Ljetne bebe 2021.💛

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Aneee

    Aneee

    Broj poruka: 3146

    Prijavi adminu

    I ja se već ovaj mj nalazim sa svojom babicom i s njom moram proći prvi neke osnovne stvari i pitanja ako imam. Isto tako jedan put ćemo se naći pa ja moram iznijeti svoje zelje.
    Isto tako u radaoni imamo sve, pa se ne moramo premjestiti iz sobe u sobu (osim za carski), nego imamo sve tu pa možemo isprobati sta nam najviše odgovara. Mene je jedino carskog strah 😅 znaci volila bi kad bi išlo prirodno.
    I eto kako smo pričali o porodu ja sam ga i sanjala 😅
    Sanjala sam da sam se onesvijestila doma iz nekih drugih razloga, ne zbog trudova i samo da sam se probudila i oni mi kažu ‘evo otpusno pismo i vaša beba. mozete ici.’ A ja onako, nista mi nije jasno. cak nisam htjela prihvatiti bebu, jer nisam imala osjećaj da je moja 🤣🤣🤣🤣
    Ludi snovi 😅

    👱🏼‍♀️ 28 god
    🧔🏻 31 god
    👶 💙2021💙
    01.2022. krenuli na bebu br.2 🙏🏼🤗

  • snje

    Broj poruka: 168

    Prijavi adminu

    I nasi se unapredjuju po tom pitanju - zbilja budu super i doktori i primalje, ja sam promijenila 2 tima (taman u smjenu uletila) i starno su mi bili srdacni i jeeni i drugi. Dosla sam sa stanovitim zahtjevima, no dogovarali smo se, bilo je izmjena jer su mi dr savjetovali da smanjimo moguce rizike, naravno da sam prihvatila, oni su strucni, ja nisam. Tako da se opustite koliko ide, slusajte tim u radjaoni i odradit cete to - poslije cete biti ponosne na vlastitu snagu i snagu svih zena na ovom svijetu, a majcinstvo ce vas dodatno ojacati kao osobe 

  • snje

    Broj poruka: 168

    Prijavi adminu

    Eh, da, stucanje cete prepoznati kao ujednaceno, ritmicko lupkanje slicno kucanju vaseg srca 🙂 ja tuka prvo mislila da beba lupka u ritmu mog srca 🤣🤣🤣

  • Avatar ana0310

    ana0310

    Broj poruka: 1238

    Prijavi adminu

    Kiflica

    Mislim da imate dobar i zdrav stav, slusati osoblje i mora izic nekako! Ja se borim s vlastitim control freak karakterom i zeljom da im napisem potanko sta i kako zelim😂 haha mislim da me ionako nitko nece slusati i da je bolje da se naucim prepustiti.
    I ja sam uvijek zamisljala ljetnu bebu.❤ Zimogrozna sam i obozavam ljeto, a nadam se i kupanju makar prije ili mjesec dana nakon poroda, jos ce biti ljeto…


    Iskreno, bas sam pricala sa prijateljicom primaljom i ona mi je rekla da jako puno zena dode sa svojim nekim zeljama i.planovima i da zele da se u bolnici drze svi toga, a ti njihovi planovi nisu prilagodeni njihovoj situaciji pa porodi znaju trajati dugo pa se zakomplicirati pa bjezi na hitan carski i onda krecu svakakve price okolo. Uvijek se mogu dati do znanja preferencije sta bi, al na kraju mislim da se treba slusati tim koji je tamo jer se svasta moze izdogadati i oni znaju (barem bi trebali) najbolje. 

    + 29.10
    [lilypie.com]

  • Avatar MariLove12

    MariLove12

    Broj poruka: 414

    Prijavi adminu

    Uh ja sam baš uzbuđena radi poroda! Sad nema nazad, mora nekako izaći  nemam iskustva sa bolnim M jer su mi ciklusi jako neredoviti, jednom godišnje bi dobila, pa sam vjerovatno nadobudna sad :) ali i sretna što sam uopće zatrudnila sa ovulacijom 1-2x godišnje pa me čak i porod veseli
    Štucanje baš kao što kaže Snje - periodicko lupkanje, vidim i izvana kako poskakuje, doduše malo sporije nego što su mi otkucaji srca ali ide u pravilnim razmacima i na istom mjestu. Evo mali je taman budan i igra se unutra kolut naprijed - nazad - udari mamu nogom - ponovi sve ispočetka wuhuu 

    [lilypie.com]
    It's a boy! 💙

  • Avatar Amber

    Amber

    Broj poruka: 479

    Prijavi adminu

    ana0310

    Kiflica

    Mislim da imate dobar i zdrav stav, slusati osoblje i mora izic nekako! Ja se borim s vlastitim control freak karakterom i zeljom da im napisem potanko sta i kako zelim😂 haha mislim da me ionako nitko nece slusati i da je bolje da se naucim prepustiti.
    I ja sam uvijek zamisljala ljetnu bebu.❤ Zimogrozna sam i obozavam ljeto, a nadam se i kupanju makar prije ili mjesec dana nakon poroda, jos ce biti ljeto…

    Iskreno, bas sam pricala sa prijateljicom primaljom i ona mi je rekla da jako puno zena dode sa svojim nekim zeljama i.planovima i da zele da se u bolnici drze svi toga, a ti njihovi planovi nisu prilagodeni njihovoj situaciji pa porodi znaju trajati dugo pa se zakomplicirati pa bjezi na hitan carski i onda krecu svakakve price okolo. Uvijek se mogu dati do znanja preferencije sta bi, al na kraju mislim da se treba slusati tim koji je tamo jer se svasta moze izdogadati i oni znaju (barem bi trebali) najbolje.


    Je, ovo sam i ja cula. Stekla sam nekako dojam da nije do nedostatka dobre volje od babica jer one zaista jesu i posvecene i strucne, nego jednostacno nema vecina bolnica mogucnosti. To je steta jer znamo bez ikakve dileme da je za zene radjanje na ledjima najteze i dovodi do najvise intervencija, epiziotomija, carskih, itd. Ali sta to sve vrijedi kad vecina bolnica rutinski trudnicama ne moze ponuditi alternativu toj poziciji? Tako da, ja nekako mislim da treba imati svoje preference i zelje negdje zapisane, ali biti realna s obzirom na situaciju u bolnici u kojoj radjas. Nadam se da ce za sljedece bebe biti i u Hrvatskoj vise opcija :) svaka zna za sebe najbolje, ali vjerujte svom tijelu i svom instinktu, zna sto radi, doktori su tu da pomognu prirodni proces obaviti na siguran nacin a ne da vam nalazu sto da radite. Pitajte pitanja, pitajte za alternative, pitajte unaprijed mozete li se kretati tijekom poroda, itd. Pomoci ce sigurno, da nije tako ne bi razne druge drzave agresivno mijenjale svoje kriterije za optimalne porode. Doci ce i Hrvatska do toga sigurno

    👱🏼‍♀️27, stadij IV endo
    🧔🏻32

    [lilypie.com]

  • Avatar Norrah

    Norrah

    Broj poruka: 93

    Prijavi adminu

    Ja sam odlucila ukoliko sve bude dobro do termina, imati plan poroda u kojem je ukljuceno sve sta zelim i ne zelim, upoznati se sa svim zakonima koje smiju, a koje ne i stajati cvrsto kod svoje odluke ukoliko smo obje dobro. 
    To da se napise plan pa ga doktori kao toliko postuju da dodje do hitnog carskog, ne vjerujem. Na svakom iole ozbiljnom planu poroda stoji da je to sve ukoliko su mama i beba dobro. Tak da…ako nisu, plan pada u vodu sto se nekih zelja tice. Meni osobno je jako vazna cinjenica da ti nit si bolesna nit si pacijent. Samo si se dosla poroditi i time oni nemaju bas neka velika prava za donosenje odluka na svoju ruku bez konzultacija. Isto tako sam da se misljenje lijecnika/babice i osoblja uzme u obzir ako ima opravdan razlog i ako mi to hoce napismeno dati. Tak da… treba vjerovati liječnicima, ali treba vjerovati i sebi. To je nesto prirodno sto ne treba siliti nepotrebno i pozurivati zato da bi njima tamo bilo lakse. Isto tako smatram da bi svaka zena trebala biti informirana i pripremljena za porod, a ne doci tamo,praviti scene i ocekivati kraljevski tretman, a pripremljenost nula. Moje misljenje samo… 😁

    ➕ 17.10.
    👧 22.06.2021 - stigla curka

  • Deleted user

    Broj poruka: 713

    Prijavi adminu

    Miška, ja nisam ni pomišljala da bi povećan puls u trudnoći mogo stvarati probleme, pa sam išla čitati 🙈 i svašta pročitala. Neke se šalju na carski, neke rađaju prikopčane na CTG. Uglavnom i ja ću poslušati svoje doktore 🙂

    Kada. Na trudničkom smo pričali o tome i baš sam dobila dojam da nam patronažna savjetuje ulazak uz kadu iz koje možeš i izaći. Ali ako jednom uđeš nema epiduralne. Voda je 37° pa samim time smanjuje doživljaj boli. Nude je ko metodu opuštanja uz eterična ulja. Imala sam priliku ležati na CTG u neki dan u jednom porođajnom boxu i ovak izgleda. Jos je lijevo od kade tuš kabina, pored svlačionica, ja slikala sa kreveta. 

    https://ibb.co/pvbHTd8 [ibb.co]

    Moja mama i evo sestra friško su se rađanjem riješile bolnih menstruacija pa se nadam da će i mene osloboditi tih strašnih bolova i drogiranja tabletama. 😄

  • Avatar sassy

    sassy

    Broj poruka: 710

    Prijavi adminu

    E moje cure, ja vam ne smijem reci stanje u Bosni u radjaonicama, mada i to zavisi od ustanove do ustanove al generalno je jako lose, bar po iskustvu mojih sugradjanki… zato sam se najvise i odlucila rodit u privatnoj poliklinici (ukoliko beba bas ne porani) mada ni oni nemaju nekih opcija tipa radjanje u vodi, al makar mogu racunat da cu imat adekvatnu zdravstvenu zastitu i osnovne uvjete. Sto se tice samog poroda uzasno se bojim i gledat cu da to radim s anestezijom u svakom slucaju, i da, moguce se onesvijestit tokom porodajaja ili tih bolova, poznanica je. Mislim da bih i ja takva bila jer sam bas slabic sto se tice bolova 😁 jednom sam se onesvijestila od bolova uzrokovane upalom misica nakon treninga pri pokusaju da ustanem s wc skoljke 😂😂😂

    👩‍🦰 - 31
    👨- 40
    Baby girl <3

    [lilypie.com]

  • Avatar Negativ.Ljubavi

    Negativ.Ljubavi

    Broj poruka: 676

    Prijavi adminu

    Cure, pokušat ću se ovako u jednom postu refererirati na više tema 😉
    Bebino štucanje - Nakon vaših postova prvi put mi je palo na pamet da se možda o tome radilo kada sam znala osjećati nekakvo kucanje u trbuhu, kao da mi je srce sišlo do bebe 😁 Moguće da se onda radilo o bebinom štucanju?
    Pidžama - Gdje ima za kupiti tzv. kimono pidžamu, odnosno pidžamu na preklop? Kiflice, mislim da si ti spominjala takvu pidžamu? Nisam sigurna ima li kupiti običnu takvu, tj. pamučnu (da nije neka sexy, satenska i sl.)…
    Cure koje su ranije bile s nama - Ja se uvijek sjetim Embarasade, nadam se da će opet postati aktivna na forumima s tim svojim cool imenom 😉
    Proljeće i ljeto - Baš se veselim ovim sunčanim razdobljima i trudim se iskoristiti to za šetnju. Trebala bih raditi još 2 mjeseca, ali bome gubim elan… Više motivacije imam za lagano raspremanje po stanu, kuhanje, šetanje, brigu o sebi i pripremi za prvu bebu… a prije je znalo više bilo obratno 🙄 Sad kad pročitam ovo zadnje što sam napisala, 2 mjeseca se čini stvarno puno 😕

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.