inseminacija kod prof. Šimunića/poliklinika ivf

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • sreca12

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    darijam

    Pozdraav,
    Znaci dva folikula 10mm.. jedan na lijevom i jedan na desnom al reko dr. Da za sad to nije nista znacajno i ordinirao mi da odmah danas i sutra primim injekciju menapura ( injekcija peće dosta al nista sto se neda izdrzat) endometrij uredan. U cetvrtak idem opet popodne tako da javim dalje..
    I neznam jel znate al ugl sve folikulometrije se placaju na kraju proseca tj. Kad se placa na kraju postupak cijeli onda se i folikulometrije..tako da po meni super jos i bolje da je sve odjedanput..


    Pa super je da,a ti ne gubi nadu,vjeruj da ce zavrsiti onako kako je najbolje 😊

  • Avatar darijam

    darijam

    Broj poruka: 122

    Prijavi adminu

    Evo mene nakon druge folikulometrije. Endometrij dobar nekih 8-9 mm , dva vodeca folikula u lijevom jajniku jedan 14mm a drugi 15mm…Jos danas i sutra injekcije Menopura( vjerujte mi samo prva pecka nakon prve svaka iduca sve laksa )  i u subotu jos jedan uzv i onda se odlucuje dal cemo u sub vec dati stopericu ili ponedjeljak.. ovisno kolki ce bit folikul.. ugl ovo su za sad dobre vjesti i kako bi reko dr. Svijetlo na kraju tunela.. samo se nek tak nastavi premda je dalje sve u Bozjim rukama 🤞🤞💞 
    Kak ste vi zenice? Jeste krenule ili jos cekate M?

  • sreca12

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    darijam

    Evo mene nakon druge folikulometrije. Endometrij dobar nekih 8-9 mm , dva vodeca folikula u lijevom jajniku jedan 14mm a drugi 15mm…Jos danas i sutra injekcije Menopura( vjerujte mi samo prva pecka nakon prve svaka iduca sve laksa ) i u subotu jos jedan uzv i onda se odlucuje dal cemo u sub vec dati stopericu ili ponedjeljak.. ovisno kolki ce bit folikul.. ugl ovo su za sad dobre vjesti i kako bi reko dr. Svijetlo na kraju tunela.. samo se nek tak nastavi premda je dalje sve u Bozjim rukama 🤞🤞💞
    Kak ste vi zenice? Jeste krenule ili jos cekate M?


    Bas mi je drago da su dobre vijesti,ja jos uvijek cekam M s obzirom da imam PCOS nikada ni nije redovna tako da ne polazem neke nade da ce ovaj mjesec i doci,ali svakako jedva cekam da krenem

  • ariaria

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Iako nisam kod prof. Šimunovica, jako sam sretna jer sam u bespućima interneta pronašla nekoga tko ide na inseminaciju u 2022. godini. 

    Bas mi je jako demotivirajuće što se na forumima o inseminaciji uglavnom piše u negativnom kontekstu, a osobno poznajem nekoliko osoba s uspješnim ishodom iste. 

    Moj prvi postupak je poništen jer moj endometrij i folikul nisu surađivali. Tada sam uzimala Klomifen. 
    Budući da imam jako visok AMH doktorica mi je prepisala Femaru, jer prema nekim novim istraživanjima žene s visokim AMH jako dobro reagiraju na Femaru. I tako je i bilo.
     Femara je odradila svoje, dobila sam štopericu i išla na inseminaciju 1.12. Od tada budnim okom pratim sve sto se desava i uzimam 3 Urtrogestana dnevno (vaginalno).  

    A generalno se ne dešava niš posebno, osjećam napetost u donjem dijelu trbuha svaki dan, a prije 2 dana mi je trbuh bio ekstremno napuhan (hlače koje su mi inace ovelike sam jedva zakopčala) i nakon 4 sata na nogama sam taakav pritisak dolje imala da sam jedva čekala da legnem u krevet. Uopce ne znam je li to neki znak ili moje tijelo jednostavno luduje od Urtrogestana. Betu vadim 15.og.

    Moram pohvaliti osoblje na VV. Divne, divne, divne doktorice i sestre koje su maksimalno olakšale cijelu situaciju. 

    Vama svima držim palčeve!

  • Avatar Mimizmimi

    Mimizmimi

    Broj poruka: 132

    Prijavi adminu

    ariaria

    Iako nisam kod prof. Šimunovica, jako sam sretna jer sam u bespućima interneta pronašla nekoga tko ide na inseminaciju u 2022. godini.

    Bas mi je jako demotivirajuće što se na forumima o inseminaciji uglavnom piše u negativnom kontekstu, a osobno poznajem nekoliko osoba s uspješnim ishodom iste.

    Moj prvi postupak je poništen jer moj endometrij i folikul nisu surađivali. Tada sam uzimala Klomifen.
    Budući da imam jako visok AMH doktorica mi je prepisala Femaru, jer prema nekim novim istraživanjima žene s visokim AMH jako dobro reagiraju na Femaru. I tako je i bilo.
    Femara je odradila svoje, dobila sam štopericu i išla na inseminaciju 1.12. Od tada budnim okom pratim sve sto se desava i uzimam 3 Urtrogestana dnevno (vaginalno).

    A generalno se ne dešava niš posebno, osjećam napetost u donjem dijelu trbuha svaki dan, a prije 2 dana mi je trbuh bio ekstremno napuhan (hlače koje su mi inace ovelike sam jedva zakopčala) i nakon 4 sata na nogama sam taakav pritisak dolje imala da sam jedva čekala da legnem u krevet. Uopce ne znam je li to neki znak ili moje tijelo jednostavno luduje od Urtrogestana. Betu vadim 15.og.

    Moram pohvaliti osoblje na VV. Divne, divne, divne doktorice i sestre koje su maksimalno olakšale cijelu situaciju.

    Vama svima držim palčeve!


    I j sam većinom nailazila na negativne i pesmistične komentare na inseminaciju, ali nema negative. 😊 Nešto će upalit pa što ne bi to 😊. 
    Sretno 😊🤞🤞🤞🤞
    Ja sam na u fazi femare, a u pon imam 1.UZV i menopur. Premda bi po rasporedu trebala menopur dobiti u nedjelju, nakon sto sam dr. rekla da ne znam kako si dati injekciju, rekao je da dođem u pon onda na sve… htjela sam samo da mi netko drugi da prvu da vidim kak to ide 😊

    🚺 86, endometrioza, AMH:2021: 18.13, 2023: 9
    Sonohsg:✅️ 🚹 83 ✅️
    9/22 biokem.
    Pokusavamo: 6/21
    Poliklinika IVF
    12/22 IUI 👎
    1/23 IVF (10 dana Gonal 200IU, 5 dana Cetrotide, Ovitrelle/Decapeptyl) ➡️ 7🥚 ➡️ 7 oplođeno ➡️ ET 2 trodnevna 👎 (nema ☃️)
    7/23 novi postupak - odgođeno, luteinska cista 5x5
    8/23 2. stimulirani - elonva 150 + gonal 75 / gonal 150+cetrotide / ovitrelle+decapeptyl-8 folikula 1🥚➡️ET 3dnevni

  • ariaria

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Injekcija stvarno nije kvantna fizika. Ali i samoj mi je bilo bas nelagodno kad sam si ju trebala dati. Nisam znala hoce boljeti, zapeci, hocu li  si ju dobro dati ili nešto treće. Na kraju sam nasla neki video na Youtubeu gdje je sve objasnjeno i muž mi je dao injekciju. Ta igla je toliko tanašna da ni ne osjetiš ubod, a ne osjetiš ni tekućinu koji si uštrcaš. Bitno je samo da naviješ štopericu na 250 i da sve istisneš. 

  • Avatar darijam

    darijam

    Broj poruka: 122

    Prijavi adminu

    ariaria

    Iako nisam kod prof. Šimunovica, jako sam sretna jer sam u bespućima interneta pronašla nekoga tko ide na inseminaciju u 2022. godini.

    Bas mi je jako demotivirajuće što se na forumima o inseminaciji uglavnom piše u negativnom kontekstu, a osobno poznajem nekoliko osoba s uspješnim ishodom iste.

    Moj prvi postupak je poništen jer moj endometrij i folikul nisu surađivali. Tada sam uzimala Klomifen.
    Budući da imam jako visok AMH doktorica mi je prepisala Femaru, jer prema nekim novim istraživanjima žene s visokim AMH jako dobro reagiraju na Femaru. I tako je i bilo.
    Femara je odradila svoje, dobila sam štopericu i išla na inseminaciju 1.12. Od tada budnim okom pratim sve sto se desava i uzimam 3 Urtrogestana dnevno (vaginalno).

    A generalno se ne dešava niš posebno, osjećam napetost u donjem dijelu trbuha svaki dan, a prije 2 dana mi je trbuh bio ekstremno napuhan (hlače koje su mi inace ovelike sam jedva zakopčala) i nakon 4 sata na nogama sam taakav pritisak dolje imala da sam jedva čekala da legnem u krevet. Uopce ne znam je li to neki znak ili moje tijelo jednostavno luduje od Urtrogestana. Betu vadim 15.og.

    Moram pohvaliti osoblje na VV. Divne, divne, divne doktorice i sestre koje su maksimalno olakšale cijelu situaciju.

    Vama svima držim palčeve!


    Pozdrav, slazem se sa Vama u potpunosti! Toliko negativnih komentara u vezi inseminacije, a takoder poznajem parove kojima je uspjelo.. 
    Zivim u nadi ak i ne uspije uvijek postoje druge opcije..
    I moj amh je visok  rekla bih da 50,1 tak nesto tak da vas razumijem u svemu tome! 
    Ja sam na femaru reagirala dobro takoder i na injekcije.. sutra ujutro folikulometrija opet pa cemo vidjet dalje. 

    Ariaria ovo o kojoj injekciji pricate je stoperica, a Menopur se daje drugacije al takoder nije neka nauka, al ako niste Mimizmimi nikad bili u susretu sa tako necim najbolje da vam se objasni na zivom primjeru, vjerujte prva pecka druge sve su lakse..takoder postoji i za Menopur youtube video al ako imate priliku bolje uzivo ..
    🥰🤞

  • ariaria

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Živimo u nadi! 🫡 Malo super doktora, malo sreće i malo adventa. 🥸🌈☃️

    Moj AMH je 160. 🙈
    Darijam sretno na folikulometriji! Drzi palceve! 🤞🤞

  • Avatar darijam

    darijam

    Broj poruka: 122

    Prijavi adminu

    Folikul 17mm danas jos jedna injekcija Menopura, a sutra nevecer stoperica i u utorak inseminacija 😇😇

  • Avatar Mimizmimi

    Mimizmimi

    Broj poruka: 132

    Prijavi adminu

    darijam

    Folikul 17mm danas jos jedna injekcija Menopura, a sutra nevecer stoperica i u utorak inseminacija 😇😇


    🤞🤞🤞🤞😊😊

    🚺 86, endometrioza, AMH:2021: 18.13, 2023: 9
    Sonohsg:✅️ 🚹 83 ✅️
    9/22 biokem.
    Pokusavamo: 6/21
    Poliklinika IVF
    12/22 IUI 👎
    1/23 IVF (10 dana Gonal 200IU, 5 dana Cetrotide, Ovitrelle/Decapeptyl) ➡️ 7🥚 ➡️ 7 oplođeno ➡️ ET 2 trodnevna 👎 (nema ☃️)
    7/23 novi postupak - odgođeno, luteinska cista 5x5
    8/23 2. stimulirani - elonva 150 + gonal 75 / gonal 150+cetrotide / ovitrelle+decapeptyl-8 folikula 1🥚➡️ET 3dnevni

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.