Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar anemone

    anemone

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    mamaoddanas

    A ovo za široko povijanje još ništa ne znam, kako će mi savjetovati u rodilištu i to sve…
    Hvala vam na odgovorima! Već sam kupila najviše toga 62, uzet ću još onda i 56 ponešto. Brinulo me hoće li se stisnuti u sušilici.


    Ja sam sve sušila u sušilici jer me je bilo strah da se ne usmrdi il nešto. Nisam primijetila neke promjene, sušila sam na neki sensitive pamuk program 😊

    [lilypie.com]

  • MonaL.

    Broj poruka: 378

    Prijavi adminu

    Venus

    I ja namjeravam uzeti jos par tih plisanih/debljih kad idemo u setnju itd. Neznam ni kakve jaketice za zimu nabavljati itd.

    Jel mi moze netko rec jel to normalni da je bebi stomacic malo manji, za 1-2 tjedna? Dokt je to samo jednom prije spomenula, al kao da je to sve ok. Danas nije nista komentirala. Jel to znaci da ce bit mrsavija bebica il da mozda ne prima dobro nutrijente od mene? Jel moram ja vise jest? 😅
    Jer tezinom je normalna, mozda mrvu i naprednija


    Moja beba ima veći trbuh za 2 tjedna. Ginekolog u bolnici mi je rekao da to nema veze ,jer prvo te uzv mjere nisu nekad ni pouzdane a ni  da tjedan,dva razlike nije alarmantno. 

  • Avatar Julie

    Julie

    Broj poruka: 1971

    Prijavi adminu

    Ne znam zašto, ali Roki veli da taj uzv ne valja tj da krivo mjeri i da ako ovako nastavi da će biti 4 kg. Ja sam se vas uplašila sto ste i mogle primjetiti jer sam u glavi imala scenarij poroda od 18 sati u mukama. Danas Stasenko veli da bi trebao biti malo iznad 3,5 kg sto je super. Ja sam do termina još dva tjedna pa se nadam da neće bas dobiti tak puno. Mislim nemojte me krivi shvatiti, neka on samo raste ali bas sam se bila ukakila takvog giganta ići roditi prirodno još prvi put. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Angelina

    Angelina

    Broj poruka: 423

    Prijavi adminu

    Julie

    Ne znam zašto, ali Roki veli da taj uzv ne valja tj da krivo mjeri i da ako ovako nastavi da će biti 4 kg. Ja sam se vas uplašila sto ste i mogle primjetiti jer sam u glavi imala scenarij poroda od 18 sati u mukama. Danas Stasenko veli da bi trebao biti malo iznad 3,5 kg sto je super. Ja sam do termina još dva tjedna pa se nadam da neće bas dobiti tak puno. Mislim nemojte me krivi shvatiti, neka on samo raste ali bas sam se bila ukakila takvog giganta ići roditi prirodno još prvi put.


    Ma joj oni imaju svatko svoju pricu. Sad pak uzv ne valja 😅 ne vjerujem nikome dok mi ne izvazu to dijete kad izade 😂

    [lilypie.com]

  • mamaoddanas

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    Anemone super, drago mi je da je sve bilo ok sa sušilicom!
    Julie moja sestra je bila 4,5 kg kad se rodila a mama ju je bez problema rodila, kaže onatak da je to sve individualno..ne znači da nužno mora biti težak i dug porod ako je bebica veća.

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5116

    Prijavi adminu

    Moja cimerica je rodila vecu bebu od mene i samo je popucala i ima 4 sava ja sam rezana i beba je manja tako da curke kazu da se lakse rodi veca beba jer se ona sama odgurne za van.. ☺️

  • Avatar Julie

    Julie

    Broj poruka: 1971

    Prijavi adminu

    Ja si isto mislim da ću točno znati kad izađe van koliki je to bucko 🧸 samo kažem da me je bas prepao, ja sam skroz potonula kad je rekao velika glavica pa težina pa ja prvorotkinja. Mislim nije in mene strašio nego je to meni sve zvučalo strašno. Ja nam svima želim sto brže i lijepse porode 🥰

    [lilypie.com]

  • Noemi1

    Broj poruka: 2931

    Prijavi adminu

    felicita28

    Martina0204

    Frajla

    Martina0204

    Evo mene! Sutra i preksutra ctg, ak se nis ne desi u pon inducirani 😭
    Kad sam to cula samo mi je doslo da placem…

    Držim fige da se pokrene
    Zašto si tužna? Ne bi na indukciju ili ne bi čekala ponedjeljak?
    Nebi na indukciju… tj ne znam sta nebi… nadala sam se nekak da ce sve krenut samo od sebe 😥
    Rekla sam ja da ces ti dobiti termin…nemoj plakati, bitno je da beba izade van ali do pon jos ima vremena i sve se stigne promjeniti jos do onda, mozda te i krenu trudovi.
    Sto se tice epiduralne ja nemam pojma…mene zanima jedna stvar, jer se ja moram predbiljezit za epiduralnu ako je zelim? To jest, mogu li je i odbiti za vrijeme poroda ako vidim da ne treba?


    Da, ja sam napravila obradu za epiduralnu, pa su me na porodu pitali zelim li epiduralnu, pa sam odbila. Bilo mi zao uzet a sve je islo dosta brzo, pa nisam htjela.

    [lilypie.com]

  • Noemi1

    Broj poruka: 2931

    Prijavi adminu

    ayla

    Moja cimerica je rodila vecu bebu od mene i samo je popucala i ima 4 sava ja sam rezana i beba je manja tako da curke kazu da se lakse rodi veca beba jer se ona sama odgurne za van.. ☺️


    Ja sam rodila manju bebu, nisam rezana, isto imam par savova. Mislim da tu igra ulogu samo elasticnost tkiva 🤔 

    [lilypie.com]

  • Jeja4

    Broj poruka: 449

    Prijavi adminu

    Cure, sve ste uglavnom pred kraj…one koje smo 29-30 tj, kako se osjecate? Meni su zadnjih dana stalno gleznjevi i prsti na rukama blago oteceni, tlak mi bude relativno normalan, oko 115/75 ali otkucaji budu oko 95, cak su mi danas isli do 110 i to  mi uzasno smeta. Bude mi zbrcka u glavi i boli me glava. Ova vrucina je ubitacna, jedva cekam da prodje.
    Sto se tice mjera, uzv cesto pogrijesi, moju su pred porod procijenili na 3800 a rodjena je s 3410 i 50 cm, nosila je odmah 56. Za ovu bebu kupila sam 56 i 62, raznih marki. Next npr ima up to month, mada je to nosivo i do 3 mj. Najvise imam plisanih i obicnih odjelca/pidzamica, nesto hlacica, par bodica. Jos sam sad u daruvaru kupila dva bodica i dvoje tajice i narucila od jedne zene, koja siva hlacice, dva komada. Moram jos kupiti stramplica i carapica te nesto za na noge. Kupila sam jedan skafander 56 i jos cu jedan 62. Kupit cu i vrecu za kolica iako ne znam hoce li trebati ali neka se nadje. Za AS-jaje sam uspijela nabaviti snalice koje smo pogubili pa ce biti opet upotrebljivo. Moram jos i vrece za spavanje kupiti.
    Za stariju moram komplet garderobu i obucu za jesen/zimu, ima da bankrotiram 🙄.
    U nedjelju se vracamo u Zg, u ponedjeljak imam pregled pa cemo sljedeci tjedan malo do mora.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.