Hemoroidi u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar nknata

    nknata

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Bok cure, ja sam nova i baš sam malo istraživala vezano za ovu temu o hemeroidima ufff, i moram se nadovezati da ih se nikako ali, nikako ne mogu riješiti! U prvoj trudnoći ih nisam imala i iskočili su mi na porodu, al su se povukli nakon 2 tjedna mazanja sa Hemopropin kremom, a sada ova druga trudnoća od samog početka me ne ostavljaju na miru, sad sam 29 tj. i strah me poroda s njima, a nema šta nisam probala.. Kantarionovo ulje pomogne samo da se smanje i ne bole, ali čim odem na Wc eto ih opet ko zrna grožđa plačem!!

  • Avatar Dada32

    Dada32

    Broj poruka: 397

    Prijavi adminu

    nknata


     Kantarionovo ulje pomogne samo da se smanje i ne bole, ali čim odem na Wc eto ih opet ko zrna grožđa plačem!!

    Tak' je i meni. Zasad se mučim s kremama i uljima, ali ako budu se “trajno” naselili, kupit ću si Pilex tablete. Jedini problem je kaj se ne preporuča trudnicama i dojiljama, pa je to rješenje tek za poslije (i koštaju preko 300 kn što je užas)
    U međuvremenu ću poticati ekonomiju tako da ću isprobavati ove kreme iz biljnih ljekarni dok ne nađem nešto što funkcionira. 

  • Avatar Bumbali

    Bumbali

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    joj evo ih kod mene, duuugo ih nije bilo užas, jutros mi je bilo veselo :(
    kako rješavati sa kantarinovim uljem, jel možda netko probao s nekim čajevima?

    Bog je velik!

  • Avatar nknata

    nknata

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    evo najbolje do sada pokazalo se malinovo ulje s kamilicom…za cas nestanu…al opet dodju' a valja to sad tako mora biti, samo da izdrzim porod, pa cu vidjet kaj cu onda ak nis drugo- pod noz !!

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    Meni se podstanar pojavio prošli petak,mažem Hemopropinom,ne boli me više i smanjio se,nadam se da će nestati.Ova mast je stvarno odlična

  • Avatar Dada32

    Dada32

    Broj poruka: 397

    Prijavi adminu

    Bumbali



    kako rješavati sa kantarinovim uljem, jel možda netko probao s nekim čajevima?

    Natopi vaticu s uljem, stavi na hemić i malo drži (ili puno drži, ovisi koliko brzo se splasne - to ti je individualno). Malo je nezgodno, imaš tuferić između guzova i to malo smeta. Također, jako je masno, stavi uložak ili obuci stare gaćice, ako ti se roba naulji, teško ćeš ju oprati. 
    Isto vrijedi i za ulje s kamilicom. 

    Ovako: svi se kunu u čaj od nevena, ali ja ga nemam i nigdje u blizini nemam biljnu ljekarnu da si kupim. Također sam čula da ga trudnice i dojilje ne smiju piti, ali ne znam jel to istina, niti zašto. 
    I još sam čula od starih baka, ISPIRANJE s čajem od hrastove kore (kojeg opet nemam) i to nakon svake stolice. Ne znam da li se to ima gdje za kupiti/naručiti preko weba, nisam ni probala tražiti, ali ispiranje smiju i trudnice i dojilje kad je vanjska primjena. 

    Nalah, nakon 5 tjedana borbe, meni više Hemopropin ne djeluje. Mrvicu se povuče pa se opet vrati. Ne razumijem zašto, u početku je super djelovalo. 

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    Da probam onda s kantarinovim uljem?Kvragu,kod mene je bila odlična biljna apoteka koju su zatvorili…

  • Avatar Dada32

    Dada32

    Broj poruka: 397

    Prijavi adminu

    Nalah


    Da probam onda s kantarinovim uljem?

    Pa maži s Hemopropinom ako ti paše. Ne mora značiti da ti bude kao meni, samo ti hoću reći da je meni se umanjilo djelovanje nakon 5 tjedana…ili su mi se možda pogoršali hemići. 
    Ali ja sam kombinirala: ulje dok sam bila doma i mogla se obući u staru robu, a Hemopropin nakon tuširanja navečer i preko noći. 

    Moj ginekolog je protiv mazanja: on tvrdi da se područje treba stalno sušiti. Dakle, poslije nužde se opereš i obrišeš. Onda nakon određenog vremena, odeš na wc i opet se papirom obrišeš. Jer hemići stalno vlaže, a vlaga pogoršava problem. Osobito kod trudnica koje još imaju i pojačan iscjedak. I onda kroz par sati opet. A mast stavljaš samo preko noći. Bar on tak tvrdi. 

    Moram priznati da sam primjetila da je u pravu i da se ima kaj obrisati, odnosno da se podučje vlaži. Meni je bilo teško jer dok sam posušila onda je svrbilo i peklo. Zato sam koristila ulje, da malo tu kožu omekša da me ne zateže. (ako sam pogriješila, pogriješila sam na svoju štetu ali ja nisam mogla izdržati bez bar malo nečega da mi olakša)

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    Hvala ti

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    Dada…evo jutros sam se probudila i nestao je,nadam se da se neće vratiti

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.