Jesenske bebe/mame 2018

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 507

    Prijavi adminu

    Issaa- ma ja nisam iščitala nikakav zastoj po ovome sto si rekla. Normalno je da su neka djeca manja a neka veća. Mislim da ćeš i sebi i bebi najviše naškoditi ako se ne uspiješ smiriti. (Znam iz iskustva- zato sam sad na strogom mirovanju). Npr mene je uhvatila panika da se ništa neće stići završiti a da će beba doći, preplakala cijelu noć od straha da mi pas neće prihvatiti dijete, posvađala se s mužem jer su me prali hormoni… a sutradan na CTG-u kontrakcije u pravilnim razmacima svakih 5min… Cijelu trudnoću preživjela bez ijedne tablete da bi mi sada bio pripisan Apaurin i Spasmex. (Apaurin ne pijem, Spasmex kad Skuzim da kontrakcije ne prolaze promjenom položaja i da su česte) 
    Znam da najmanje sto zelis čuti “bit će sve u redu” niti ima potrebe da ti svaka od nas to kaže. Bitno je da ti sebe u to uvjeriš jer je psiha čudo. Ja ne vjerujem da s bebom nešto nije dobro, ja vjerujem da doktori malo nemaju takta jer su ogooglali i da u strahu od tužbi i komplikacija ništa ne prepuštaju slučaju sto je u jednu ruku i dobro za nas da nas detaljno prate. 
    1. Smiri se jer to je trenutno jedino pod tvojom kontrolom
    2. Upali intuiciju - sto ti tvoj osjećaj kaže? 
    3. Budi svakako na oprezu ali ne toliko da te opterećuje 

  • Avatar Ail

    Ail

    Broj poruka: 230

    Prijavi adminu

    Isssa

    Bok kloke moje 😀
    Svašta ste pisale nešto sam pohvatala nešto nisam 🙈, nemojte zamjeriti
    Irisčestitam na djevojčici 😍, ljubite se, mazite i pazite😀
    Ja već 2 dana hodam po Petrovoj, pun mi je k… više doktora, mišljenja i svega ostalog😠, da skratim priču, jučer kod moje ginekologice pregled:bebač mali, 2250 g, protoci slabiji, kalcifikacija posteljice, popodne Petrova hitna CTG uredan, danas Petrova prvi UZV 2650g, protoci nisu školski ali ok za tjedne, zbog tolike razlike u gramima pošalj me na treći UZV koji kaže 2300, posteljica kalcificirana malo, protoci zbog toga slabiji, za tjedan dana opet UZV, CTG i pregled da vide koliko bebač napreduje i dali je kakav zastoj u razvoju 😞, LUDA SAM više od svega. Mama je nas 3 rodila u 40 tjednu i bile smo male 2600, 2800, 3100, sestra sina u 40 tjednu 2800, e sad tješim se da jednostavno rađamo malu dijecu.
    Imate koju pametnu za reći i smiriti me osim da će sve biti ok?

    Boze sveti 😡😡 
    Gle nama su prvog vodili pod igur tj zastoj u razvoju. On je u 28/29 tjednu imao izmesu 800 i 900 grama, htjeli su ga na sv duhu tada poroditi, ja sam sva bila van sebe. 19 godina prva bebica, nista nisam znala. Zvala sam svog privatnika rano ujutro, covek mi se iz kreveta javio. Potpisala sam da idem na svoju odgovornost van iz bolnice i otisla k njemu na pregled. Sve je bilo u redu sa malim, jednostavno ne radamo svi djecu od 4,5kg. Roden je u 38 tjednu sa 3180, 52 cm dug. Znaci sasvim okej. Imala sam cesce preglede radi protoka pupcane vrpce i uvijek su bili dobri. Za kalvifikaciju posteljice ti ne znam ali znam da sto si u vecim tjednima da ona vise gubi svoju funkciju. Nadam se da ce sve biti oke i da te nece vise stresirati. Saljemo virtualni zagrljaj. 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Schinin

    Schinin

    Broj poruka: 498

    Prijavi adminu

    Pozdrav moje drage kloke 😇 meni je dopiz*** ono sve sa vodom, btw sad nam I jedan od wc ima leak,  pa sam otisla u salon na manicure, pedicure I masaza da malo smirim zivce 😌 procitala sam skoro sve, ali slabo da mi je sto ostalo 😅 Iris cestitke na curi♥️ Uzivajte zajedno i mazite se sto vise! Bas si lijepo sve napisala 
    Busice su svima divne, naravno da sam zaboravila tko je sve stavio slikicu 😅 mi se budemo poslije slika li za puno tjedan 
    Torba tko je ono stavio onu sliku tockastog ruksaka? Takav ja imam, to mi je, mislim, vec peta torba I najzadovoljnija sam s njom, pogotovo mi je bila super na putovanjima. Pogledajte svuda tipa eBay, ali Express itd jer Cunene dosta variiraju. I pazite da imaju one kaisice za pricvrstit na kolica, samo ovako Rucksack je naporan ako imas samo jednu rucku na kolicima 
    Isssa sad da tebe mala umirimo 😉 ti si metar I jagodica ergo mi je logicno da neces rodit gigantsku bebu, a kaze se da I genetika igra veliku ulogu, tak da ako si ti bila mala , vjerovatno ce I tvoja beba biti manja. Kalcifikacija posteljice obicno podje malo kasnije I pikazuje zrelost iste. To sto je kod tebe vec krenulo, pa Boze moj, desi se, u ovim tjednima nema razloga za brigu. Zastoj bebe u razvoju mogu reci samo ako se u tj dana nist ne desi sto se tice tezine I to je onda teoretski indikacija za potaknut porös, sto opet u ovim tjednima nije Problem. I vidim da ti nisu objasnili nuspojave tokolize: moguca kalcifikacija I sporiji protoci. Jesi ti jos na nifedipinu? Ako jesi nazovi Gin I reci da prestajes, u sigurno si tjednima da se sad porodis, a ako prestanes vjerovatnoca da ce se nesto desiti je niska a s druge strane protoci ce se poboljsati i mis mozda jos malo uhvati na tezini! Iako I ovako sitnom mu ne bi bilo nista da nam sad dodje a i cure su ti vec rekle uz nije Varga, stvarno mogu fulat I do kg!

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Isssa

    Isssa

    Broj poruka: 1137

    Prijavi adminu

    Hvala vam cure na konkretnim informacijama, divne ste, ne znam kaj bi bez vas 😍, morala sam vam se izjadati jer ću PUKNUTI od jada i bijesa, jedva čekam da rodim i da vidim na čemu smo, ovo me sve izluđuje, milijun mišljenja i dijagnoza, od one tokolize sve ide nizbrdo (ne kažem da je ona kriva)

    [lilypie.com]

  • Avatar Isssa

    Isssa

    Broj poruka: 1137

    Prijavi adminu

    Schinin

    Pozdrav moje drage kloke 😇 meni je dopiz*** ono sve sa vodom, btw sad nam I jedan od wc ima leak, pa sam otisla u salon na manicure, pedicure I masaza da malo smirim zivce 😌 procitala sam skoro sve, ali slabo da mi je sto ostalo 😅 Iris cestitke na curi♥️ Uzivajte zajedno i mazite se sto vise! Bas si lijepo sve napisala
    Busice su svima divne, naravno da sam zaboravila tko je sve stavio slikicu 😅 mi se budemo poslije slika li za puno tjedan
    Torba tko je ono stavio onu sliku tockastog ruksaka? Takav ja imam, to mi je, mislim, vec peta torba I najzadovoljnija sam s njom, pogotovo mi je bila super na putovanjima. Pogledajte svuda tipa eBay, ali Express itd jer Cunene dosta variiraju. I pazite da imaju one kaisice za pricvrstit na kolica, samo ovako Rucksack je naporan ako imas samo jednu rucku na kolicima
    Isssasad da tebe mala umirimo 😉 ti si metar I jagodica ergo mi je logicno da neces rodit gigantsku bebu, a kaze se da I genetika igra veliku ulogu, tak da ako si ti bila mala , vjerovatno ce I tvoja beba biti manja. Kalcifikacija posteljice obicno podje malo kasnije I pikazuje zrelost iste. To sto je kod tebe vec krenulo, pa Boze moj, desi se, u ovim tjednima nema razloga za brigu. Zastoj bebe u razvoju mogu reci samo ako se u tj dana nist ne desi sto se tice tezine I to je onda teoretski indikacija za potaknut porös, sto opet u ovim tjednima nije Problem. I vidim da ti nisu objasnili nuspojave tokolize: moguca kalcifikacija I sporiji protoci. Jesi ti jos na nifedipinu? Ako jesi nazovi Gin I reci da prestajes, u sigurno si tjednima da se sad porodis, a ako prestanes vjerovatnoca da ce se nesto desiti je niska a s druge strane protoci ce se poboljsati i mis mozda jos malo uhvati na tezini! Iako I ovako sitnom mu ne bi bilo nista da nam sad dodje a i cure su ti vec rekle uz nije Varga, stvarno mogu fulat I do kg!


    Hvala ti do neba i nazad, nitko mi nije rekao za nuspojave tokolize niti cordipina, cordipin bi trebala još tjedan dana piti i prestati, tako mi je jučer rečeno. Nazvat ću doktoricu i pitati dali smijem prestati s time, ljubim te 😘😘😘😘

    [lilypie.com]

  • Avatar Schinin

    Schinin

    Broj poruka: 498

    Prijavi adminu

    Aktivna substanca cordipina je nifedipin 😉 I mislim da vec sad mozes prestati, u 36tt nitko ne daje vise tokolizu. U momentu mislim da radi vise stete (slabiji protoci) neg koristi (sprecavanje poroda) 
    Samo jos malo i buhtlica je pored tebe, onda krecu druge brige 😜

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Baby.nb1

    Baby.nb1

    Broj poruka: 752

    Prijavi adminu

    Ma Isssa meni se cini, da prostis na izrazu, da njima stalno neki k…. nije po volji. Te preveliko, te premalo, te ovako, te onako…. Da 10 doktora promjenis, svaki bi valjda drugacije rekao. Samo stresiraju i sokiraju, bas me smeta taj neki nedostatak empatije kad ti ide nesto reci, pa jel ne moze to malo finije upakirat. On kao doktor zna o cemu prica, a tebi kao laiku to zvuci ajme. 
    Schinin draga, kako te krenulo s tim cijevima i vodom kupuj camac prvo 😉😂 za popiz…

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Deleted user

    Broj poruka: 309

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure! 
    Iris cestitke na curici  
    Isssa nemoj se nervirati i biti tužna. Bebice sve to osjećaju..sve će biti ok.. 
    Ja sam danas bila na pregledu. Radila mi je uzv 15 min i jedva je nekako bebu izmjerila i govori da ima minimalno 2580g..kao puno je to..eto ni to im nije ok jer je u 3 tjedna po njima dobila 900g. Šećer je super, tako da mi nemogu reći da je od tog.. 
    Svi ginekolozi bi da su sve bebe iste i da jednako rastu po tjednima   

  • Avatar Isssa

    Isssa

    Broj poruka: 1137

    Prijavi adminu

    Schinin evo maloprije sam razgovarala sa svojom dr., veli da ništa ne brinem, još par dana da nastavim s cordipinom jer nema betablokatore (moram ju slušati).
    U idućoj trudnoći ću bit pametnija, ovo stalno mijenjanje dr na uzv u TA samo stresira i bedira, svatko ima svoje mišljenje, na kraju krajeva nismo svi isti, a to fulanje težine mi je opće poznata stvar, neznam nikoga da su pogodili težinu bebe. 
    Tinci meni su rekli u 32 tjednu 2800, i fulali su pošteno i zbog toga me maltretirali sa GUK-om bespotrebno, sve u svemu njima ništa nikad nije dobro. 
    100 baba kilavo dijete 😂 se kaže
    Nek se svi lijepo steraju u p….. m….. da oprostite na izrazu 😊
    Ja sam mala, niska, muž visok jako, možda je bebač samo mali dugački žgoljo 😂

    [lilypie.com]

  • Avatar Jelennnna

    Jelennnna

    Broj poruka: 531

    Prijavi adminu
    Rode XD, ipak samo labudovi
    Rode XD, ipak samo labudovi

     Napokon sam malo van kuce, otisla s muzem do Sibenika. On poslovno, no sad kad zavrsi idemo na pice i negdi nest pojest. 
    Odusevljena sam ovom setnjicom u Sibeniku, dosta mi je lipsa no u Splitu i Trogiru. 
    Schinin tvojim mukama kraja nema s vodom. Uff, i najbolje da si dala brigu na stand by. 
    Issa sigurni tjedni su tu, to je najbitnije. 
    Pozzz svima

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.