Jesenske bebe 2023. 🍂🍁🌦️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Lola1212

    Broj poruka: 209

    Prijavi adminu

    Pereca333

    Jelusicka ti si divna mama i radis instiktivno ono sto mislis da je najbolje za tvoje dijete. Od toga nema bolje. Kako kazes bebana jede i brokulu, piletinu, krompir …. i pruzas joj sve da se dobro razvija. 🩷

    Sto se interneta tice i informacija toliko se misljenja kose, preporuke se stalno mijenjaju, tako da je tesko znati sta je zaista dobro. Mnogi takodje sebi daju za pravo da se smatraju strucnjacimaI. Ima na instagramu primjera samoprozvanih strucnjaka koji prodaju svoje planove ishrane ili spavanja za bebe, na osnovu svog “iskustva i dugogodisnjeg istrazivanja” tj iskustvo im je imaju dijete kod kuce i procitali su tri knjige na tu temu.
    Internet je takodje postalo ruzno mjesto, gdje ljudi osudjuju ne razmisljajuci da se obracaju jednom ljudskom bicu, u ovom slucaju jednoj majci koja je mozda u tom trenutku ranjiva i ne misleci kakav uticaj imaju te rijeci. Sta je sa empatijom silni strucnjaci. Postoji nacin da se iskustva razmjene, savjeti daju i nesto komentarise bez agresivnog osudjivackog prizvuka.

    _____

    Rado bih ovde razmjenjivala i dalje iskustvo sa dragim mamama ovde, i ako je ova tema postala zatrovana.


    Tako je, preporuke se mijenjaju. Ipak, u nijednom univerzumu nikad nijedna nije glasila - pospite kasicu secerom. Od tisucu strucnjaka i tisucu misljenja- to necete cuti ni kod jednog. Toliko o tome. I ne, nije tesko znati (dokazano zaista bezbroj puta, znaju se i posljedice stovise) koliko je secer stetan i za stariju djecu, a ovdje pricamo o bebi od 4-5 mjeseci, halo pa cujete li vi zene sebe? Stvarno ne moras bit Einstein niti doktor znanosti da to zakljucis i bez vele strucnjaka. Al evo, ako je netko vec toliko neobrazovan, infornacije su udaljene jednim klikom. Znaci, samo je pitanje ljenosti i neukosti. Naravno da je lakse djetetu uvalit plazmu i crtane nego se baviti njime, ali onda priznaj da si lijena, a nemoj uvjeravati da je to normalno i oke. Nista od toga nije normalno i okej. 

    It’s a girl 💞

  • Allegra23

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Ovu jesen rodile sve neke iskusne, pametne internet mame ☺️ Pratite ljetne bebe vi koji samo želite razmjeniti iskustva ☺️ Tamo je puno aktivnih mama koje se svakodnevno javljaju na čašicu ćakule.  Puno naučimo jedni od drugih ukoliko smo otvoreni i spremni uvažavati i mišljenje/stavove drugih. A pouka svega je : ono što ti paše primjenjuješ, ono što ne izbjegavaš. Ne pametuješ drugima jer sigurno postoji nešto što i ti ne radiš kako treba pa who cares. 

  • Lola1212

    Broj poruka: 209

    Prijavi adminu

    Evo jos jedne koja seceri grasak 

    It’s a girl 💞

  • Allegra23

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Lola1212

    Evo jos jedne koja seceri grasak

    Lola, o Lola.. tko si ti da sudiš o tome što netko šećeri? Post u kojem je napadnuta opisala što dava svojoj bebi uopće nisam pročitala. Tako da nisam stala u njezinu obranu za nešto što je šećerila. Ako je to napravila to je samo njezina stvar. Kao što rekoh, ako smatraš da za tvoju bebu to nije najbolja stvar, nećeš to primjeniti. Kao neki nisu ljeni i nauki i bave se svojim djetetom, ali zato imaju vremena širit toliko zloće po forumima. 

  • Allegra23

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Allegra23

    Lola1212

    Evo jos jedne koja seceri grasak
    Lola, o Lola.. tko si ti da sudiš o tome što netko šećeri? Post u kojem je napadnuta opisala što dava svojoj bebi uopće nisam pročitala. Tako da nisam stala u njezinu obranu za nešto što je šećerila. Ako je to napravila to je samo njezina stvar. Kao što rekoh, ako smatraš da za tvoju bebu to nije najbolja stvar, nećeš to primjeniti. Kao neki nisu ljeni i nauki i bave se svojim djetetom, ali zato imaju vremena širit toliko zloće po forumima.


    Nisu ljeni, a nauki su* podosta

  • Avatar Jelušićkaa

    Jelušićkaa

    Broj poruka: 861

    Prijavi adminu

    Allegra23

    Allegra23

    Lola1212

    Evo jos jedne koja seceri grasak
    Lola, o Lola.. tko si ti da sudiš o tome što netko šećeri? Post u kojem je napadnuta opisala što dava svojoj bebi uopće nisam pročitala. Tako da nisam stala u njezinu obranu za nešto što je šećerila. Ako je to napravila to je samo njezina stvar. Kao što rekoh, ako smatraš da za tvoju bebu to nije najbolja stvar, nećeš to primjeniti. Kao neki nisu ljeni i nauki i bave se svojim djetetom, ali zato imaju vremena širit toliko zloće po forumima.

    Nisu ljeni, a nauki su* podosta


    pusti to im je i cilj da se raspravlja sto vise o tome. 😉😘 
    Nego ne sjećam te se sa grupe. Da nisi promjenila nick ili?

    [tickerfactory.com]

  • Allegra23

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Jelušićkaa

    Allegra23

    Allegra23

    Lola1212

    Evo jos jedne koja seceri grasak
    Lola, o Lola.. tko si ti da sudiš o tome što netko šećeri? Post u kojem je napadnuta opisala što dava svojoj bebi uopće nisam pročitala. Tako da nisam stala u njezinu obranu za nešto što je šećerila. Ako je to napravila to je samo njezina stvar. Kao što rekoh, ako smatraš da za tvoju bebu to nije najbolja stvar, nećeš to primjeniti. Kao neki nisu ljeni i nauki i bave se svojim djetetom, ali zato imaju vremena širit toliko zloće po forumima.

    Nisu ljeni, a nauki su* podosta

    pusti to im je i cilj da se raspravlja sto vise o tome. 😉😘
    Nego ne sjećam te se sa grupe. Da nisi promjenila nick ili?


    Nisam. Imam ljetnu bebu i pratim ljetni forum. A ni tamo nisam bila aktivna u pisanju. Ovdje sam zalutala jer sam nemajka i eto višak vremena umjesto bavljenja sa svojom bebom me doveo i do jesenskih beba. Inače imam curicu 6,5 mj staru. Papamo sve od kiselog kupusa, do škampa, a volim djeliti i tortu sa mamom. Veliki smo gurmani i uživamo u svemu, najviše volimo provoditi vrijeme skupa i ne zabadamo nos u tuđe živote. Pozz svima majkama nemajkama ☺️

  • Lola1212

    Broj poruka: 209

    Prijavi adminu

    Allegra23

    Lola1212

    Evo jos jedne koja seceri grasak
    Lola, o Lola.. tko si ti da sudiš o tome što netko šećeri? Post u kojem je napadnuta opisala što dava svojoj bebi uopće nisam pročitala. Tako da nisam stala u njezinu obranu za nešto što je šećerila. Ako je to napravila to je samo njezina stvar. Kao što rekoh, ako smatraš da za tvoju bebu to nije najbolja stvar, nećeš to primjeniti. Kao neki nisu ljeni i nauki i bave se svojim djetetom, ali zato imaju vremena širit toliko zloće po forumima.


    Pa sto se oglasavate, a niste ni post procitali na koji sam se nadovezala? Stvarno svasta. 

    Sto ja smatram ili ne smatram uopce nema veze s ovom temom. Kao sto sam napisala, DOKAZANO je koliko je secer stetan i za stariju djecu, a kamoli za bebe. Ne polemiziramo o tome postoji li bog pa ja imam svoje misljenje, a vi svoje. Pricamo o znanstveno dokazanim cinjenicama, ne znam sta je tu toliko nejasno. Ovo je u rangu da neko sad dodje i napise JA MISLIM DA JE SUNCE PLAVO. Mislim ok, al u krivu si, jel. 

    Crtici, plazma, secerenje kasica, posjedavanje u stolicu i to sve s bebom od 4 mjeseca… pogresno na toliko nivoa. Al tjesite se i dalje da imate pravo na svoje misljenje, a ne da ste lijene i neuke 😂

    It’s a girl 💞

  • Allegra23

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Nije jasno to zbog čega se i dalje držite za to što netko drugi radi? O tome cijelo vrijeme govorim. Nisam rekla da je to što je ona napravila ispravno ili neispravno. Bit svega je da ona odlučuje o tome kako će i što sa svojim djetetom. Forum služi tome da se podjele iskustva, da ono što misliš da je ispravno možda primjeniš i na svom djetetu, a ono što misliš da je neispravno zaobiđeš. Nisam ovdje nikoga došla braniti samo me nerviraju pametnjakovići koji misle da je ispravno jedino ono što oni sami rade. Ovo vrijeđanje ostalih, svi smo mi ostali neuki i neinformirani i trebali bi se nečega sramiti je nešto na što se jedna majka nebi trebala spuštati. Netko će slijediti internet netko svoje srce. I jednima i drugima dajem za pravo. To je to od mene. 

  • Lola1212

    Broj poruka: 209

    Prijavi adminu

    Allegra23

    Nije jasno to zbog čega se i dalje držite za to što netko drugi radi? O tome cijelo vrijeme govorim. Nisam rekla da je to što je ona napravila ispravno ili neispravno. Bit svega je da ona odlučuje o tome kako će i što sa svojim djetetom. Forum služi tome da se podjele iskustva, da ono što misliš da je ispravno možda primjeniš i na svom djetetu, a ono što misliš da je neispravno zaobiđeš. Nisam ovdje nikoga došla braniti samo me nerviraju pametnjakovići koji misle da je ispravno jedino ono što oni sami rade. Ovo vrijeđanje ostalih, svi smo mi ostali neuki i neinformirani i trebali bi se nečega sramiti je nešto na što se jedna majka nebi trebala spuštati. Netko će slijediti internet netko svoje srce. I jednima i drugima dajem za pravo. To je to od mene.


    Vi ocito ne razumijete kako forumi funkcioniraju. Da se svi slazu sa svima i da nema feed backa, ne bi postojali. Pobogu. Netko slijedi internet netko svoje srce. Hahahahha. Sta je s ovima koji slijede mozak i zdrav razum. Zaboli me s cim ko hrani svoje dijete, ono s cim imam problem je uvjeravanje drugih (a i sebe, al ok) da su to samo rAzLiCiTa MiSLjEnJa. Tu nema prostora za razlicita misljenja. Secer je steta i tocka. Stetan je za odrasle, stetan je za djecu. Za bebu od 5 mjeseci ne treba ni govoriti koliko je stetan. TO NIJE MOJE MISLJENJE, TO JE CINJENICA. Ako jos jednom procitam “svatko ima pravo na svoje misljenje”, pobudalit cu. 

    It’s a girl 💞

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.