krvarenje u ranoj trudnoci

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Tami98

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    nina23

    Javila se ginekologu. Propisao vaginalete… dali je itko imao nesto slicno i dali imam razloga za brigu. Mada oni kazu da je sa bebom sve uredu meni se glavom non stop okrecu negativne misli


    Pozdrav, ja imam samo smedi iscjedak i danas se pojavilo mrvicu crvenog (svjezeg) i sad je nestao. Kao da pucaju kapilare. Isto sam bila na ultrazvuku u ponedjeljak kad mi je to zapocelo i sve je uredu s bebom, kuca srce, ne vide nikakav hematom. Dobila terapiju i nista. I mene stalno okrecu negativne misli i stalno bi isla na ultrazvuk da se uvjerim da je s bebicom sve uredu. Nadam se da ce i s tvojom bebom biti sve dobro🙏👶🏻

  • Avatar nina23

    nina23

    Broj poruka: 179

    Prijavi adminu

    Tami98

    nina23

    Javila se ginekologu. Propisao vaginalete… dali je itko imao nesto slicno i dali imam razloga za brigu. Mada oni kazu da je sa bebom sve uredu meni se glavom non stop okrecu negativne misli

    Pozdrav, ja imam samo smedi iscjedak i danas se pojavilo mrvicu crvenog (svjezeg) i sad je nestao. Kao da pucaju kapilare. Isto sam bila na ultrazvuku u ponedjeljak kad mi je to zapocelo i sve je uredu s bebom, kuca srce, ne vide nikakav hematom. Dobila terapiju i nista. I mene stalno okrecu negativne misli i stalno bi isla na ultrazvuk da se uvjerim da je s bebicom sve uredu. Nadam se da ce i s tvojom bebom biti sve dobro🙏👶🏻


    I ja pijem duphaston 3x1 al njega opet ima. Da tako i meni samo crne misli na vecer kad idem spavat i jutri kad se budim samo mi je u glavi a sta ako nije nesto uredu sa bebom. Da i ja bi samo da vidim da je ok 

    💁‍♀️34g
    👦30
    Pokusavmo od 2.2020
    30.7.21 spermiogram(smanjena progresivna pokretljivost. Ostali parametri uredni) profetil 2×1 3 mj
    21.8.2021Cervikalni bris(e.coli,ureaplazna 10'5,candida)citeral tab,sumamed, funzol

    3.11.2021 c.bris(ureoplazma 😔)
    Planiran HSSG

    Odgadam bris do daljnjeg(umorila se od antibiotika)
    Uzimam Prenetal tab
    ….

    28.5 + ❤👶

  • mamax4

    Broj poruka: 26

    Prijavi adminu

    Pozdrav, molim Vas za savijet. Sve je krenulo u 10 TT kada sam podigla posudu s vodom iz kade i spustila ju pored. Odmah sam dobila krvavo/smeđi iscjedak, bila kod ginekologinje, nije vidjela uzrok, dobila Duphastone. 3 dana poslije, nakon vađenja suđa uz perilice, sam dobila užasni jaki odljev (krv je curila iz mene po pločicama) ispao mi veliki ugrušak, završila u bolnici, uzrok nepoznat. Ne vide od kuda krvarenje. Terapija Duphastone 3x2. Evo već 4 tjedna ja imam smeđi/tamno smeđi iscjedak. U 15 tt sam, jučer na pregledu sve odlično. Zatvorena, posteljica podignuta, ne vidi se uzrok tom iscjetku. Nisu me htijeli pregledavati vaginalno da ne izazovu krvarenje. Pijem terapiju u dalje. Čim se savijem u stomaku dok sijedim iz mene izađe tamno smeđi iscjedak. Molim vas za mišljenje, dali je moguće da sam podizanjem te posude sama, ne namjerno, izazvala ovo sve? 

  • bellisario.m

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    mamax4

    Pozdrav, molim Vas za savijet. Sve je krenulo u 10 TT kada sam podigla posudu s vodom iz kade i spustila ju pored. Odmah sam dobila krvavo/smeđi iscjedak, bila kod ginekologinje, nije vidjela uzrok, dobila Duphastone. 3 dana poslije, nakon vađenja suđa uz perilice, sam dobila užasni jaki odljev (krv je curila iz mene po pločicama) ispao mi veliki ugrušak, završila u bolnici, uzrok nepoznat. Ne vide od kuda krvarenje. Terapija Duphastone 3x2. Evo već 4 tjedna ja imam smeđi/tamno smeđi iscjedak. U 15 tt sam, jučer na pregledu sve odlično. Zatvorena, posteljica podignuta, ne vidi se uzrok tom iscjetku. Nisu me htijeli pregledavati vaginalno da ne izazovu krvarenje. Pijem terapiju u dalje. Čim se savijem u stomaku dok sijedim iz mene izađe tamno smeđi iscjedak. Molim vas za mišljenje, dali je moguće da sam podizanjem te posude sama, ne namjerno, izazvala ovo sve?


    Pozdrav, mislim da nisi. Barem su meni tako rekli. Evo ja nisam dizala ništa teško, pa sam opet imala jako krvarenje. Dok sam ležala, počeli su me hvatati grčevi, pa pojačan smećkasti iscjedak i potom odljev (otprilike kao drugi dan ciklusa, moji su dosta obilni). Danas sam bila na pregledu, terapija 3x2 utrogestana, i magnezij. Sutra opet na kontrolu. 
    Nadam se dobrom ishodu, i u tvom i u mom slučaju. :)

  • micaa

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Pozdrav,da li je neko imao sličan problem?Pokušavamo na začeću,prošle godine u maju sam imala jednu biohemijsku trudnoću.Nakon toga smo radili i muž i ja sve pretrage,gdje sam otkrila dvije bakterije i trombofiliju.Koristim već dva mjeseca duphaston tablete od 17-26. dana ciklusa.Od zadnje tablete su prošla četiri dana i onda sam dobila menstruaciju,koja se produžila na danas vec 9. dan,ali sam primijetila jednostavno da se cijedi krv iz mene posljednjih dana,kad idem na wc kapa krv,ali tamno crvena,imala sam bolove u jajnicima za koje sam cak popila dva dana tabletu za bolove,također sam u nekim slučajevima imala i navrate mučnine.Sve je nekako čudno,muž mi je govorio da uradim test za trudnoću,a ja nisam htjela iz razloga što znam da nema ništa,samo se bezveze razočaravam i bacam pare na testove.Danas smo kontaktirali doktora da odem na pregled zbog produženog krvarenja,koje mi se dešava prvi put u životu,ciklusi su uvijek tačni i taju 7 dana.Neki crv sumnje u meni proradi i uradim sad test za trudnoću,u roku 5 sekundi se pokazao plus,e sad sam se bas zabrinula,da li je moguće??

    👩26
    -3 biohemijske trudnoće
    5/2021
    7/2022
    4/2023
    6/2023 vanmaterična trudnoća

  • Iva33

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Bok cure,
    Ja sam nova tu…
    Pokušati ću biti kratka
    Naime, u 2.mjesecu sam imala zadrzani pobačaj u 10om tjednu trudnoće, završila na kiretaži…
    Po preporuci doktorice sam čekala iduće 3 menstruacije, a u mom slučaju 4, za iduću trudnoću… na sreću uslijedila je plusić na ranom testu (naravno da je rani jer više ništa na prepuštam slučaju 🙈, a i zbog posla na kojem dosta vremena provodim na otvorenom na nogama, pa da pripazim), 3.7- otprilike na dan ili dan prije očekivane menstruacije (otkad je napravljena kiretaža ciklusi variraju u par dana) primijetila sam pri brisanju nakon mokrenja u sluzi mali smeđi iscjedak… to je bilo prije 4 dana, od tad ponekad prijetim dok se brišem malo (nekad mi se čini da je skroz svijetlo rozo, a nekad smeđe, jako je svijetlo pa ne znam, rozq boja mi se ucinila samo prvi dan odmah nakon smeđeg iscjetka)… i još ponekad imam, nekad mi se čini kao da je to prvo “šporkalo” i sada na obrisu tu i tamo ostane… i da napomenem da imam sve manje… danas cijeli dan ništa i sad opet i onda je uslijedio strah da nije nekakav prijeteći pobačaj…
    Evo čitam negdje da se i radi toga dobiju tablete, propise mirovanje….
    Moja doktorica me uputila na vađenje bete, prvi put (4.7.) 211, a drugi 480… i kad je to čula narucila me 15.7.na pregled …
    Jako se brinem, ponajviše zbog lošeg iskustva, i svaki put se ponadam evo nema više sukrvice i ono evo je…
    Inače zadnja men.je bila 8.6, a ovulacijski štapić je pokazao smajlića 19.6…. 
    Molim za neko vaše iskustvo, nadam se pozitivno i ohrabrujuća…

  • micaa

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Evo me kući tek,na hitnoj sam bila 5h,ovdje to ide tako sporo,a mnogo me sikira to krvarenje,bez obrzira na trudnoću,brinem se za svoje zdravlje.Krvarim i dalje,čista krv,bez ugrušaka,bez ičeg,samo je dosta tamna.Izvadili su mi krv i uradili mi ultrazvuk,ali preko stomaka,ja se iznenadila,mislila sam da će vaginalno,mozda sto nije bilo ginekologa,nego doktor opste prakse,da bi doktorica rekla da vidi nesto,ali nije sigurna jel to beba ili nesto drugo,ali uglavnom ima tu gdje inace ne bude nista kad niste trudni🙄.Lijekove nikakve nisam dobila,hajde kuci i cekaj ujutro nalaz i da se narucim kod ginekologa,a kad stici na red,Bog sami zna,a ovdje dobiti privatno termin je teze nego preko bolnice.Moje je da mirujem pa vidjet cemo dalje,uglavnom primijetila sam sto vise hodam i krecem se,ako se kupam,da se krv pojacava.

    👩26
    -3 biohemijske trudnoće
    5/2021
    7/2022
    4/2023
    6/2023 vanmaterična trudnoća

  • micaa

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    I da za to krvarenje kaze da ona ne vidi nikakvu opasnost,da nema nigdje krvi osim vaginalno i da je bez opasnosti.Joj tako je tesko kad si stranac i u tuđoj zemlji😭

    👩26
    -3 biohemijske trudnoće
    5/2021
    7/2022
    4/2023
    6/2023 vanmaterična trudnoća

  • Iva33

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    _Sayuri_

    Iva33

    Bok cure,
    Ja sam nova tu…
    Pokušati ću biti kratka
    Naime, u 2.mjesecu sam imala zadrzani pobačaj u 10om tjednu trudnoće, završila na kiretaži…
    Po preporuci doktorice sam čekala iduće 3 menstruacije, a u mom slučaju 4, za iduću trudnoću… na sreću uslijedila je plusić na ranom testu (naravno da je rani jer više ništa na prepuštam slučaju 🙈, a i zbog posla na kojem dosta vremena provodim na otvorenom na nogama, pa da pripazim), 3.7- otprilike na dan ili dan prije očekivane menstruacije (otkad je napravljena kiretaža ciklusi variraju u par dana) primijetila sam pri brisanju nakon mokrenja u sluzi mali smeđi iscjedak… to je bilo prije 4 dana, od tad ponekad prijetim dok se brišem malo (nekad mi se čini da je skroz svijetlo rozo, a nekad smeđe, jako je svijetlo pa ne znam, rozq boja mi se ucinila samo prvi dan odmah nakon smeđeg iscjetka)… i još ponekad imam, nekad mi se čini kao da je to prvo “šporkalo” i sada na obrisu tu i tamo ostane… i da napomenem da imam sve manje… danas cijeli dan ništa i sad opet i onda je uslijedio strah da nije nekakav prijeteći pobačaj…
    Evo čitam negdje da se i radi toga dobiju tablete, propise mirovanje….
    Moja doktorica me uputila na vađenje bete, prvi put (4.7.) 211, a drugi 480… i kad je to čula narucila me 15.7.na pregled …
    Jako se brinem, ponajviše zbog lošeg iskustva, i svaki put se ponadam evo nema više sukrvice i ono evo je…
    Inače zadnja men.je bila 8.6, a ovulacijski štapić je pokazao smajlića 19.6….
    Molim za neko vaše iskustvo, nadam se pozitivno i ohrabrujuća…

    Hej da znas da je to cesto vrlo, ta mrljanja i smedjarenja u ranoj trudnoci, nije dobro kad ide obilno, ugrusci i kad traje dugo…beta ti je odlicna, fino se dupla, trudnoca se vjerovatno dobro razvija a to nemoj da te puno zabrinjava, da je nesto takvo beta se ne bi duplala…ja sam u svakoj trudnoci imala hematom i znog njega sam imala krvarenja slicna tvojima, dobila Duphaston ( progesteron-cuvar trudnoce) i mirovanje… sve proslo kroz par tjedana..za sada pij dosta magnezija, najbolji ti je onaj direkt pod jezik, jer on opusta , da se materica lakse siri… moguce da pucaju neke male zilice ili hematomcic a nekada nema ni nekog vidljivog razloga ali prodje…magnezij dosta tekucine i malo smiri tempo prvo tromjesecje…


    Hvala na savjetu, i što si me smirila❤

  • ajlam2002

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav zene, pomagajte dajte mi savjete. Udala sam se prije dva mjeseca, zelimo bebu. Prije 10-tak dana uradila sam test na dan ocekivane m i bio je pozitivan roze boja druge crtice ali je vidljiva. Odmah sam otisla ginekologu privatno i rekla mi je da se radi o ranoj trudnoci nepuna 3tjedna, medjutim 2-3 dana poslije dobila sam m i traje i sada. Zbog neke moje panike uradila sam jos jedan test koji mi je pokazao dosta vidljivu drugu liniju, danas sam isto uradila test ali bilo je i krvi pomjesane sa mokracom i bio je negativan. Zabrinula sam se, pregled kod ginekologa zakazan je u utorak 12.07. pa ne znam dosta sam citala i o laznim m u trudnoci, o krvarenjima raznim i ne znam sto da mislim da li sam trudna ili ne. Lijep pozdrav i hvala vam unaprijed💚

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.