Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar LollyBB

    LollyBB

    Broj poruka: 337

    Prijavi adminu

    felicita28

    Ja sam donedavno bila na moru i setala svaki dan po 2-3 km…zadnjih tjedan dana sam kod mame u zagrebu dok mi dragi ne dode s broda,a dolazi u srijedu i bas njemu govorim neki dan kako mi se ne da mirovati i lezati, kako nisam navikla jer sam bas cijelu aktivna i uglavom, odem ja dns do grada s mamom i skuzim kako vise ne mogu hodati, mozak hoce ali tijelo ne da…pritisak na trbuhu dole nisko i hodam usporeno ko patkica i umorila sam se bas jako brzo..nevjerojatno koji obrat reakcije tijela u samo par dana


    Tako sam i ja, cijeli trudnoću vježbala, bila na moru, plivala, a sad, u tjedan dana, totalna promjena. Umorim se za čas, probada me ako duže hodam…a o sparini da ne govorim, satrala me. Kad pogledam da sam cca 15 dana do termina, ništa čudno, ali promjena je nevjerojatna.

  • Pikulica19

    Broj poruka: 1188

    Prijavi adminu

    Jeja4

    Cure, sve ste uglavnom pred kraj…one koje smo 29-30 tj, kako se osjecate? Meni su zadnjih dana stalno gleznjevi i prsti na rukama blago oteceni, tlak mi bude relativno normalan, oko 115/75 ali otkucaji budu oko 95, cak su mi danas isli do 110 i to mi uzasno smeta. Bude mi zbrcka u glavi i boli me glava. Ova vrucina je ubitacna, jedva cekam da prodje.
    Sto se tice mjera, uzv cesto pogrijesi, moju su pred porod procijenili na 3800 a rodjena je s 3410 i 50 cm, nosila je odmah 56. Za ovu bebu kupila sam 56 i 62, raznih marki. Next npr ima up to month, mada je to nosivo i do 3 mj. Najvise imam plisanih i obicnih odjelca/pidzamica, nesto hlacica, par bodica. Jos sam sad u daruvaru kupila dva bodica i dvoje tajice i narucila od jedne zene, koja siva hlacice, dva komada. Moram jos kupiti stramplica i carapica te nesto za na noge. Kupila sam jedan skafander 56 i jos cu jedan 62. Kupit cu i vrecu za kolica iako ne znam hoce li trebati ali neka se nadje. Za AS-jaje sam uspijela nabaviti snalice koje smo pogubili pa ce biti opet upotrebljivo. Moram jos i vrece za spavanje kupiti.
    Za stariju moram komplet garderobu i obucu za jesen/zimu, ima da bankrotiram 🙄.
    U nedjelju se vracamo u Zg, u ponedjeljak imam pregled pa cemo sljedeci tjedan malo do mora.


    Tu smo mi zadnja ekipica za radjanje… Ma osjecam se kao da i nisam trudna nekad, ali mirovati i mirovati se mora… Sparine su mi uzas, tata koji mi ima visok tlak bolje to podnosi a ja ne mogu uhvatit zraka…
    Kazu: bit ce hladnije… Ne znam samo kad 😏
    Isto se borim s niskim tlakom ali u TA mi uvijek normalan skoro pa skolski, ima nesto u toj cekaoni… 
    … 
    Imam dosta 62 i malo manje 56, i kad sam krenula kupovat 68 shvatila sam da ce biti vec kasno proljece i toplo vrijeme pa sam odustala taj broj i vratila se na kupnju 56 😂😂😂 luda ja….
    Nisam krenula prati ali bi s obzirom na situaciju uistinu mogla i krenuti lagano, ali to se rijesi u 2dana taman dok sam ja u bolnici pa se ne zamaram s tim dokle god imam mamu i seku za to 😂
    Nego sad sam u potraznji posteljinice, krevetic mi je na drugoj strani sobe pa bih sas mogla i baldahin stavit taman da kupi prasinu da ne pada na krevetic drito 🤣i eto lijepo stoji za princezicu…
    Koje su najugodnije posteljine onako full lijepi mekani pamuk? Ne smijem hodati pa mi preostaje online shopping a to mrzim 😏 a ci neke ste vec kupile… 
    … 
    Drago mi je curke da su pregledi svima u redu, 🥰
    Ide nova runda poroda, sretno curke… 💕

    [lilypie.com]

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Nego, da čujem koja masira međicu? 
    Krenula ja nadobudno večeras…pripremila lijepo rukavice, ulje, ogledalo… prvo nikako da se namjestim, drugo sa obje ruke mi je nemoguća misija doći do nje jer me stišće trbuh, treće čim sam lagano nešto počela već me peckalo i uz sve to sva sam se pogubila u tim silnim uputama vezano za pokrete… ništa, propalo…ali ne odustajem i sutra ću probati, ali na stolici, a ako kroz par dana stvarno neće ići onda se neću mučiti… 

    [lilypie.com]

  • Martina0204

    Broj poruka: 190

    Prijavi adminu

    Evo i ja dosla iz setnje, ne odustajem od tog da ju pokrenem 🙈
    Ne znam kak vi al ja se znojim ko svinja, ok jasno mi sad hodala po vani sparina je, ali i inace.. sjedim doma na klimi i cijedim se… po noci da ne pricam, mjenjam rucnike pod glavom presvlacim se to je prestrasno…

  • Avatar Venus

    Venus

    Broj poruka: 891

    Prijavi adminu

    Eh meni je isto tako s hodanjem, cijelu trudnocu jako aktivna, svakodnevne setnje, vjezbala doma par puta tjedno, kuhala, cistila… bas sam ono ko po sablonu 2.trimestar. I sad nakon 2 tjedna strogog bas mirovanja/lezanja tijelo se odvikne i ne moze vise. Sad cim se tusiram il mrvu duze stojim/sjedim na nogama odma krene zicanje dole i jaki pritisak u zdjelici i na cerviksu.
    Danas isto na pregledu dok sam cekala sve super u startu, a ona sam jedva izasla iz bolnice do auta, gegala se koliko me pritiskalo i probijalo. I stali usput samo na rucak brzinski u jedan bistro zdrave hrane reko da se nagradim za dobre rezultate mirovanja, kad nakon 10min sjedenja ko da me netko sutao po cerviksu i bas postane neizdrzivo sjedit i onda brze bolje doma autom.

    Tako da ja se sve veselim prestanku mirovanja tamo za mjesec dana s 36tt, al sve se bojim da onda vise ni koraka necu moc napravit

    [lilypie.com]

  • Avatar felicita28

    felicita28

    Broj poruka: 678

    Prijavi adminu

    Znaci sve smo u istom kosu i u istim problemima, ali mozemo mi to zene :) jos malo ❤❤❤ 

    [lilypie.com]

  • irma123

    Broj poruka: 292

    Prijavi adminu

    Vidim da ste pricale o pregledima  ja sam jucer bila curica je 2680 kaze da je manja za tj al da to nema veze. Nisko je jako pa ce mi porod laksi bit zato imam bolove sad dole al bila sam zatvorena. I ujutro mi nest ko iscjedak cca 1 cm mozd ni toliko na wc papiru bilo al zuto je bilo  bez krvi pa ne znam jel to sluzni il samo iscjedak..

  • Deleted user

    Broj poruka: 1623

    Prijavi adminu

    DijMar

    Nego, da čujem koja masira međicu?
    Krenula ja nadobudno večeras…pripremila lijepo rukavice, ulje, ogledalo… prvo nikako da se namjestim, drugo sa obje ruke mi je nemoguća misija doći do nje jer me stišće trbuh, treće čim sam lagano nešto počela već me peckalo i uz sve to sva sam se pogubila u tim silnim uputama vezano za pokrete… ništa, propalo…ali ne odustajem i sutra ću probati, ali na stolici, a ako kroz par dana stvarno neće ići onda se neću mučiti…


    Bas sam htijela komentirat kako sam  ja to gledala na netu opis kak radit i odma odustala od opcije sa dvije ruke pa ja jedva jednom rukom dodjem do mice 🤭😶a kamoli da obje koristim za to.. To mi je ful zgodno za ove curke koje imaju muzice kuci koji to mogu odraditi.. Kontam da bi njima bilo zanimljivo.. Ja sam pokusala jedan dan sa jednom rukom naravno i bilo je okeeej, mislim osjecaj je okej nije me peklo neznam sta to znaci zapravo 🙄🤨🤔 mozda nisam ja to dovoljno rastezala haahha ili mozda imam srece pa sam elasticna.. 🤣😂 Kako god mislim da cu ja sve prepustit prirodi pa nek bude kak bude. Pikulica 
    Ekipica se skuplja.. Covjece tako ce mi brzo doci to svee a kao da sam jucer prvi pokret bebin osjetila.. 

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Jeja ja sam 28 danas. Do prije tjedan dana sam si ko zmaj bila. Danas me pod ruku dragi doma pratio jer mi je jako pozlilo. Puls prvo 100, pa 110, a sjedila sam. Topli znoj izbio pa odjednom ledeni i vrtoglavica. Ne prepoznajem se. Nadam se da je povezano s vremenom i tlakom, a ne sa ce mi takvo biti trece tromjesecje. Jucer tlak 98/44. Nakon soli, vode, magnezija i kace 115/55. Puls mi svako malo skoci. Plus krenula mi alergija na ambroziju, a navodno i to ruši tlak.  Ne mogu vjerovati da se ja veselim zahladjenju iako nemam kaj obuci kad zahladi :o

    [lilypie.com]

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    E a jel itko misli ici na placene masaze mwdjice?

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.