Koliko vaše bebe spavaju

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar valentinaR

    valentinaR

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Od rođenja spava u svom krevetu,a Od 3,tjedna života spava cijelu noć.u svom krevetu i svojoj sobi. Eventualno bi se do 4, mj budila samo da ju nahranim i opet dalje spavanje..po danu je kao beba spavala 2 puta po sat vremena. Otkad je navršila godinu,po noći spava 14 sati u komadu i sat vremena iza ručka. Tako smo ju od početka učili,na rutinu. Kupanje,papanje krevet.
    Sad stiže druga beba i probat ćemo ju isto naučiti. Usudim se reći da nije uvijek samo stvar beBe,nego i roditelja. Bebi kada nametnete ritam i rutinu,gotovo svaka će spavati.

  • Avatar BellyLu

    BellyLu

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    moja beba je stara mjesec i pol, po rodjenju je imala zuticu pa je jako puno spavala, morala sam je prvih 10 dana buditi za jelo svaka 3h, potom se sama budila za jelo u prosjeku svaka 2,5h, ali je i dalje spavala lijepo preko dana. jako lijepo napreduje, u periodu kad je bila stara 3-4 tjedna primjetila sam mali skok u razvoju, samo se nasisavala,i ne bi zaspala od nekih 10 navecer do 3-4 ujutro ali posto sam bila informirana, znala sam da je to to, pa sam to smireno izdurala.sad nekako kako je napunila mj.dana spava i po noci dobro s jednim budjenjem ok 3-4 za sisanje. budjenje je oko 7 ujutro i tu je malo aktivna sada, vesela, jede, presvucem je, malo se poigramo, potom zaspe, i tako na 3-4 h se budi za jelo i dalje spavanje i tako citav dan. nekad se zapitam da li je moguce da je tako dobra beba. sigurno ce mi se sve naplatiti s drugim koje ce vjerovatno biti kontra. smatram da je isto vazno od pocetka dijete navikavati na krevetic i samostalno uspavljivanje i da to uvelike zavisi od roditelja.

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Djeca se jako naviknu na rutinu, zato ju treba stp prije uspostaviti i ne odstupati od dnevnog rasporeda. Moj od pocetka i bez iznimke uvijek spava u svom kreveticu. Koliko god sam nekada bila umorna, nakon svakog podoja sam ga vracala u kinderbet. Sada ima vec 14 mjeseci i bilo je svakakvih faza. Ali zahvaljujuci rasporedu koji imamo gotovo od pocetka. Sada vec i sam zna kada je vrijeme za spavanje, a to je u 12,15h, odmah poslije rucka i navecer u 20,00h poslije kupanja. Spava cijelu noc do 8,00h ujutro.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • didi7

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozz! Ima li tko ideju kako promijeniti bebi noćni raspored spavanja?! Imam djevojčicu od skoro tri mjeseca, isključivo je dojim. Uvečer ide spavati oko 20.30, uvijek spava lijepo do prvog noćnog podoja, koji je oko ponoći. Nakon toga više ne spava mirno, oči su često zatvorene, ali ona je jeako nemirna, lamata rukama i nogama i kmezi, trpa ruke u usta, stenje… Onda dođe drugi podoj oko 3 ujutro, nastavlja se isto ponašanje, a onda nakon sljedećeg podoja oko 6 ujutro, spava kao zaklana do 11.
    Kako da je ‘natjeram’ da umjesto od 6 do 11 spava normalno recimo od ponoći do jutra…?
    Ima li tko sličnu situaciju?

    Didi

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Pozdrav Didi!
    Nisi nam napisala koliko curka spava po danu? Kažeš da je skoro tri mjeseca, da nema skok u razvoju, onda ti znaju biti tako nemirni, reci jel tako od malena ili u zadnje vrijeme?

  • didi7

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Po danu spava nekoliko puta, ali kratko, oko 20-ak min do pola sata. Ne vjerujem da je skok, normalno sisa, ne traži više nego inače, a ovakav ritam (ne)spavanja traje već cijeli mjesec. Prije je bolje spavala do onog drugog noćnog podoja pa mi je bilo lakše. Sada samo tu prvu turu dobro odspava, tako da i ja u zadnje idem spavat kad i ona. Ona postavlja ritam a ja pratim…mora li to tako biti?!

    Didi

  • Avatar Iskrica1347

    Iskrica1347

    Broj poruka: 991

    Prijavi adminu

    Didi - ona je još mala i teško da može imati neki recimo to tako normalni ritam spavanja. Možda je, kao što je moja bila i još uvijek je, jednostavno nemirni spavač - vjerojatno dosta sanja ono što je proživljavala tijekom dana. Mislim da ju ne možeš “natjerati” da mirno spava ako je takvo dijete.. Eto - ja već skoro 4 godine nemam prospavanu noć u komadu, a za 3 mj trebam roditi drugo dijete. Dakle, još jedno 4 godine mi sljeduje… Znam da te sada baš i nisam puno utješila, ali… Meni je moja doduše mirnije spavala ako bi spavala sa mnom u krevetu.

    Mišica je sa nama od 11.8.2010.
    Ribica stigla 26.10.2014.
    Ja nisam luda, ja sam ekscentrična

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Uf didi, ja sam u to vrijeme kad je moja cura bila stara 3 mj bila budna od 4 do 6 svako jutro jer joj je takav bio ritam, to je trajalo jedno mj i pol, tad je samo prestalo i normalno je bilo ko i prije. Bebama se jednostavno malo ritam spavanja poremeti kad počnu jače upoznavat okolinu, pa im je sve zanimljivo. Tako je bilo i s starijom kćerkom. Samo će se sve vratit na mjesto. Bebe jako proživljavaju ono što je bilo kroz dan, pa zato nemirno spavaju

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Draga Didi, tesko ti je tu bit pametan. Moj ti je recimo imao takvu nazovimo ju fazu sa nekih 7-8 mjeseci i trajala je jaaaako dugo, ali uz sve to je jos nakon podoja u 5-6-7 ujutro, zavisi kako kada ostajao budan. Bila sam hodajuci mrtvac, ali je proslo. Izdrzi, mozda ju muce zubici, mozda je skok u razvoju, a mozda je i, kako kaze iskrica, jednostavno takvo dijete. Navike spavanja promijeniti ce jos puno puta, tako da eto jednostavno treba izdrzati.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    Drage mame, evo moja bebica ima 3,5 mj. U početku se budila svaka 2-3 sata i po danu i po noći, zbog cicanja. Onda je bio jedan period, od kojih par tjedana, kada je spavala u pravilu 5, 6 ili čak 7 sati u komadu po noći (od nekih 21, 22h, kako koji dan). No tada su ju i jače mučili grčevi, pa ju je to znalo navečer izmoriti. No sada, od kako su se bližila 3 mj. i kako ih je navršila, uredno se budi po noći (od početka isključivo dojim), u 3, 4, nekad se probudi tek oko 5-6 ujutro, ali rijetko. A spava od 20h navečer, prvo je buđenje oko 23, tada cica i presvučem ju, a po noći ju samo uzmem u krevet, pocica i zaspe, ali se do jutra bar još jednom ili dva puta probudi i traži cicu…. Tak da od tog njenog noćnog buđenja oko 3, 4h, ja više zapravo ni ne zaspem kak spada.. Konačno dizanje je oko 7 ujutro… Po danu spava prvi put oko 9 ujutro, odspava pola sata do sat, pa onda oko podneva, najduže nekih 2-2,5 sata, nekad i manje. Obično zaspe na cici ili na rukama… Dok relativno čvrsto ne zaspe, probudi se čim ju odložim u krevetić. Imam dojam da što je veća, to teže zaspe i lakše se probudi.. I po danu nešto manje spava. A ja sam se već ponadala da će i moja bebica, kako je krenulo, spavati po 6, 7 sati u komadu po noći . No, očito se to sve u hodu mijenja…

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.