Hemoroidi u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Njanjac

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    ..meni su izbili u 28. tjednu.. :/ bolili me k'o sam vrag, ali mi mast koju mi je preporucila doktorica nije pomogla.. poceli su se smanjivati tek kad sam ih navecer trljala kockicom leda, nije najugodnije, ali pomaze.. poslije saprala mlakom vodom i tek onda mazala.. mozda pomogne i vama..

  • Avatar Poki2

    Poki2

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima! Ja sam ih dobila u trecem mj trudnoće, a prije 3 tjedna sam ih se konacno uspjela rijesiti jer me bilo strah sto ce biti s njima na porodu. Ugl.za ublazavanje boli sam stavljala vatice namocene u maslinovo ulje-jer mi ni jedna krema nije pomogla. Takoder sam promijenila prehranu-izbacila sam tjesteninu i umjesto nje svaki dan kuhala (i dalje kuham) sto raznovrsnije povrce, a navecer pojedem voca. Nisam vjerovala da ce uspjeti jer su jako jaaaakooo krvarili i bili su ogromni-ali trud i odricanje se isplatilo :D. Sad sam u 29.tjednu tr i ne osjetim vise niti jednog-spasila sam se hehehe! Sretno svima, jer i sama znam koliko je to bolno!

    [lilypie.com]

  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    Uf, ja bi se hemića relativno lako riješila. Krumpir u gazu pa taj sok iscijediti, pa neke biljne tabletice gurat ali izadju mi sad nekad i bez da mi je tvrda stolica ako hodam dugo… od pritiska valjda. tada mi sve natekne i naprijed i nazad… Ali biljkama se uvijek uspila rijesit hemića dok je zatvor bila teska muka sto god da jedem ja pola sata placem na zahodu i mislim si kako cu ja rodit kad me zatvor ovoliko ubija … Jela bi samo zeleno i ono sto tjera na wc i opet bi mi trebalo bar 4 dana da obavim nuzdu i onda krvarim jer mi sve popuca… Tada sam vjezbala opustanje dok boli , disanje, ma svasta… Strasno zbilja… Iako sam shvatila da u trudnoci hemici nisu nuzno zbog zatvora. Prije iz ,,cista mira,,…

  • tamy24

    Broj poruka: 74

    Prijavi adminu

    ja sam ih dobila početkom trudnoće. uz napomenu da sam i inače znala ih imati al bi se povukli. Otkako sam ih dobila (vanjske )nisu se povukli ni dan danas a sada sam u 28 tj. Mažem se hemopropinom. znam tapkati i maslinovo ulje. znaju me ponekada boliti, ponekad prokrvare, al eto sad sam se naučila na njih. kaže ginko da će hemići proći nakon što rodim.
     ima  li mamica koje su rodile i da su ih imale u trudnoći i kakva su iskustva nakon poroda????

  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    Moja mama ih je imala u trudnoći, pri porodu su joj izašli ko dva tvrdo kuhana jaja koliki su bili i tjednima nije mogla sjediti nego na onom kolutu za djecu za u more :) i prestali su joj nakon dva mjeseca ali je u medjuvremenu ih dobivala stalno i na kraju je operirala i sad je ok… Ali ona je sklona tome od treće trudnoće a i imala je preko 33 godine kad je zadnji put rodila pa valjda i to igra ulogu… svi smo drugačiji… Nadam se da ne budu meni tako zeznuti od prve trudnoće…

  • tamy24

    Broj poruka: 74

    Prijavi adminu

    uhhh, stašno. a reci mi tu operaciju je napravila klasičnim zahvatom ili…. i koliko dugo je imala oporavak? da li su se nakon toga ikad pojavili?i da li joj je pražnjenje kasnije bilo lakkše ili je napor kod pražnjenja i dalje ostao?

  • tamy24

    Broj poruka: 74

    Prijavi adminu

    uhhh, stašno. a reci mi tu operaciju je napravila klasičnim zahvatom ili…. i koliko dugo je imala oporavak? da li su se nakon toga ikad pojavili?i da li joj je pražnjenje kasnije bilo lakkše ili je napor kod pražnjenja i dalje ostao?

  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    Iskreno, ne znam kakvu operaciju je radila ali znam da je bila pod općom anestezijom ali toje radila prije nekoliko godina skoro 20 godina od poroda jer joj nisu prestajali smetati godinama… Otad nema problema ali ona ide na zahod bar dvaput dnevno… Dakle, njoj nije uzrok bio zatvor nego tako ju je potrefilo. Losi geni a kaze ona da je nju unistio zadnji porod jer je mali bio toliko nisko da na trenutke nije znala kada treba gurati jer je stalno imala nagon za guranje pri porodu. Tako mi je objasnila.

  • Avatar Marlameri

    Marlameri

    Broj poruka: 386

    Prijavi adminu

    Imam super lijek za hemeroide samo ne bih ga preporučila u trudnoći jer ne znam na šta još može utjecati. Ne znam da li znate za biljku koja se zove tustika ili sedum. To je mesnata biljka koja raste na našim cvjetnim gredicama kao ukrasna biljka. Imaju dvije vrste sa skroz zelenim listovima i sa šarenim listovima. Za hemiće se treba pojesti 7 listova te skroz zelene biljke jedan za drugim. Okus je kiselkast, ali nije loš. Probleme sa hemeroidima sam imala od prve trudnoće (znači 15 godina) i liječila sam ih pranjem u mlakoj vodi poslije svake nužde i mazanjem nevenovom masti, ali to je bilo samo privremeno rješenje. Nakon što sam pojela 7 listova tustike (a prije toga sam imala toliko groznu upalu da nisam mogla sjediti) trebalo je par dana i oni su doslovno nestali. Dok mi je to svekrva pričala nisam joj vjerovala jer sam mislila da je nemoguće, ali nakon što sam sama probala uvjerila sam se da pomaže. To je bilo prije možda 2 godine. Od tad su mi se još jednom malo upalili, ali opet sam pojela 7 listova i opet je prošlo. Ne znam koji je sastav te biljke, ali nisam imala nikakvih nuspojava osim što mi je pomoglo za hemeroide. Možda nije dobro to probavati u trudnoći, ali poslije svakako preporučam jer pomaže.

    [lilypie.com]

  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    Nikad čula za tu biljku…  Nije valjda otrovna 

    Zapamtit ću savjet za iza poroda. Ko zna što će onda bit :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.