Jesenske bebe 2017

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Dolores123

    Broj poruka: 788

    Prijavi adminu

    M@lena

    Dolores123

    Evo ja obavila pregled.danas sam razočarana,jer nije bilo moje dr, nego jedna druga i hrpetina studenata.Moja dr meni sve lijepo objasni i da slikicu, sad nemam ništa.A najgore od svega je da me opet nitko nije vagao, mjerio tlak,itd. I kad pitam sestru zašto to, kaže pa nije dr ništa rekla, budemo drugi puta.ma koma.A vidim da su svi obrađeni prije dolaska kod doktora. Uglavnom beba je u redu, to je najbitnije.Sve ok.Pitala sam dal mogu putovat, veli da mogu, znači jurim na jadran za vikend.Rekla mi je treba čuvati trudnoću, al nisam pitala u kojem smislu to ona misli,ako je sve u redu.

    Zasto se ustrucavas pitati te neke bitne stvari? Srecom pa je moja dr strpljiva i cak joj bude drago kad pitam neke stvari jer mi uz to da jos gomilu savjeta i preporuka. No, obzirom da je kod tebe situacija poprilicno urnebesna da se stvarno ne zna tko pije tko placa, ti se pripremi za pregled. Zapisivaj sva pitanja koja ti padnu na pamet do pregleda, i ovo za mjerenje tlaka i tezine i cuvanje trudnoce. Sve zapisi kao podsjetnik sto trebas pitati! Malo pogledaj na netu koji se dodatni pregledi rade za koji stadij trudnoce i pitaj je sto s tim (ako se sama ne sjeti). Nazalost u tim nekim situacijama moras sama malo vise sudjelovati. U krajnjem slucaju, otici ces privatno na pregled. I da, vaganje mozes sama napraviti, ujutro prije dorucka nakon odlaska na wc se izvagas i biljezis svoju kilazu.


    Pa pretpostavljam da je mislila na to cuvanje kao da se pazim jer je to ivf uspio iz prve, jer je gledala sve od pocetka, cijeli tijek.Da zbilja nesto nije u redu pa rekla bi mi.Zatvorena sam, nemam nikakvih problema, beba je u redu.Svjesna sam i sama da nemogu vise raditi sve ko i prije, malo pazim da negdje ne padnem,… Na ostale stvari ne mogu utjecati

    [lilypie.com]

  • Ineska

    Broj poruka: 21

    Prijavi adminu

    I_me, a gdje si to isla na tecaj? U Zg?

  • Avatar I_me

    I_me

    Broj poruka: 2509

    Prijavi adminu

    Ineska

    I_me, a gdje si to isla na tecaj? U Zg?


    u poreču


  • Mamuka

    Broj poruka: 1079

    Prijavi adminu

    A kod nas na jugu je to tako. Kad počnu svadbe to ne staje. Sve ispod 10 godišnje je super.
    Koliko sam upratila ovaj novi zakon o porodiljnim je prošao sabor tako da tu nema vise toga hoće li ili neće, on je po izglasavanju u saboru I objavom u NN (ne znam jel još objavljen) postao pravomoćan. Ali to ide tek od 1.7. Znači porodiljni koje će se primati za period nakon 1.7. će bit po tom novom tj prva isplata je u tom iznosu u 8. mjesecu.
    Mislim nisam pravnik već economist, ali po tim nekim standardnim procedurama tako bi nekako tribal bit…..

    [lilypie.com]

  • M@lena

    Broj poruka: 774

    Prijavi adminu

    Mamuka

    A kod nas na jugu je to tako. Kad počnu svadbe to ne staje. Sve ispod 10 godišnje je super.
    Koliko sam upratila ovaj novi zakon o porodiljnim je prošao sabor tako da tu nema vise toga hoće li ili neće, on je po izglasavanju u saboru I objavom u NN (ne znam jel još objavljen) postao pravomoćan. Ali to ide tek od 1.7. Znači porodiljni koje će se primati za period nakon 1.7. će bit po tom novom tj prva isplata je u tom iznosu u 8. mjesecu.
    Mislim nisam pravnik već economist, ali po tim nekim standardnim procedurama tako bi nekako tribal bit…..


    Tek je danas izglasan u saboru, slijedi objavljivanje u Nn i stupanje na snagu. Od 1.7. bi definitivno trebao ici.

    [lilypie.com]

  • Natasha555

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    Cure, evo i mene, pročitala sve zaostatke! Nama krenuli radovi po kući, svašta imamo za odraditi, nadam se da će do 9.mj sve biti gotovo da se stignem u miru pripremiti za bebicu.
    Vidim da pričate o svadbama, mi imamo u 7., 8. i 9. mj po jednu, nadam se da ću izdržati 

    [lilypie.com]

  • M@lena

    Broj poruka: 774

    Prijavi adminu

    barbs

    Rade drugu, da 😁
    Uh nadajmo se da ce 1000% biti novi zakon od 1.7. citala sam na fejsu da su nekoj mami produzili porodiljni (nakon 6.mjeseci) na 1663kn do xy datuma 2018.godine i kao, digla se strka i panika da nista od novog zakona..


    Zato sto zakon jos nije stupio na snagu. Ne mogu primjenjivati nesto sto jos nije na snazi. Danas su ga izglasali i sad ide procedura primjene. No opet ne znam sto ce biti s ovima koje su u ovom mjesecu usle u drugih 6 mj. One koje pocinju koristiti roditeljski dopust (prvih 6 mj je rodiljni dopust) u srpnju ce gotovo sigurno primati 3990 kn.

    [lilypie.com]

  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    Malena, to su neke cure i komentirale al' su vec pocele paniku dizatu…
    Natasha, boooomeeeee ti nije lako 😁 Zelim da radovi zavrse na vrijeme… 

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

  • Mamuka

    Broj poruka: 1079

    Prijavi adminu

    M@lena

    barbs

    Rade drugu, da 😁
    Uh nadajmo se da ce 1000% biti novi zakon od 1.7. citala sam na fejsu da su nekoj mami produzili porodiljni (nakon 6.mjeseci) na 1663kn do xy datuma 2018.godine i kao, digla se strka i panika da nista od novog zakona..

    Zato sto zakon jos nije stupio na snagu. Ne mogu primjenjivati nesto sto jos nije na snazi. Danas su ga izglasali i sad ide procedura primjene. No opet ne znam sto ce biti s ovima koje su u ovom mjesecu usle u drugih 6 mj. One koje pocinju koristiti roditeljski dopust (prvih 6 mj je rodiljni dopust) u srpnju ce gotovo sigurno primati 3990 kn.

    Da, izgleda da sam krivo upamtila da je izglasano prošlih tjedana. Valjda je tada bilo samo čitanje. Znači čeka se objava u NN I to je to.
    Rečeno je bilo da ide retroaktivno što znači da bez obzira u kojem ste “stadiju” porodiljnog od 1.7. vam se diže naknada na nove iznose.
    Jedino nije bilo nigdi riči o tome šta sa onima koji su prekinuli porodiljni I iskoristit će ga do djetetove 7/8 god (ne znam točno granicu) pa to korištenje uleti nakon 1.7. Pretpostavljam da oni koji nemaju neki čvrst plan zbog kojeg su to napravili bi sad mogli ponovno se vratiti na porodiljni jer ovo povećanje I nije za baciti, pogotovo ako se radi o nekoj prosječnoj hrv. plaći - ako oni budu imali pravo na nove naknade,

    [lilypie.com]

  • M@lena

    Broj poruka: 774

    Prijavi adminu

    Mamuka

    M@lena

    barbs

    Rade drugu, da 😁
    Uh nadajmo se da ce 1000% biti novi zakon od 1.7. citala sam na fejsu da su nekoj mami produzili porodiljni (nakon 6.mjeseci) na 1663kn do xy datuma 2018.godine i kao, digla se strka i panika da nista od novog zakona..

    Zato sto zakon jos nije stupio na snagu. Ne mogu primjenjivati nesto sto jos nije na snazi. Danas su ga izglasali i sad ide procedura primjene. No opet ne znam sto ce biti s ovima koje su u ovom mjesecu usle u drugih 6 mj. One koje pocinju koristiti roditeljski dopust (prvih 6 mj je rodiljni dopust) u srpnju ce gotovo sigurno primati 3990 kn.
    Da, izgleda da sam krivo upamtila da je izglasano prošlih tjedana. Valjda je tada bilo samo čitanje. Znači čeka se objava u NN I to je to.
    Rečeno je bilo da ide retroaktivno što znači da bez obzira u kojem ste “stadiju” porodiljnog od 1.7. vamse diženaknada na nove iznose.
    Jedino nije bilo nigdi riči o tome šta sa onima koji su prekinuli porodiljni I iskoristit će ga do djetetove 7/8 god (ne znam točno granicu) pa to korištenje uleti nakon 1.7. Pretpostavljam da oni koji nemaju neki čvrst plan zbog kojeg su to napravili bi sad mogli ponovno se vratiti na porodiljni jer ovo povećanje I nije za baciti, pogotovo ako se radi o nekoj prosječnoj hrv. plaći - ako oni budu imali pravo na nove naknade,


    Da, vidis, zanimljivo. Budemo vidjeli kako ce to izvesti. 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.