Kako izgleda vaš obiteljski Božić?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar suzy13

    suzy13

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Mi se zapravo cijelu godinu pripremamo za Bozic jer  nam je to najdraze vrijeme kada smo svi na okupu i kada se u srcima osijeti ta neka toplina.Svaki Bozic smo svi aktivni.Tata je zaduzen za pripremanje delicija,mama za pecenje kolaca.sestra i ja kitimo bor u cemu nam pomazu nasa dijeca.Svi se zajedno tome veselimo kao mala dijeca i uzivamo kada svi zajedno idemo na ponocku.Svake godine pravimo razne kuglice od stiropora sa raznim motivima ,izradujemo adventske vijence,i tome smo skroz posveceni…Kod nas je uvijek veselo i evo vec smo poceli na veliko sa pripremama:)..Moram odmah i zapijevati SRETAN BOZIC SVAKOME,SRETAN BOZIC SVAKOME….VOJNIK CE VOJNIKU PRUZITI RUKU….

  • Avatar vriskica13

    vriskica13

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    mi jako volimo blagdane…tad nekako sve ono što je bilo ružno nestane….već početkom dvanaestog mjeseca polako vadimo ukrase za kuću….ove smo godine odlučili sami izraditi jaslice za ispod bora….tako da se sada time bavimo…na sani badnjak ujutro ispečemo koji kolač i pripremimo što nam je potrebno za Božićni ručak….ostatak dana uživamo u toplini doma,pripremamo ukrase za bor….predvečer kitimo bor…..na božično jutro prvo idemo pogledati što nam je djed Božičnjak donio  zatim si čestitamo….doručkujemi….uživamo u kolačima i čekamo blagdanski ručak…..poslije iščekujemo bake i djedove da zajedmo provedemo blagdan…..

  • silvijapn

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Nama Božić počinje već prije 1.nedjelje Došašća, tada izrađujemo adventski vjenac, kako bi svaki dan mogli paliti, i naravno, puhati svjećice, budući da imamo dječačića od 3,5 g, (a drugi bi trebao stići poslije Božića). Zatim, stiže Sv. Nikola; ove godine je bilo jedino važno jel bio, nije bilo bitno što je donio- prvo pitanje ujutro: “jel bio Nikola, a? idem vidjeti..je, je, bio je!” 
    Još malo pa će i Sv.Lucija - tada sijemo pšenicu. A u međuvremenu svaki dan služamo i pjevamo božićne pjesmice, tražimo nove ideje za izradu božićnih ukrasa-ove godine nam je glavni bio snjegović pun bombona, a osim toga u vrtiću smo naučili razne čarolije koje ćemo iskoristiti za izradu npr. ukrasa za bor od tijesta, kuglice od špage i sl. Sada već počinjemo izvlačiti lampice, saonice i ostalo čim ćemo osvjetliti okućnicu, a onda, za Badnjak, ostaje nam još nabaviti božićnu jelku, okititi je,  ispeći kolače i pripremiti sve da lijepo provedemo blagdane…a nakon toga, odbrojavat ćemo dane do dolaska “braceka”..

  • marina289

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Za Bozić jako puno toga radim sama. Adventski vijenac obavezno napravim i tjedan, dva prije prve adventske nedjelje. Kuglice za bor sam lani napravila, njih dvadesetak. Ispalo je da ih je puno premalo, a ove godine uz bebicu necu stići napraviti još jer imam jos bezbroj drugih ideja koje želim realizirati. Sad planiram napraviti ploču za vrata s natpisom Sretan Božić. Sv. Nikola je bio darežljiv i poklonio mi šivaću mašinu pa sam sad krenula i u te krojačke vode. Već radim vrećice od organze u koje ću pakirati poklončiće i tome se trenutno najviše veselim :). Tatu ćemo zaposliti da napravi jaslice koje lani nije stigao. Bor naravno kitimo zajedno. Ove će godina na obiteljskom ručku prvi puta biti član više i tome se svi jako veselimo, posebno dede i bake koji blistaju od sreće. Bit će nam ovo najposebniji Božić do sada! :)

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Drage čitateljice, hvala na sudjelovanju u nagradnom natječaju. Našu knjigu tjedna “Moj najbolji Božić” osvojili su steficajelic i leonieh. Čestitamo!
    https://klokanica.24sata.hr/skolarci/slobodne-aktivnosti/moj-najbolji-bozic-kako-napraviti-snjeznu-kuglu-1000 [klokanica.24sata.hr]

    Pozivamo vas da nam i dalje pišete kako izgleda vaš obiteljski Božić, a vaše komentare objavit ćemo u našoj temi s foruma.

  • Andrijana123

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Puno hvala…je li mi mail već trebao stići? 

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Draga steficajelic, mail Vam je poslan. Lijep pozdrav, Klokanica

  • Crvenkapica

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Danas je mojoj dragoj  kćeri LUCIJI IMENDAN. Kada dođe doma prvo mali poklon a onda se bacamo na crtanje i izrezivanje božićnih ukrasa. Postavljamo i kitimo bor. Iako je običaj to činiti na Badnjak …mi volimo da ti  dani traju malo duže ( zato počinjemo ranije).  I da, da ne zaboravim- gledamo božićne filmove, idemo na Trg bana Jelačića (tamo obavezno kupujemo šarene lizalice, šećernu vatu i ostale stvari koje ostale dane u godini izbjegavamo). 
    …. Na BADNJAK naš bor dobiva pod sebe jaslice, pale se lampice, stavlja se crveni stolnjak….. čekamo Djedicu ( par keksica i šalica mlijeka ga čeka svake godine).
    BOŽIĆNO JUTRO- mazimo se, grlimo ,čestitamo…. otvaramo poklone, idemo djedama i bakama….

  • Avatar Frančo

    Frančo

    Broj poruka: 99

    Prijavi adminu

    Bijeli Božić ,bijeli Božić…Svi mu se veselimo jer taj osjećaj mira, dobrote i dječja radost je nešto što ne možeš zanemariti i ne prepustiti se tome.Pečemo kolače ,neki pospremaju, neki su na kompiću :hehe Ma svi nešto no kad se bor kiti onda to zajedno jer svak mora nešto staviti na bor a  anđela najstarija glava obiteljiNaš svaki Božić je skroman ali pun ljubavi te moja djeca ne traže neke skupe poklone tipa iphone -neznam koji ili nešto slično.Sitnica mala dovoljna je da izmami njihov osmijeh a moj poklon je nek su mi samo svi zdravi i veseli!

  • Andrijana123

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Ajme….danas mi je stigla knjiga.
    Prezadovoljna sam! Punooooooooo hvala. Najbolji ste!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.