Koprivničko rodilište

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar bejb2

    bejb2

    Broj poruka: 210

    Prijavi adminu

    Hvala puno

    [lilypie.com]

  • Ivanaa2005

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, ja sam ovdje nova ☺️ Zanima me dali je koja rodila sada u vrijeme korone, kakvi su uvjeti? 

  • Deleted user

    Broj poruka: 993

    Prijavi adminu

    I mene zanimaju nova iskustva🤞🏼

  • Deleted user

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Nisam baš skroz friška rodilja al pošto se nije niko drugi javio… 😏
    Što se korone tiče pratnje nema, s maskom se dolazi dolje na ulaz (stražnji ulaz, sjeverni, dvorišni, ako je noć javiti se na hitnu jer je zaključano). Ide se gore sa svim stvarima i slijedi prijem, papirologija (imajte spremne papire od trudnoće i uputnicu za bolnicu), pregled, ctg, a onda dalje kak doktor(ica) ocijeni na temelju pregleda. (Meni su tu rekli da slobodno skinem masku). Ako je sve ok i imate vremena ide brijanje, klistir s tuširanjem tak da si planirate stavit skroz gore u kofer ručnik, šlape i spavaćicu za rađaonu. I ostavite mjesta u koferu za strpat robu u kojoj ste došle.
    Ako ste odslušale rodin online tečaj za trudnice i očekujete zamračene prostorije, tišinu, privatnost i navalu oksitocina, zaboravite. Predrađaona je prometno mjesto s nekoliko kreveta (ako pogodite da vas je više tamo onda jedna drugu slušte i gledate) vrata ili nema ili su stalno otvorena, ne sjećam se, i stalno se neko muva, prolazi, komentira, razgovara, posprema, … dođu vas obići, naravno, i pogledati ctg na koji vas spoje, pokažu vam kak treba disati dok krene trud. Smijete imati i piti vodu, možete dobiti loptu ako hoćete. 
    U rađaoni je uvijek neko uz vas, sestra, babica, doktor(ica) povremeno. Njima je to već sve rutinski pa ne očekujte da i njima emocije rade ko i vama, princip je jednostavan: odabrali ste to rodilište i imate slušati kaj vam ti doktori vele da treba raditi. Oni su tu za vas i rade za korist vas i bebe. Ako predlože recimo drip a vi odbijete, tak i bude. Nerado ali budu to napravili i nudili vam još nekoliko puta 😅 komunikacija ovisi o vama i timu na kojeg naletite. Meni se najviše dopala dr Behin. Nije mi bila na porodu ali je u rodilištu jedina pokazala stvarno zanimanje za nas i nije posao odrađivala rutinski.
    S pupkovinom se ne čeka, beba ide odmah na prsa i ostaje kod vas još dva sata u rađaoni. Nije mi za to vrijeme nitko pokazao kako dojiti ni ništa. Zatim su bebu uzeli oprati i obući a meni dali ručak i otpremili me u sobu, tu su za mnom dopeljali i bebu.

  • Deleted user

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    U sobama su tri kreveta, soba ima vc, tuš i umivaonik. Zidovi vc-a puni prašine, paučine i pauka. Uzmite dezinfekcijske maramice! Sobe se čiste dva put dnevno al zidove uredno zapostavljaju 🙄 bebe imaju one metalne krevetiće i nalaze se do vaših kreveta. Kreveti su visoki i ako ste imale epiziotomiju sretno s pentranjem i silaženjem! 
    Ujutro je najprometnije, u 6 sati prematanje beba, iskoristite to vrijeme da obavite higijenu jer onda ide vizita. Za vizitu morate bit bez gaća, među nogama uložak i krpa koju dobijete od sestri, takozvana kompresa (sretno i s tim). Prvu kompresu dobijete u rađaoni pa imajte i uloške negdje pri vrhu kofera. 
    Onda ide vizita za bebe, doručak, u 12 sati opet mijenjanje pelena, ručak i onda malo mira pošto posjeta nema, taj termin je sad slobodan. U 18 opet mijenjanje pelena, i vizita i večera, ne sjećam se kad koje, posjete vas sestre, taman zaspite i u 24 sata opet mijenjanje pelena. 
    Dojenje i savjeti - slabo. Uglavnom vas pitaju jel ide mlijeko, stiskaju sise i guraju bebi u usta, pogledaju hvat, pokažu ako kaj treba ali i to kako kad i kako ko. Dobro se pripremite za dojenje prije poroda, kako god znate i umijete. Možda sam ja imala prevelika očekivanja od njih al eto, dojenje mi nije uspjelo. I svako ima svoje teorije i savjete. Imaju šeširiće i izdajalicu za posuditi ali nije loše imat svoje. 
    Sve u svemu, meni je baš bilo razočaravajuće iskustvo. To što oni bebe presvlače i kupaju je velika pomoć al opet nije mi bilo drago da mi odnesu bebu iz sobe i da ne znam kaj s njom rade. Kroz sobu prođe dnevno puno ljudi a čak se ni prvi put dok vas vide nitko ne predstavi, pa ti znaj s kim imaš čast 🙄
    Mislim, odradili su svi svoj posao al baš to i samo to. Rutinski, hladno, na brzinu.
    Uzmite vc papir, podloge za prematanje da si stavite na pod dok idete na tuširanje, vodu za piće ili čaše (umivaonik je mali pa ne stanu flašice za napunit vodu). Za bebe pelene i vlažne maramice. I kofer na kotače jer kad idete van same si nosite stvari. Sestre nose bebu.
    Možda se javi i netko friškiji od mene.
    Sretno!

  • Deleted user

    Broj poruka: 2246

    Prijavi adminu

    Draga Mama S hvala! U grupi na fb su zene pisale da su pratnje dozvoljene, porode su imale nedavno pa se sad pitam sto je tocno. Termin mi je pocetkom 4., valjda ce do onda i sluzbeno biti dopusteno. Super su mi ove sitnice koje navodis a bas su korisne -  tipa ne mogu ulijavati vodu u bocicu i sl. Hvala u svakom slucaju :)

  • gabrijelapp1997

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Jooj i mene zanima kako je to sad tokom korone. Još je rano, tek sam u 4.om mjesecu, ali volim biti spremna. Ne znam bih li radije išla u Koprivnicu ili Varaždin, kakvi su dojmovi??

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.