda sam i ja seljanka na Ntu potenciju al HR realnost je bliza ovom sto pisem nego planskom porodu, udobnom i ugodnom. Ono po cemu na kraju ocjenimo dozivljaj je odnos babica prema nama a to uvelike ovisi tko je babica i kakav joj je dan. Na zalost ih ne mozemo upoznati prije, a osobno smatram da je povjerenje jedan od vaznijih faktora ugodnog poroda!

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.