Kako bi izgledao vaš savršeni porod?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • minoeka

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Prvi porod pamtim uglavnom po dobrome, s obzirom šta sam čula da je sve moguće, ali kad bi mogla birat, onda bi ovaj put voljela kad bi muž imao više hrabrosti da bude uz mene, ne zbog mene, nego zbog toga da doživi bar dio tog prekrasnog trenutka. Ja sam sebi bolja kad sam sama, jer se bolje koncentriram na bol i sve što trebam, ali ono što slijedi je najljepši događaj u životu, primit svoje dijete nakon devet mjeseci iščekivanja, uzet ga u naručje i poljubit u malu uspavanu glavicu i reć da ga voliš najviše na svijetu. Želim poručit svakoj ženi koja prvi put rađa da se ne boji ničega, nego neka sluša sestre koje će joj olakšat maksimalno i kad bude najteže neka znaju da će uskoro primit u ruke najveće blago u životu. Da zaključim, moj savršeni porod je kad se rodi dijete i svi smo živi i zdravi, jer sve boli i teškoće i rezanja i šivanja i sve ostalo, je toliko nevažno i odmah se zaboravi!

  • Avatar mivank31

    mivank31

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Za mene je savršen porod rođenje žive i zdrave bebice koju će mi doktori položiti na prsa, koju ću moći poljubiti, nestrpljivo čekati da otvori oči i da doživimo naš prvi pravi susret i kojoj ću odmah ponuditi najbolje mlijeko na svijetu. Za te trenutke živim, a muke poroda, strah i bol apsolutno su zanemarive i za mene ne postoje. 

  • piasara

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    hmmm,iako sam rodila triputa,ostala je jedna skrivena želja za ispuniti…roditi četvrti puta u toplini svojeg doma, u vodi u kadi, okružena najdražima, svojim mužem, svojom doulom i primaljom, potpuno prirodno,neometano i iskonski…znam negdje duboko u sebi da nije nemoguće!

  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    mivank31


    Za mene je savršen porod rođenje žive i zdrave bebice koju će mi doktori položiti na prsa, koju ću moći poljubiti, nestrpljivo čekati da otvori oči i da doživimo naš prvi pravi susret i kojoj ću odmah ponuditi najbolje mlijeko na svijetu. Za te trenutke živim, a muke poroda, strah i bol apsolutno su zanemarive i za mene ne postoje. 

    Tako je!!! Baš to!!! Iako je mene malo frka i porođajnih muka, priznajem, ali ovo je najbitnije!!!!!

  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    piasara


    hmmm,iako sam rodila triputa,ostala je jedna skrivena želja za ispuniti…roditi četvrti puta u toplini svojeg doma, u vodi u kadi, okružena najdražima, svojim mužem, svojom doulom i primaljom, potpuno prirodno,neometano i iskonski…znam negdje duboko u sebi da nije nemoguće!

    To zaista zvuči lijepo! Treba se samo odvažiti, ako je moguće !

  • Stars

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Moj savršeni porod bi izgledao ovako kako ga i zamišljam pošto mi je ovo prva trudnoća.
    Kada me polako primu trudovi u svom toplom domu, probat ću izdržati sve do češćih i kraćih trudova uz muža koji će mi biti potpora. A onda odlazak prema bolnici …u rađaonu i spremna za porod. Poslušati doktore u svemu,stisnuti zube i pretrpjeti tu užasnu bol koliko god bila jaka samo za svoju malu bebu. Znam da ona hoće van i da isto pretrpi svašta dok dođe na svijet, zbog toga ću se boriti koliko kod bilo bolno da sve brzo prođe. A onda da moja beba izađe živa i zdrava. Da napokon legne na moja prsa i osjeti moju veliku ljubav i toplinu. Evo tako ja zamišljam . Sve ću pretrpjeti samo za to malo divno biće

  • Avatar Andydea2

    Andydea2

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Rodila sam tri puta…prvi porod bio je jako težak,uz epiduralnu i drip-koje nisam željela.Drugi porod savršen-prirodni trudovi od jutra,rodila popodne bez jakih bolova ,bez ljekova i šivanja. Treći porod-težak,beba velika…nisam imala dovoljno snage za izgon i dobila drip.
    Uglavnom ni jedan od tih poroda nije bio onako kako sam oduvijek zamišljala i željela.Sada sam ponovno trudna (upravo danas sam saznala) i već sad planiram i znam kako će izgledati moj porod. Želim ovaj puta roditi doma,u svojoj spavaćoj sobi..prigušena svijetla..ili još bolje svijeće okolo,lagana smirujuća muzika. Ležim i hodam kako mi paše. Bazen nasred sobe,muž me poljeva,masira i priča sa mnom,tješi me ! Dolazi doula i babica koje mi pomažu psihološki i fizički uz muža. Rađam potpuno prirodno,bez ljekova,svijetla i galame.. Moj muž reže pupčanu vrpcu i držimo svoju bebu koliko želimo..stavljam ju na prsa odmah da doji..Idemo odmah u svoj krevet okruženi toplinom i ljubavi…Eto takav će biti sigurno moj 4.porod <3
    U Hrvatskoj još zakonom nije potpuno regulirano,ali žene bez problema rađaju kod kuće !

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    Ovo mi je prva trudnoća i zaista ne znam što očekivati na porodu. Uz sve priče i iskustva rodilja oko mene i dalje nisam sigurna što me to zapravo čeka, kakva je to bol, što i kako se treba raditi, kako se ponašati. Moram priznati, kad pomislim na porod uhvati me neka nervoza, strah, nelagoda. Pripremam se pshički na najveću moguću bol, a zapravo ne znam koja je to razina boli, brine me kako i hoću li se ja moći nositi s tim. Prema tome, uopće nemam pravi odgovor na pitanje “Kako bi izgledao moj savršen porod?” . Previše mi je reći bezbolan jer to je očito nemoguće, ali kad čujem iskustva rodilja čiji su porodi trajali 10 i više sati, poželja bih si brzi porod i bez komplikacija. 
    Zapravo, moja najveća briga je hoće li s bebom biti sve u redu pa je to i moja najveća želja, roditi zdravo dijete i omogućiti mu što lakši i ljepši dolazak u naš svijet gdje ćemo ga, što jedino mogu reći s velikom sigurnošću, dočekati s puno ljubavi!

  • Deleted user

    Broj poruka: 226

    Prijavi adminu

    Pozz, ovo mi je prva trudnoća a pošto je bila dugo čekana, nekako i ne razmišljam o samom porodu. Šta bude bit će, samo da ja svoju sreću primim u naručje a svaku bol i neugodu nekako ću pretrpjeti… Samo da sve prođe i završi dobro…
    B-)

  • emilija26

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav!! Nakon spontanog pobačaja, dvije crte na testu sam dočekala i sa strahom, ali i ogromnom srećom, u isto vrijeme.. Ja i moja cura,koja me svakodnevno podsjeća da je u mom trbuhu, smo trenutno na pola puta, i muž i ja s nestrpljenjem očekujemo da je konačno zagrlimo!!! Što se tiče poroda, ne znam što očekivati jer se prvi put susrećem s tim… Samo da prođe sve u redu, mada bih voljela roditi kao i moja mama kad je rađala brata.. Dobila je trudove kad je počela njena omiljena serija, otišla u bolnicu, rodila, smjestili je u sobu točno kad joj je serija završavala, dakle, nekih 45 minuta!! E to je za mene idealan porod!! :) ;)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.