Komunikacija s djetetom prije rođenja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    ja se stalno gladim i mazim, dobro je da se trbuh stvarno vidi jer bi ljudi mislili da sam već luda.. jedina razlika od prve trudnoće je kaj bebolino sad ima braceka koji stalno nekaj “melje” pa ja ne trebam uopće obračati se bebi u trbuhu jer nema tišine i ovako po cijele dane, stvarno reagira na njega, pogotovo kada ju ljubi i draga, hoće van iskočiti iz kože mi.. eto, koristi i prije nego se rodila ima od starijeg brata!! srečicee moje

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Lilica

    Lilica

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    da i ja kazem, ja sa svojom bebom pricam kad osjetim bas potrebu, ne mogu stalno jer mi to onda nekak isforsirano dok to ne osjetim bas. iskreno mislila sam da cu puno vise ali nekak nemam potrebu za tim, samo kad sam jako sretna kad me emocije lupe onda ju promrdam iz milja i kazem joj svasta lijepo 
    muz moj isto nema naviku pricati s njom ili tako nesto, ponekad isto nesto lijepo kaze ili joj se obrati ali obavezno poljubi trbuh prije spavanja i ujutro, isto tako kad ide na posao i kad dode s njega. to je neka njegova potreba i to do sad jos nikad nije propustio. ali sto se tice nekih pjevanja i price, mislim da ce to stupiti na snagu tek kad nam princezica dode u ruke 

  • Avatar Iskrica1347

    Iskrica1347

    Broj poruka: 991

    Prijavi adminu

    Ja povremeno pričam sa bebom, ali više moja curka voli pozdravljati bebu u trbuhu. Jučer smo uspjeli uloviti prvi put mrdanje na ruku (inače se obično bebač smiri kad netko od mojih stavi ruku). Baš joj je bilo fora.
    Ja sam više pričala sa trbuhom u početku kad sam imala mučnine : “Samo ti meni bebice rasti, ne brini za mamu kojoj nije dobro, sve će biti ok…” (sad kad pogledam na to, više sam samu sebe tješila nego pričala sa bebom, ali eto, bit će da funkcionira zasada. )

    Mišica je sa nama od 11.8.2010.
    Ribica stigla 26.10.2014.
    Ja nisam luda, ja sam ekscentrična

  • Avatar Dada32

    Dada32

    Broj poruka: 397

    Prijavi adminu

    Moj dragi svira gitaru pa onda usput bebi objašnjava akorde ili gdje je pogriješio ako vježba neku novu skladbu. Fora mi je što beba reagira, jer čim on počne pričati i ritalica se uključi i onda mi kuca iznutra. 

  • Avatar krafnica

    krafnica

    Broj poruka: 242

    Prijavi adminu

    i kod mene muzika stalno svira, uvijek nekakve veselicke, pogotovo sad ljetne pjesmice i bebica stalno plese u trbuhu.
    a sta se tice pricanja bas i ne osim kad nam je tatica na poslu pa preko telefona kaze da kazem bebi da ju puno voli…

  • Avatar Luli2

    Luli2

    Broj poruka: 136

    Prijavi adminu

    Ja baš i ne pričam s bebom (trbuhom), nekako nemam potrebe za to, možda će se kasnije to promijeniti.
    I meni je ruka stalno na trbuhu, a nikad mi nije bilo jasno zašto se te trudnice baš stalno drže za trbuh :)
    A što se tiče glazbe, beba ima playlistu koju puštam 2x dnevno na slušalicama na trbuhu.

  • Avatar Hope

    Hope

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    …samo sam se htjela nadovezati na temu….ja punoooo pricam sa svojom bebacom (kad nismo u bolnici medju hrpu zena, nego doma- jer bi me valjda ludom proglasili  )
    …i pustala sam joj muziku prek slusalica,al ni to vise ne smijem!
    Ne smijem ni dirati trbuh (osim dok se tusiram i namazem kremom) ….tako da mozda niste ni svjesne koje ste sretnice…i dok je sve o.k.neke se stvari uzimaju pod “normalno da je to tako”!

    Svaka beba reagira na dodir,pogotovo na majcin…a u mom slucaju- to bi moglo prouzrokovati prijevremene trudove (ionako sam dobar dio trudnoce u bolnici), i nekad me i strah pogledati trbuh..a kamoli da ga diram…i JAKO SE MORAM KONTROLIRATI!!!
    ..vec 4.mj.strogo lezim i to mi je bila sva preokupacija i zanimacija…sad vise nema ni toga  
    Al…neka mi doguramo do kraja i sve cemo nadoknaditi kada mi cura bude u rukama!!!

  • Avatar Boba10

    Boba10

    Broj poruka: 154

    Prijavi adminu

    Hope


    …samo sam se htjela nadovezati na temu….ja punoooo pricam sa svojom bebacom (kad nismo u bolnici medju hrpu zena, nego doma- jer bi me valjda ludom proglasili  )
    …i pustala sam joj muziku prek slusalica,al ni to vise ne smijem!
    Ne smijem ni dirati trbuh (osim dok se tusiram i namazem kremom) ….tako da mozda niste ni svjesne koje ste sretnice…i dok je sve o.k.neke se stvari uzimaju pod "normalno da je to tako"!

    Svaka beba reagira na dodir,pogotovo na majcin…a u mom slucaju- to bi moglo prouzrokovati prijevremene trudove (ionako sam dobar dio trudnoce u bolnici), i nekad me i strah pogledati trbuh..a kamoli da ga diram…i JAKO SE MORAM KONTROLIRATI!!!
    ..vec 4.mj.strogo lezim i to mi je bila sva preokupacija i zanimacija…sad vise nema ni toga  
    Al…neka mi doguramo do kraja i sve cemo nadoknaditi kada mi cura bude u rukama!!!

    A draga Hope, baš mo te žao ali vidiš kako vrijeme ide brzo, sve ćeš ti to nadoknaditi uživo kad beba stigne. Ja sam sutra ravnih 35 tjedana 

    Boba

  • Avatar Hope

    Hope

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    Boba bravooooo 
    …jos malo i imat ces svog andjelka u rukama 
    Ja sam vec ludaaaa od odbrojavanja…64dana danas- do sluzbenog termina!!!
    Nadam se da ce mi projuriti i sve ici po planu!!!!
    Tebi da prodje jos 2 tjedna i ideala!!!!

  • Avatar Boba10

    Boba10

    Broj poruka: 154

    Prijavi adminu

    Ma da, još samo malo..jučer sam bila u komi,počeo pritisak, bolovi,naleti vrućine uh,uh..zvala doktora, reko mi da napunim kadu s mlakom vodom i malo se opustim te normabelček… I smirilo se hvala bogu,samo cijelu noć nisam od osluskivanja spavala. I danas mi je pritisak ali nema bolova. Reko mi da bi me porodio sa 37 tjedana na carski,tako da ćemo se uskoro bebolina i ja maziti i paziti

    Boba

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.