Jesenske bebe/mame 2019.💞

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Manich

    DijMar

    Manich

    Emax

    Moje dijete nije NIKAD bez nadzora!!!
    Sto se tice hodalica i ja sam skepticna te smo odlucili za sad ne kupovati! Najvise zbog toga sto se remeti prirodan tok hodanja ne pocinje u stranu nego pravo i on ce sam kad njegovi mišići budu dovoljno jaki to i napraviti ne zelim da ga pozurujem u tome ali ipak ko se odluci na to ne osudjujem svako mora naci svoj nacin i to je sasvim uredu! Ima puno tema koje su zanimljive i koje roditelje dovodi do velikog polemisanja kao npr dopuštate li djeci gledati tv i tako slične stvari? Ayla, Aurora, Noemi gdje ste vi????

    Neki su protumacili kako ti zelis ostavit dijete bez nadzora iako si jasno napisala u objavi “dok posmatras dijete”.. No dobro
    Ja nemam nista protiv crtica moj mali gleda ujutro dok ja sjedim pored i pijem kavu ne vidim nista lose u tome.. Pa djeca su trebaju se igrat i gledat crtice.. Ne mislim ostavit ga da pola dana sjedi pred tv - om ucit cu ga da se igra sa vrsnjacima vani kad god to vrijeme dopusta ali pogledati neki normalan crtic nezelim mu to uskratiti. U svakom slucaju su crtici bolja opcija od davanja mobitela djeci da sami cackaju po njemu ili da im mobitel sa 2 ili 3 godine bude jedino sto ih smiri.

    Izmedju ostalog pise “otici do wc-a” sto je ostavljanje bez nadzora. Nema veze, idemo dalje.
    Za crtice nisam apsolutno nis komentirala kao nitko drugi, a vidim ti se stalno opravdavas 🤔 Ali da treba izbjegavati bilo kakav ekran cim duze je sasvim jasno i logicno. Mozda ta kava traje 5 min, a mozda sat vremena 🤷🏼‍♀️

    A sta ti svoje dijete nosis na wc dok ides pisat i da me izvinu na rijecniku kakat? Opravdavam kome? Tebi? Cura je spomenula ja komentirala ne opravdavam ae nikome sto radim sa vlastitim djetetom a najmanje tebi. E i ne traje sat vremena kava vec 2h i bas uzivam u njoj.. 🤣😂 Eto kad te toliko zanima koliko dugo mi dijete gleda crtice.. 🤭🤭


    Rijec je bila o HODALICI i ostavljanju bez nadzora. Ostavit ga na minutu dvije u kreveticu nije isto kao u hodalici, ali ovdje svatko cita i tumaci sebi kak kome pase…
    Previse se ti ovdje hvalis sa stvarima koje radis, malo se zapitaj tko cita ovo, tko te zna i nemoj se cuditi ak te netko prijavi da se vucaras okolo sa raznim tipovima i ispijas kave dok ti beba gleda tv…bez brige, vjerojatno nitko nije bas toliko zlocest, ali svasta si ti ovdje pisala pa se svasta moze iz tog izvuci van

    [lilypie.com]

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Mila12

    Kod mene cu crtici tocnije televizija/mobitel itd. Jos vece “ne “nego hodalica. Cemu da dijete gleda televiziju? Treba se malo o tome i informirat kako malim bebama doslovno mozak prestane raditi kad bulje u to, a koliko je tek stetno za oci. Moje dijete nece do druge godine gledat televiziju. A ni poslje sumnjam da cu joj nesta pretjerano davat. Kod nas tv ionak se upali navecer samo ako ima neki dobar film pogledati.


    Ti si ocito pogrijesila grupu, oces kod nas u wapp? 🤭

    [lilypie.com]

  • Avatar LollyBB

    LollyBB

    Broj poruka: 337

    Prijavi adminu

    Mi doma slabo gledamo tv jer jednostavno ne stignemo. Navečer pogledamo nešto, ali u zadnje vrijeme ni to jer svi moji pokušaji da odgledam film završe spavanjem nakon 5 min.  Nemamo naviku držati uključen tv bez da ga itko gleda tako da mali isto tako ne gleda. Iskreno, ne znam šta će bebi od 8 mjeseci crtići kad ionako ništa ne kuži, a buljenje u ekran ne donosi neke benefite. Mislim da su preporuke do cca 3.god suzdržati se od izlaganja djece tv i mob zbog utjecaja na njihov mozak. Vidjet ćemo kako će biti kad malo poraste, ali za sada je tako. Tu i tamo bih uključila vijesti kad je počelo ovo s koronom pa sam vidjela da bulji u tv tako da im je svejedno, crtići, vijesti…dok su tako mali, ne vidim svrhu. 
    Za čas se navuku na ekran. Imam primjere u obitelji, a i na poslu jer radim s djecom. Bolje što kasnije, moje mišljenje. Neće ih zaobići tehnologija u životu, sigurna sam.

  • Avatar Mila12

    Mila12

    Broj poruka: 409

    Prijavi adminu

    Joj pa ja sam samo komentirala da sam za NE hodalice i jos manje tv. Toliko lijepih stvari moze se raditi sa bebom i uciti ju, beba treba upoznavati svijet prirode, ljude, igracke, knjige, a ne tehnologiju bar za sada. Pa do kako je netko gore napisao 3god tako nesta se i preporuca. Sto vise paznje i ljubavi dati bebi… svima nam treba mira i sna itd. I ja sam sama vecinom s njom, ali palit tv da bi ja imala malo mira sigurno necu 🤷🏻‍♀️ I ja nisam isla nikog uvrijediti s tim. Emax pitala si za hodalicu pa sam samo rekla.. Manich nisam procitala da je itko pitao za  tv ali posto si spomenila isto sam odg, Nista lose nisam mislila. Ne mozemo svi imati isto misljenje o svemu, sto ne znaci da sam ja u pravu, vi u krivi, ili obrnuto. 😘
    A sad me stv zanima zasto si se ajla povukla, i gdje su mi noemi i aurora? Dajte malo pisite kako provodite vrijeme da promjenimo ove teme koje su bile. 🤗 
    Ajla znam da citas!

    [lilypie.com]

  • Avatar Mila12

    Mila12

    Broj poruka: 409

    Prijavi adminu

    DijMar ma nisam pogrijesila, dobro je ovdje samo se treba prihvatit i tuda misljenja cini mi se 🤪 

    [lilypie.com]

  • Noemi1

    Broj poruka: 2931

    Prijavi adminu

    Mila12

    Joj pa ja sam samo komentirala da sam za NE hodalice i jos manje tv. Toliko lijepih stvari moze se raditi sa bebom i uciti ju, beba treba upoznavati svijet prirode, ljude, igracke, knjige, a ne tehnologiju bar za sada. Pa do kako je netko gore napisao 3god tako nesta se i preporuca. Sto vise paznje i ljubavi dati bebi… svima nam treba mira i sna itd. I ja sam sama vecinom s njom, ali palit tv da bi ja imala malo mira sigurno necu 🤷🏻‍♀️ I ja nisam isla nikog uvrijediti s tim. Emax pitala si za hodalicu pa sam samo rekla.. Manich nisam procitala da je itko pitao za tv ali posto si spomenila isto sam odg, Nista lose nisam mislila. Ne mozemo svi imati isto misljenje o svemu, sto ne znaci da sam ja u pravu, vi u krivi, ili obrnuto. 😘
    A sad me stv zanima zasto si se ajla povukla, i gdje su mi noemi i aurora? Dajte malo pisite kako provodite vrijeme da promjenimo ove teme koje su bile. 🤗
    Ajla znam da citas!


    Ja sam tu, naletim tu i tam.. Nema ayle ni aurore, pa slabije dolazim. A najvise sam zbog njih i dolazila na forum jer su mi obje drage. 
    Sto se tice tva, mog ne zanima opce tv, pogleda prema njemu na 3sec i to je to. A za hodalice i hopsalice nisam, ali nama je i doktorica na pregledu kukova rekla da ne smije u hodalicu, jer je imao problema s kukovima. 

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1623

    Prijavi adminu

    Mila12

    Joj pa ja sam samo komentirala da sam za NE hodalice i jos manje tv. Toliko lijepih stvari moze se raditi sa bebom i uciti ju, beba treba upoznavati svijet prirode, ljude, igracke, knjige, a ne tehnologiju bar za sada. Pa do kako je netko gore napisao 3god tako nesta se i preporuca. Sto vise paznje i ljubavi dati bebi… svima nam treba mira i sna itd. I ja sam sama vecinom s njom, ali palit tv da bi ja imala malo mira sigurno necu 🤷🏻‍♀️ I ja nisam isla nikog uvrijediti s tim. Emax pitala si za hodalicu pa sam samo rekla.. Manich nisam procitala da je itko pitao za tv ali posto si spomenila isto sam odg, Nista lose nisam mislila. Ne mozemo svi imati isto misljenje o svemu, sto ne znaci da sam ja u pravu, vi u krivi, ili obrnuto. 😘
    A sad me stv zanima zasto si se ajla povukla, i gdje su mi noemi i aurora? Dajte malo pisite kako provodite vrijeme da promjenimo ove teme koje su bile. 🤗
    Ajla znam da citas!


    Nisam se ja ni nasla uvredjena ne brini. 😘Svi imamo svoja misljenja i nijedna od nas ne misli da radi nesto na stetu djeteta. I mislim da imas dobar stav oko svega toga. 

  • Avatar Mila12

    Mila12

    Broj poruka: 409

    Prijavi adminu

    Jutro cure… kak ste

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1623

    Prijavi adminu

    Mila12

    Jutro cure… kak ste


    Evo mi odradili vec drugo hranjenje. Malac se budio u 6 pojeo pa zaspao do pola 10. 😊

  • Avatar Mila12

    Mila12

    Broj poruka: 409

    Prijavi adminu

    O supika. Mi smo se isto oko 6 pa nastavili do 8 tj bebana 😂 i sad opet u 11 malo zaspala. Ja sva sretna idem se sisat danas napoooookon 😃

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.