Jesenske bebe 2017

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    P.S. Zaboravila sam napomenuti da sam jučer pred večer imala jače menstrualne bolove 

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

  • M@lena

    Broj poruka: 774

    Prijavi adminu

    treca_sreca

    Izdajanje - molim te malena, daj par tips&tricks….previše je godina prošlo i zaboravila sam cijelu tu priču skupa.
    Znam da izdajalica može pomoć da se navuče više mlijeka (ako je potrebno) - vjerojatno na način da ju prištekaš NAKON bebinog sisanja? Daj mi opiši kako ju koristit, šta je naj“pametnije”…
    S Tomom sam imala ručnu tommee tippee i koristila sam ju jako rijetko, kad bih negdje morala ić (prijavit bebu itd) a nisam previše išla okolo…..tako da nemam prevelikog iskustva.
    Sad sam uzela Avent električnu, kako si mi ti savjetovala da su električne dosta nježnije, i gledam kad ću ju koristit?
    Ako ostanem 7 dana u bolnici već će mi tamo trebati za poticanje laktacije ili ne? šta misliš?
    thnx


    Kod mene je bila situacija da su mi cice od prvog dana do negdje 3.mjeseca bebe bile krcate, prepune. Mogla sam barem tri bebe podojiti, a jos k tome, Luka je stalno visio na njima. Kako je cesto jeo tako se puno mlijeka stvaralo. Izdajalica mi je posluzila izvrsno iz nekoliko razloga:
    1. Nisam imala oblikovane bradavice, izdajalicom bih ih izvukla te nastavila podoj pomocu sesirica za dojenje (na pocetku), poslije su se same oblikovale i nije bio problem
    2. Na pocetku sam imala ragade, pa bi mi isto bilo lakse stisnuti zube na izdajalicu dok mi krene mlijeko, pa nastaviti podoj normalno (isto vrijedi i za mastitis, jer mlijeko mora van!!!)
    3. Nocu kad bi on spavao, a ja ne bih mogla jer sam imala kvrge po cicama od prepunjenosti mlijekom, tada bi me spasila izdajalica jer je to tako grozan osjecaj, samo bih malo izdojila i cice bi postale mekane
    4. Kad bih bila odsutna vise od 3 sata, izdojila bih se njemu da moze popiti moje mlijeko dok mene nema, jer ga nikad nisam hranila adaptiranim. I ponijela bih izdajalicu sa sobom da se mogu izdojiti kad mi nadodje mlijeko, jer je to jako nelagodan osjecaj.
    5. Uvijek bih se izdojila kad bih osjetila da je nakon podoja ostalo mlijeka. Tako sam bila sigurna da mi se kolicina mlijeka ne smanjuje,a mlijeko sam pohranjivala u zamrzivac u lansiloh vrecicama za pohranu majcinog mlijeka (moze stajati 6mj u zamrzivacu), tako da kad bih ga morala ostaviti s nekim na nekoliko sati izvadila bih 1-2 vrecice iz zamrzivaca i ostavila kao obrok. Nakon 6 mjeseci starosti mogao je jesti rizine pahuljice i sl isto s mojim mlijekom. 
    Puno je dobrobiti izdajalice. Ja sam je iskoristila maksimalno!

    [lilypie.com]

  • sretna

    Broj poruka: 2906

    Prijavi adminu

    Ja sam peglala skoro 2 sata. Prvo sve tetra pelene i gaze pa djecju robicu. Sada moram staviti orati drugu turu robice pa sutra opet peglanje. Vec mi je dosta, svaki dan peglam

    [lilypie.com]

  • M@lena

    Broj poruka: 774

    Prijavi adminu

    Klokanica - ima dosta dobrih, no ja sam se vodila preporukama s neta i preporukama ljudi koji su ih koristili, pa su Ergobaby i Manduca usli u zadnji izbor.
    Prijatelji koji zive u Njemackoj kazu da je gore Manduca br.1. Manduca je u rangu s Ergobaby i da u Njemackoj su i jedna i druga jeftinije nego ovdje.
    I moj savjet je odmah poceti dijete stavljati u to, jer ako budete cekali da vidite hoce li se htjeti nosati- NECE! Moj luka nije htio. S 3 mjeseca ni cuti. A ovi prijatelji svoju malu stavljali od rodjenja i mala uziva u njoj i danas nakon 1,5 godinu. Super je to sto mozes izaci bilo gdje, skuhati rucak, prosetati, a ruke su ti slobodne! Da mi je to bilo s Lukom spasila bih se! 
    I jos ako imaju grcice, dobrobit klokanice je sto im je trbuscic toplo privijen uz vas, pa se grije i olaksava im peristaltiku crijeva. Jos jedan veliki 👍za nosiljku/klokanicu. Samo nemojte kupovati one bezvezne, zdravlje vaseg djeteta je u pitanju, bas u vrijeme kad se oblikuju kukovi, pa ulozite u nesto ergonomski ispravno!

    [lilypie.com]

  • Avatar Nina2512

    Nina2512

    Broj poruka: 536

    Prijavi adminu

    Curke pozdrav..ja stalno upadam ko padobranac..haha..ugl samo da napisem da sam bila na pregledu danas i sve je super..imam hrpu pretraga za napraviti u petrovoj (tamo sam od pocetka zbog ivf-a),pa ako je koja od vas tamo obavljala to da mi malo pomogne
    Urinokultura-jel mogu  donjeti uzorak kod njih od doma i za koliko je cca nalaz gotov?
    Test senzibilnosti-sto je to?😊😊
    Uzv uskladenosti-na sto to misle?to moram kod njih u podrumu obaviti u 37.tt,mislim da ja ni necu ici u trudnicku ambulantu jer je rekao dr da sam do kraja kod njega

    [lilypie.com]

  • Avatar violeta1

    violeta1

    Broj poruka: 2156

    Prijavi adminu

    Barbs mislim da smo vecina sinoc imale menstrualne bolove… jel to znak da ce jedna uskoro drzat bebicu? Hehe
    E i da… mi smo se odlucili za ime naseg djecaka, Leon 😊😊
    Od prvog dana ga zovemo Leon jedino ja nisam htjela to ime jer moja sestricna ima Leona ali kako se ne vidamo nikad, od nasih svatova nit se vidjeli nit culi, briga me, drugi razlog je sto ce moja mama poludit kad cujem ime, jer njoj nisu takve stvari normalne (prijateljica koja je u svici dala je ime curici kao moja sestra, i moja mama ju je danima ismijavala) tako da ce mene godinu dana ismijavati. Ali muz i ja smo pricali i shvatili da je ipak vaznije sta mi mislimo i zelimo a ne da damo ime djetetu koje nam se ne svida i da se kajemo cijelo zivot. Znam da ce mama me tlacit ajmeee i tatine seke ce komentirat, a nekako vjerujem da je ovo ispravna odluka jer od kad smo saznali da je muskic, zovemo ga Leon. 

    [lilypie.com]

  • Avatar violeta1

    violeta1

    Broj poruka: 2156

    Prijavi adminu

    I kad mi je bila patronazna i rekla sam joj kako ce se mali zvat a ona meni kad je odlazila kaze jedva cekam da se druzimo nas troje, nas dvije i Leon, da nas nauci svemu i pomogne nam. I to mi je tako lijepo zvucilo kad ga nazvala imenom i uvjerilo me jos vise da je to ime pravo za naseg bebaca.

    [lilypie.com]

  • Avatar Kiki156

    Kiki156

    Broj poruka: 1624

    Prijavi adminu

    Violeta super za ime! Naravno da ces odabrati ono koje se vama svida, pusti sto ce selo reci. Svi imaju nekoga tko se zove kao netko tako da nema smisla povodit se za tim. Leon je bas lijepo ime! 😊
    Malena kako se odmrzava majcino mlijeko? 😬



    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Barkleys

    Barkleys

    Broj poruka: 1723

    Prijavi adminu

    Barbs - daa, odgajatelj. Btw 5 mašina u jednom danu?!

    Malena - ajme, hvala ti na ovom podrobnijem opisu dojenja, nama će navodno danas patronažna sestra na tečaju baš pričati i tome. Jedva čekam.

    Ana radiš urinokulturu baš u Petrovoj? Ili nosiš u neki dom zdravlja? Ja sam nosila u dom zdravlja. Kupila sam posudicu u ljekarni. Ove upute mi je dala moja ginekologica:

  • Dena1009

    Broj poruka: 1276

    Prijavi adminu

    Sanjchi i meni su netom prije poroda sve cipele bile premale, nosila sam japanke i patike za trcanje, sad neznam jer drugo tu i nemam al vidim da su mi noge natecene bolje nego prije poroda.
    Malena sad si me zbunila, taman sam odlucila da pricekam da vidim kako ce biti sa nosenjem, a onda si napisala da bolje ne cekati 🤔
    Violeta super za ime, mislim da se tu nemaju drugi sta mjesati🙂
    Mm kolko me sad nasmijao…rekla sam mu da mi donese hlace od trenirke i veli on meni da mora popeglati, da ne kazu da se nezna brinuti o svojoj zeni ako budem hodala zguzvana 😆

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.